Pogoń Szczecin:(stroje: bordowo-granatowe) Kudła - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes, Danielak, Murawski, Matras, Małecki (64' Przybecki), Lewandowski (46' Murayama), Zwoliński Trener: Czesław Michniewicz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski (74' Gecov), Celeban, Kokoszka, Pawelec - Hołota, Hateley, Flavio, Machaj (56' Kiełb), Pich (75' Grajciar) - Biliński Trener: Tadeusz Pawłowski

Pogoń Szczecin: Słowik - Kun, Murayama, Przybecki, Rudol, Murawski, Obst
Śląsk Wrocław: Wrąbel - Danielewicz, Gecov, Kiełb, Dudu, Zieliński, Grajciar

Koniec meczu w Szczecinie. Śląsk remisuje z Pogonią 1:1

Piłkarze pograją dłużej o 180 sekund

89 min. - Pogoń broni remisu, Śląsk bez pomysłu na grę.
86 min. - Gospodarze po stracie gola przestali grać

79 min. - Rzut rożny dla Śląska
75 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Grajciar za Picha

Robert Pich strzelił 12. bramkę dla Śląska, 2. w obecnym sezonie. Łącznie ma już 11 trafień w ekstraklasie. Słowak trafił do siatki także przed rokiem w Szczecinie

74 min. - Zmiana w Śląsku. Gecov za Dankowskiego
72 min. - Ależ akcja Śląska. Kiełb do Bilińskiego, ten do Flavio, Portugalczyk dośrodkował idealnie na wbiegającego Picha. Słowak precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Kudłę. Remis!
71 min. - Uderzenie Nunesa wysoko nad bramką. Skończyło się na strachu
70 min. - Rzut wolny dla Pogoni. Piłka ustawiona na 17 metrze
69 min. - Kolejna kontra Pogoni. Na szczęście kolejna, z której nic nie wynikło

Śląsk zawsze starał się grać skrzydłami tymczasem dzisiaj wrocławianie zaliczyli tylko… 2 dośrodkowania i to z rzutów rożnych! Pogoń aż 16 (6 po rogach).

Również 600. gola w najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił nam zawodnik Pogoni Szczecin, a był nim zmarły przed paroma laty Jerzy Hawrylewicz. Wówczas jednak Śląsk pokonał szczecinian 4:1.

64 min. - Kolejna zmiana w Pogoni. Przybecki w miejsce Małeckiego
63 min. - Strzał Małeckiego zablokowany przez Celebana

Bramkę numer 1200 straciliśmy wiosną 2013 r. w Lubinie z Zagłębiem (0:4), a jej strzelcem był Maciej Małkowski.

62 min. - Niecelne podanie Pawelca. Mnożą się niedokładne zagrania wrocławian

Jacek Kiełb jest 6. zawodnikiem, który ma na koncie występy we wszystkich 6 meczach tego sezonu (prócz niego Celeban, Hołota, Pich, Flavio i Pawełek). Szansę dołączenia do tego grona mają jeszcze siedzący na ławce rezerwowych Zieliński i Dudu.

Śląsk traci 1300. bramkę w ekstraklasie.

58 min. - Gospodarze prowadzą 1:0. Strzelcem gola Zwoliński. Młody napastnik Portowców posłał piłkę obom Pawełka
57 min. - Strzał Murawskiego wysoko nad bramką Pawełka
56 min. - Zmiana w Śląsku. Kiełb za Machaja
55 min. - Fatalne zagranie Hateleya. Anglik ze stojącej piłki posyła dośrodkowanie do nikogo

Pogoń - Śląsk: doping (I połowa)

53 min. - Kolejna okazja gospodarzy. Strzał Zwolińskiego uderzył w słupek, dobitka Murayamy była niecelna.
52 min. - Na spalonym Kokoszka po dośrodkowaniu Hateleya
47 min. - Strzał Murawskiego. Kapitan gospodarzy uderzył jednak niecelnie

Rozpoczynamy drugie 45 minut

Piłkarze wybiegają już z tunelu. W zespole Pogoni nastąpi zmiana. Murayama zastąpi Lewandowskiego

W pierwszych 45 minutach zespołem lepszym byli gospodarze, wrocławianie mają problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych.

Koniec pierwszej połowy.

