Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Pawelec (Zieliński 77'), Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - Flavio, Danielewicz, Pich (Kiełb 68') - Biliński (Bartkowiak 86') Trener: Tadeusz Pawłowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: niebieskie) Zubas - Sokołowski, Kolcak, Nowak, Adu Kwame - Kowalski (Hiszpański 83'), Kato (Demjan 46'), Deja, Janić (Kołodziej 76'), Chmiel - Szczepaniak Trener: Dariusz Kubicki

Śląsk Wrocław: Wrąbel - Bartkowiak, Dankowski, Ostrowski, Machaj, Zieliński, Kiełb
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kaczmarek - Możdżeń, Kołodziej Jonkisz, Demjan, Lazarus, Hiszpański

Remis, który trzeba rozpartywać jak porażkę. Zresztą trudno wygrać, gdy pomimo dobrej gry trzy razy trafia się w poprzeczkę, a do tego marnuje się rzut karny.

90+5 min. - Koniec meczu!
90+4 min. - Dziecinna strata Kiełba. Sędzia spogląda na zegarek.
90+3 min. - Żółta kartka dla Hateleya za faul na Chmielu.
90+2 min. - Hołota nie opanował piłki w polu karnym. Od bramki Zubas.

Z trybun: Śląsku, walczysz do końca!

90 min. - Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej pięć minut.
88 min. - Razi niedokładność podań wśród graczy Śląska. A Górale starają się po prostu dotrwać do końca z obecnym rezultatem.
87 min. - Dużo chaosu w końcowych minutach.
86 min. - Bartkowiak za Bilińskiego.
85 min. - Żółta kartka dla Hołoty.

Śląsk - Podbeskidzie: radość z bramki gości

W ekstraklasie poprzednim niewykorzystanym karnym było uderzenie Sebastiana Mili w pojedynku z.... Podbeskidziem wiosną 2013 r.

84 min. - Żółtą kartką upomniany Zieliński.
83 min. - Hiszpański zastępuje Kowalskiego.
83 min. - Kołodziej ukarany żółtą kartką.
82 min. - Kolejny szybki atak wrocławian. Niestety Kiełb zdaniem arbitra był na spalonym.
81 min. - Znakomita kontra WKS-u, ale Flavio wdał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę.
80 min. - To jest niemożliwe! Trzecia poprzeczka dzisiaj! Tym razem Dudu.
79 min. - Celeban chciał posłać długie podanie w kierunku Flavio. Zabrakło jednak precyzji.

Jacek Kiełb po raz 150. na boiskach ekstraklasy.

77 min. - Kołodziej za Janicia i Zieliński za Pawelca.
74 min. - Zakotłowało się pod bramką Zubasa, ale sędzia uznał, że Deja został sfaulowany.
73 min. - Kiełb znów nieco samolubnie, ale przynajmniej jest rzut rożny dla Śląska.
69 min. - Kiełb natychmiast wpada w pole karne, ale z ostrego kąta strzela bardzo nieclenie. Biliński wścieka się, że nie dostał podania.
68 min. - Boisko opuszcza Pich, w jego miejsce Kiełb.

67 min. - Śląsk próbuje, ale skuteczność jest na poziomie spotkania z Lechią. Tym razem pudłuje Pich.
61 min. - Żółtą kartka napomniany Kwame.
60 min. - Flavio pada w polu karnym, arbiter wskazuje na jedenasty metr. Portugalczyk niestety strzela fatalnie i Zubas odbija piłkę.
59 min. - Danielewicz sprytnie przepuszcza piłkę do Pawelca, który bez namysłu uderza lewą nogą. Niewiele zabrakło.
55 min. - Bielszczanie zdecydowanie lepiej weszli w drugą połowę. Duża w tym zasługa Demjana.
54 min. - Górale ruszyli z kontrą, Pawelec w ostaniej chwili wybił piłkę Chmielowi. Oczywiście popisowym wślizgiem.

Podbeskidzie strzeliło gola we Wrocławiu po 253 minutach. Poprzednio bramkarza Śląska pokonał Anton Sloboda wiosną 2013 r.

52 min. - Biliński świetnie złożył się do strzału z szesnatki i trafia w poprzeczkę!
51 min. - Demjan huknął z 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i Pawełek z największym trudem przeniósł ją nad poprzeczką.
49 min. - Pawełek wybrał dobry róg, ale Sokołowski uderzył bardzo mocno. 1:1.
48 min. - Rzut karny dla Podbeskidzia!
46 min. - W przerwie zmiana w Podbeskidziu: Demjan za Kato.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

Śląsk - Podbeskidzie: doping kibiców gości

Śląsk w pełni zasłużenie prowadzi. Wydaje się, że kolejne bramki dla WKS-u są tylko kwestią czasu.

