Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński (64' Pawelec), Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hateley, Hołota - Flavio, Kiełb, Pich (80' Grajciar) - Biliński (88' Bartkowiak) Trener: Tadeusz Pawłowski
Lechia Gdańsk:(stroje: czerwone) Marić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca (85' Silva), Wawrzyniak - Vranjes (73' Łukasik), Borysiuk - Nazario, Wiśniewski, Makuszewski (66' Mak) - Kuświk Trener: Jerzy Brzęczek

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Danielewicz, Gecov, Pawelec, Bartkowiak, Grajciar, Dankowski
Lechia Gdańsk: Budziłek, Silva, Mila, Łukasik, Mak, Pawłowski, Stolarski

Śląsk z Lechią przyjacielsko podzielili się punktami. Wrocławianie przy odrobinie szczęścia zgarnęliby komplet punktów, ale piłka nie chciał wpaść do siatki przeciwnika.

90+5 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Zakotłowało się w polu karnym Lechii, ale nie było miejsca na oddanie strzału.

Michał Bartkowiak gra w 6. meczu dla Śląska i 5. z rzędu u siebie - na wyjeździe zagrał jedynie w swoim debiucie w Bełchatowie.

90+1 min. - Nazario strzelił lewą nogą z 25 metrów nad murem, Pawełek z problemami wybił na rzut rożny.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 4 minuty.
90 min. - Hateley za podcinkę i przerwanie korzystnej akcji zobaczył żółtą kartkę. To byłoby dobre miejsce dla Mili, który jednak cały mecz ogląda z ławki rezerwowych.
88 min. - Bartkowiak zmienia Bilińskiego.
85 min. - Silva zmienia znoszonego na noszach Malocę.

Peter Grajciar po raz 25. w Śląsku.

80 min. - Grajciar zmienia Picha.
80 min. - Biliński strzelił zza pola karnego - lekko i wprost w ręce Maricia.
78 min. - Kiełb zdecydował się na strzeł z lewego narożnika pola karnego, na piłkę czyhał już Flavio, ale Marić skutecznie wybił ją do boku.
73 min. - Łukasik zmienił Vranjesa.
73 min. - Ależ Pich miał okazję! Flavio wstrzelił z prawej strony piłkę po ziemi, futbolówka chyba trochę przypadkowo odbiła się od Picha, zewnętrznej części słupka i wyszła poza końcową linię.

Na meczu jest 7939 kibiców, czyli prawie 10 Nieciecz!

69 min. - Hołota huknął z 30 metrów, piłka przeleciała obok prawego okienka bramki Lechii.
66 min. - Makuszewskiego zmienia Mak, w tym samym czasie sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

Śląsk - Lechia: doping (I połowa)

64 min. - Pawelec zmienia Zielińskiego.
63 min. - Biliński był blisko! Piłka trafiła do niego w pole karne, przełożył obrońcę, strzelił lewą nogą, ale został zablokowany i piłka rykoszetem wyszła na rzut rożny.
61 min. - Kontra Śląska po rzucie rożnym dla Lechii, Kiełb przedryblował kilkadziesiąt metrów, nie miał za bardzo pomysłu na rozwiązanie tej akcji, w końcu podał podcinką na lewo do Picha, Słowak powinien skierować piłkę do siatki, ale strzelił w trybuny, a w dodatku i tak przez spóźnione podanie Kiełba był na spalonym.
56 min. - Efektowna akcja Śląska, Flavio zagrał piętką do włączającego się prawą stroną Zielińskiego, ten dośrodkował przed pole karne do Picha, ale Słowak zamiast strzelać podał za mocno prostopadle do Bilińskiego - Marić złapał piłkę.
55 min. - W drugiej połowie mamy wolniejsze tempo meczu - wcale nas to nie dziwi.

Lechia nie strzeliła gola we Wrocławiu od 350 minut, gdańszczanie przegrali 3 poprzednie mecze na Stadionie Miejskim do zera.

