Strzelcy: Pitry 16, Bonin 18 - Pich 23, Biliński 30, Paixao 94

Górnik Łęczna:(stroje: zielone) Prusak - Sasin, Szmatiuk, Bożić, Leandro, Bonin, Nikitović (Tymiński 75), Nowak, Pitry (Piesio 46), Cernych, Śpiączka (Świerczok 65) Trener: Jurij Szatałow
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - Flavio, Grajciar (Ostrowski 83), Pich (Danielewicz 60) - Biliński (Kiełb 69) Trener: Tadeusz Pawłowski

Górnik Łęczna: Rodić, Tymiński, Piesio, Świerczok, Bednarek, Poźniak, Bielak.
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Danielewicz, Kiełb, Zieliński, Bartkowiak, Dankowski

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk zasłużenie wygrywa ten mecz!

Flavio strzela 24. bramkę dla Śląska, 22. w ekstraklasie, 4. w obecnym sezonie, z czego 3. w lidze.

90+4 min. - GOOLLLLL! Flavio Paixao 3:2 94. minuta!
90+! min. - Sędzia doliczył do regulaminowego czasy gry 4 minuty.
90 min. - Wrzutka do Flavio, ale ten niecelnie główkował.
89 min. - Hateley do Flavio, który podobno fauluje obrońcę.
85 min. - Tymiński -> Szmatiuk -> rzut rożny.
84 min. - Hołota do Danielewicza, który nie zdołał przyjąć piłki tuż przed polem karnym Górniku.
83 min. - Grajciar schodzi na noszach. Na boisku pojawi się Krzysztof Ostrowski.
82 min. - Grajciar uderzył, niecelnie, a po chwili padł na murawę.
81 min. - Tymiński główkował ale Pawełek ze spokojem chwyta piłkę.
80 min. - Uderzenie Grajciara zablokowane, a 5 sekund później Dudu.
79 min. - Dwie wrzutki w pole karne Śląska, przy tej drugiej Kokoszka nieclenie główkował.
77 min. - Leandro rozpoczął kontrę Górnika, zakończyła się ona niedokładnym podaniem do Cernycha. Było groźnie.
75 min. - Ostatnia zmiana w Górniku. Tymiński, były gracz Śląska, wchodzi za Nikitovicia.
76 min. - Główkował Celeban ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.
75 min. - Piłka przeleciała przez całe boisko, mamy kolejny rzut rożny.
74 min. - Kiełb do Hateleya, a ten odbija od kogoś piłkę bo mamy rzut rożny.
73 min. - Świerczok uderzał, ale Pawełek nie dał się zaskoczyć.
72 min. - Zamieszanie w polu karnym, ale niestety ciągle 2:2.
71 min. - Grajciar uderzył z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
70 min. - Przerwa na picie.
69 min. - Zmiana w Śląsku. Kiełb wchodzi za Bilińskiego.
69 min. - Nikitović otrzymuje żółtą kartkę.
68 min. - Śląsk zdecydowanie powinien już prowadzić w tym spotkaniu.
67 min. - Danielewicz z rzutu wolnego trafia w słupek! Po chwili dobijał Flavio ale prosto w Prusaka.
66 min. - Danielewicz faulowany przed linią pola karnego Górnika. Szmatiuk otrzymuje żółtą kartkę.
65 min. - Zmiana w Górniku. Świerczok wchodzi za Śpiączkę.
64 min. - Tym razem uderzał Biliński ale Prusak stał na posterunku.
62 min. - Wrzutka do Grajciara, który z 3 metrów uderzył głową prosto w Prusaka!
61 min. - Dudu z dystansu oddał piekielnie mocne uderzenie, ale Prusak zdołał wybronić uderzenie Brazylijczyka.
60 min. - Zmiana w Śląsku. Danielewicz za Picha.
59 min. - Leandro znowu daleko wybiegł na połowę Śląska. Wrzutka w pole karne, gdzie piłkę wybija Kokoszka.
57 min. - Pawelec oddał strzał! Niestety nie ma bramki.
56 min. - Świetna wrzutka Hołoty do Bilińskiego w pole karne, ale tam niestety Szmatiuka okazał się lepszy od Bilińskiego.
54 min. - Flavio otrzymał piłkę 6 metrów od bramki Prusaka, ale Flavio był na bardzo zdecydowanym spalonym ;)

Adam Kokoszka ukarany 15. żółtą kartką w ekstraklasie jako gracz Śląska, to 2. upomnienie w tym sezonie.

52 min. - Po dośrodkowaniu piłkę głową wybija Celeban.
51 min. - Adam Kokoszka upomniany żółtą kartkę.
50 min. - Po szalonej I połowie, ta II wydaje się jak na razie strasznie wolna i nudna ;)
47 min. - Duda pędził z piłką, padł przed polem karnym ale gwizdek sędziego milczy.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.

Jedynie w Gdańsku ta sztuka udała się wrocławianom na wyjeździe.

Śląsk tylko 3 razy w historii wygrał mecz ekstraklasy, w którym przegrywał 2 bramkami: z Odrą Opole (1977), Bałtykiem Gdynia (1988) i Lechią Gdańsk (2012).

45+3 min. - Koniec I połowy.
45+2 min. - Bonin zdołał dośrodkować piłkę przy linii końcowej.
45+2 min. - Kokoszka fauluje rywala w polu karnym ... Górnika ;)
45 min. - Sędzia doliczył do regulaminowego czasy gry I połowy 2 minuty.

Gol Grzegorza Bonina był 800. bramką straconą przez Śląsk w wyjazdowych meczach ekstraklasy.