44 min. - Kartka dla Machaja za niesportowy faul na Danielaku

Prócz ubiegłorocznej porażki w Szczecinie (1;4) Śląsk rozegrał 26. lipca jeszcze 3 mecze. W 1953 r. pokonał w III lidze Chojnowiankę (3:0), równo 40 lat temu przegrał w Pucharze Intertoto z Admirą Wacker w Wiedniu (1:2), zaś przed 15 laty uległ u siebie w Pucharze Ligi Odrze Wodzisław Śląski (1:2).

41 min. - Groźny strzał Picha. Słowak zszedł z piłką do środka i mocno uderzył, bramkarz gospodarzy odbił piłkę
39 min. - Udana interwencja Fojuta przerywa indywidualną akcję Bilińskiegpo
38 min. - Faul Matrasa na Pawelcu. Uderzenie Machaja bezpośrednio z rzutu wolnego jest celne, ale zbyt słabe by zaskoczyć Kudłę

W 2. kolejce rozgrywek gramy ze szczecinianami po raz 4. w historii. U siebie ograliśmy ich na boiskach II ligi w 1961 r., zaś na wyjeździe przegrywaliśmy w roku 2000 oraz ubiegłym.

35 min. - Faul Hołoty na Matrasie, dośrodkowanie Małeckiego jest jednak niedokładne, do wybitej piłki dobiega jeszcze Lewandowski, ale trafia piłką w trybuny. A te w Szczecinie oddalone sa od bramki o ładnych kilkadziesiąt metrów

W niedzielę wrocławianie nie zaznali porażki z Pogonią od... 1983 r. W tym czasie rozegrali w ten dzień tygodnia aż 10 spotkań, z których 5 wygrali, tyle samo remisując.

33 min. - Kolejna bramka dla Śląska po spalonym. Tym razem Flavio
32 min. - Strzał Zwolińskiego zablokowany przez Kokoszkę. Młody napastnik przyjął piłkę w 16 i od razu po obrocie próbował uderzyć

W lipcu WKS jeszcze nie pokonał Portowców, ale grał z nimi trzykrotnie na wyjeździe: raz zremisował, dwukrotnie uległ (0:2 i 1:4).

W 3 starciach na szczecińskim stadionie padło aż 12 goli, przy czym obie drużyny trafiały po 6 razy.

Od powrotu Pogoni do ekstraklasy, szczecinianie tracą gola w każdym meczu ze Śląskiem. Tych spotkań było już 7. W poprzednich 5 potyczkach tych klubów oba zespoły zdobywały bramkę.

26 min. - Kartka dla Danielaka za faul na Flavio. Taktyczne przewinienie
25 min. - Instynktowna interwencja po strzale Danielaka,m po chwili Kokoszka blokuje strzał Zwolińskiego. Pogoń atakuje
24 min. - Strzał Picha znalazł drogę do bramki, niestety Słowak był na spalonym
23 min. - Faul Bilińskiego, skończyło się na upomnieniu

Pogoń - Śląsk: fragment dopingu

19 min. - Strzał Machaja z 30 metrów. Kudła odbija piłkę na rzut rożny
16 min. - Hołota niecelnie do Flavio . Śląsk ma problemy ze skonstruowaniem akcji ofensywnej

Pich i Flavio rozgrywają 60. mecz w Śląsku. Dla Machaj to 40. ekstraklasowy występ w WKS-ie.

13 min. - Pewna interwencja Pawełka po dośrodkowaniu Małeckiego

Pierwsze minuty pod dyktando gospodarzy. Wrocławianie nie stworzyli sobie jeszcze żadnej sytuacji

Śląsk może stracić dzisiaj gola numer 1300 w ekstraklasie.

9 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu na Machaju.

Pogoń przegrała 3 ostatnie mecze przed własną publicznością.

7 min. - Zamieszanie pod bramką Pawełka, piłka trafia do niepilnowanego Frączczaka, który z 3metrów trafia w poprzeczkę. Niefrasobliwość Śląska powinna się zakończyć utratą bramki
6 min. - Dośrodkowanie Frączczaka, Kokoszka głową na rzut rożny
4 min. - Strzał Małeckiego, rykoszet i w ostatniej chwili Pawelec wybija piłkę, która zmierzała prosto do Zwolińskiego
1 min. - Atak Portowców, Celeban zażegnał niebezpieczrństwo