49 min. - Po kontrze Lechii Wiśniewski strzelił płasko z 20 metrów, Pawełek z problemami sparował piłkę na rzut rożny.

Śląsk nie przegrał na własnym boisku meczu, w którym rywale nie zdobyli gola do przerwy, od października 2013, kiedy to ulegli Zawiszy Bydgoszcz 1:2 (0:0).

46 min. - Drugą połowę zaczął Śląsk.

Piłkarze wrócili na boisko.

Na trybunie honorowej obecny jest Grzegorz Rasiak - czyżby Śląsko szykował kolejne wzmocnienie? ;)

Pomimo ekstremalnej pogody obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do objęcia prowadzenia. Narzekać więc nie możemy.

45+8 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+7 min. - Żółta kartka dla Wiśniewskiego.
45+5 min. - Sędzia Gil lubi takie mecze, kiedy jest sporo doliczonych minut. Nadzwyczaj się wtedy uaktywnia.
45+5 min. - Dudu dośrodkował wprost na głowę Flavio, Portugalczyk minimalnie chybił!
45+1 min. - Hołota zaliczył małe spięcie z Borysiukiem, obydwaj zawodnicy nie odpuścili i zaatkowali piłkę wślizgiem.

Śląsk - Lechia: oprawa

45 min. - Sędzia doliczył minimum 8 minut.
43 min. - Pawełek dalekim wyjściem wybił piłkę pod nogi Makuszewskiego, ten strzelił z prawej strony z około 35 metrów - piłka przeszybowała tuż nad poprzeczką pustej bramki!

41 min. - Flavio trafił do siatki Lechii, ale był na spalonym.

Śląsk - Lechia: choreografia z koszulką Lechii

38 min. - Kuświk utrzymał się z piłką w polu karnym, odegrał ją do wbiegającego Wojtkowiaka, który powinien zapytać Pawełka, gdzie chce, żeby mu strzelić gola, ale strzelił... wprost w Pawełka.
37 min. - Pawełek Neuerem nie jest i nie musi nam tego po raz kolejny udowadniać - tym razem po jego wybiciu serce mocniej zabiło Celebanowi, ale Lechia nie potrafiła tego wykorzystać.
37 min. - Piłka odbiła się od zaskoczonego Picha w polu karnym, przepuścił ją Janicki.
34 min. - Wojtkowiak ostro potraktował Picha, za co został napomniany żółtą kartką.
32 min. - Pawełek swoim wyjściem z bramki poturbował Celebana, sam też ucierpiał. Po interwencji lekarzy obydwaj zawodnicy są jednak zdolni do gry.
30 min. - Ależ piękna akcja Śląska! Zieliński na prawej stroniej zagrał z pierwszej piłki z Flavio, piłka po zgraniu trafiła do Bilińskiego - jego strzał w środek bramki obronił Marić! Dobitka Hateleya wylądowała w miejscu bliżej nieokreślonym. Brawo Śląsk, chcemy więcej takich akcji!

Śląsk strzelił w tym sezonie w ekstraklasie 4 gole - przy wszystkich swój udział miał Flavio.

27 min. - Gra wznowiona, przerwa trwała około 7 minuty.
26 min. - Sędzia ciągle nie wznawia meczu.