45 min. - Mariusz Pawełek oraz Śpiączka został upomniany żółtą kartką.
45 min. - Pawełek interweniował przy linii końcowej boiska, gdzie przy piłce był Śpiączka. Wpadli na siebie, ale Pawełek miał sporo uwag do swojego rywala.
43 min. - Flavio z przewrotki podawał do kolegi w polu karnym Górnika. Niestety bezskutecznie.
41 min. - Flavio zdecydował się na lob z ponad 45 metrów i prawie mu się to udało!
40 min. - Wrzutka Grajciara z prawej strony, tam chciał główkować Hołota, ale niestety nie udało się.

Na wyjeździe sztuki tej WKS dokonał poprzednio niemal 30 lat temu (bez 2 dni) podczas potyczki w Gdańsku z Lechią 4:4 (2:2).

Odrobić dwubramkową stratę jeszcze w pierwszej połowie spotkania udało się poprzednio Śląskowi wiosną 1990 r. w spotkaniu przy Oporowskiej z Górnikiem Zabrze 2:2 (2:2).

36 min. - Oleandro świetnie zagrywa do Śpiączki, Pawełek wychodzi z bramki i na szczęście powstrzymał rywala. Było groźnie.
34 min. - Nowak otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny na Bilińskim.

Śląsk poprzednio odrobił dwubramkową stratę jesienią 2012 r. w meczu z Lechią w Gdańsku. Wrocławianie wówczas wygrali 3:2.

Kamil Biliński strzela 6. bramkę w Śląsku, 3. w ekstraklasie, 3. w obecnym sezonie, z czego 2. ligową.

30 min. - 2:2! Hołota uderzał na bramkę gospodarzy, Prusak wybił piłkę przed siebie, a tam piłkę przejął Biliński i umieścił futbolówkę w siatce!

Od poprzedniego meczu Śląska w Łęcznej, kiedy do siatki trafił Flavio Paixao, Robert Pich jest jedynym strzelcem bramek dla WKS-u w meczach wyjazdowych w lidze.

28 min. - Po strzale Dudu piłkę na róg wybija Prusak.
26 min. - Po uderzeniu z rzutu wolnego przez Dudu piłkę przejęli gospodarze.

Robert Pich strzela 13. bramkę dla Śląska, 12. w ekstraklasie, 3. w obecnym sezonie, z czego 2. w lidze.

24 min. - Trwa przerwa na picie.
23 min. - Robert Pich! Po 23 minutach 3 bramki! Śląsk łapie kontakt po pięknym lobie pomocnika Śląska Wrocław!
22 min. - Sasin podawał do Śpiączki, którego lekko powalił Pawełek.
20 min. - Górnik Łęczna ciągle w natarciu!

Grzegorz Bonin strzelił Śląskowi 2. gola. Pierwszego również zdobył jako zawodnik Górnika, tyle że zabrzańskiego.

18 min. - 2:0! Bonin ni to wrzucał ni to strzelał piłkę - Mariusz Pawełek na nią tak się zapatrzył, że aż ją zobaczył we własnej bramce.

W ekstraklasie jeszcze tylko Antoni Piechniczek nie potrafił jako trener wygrać ze Śląskiem w 7 potyczkach.

16 min. - 1:0 dla Górnika. A to niespodzianka. Po złej interwencji Pawelca, piłka doszła do Pitrego, który z kilku metrów pokonał Mariusza Pawełka.

WKS z zespołami prowadzonymi przez Jurija Szatałowa jeszcze nie przegrał. W 7 pojedynkach odniósł 3 zwycięstw, czterokrotnie remisując.

Śląsk z Górnikiem Łęczna rozegrał dotąd 6 meczów, w każdym tracił gola.

14 min. - Cernych miękko wrzucał w pole karne, gdzie pewnie piłki złapał Pawełek.
12 min. - Śpiączka uderzył w... nogi zawodnika Śląska Wrocław

Śląsk nie stracił gola w lidze od 250 minut.

10 min. - Za chwilę uderza Pich, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
9 min. - Na mocne uderzenie zdecydował się Dudu, ale Prusak świetnie broni i wybija piłkę poza bramkę!
8 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego łęcznianie oddalają zagrożenie z własnego pola karnego.
7 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę wybili obrońcy, po chwili uderzał Hateley, ale piłka odbiła się od ziemi, odbiła od zawodnika Górnika i wyszła poza boisko.
6 min. - Sasin fauluje Picha.

Dla Petera Grajciara to z kolei 20. występ w ekstraklasie.

5 min. - Wrzutka na głowę Śpiączki, który jednak uderzył niecelnie obok bramki.

Adam Kokoszka rozgrywa dziś 50. ekstraklasowy mecz w Śląsku.

3 min. - Pawelec odegrał piłkę do Pawełka po ataku Śpiączki.
2 min. - Śląsk stara się rozgrywać piłkę na połowie rywala.
1 min. - Rozpoczęli gospodarze!

Z okazji Święta Wojska Polskiego odegrany zostanie Hymn Polski.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę!

Mariusz Pawelec swoimi ostatnimi dobrymi występami wygryzł ze składu Pawła Zielińskiego.

W zespole gospodarzy zabraknie dzisiaj Łukasza Mierzejewskiego, który pauzuje z powodu żółtych kartek.

Górnik po 4. kolejkach ma na swoim koncie 7 punktów. Śląsk w tej chwili ma tylko 5, ale potencjalna wygrana pozwoli wrocławianom awansować wysoko w tabeli.

Po zwycięstwie z Olsztynie 5:1 z niecierpliwością czekamy na ligowy pojedynek! Czy uda się po raz pierwszy w tym sezonie wygrać na wyjeździe w lidze? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!