21 min. - Mecz przerwany - kibice odpalili race i rzucili serpentyny.
18 min. - Jest odpowiedź Śląska! Biliński wywalczył piłkę po rzucie rożnym Lechii, przebiegł z piłką od połowy boiska aż pod pole karne przeciwnika, był cały czas nękany przez Wawrzyniaka i strzelił tuż obok słupka!
16 min. - Było blisko! Po rzucie rożnym Wojtkowiak strzelił głową minimalnie niecelnie!
15 min. - Kiełb rozprowadził akcję, odegrał do wychodzącego do lewej strony Picha, ten zdecydował się na strzał lewą nogą z ostrego kąta, Marić odbił piłkę przed siebie, ale nikt strzału Picha nie dobijał.
12 min. - Hateley niespodziewanie pojawił się na lewej stronie w roli skrzydłowego, dośrodkował do Flavio, ale ten będąc w trudnej pozycji nie zdołał stworzyć zagrożenia.
10 min. - Wiśniewski przedarł się środkiem pola i gdyby bardziej przyłożył się do zagrania do Kuświka, Pawełek byłby w opałach.
9 min. - Nazario dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Śląska, goście nie wykorzystali niepewnej interwencji Pawełka i obrońców. Ich zabawa w polu karnym zakończyła się zablokowanym strzałem Borysiuka.

We wszystkich z tych 10 potyczek wrocławianie strzelali Lechii gola. Dłuższe serie ze straconą bramką z nami zanotowały jedynie ekipy Łódzkiego KS (14), Górnika Zabrze (trwające obecnie 14 oraz 11) i Pogoni Szczecin (13).

Gdańszczanom nie udało się pokonać WKS-u w 10. meczach z rzędu. Dłużej na poziomie ekstraklasy na zwycięstwo ze Śląskiem czekał tylko Ruch Chorzów (13 gier), Górnik Zabrze oraz Szombierki Bytom (11).

7 min. - Kiełb spróbował prostopadłego zagrania do Bilińskiego - piłkę przejął Marić.
6 min. - Kokoszka wycofał do Pawełka, ten lewą nogą w aut.

Śląsk wygrał z Lechią 5 kolejnych spotkań. Tylko dwukrotnie w historii wrocławianie zaliczyli dłuższe serie wygranych z klubem ekstraklasy: Odrą Opole (7) i Stalą Mielec (6).

4 min. - Lechia miała rzut wolny, ale dośrodkowaną piłkę na raty wybili wrocławscy obrońcy.
1 min. - Śląsk atakuje w kierunku trybuny B.
1 min. - Zaczęli. Futbol przy takiej temperaturze jest sportem ekstremalnym.

Paweł Zieliński rozegra dziś 60. mecz w Śląsku, zaś dla Kamila Bilińskiego będzie to 30. występ w barwach WKS-u.

Mariusz Pawełek wystąpi po raz 200. w polskiej ekstraklasie, z kolei Tomasz Hołota zaliczy występ nr 80.

PRZED NAMI 500. RELACJA LIVE PRZEPROWADZONA PRZEZ NASZĄ REDAKCJĘ! Jesteśmy zawsze tam! Gdzie nasz Śląsk Wrocław gra!

Piłkarze wyszli na murawę.

W poprzednim meczu ekstraklasowym pomiędzy Śląskiem a Lechią we Wrocławiu nie byliśmy gościnni, pokonując biało-zielonych 3:0.

Trenerze Pawłowski i Brzęczek rywalizowali ze sobą dwukrotnie - Tedi te mecze wygrał przy bilansie bramek 4:0.

Forma Śląska: W R P, Lechii: R P P.

Lechia tydzień temu dzięki remisowi z Pogonią Szczecin zdobyła swój pierwszy punkt w tym sezonie. Gdańszczanie zajmują obecnie odległe 14. miejsce, Śląsk z 4 punktami jest 10.

Na 23 minuty przed rozpoczęciem meczu na stadionie jest być może jedna Nieciecza (= ok. 750 osób).

Trener Pawłowski wprowadził tylko jedną zmianę w składzie - Grajciara spasował Kiełb. Na ławce Lechii były kapitan Śląska Sebastian Mila.

Zapraszamy do czytania naszej jubileuszowej 500. relacji LIVE! Jak zwykle oprócz infromacji meczowych zamierzamy opublikować dla Was w trakcie spotkania filmy z dopingiem, zdjęcia, komentarze dziennikarzy oraz mnóstwo ciekawostek!

Autor relacji: Banan