45 min. - Arbiter nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą część gry.
45 min. - Koronkowa akcja wrocławian. Ostatnie podanie Danielewicza do Dudu było ciut za lekkie.

40 min. - Sokołowski tradycyjnie wrzucił piłkę z autu w pole karne. Pawełek był jednak czujny i wyjaśnił sytuację.

Śląsk - Podbeskidzie: fragment dopingu

Podbeskidzie nie strzeliło gola we Wrocławiu od 330 minut. Sztuka ta nie udała im się w 3 poprzednich meczach.

37 min. - Odpowiedź Śląska. Po akcji Dudu, z 16 metrów strzelał Hołota. Zbyt lekko, by zaskoczyć Zubasa.
36 min. - Pawelec wybił piłkę głową, ta jednak trafiła pod nogi Kwame. Obrońca Podbeskidzia włożył za dużo siły i futbolówka wylądowała na trybunach.
33 min. - Tym razem lewą stroną zaatakowali Górale, a przed szansą stanął Chmiel. Jego strzał sprawił dużo więcej kłopotów Pawełkowi.
30 min. - Kowalski próbował zaskoczyć Pawełka z 18 metrów, ale kapitan Śląska pewnie złapał to uderzenie.
29 min. - Hateley zagrywa z rzutu rożnego, z futbolówką minimalnie mija się Hołota.
28 min. - Dudu z łatwością ograł Kowalskiego, a chwilę później został sfaulowany tuż przy bocznej lini pola karnego.
26 min. - Biliński zwodem na zamach posadził na maurawie Kato, ale strzelił za lekko.
24 min. - Wojskowi bez problemu wymieniają podania na połowie rywali.

22 min. - Posiadanie piłki w tej chwili to 67% do 33% na korzyść wrocławian.

Śląsk 22. sierpnia rozegrał dotąd u siebie 4 mecze w ekstraklasie i wszystkie wygrał! Między innymi w 1965 r. pokonał mistrza kraju i ówczesnego lidera, Górnika Zabrze (3:1).

19 min. - Podopieczni trenera Kubicki przedstali się w okolice szesnastki Śląska. Wszystko dalekim wybiciem wyjaśnił Hateley.

Róbert Pich strzela 14. bramkę dla Śląska, 13. w ekstraklasie, 4. w obecnym sezonie, w tym 3. ligową. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Flavio.

17 min. - Gospodarze potwierdzają swoją dominację. Bielszczanie póki co tylko raz wrzucili piłkę w pole karne WKS-u, ale obyło się bez większego zagrożenia.
16 min. - GOOOOL! Robert Pich stanął oko w oko z Zubasem i zimną krwią wykończył akcję!
13 min. - Flavio zwiódł obrońcę, zszedł do środka, po czym wyłożył piłkę Danielewiczowi. Ten uderzył potężnie i trafił w poprzeczkę!
12 min. - Śląsk narzucił większe tempo w ofensywie. Centra Flavio, jednak Biliński przegrywa pojedynek główkowy z Sokołowskim.

Dla Adama Kokoszki to 110. występ w ekstraklasie.

9 min. - Biliński wyprzedził Kolcaka, wbiegł w pole karne, ale przytomnie zachował się Zubas i przechwycił piłkę.

Po raz 60. w ekstraklasowym spotkaniu WKS-u występuje Tomasz Hołota.

8 min. - Pawelec wziął grę na siebie i szybko został zatrzymany faulem.
7 min. - Obie drużyny od początku dość spokojnie.
5 min. - Danielewicz wrzucał z prawej strony, ale nikt nie zamknął akcji.
3 min. - Flavio faulowany w środku pola.
2 min. - Pierwsza akcja WKS-u. Pich urwał się obrońcom, zagrał mocno w kierunku Flavio, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Było blisko!
1 min. - Śląsk rozpoczyna!

Daniel Stefański wyprowadza oba zespoły na murawę.

Chodzą słuchy, że jeśli Podbeskidzie dziś przegra, to z posadą trenera pożegna się Dariusz Kubicki.

Tadeusz Pawłowski zdecydował się na wariant z Danielewiczem na dziesiątce. Jak sobie poradzi?

Forma obu ekip - Śląsk: W R W R P, Podbeskidzie: P R P P R.

Mariusz Pawelec rozegra dziś 200. mecz w barwach Śląska. Z tej okazji prezes Paweł Żelem wręczył mu pamiątkowy plakat.

Tylko 20% strzałów Podbeskidzia jest celnych. To najniższy współczynnik w Ekstraklasie.

Śląsk w tym sezonie oddał na bramkę rywala 36 celnych strzałów - najwięcej w lidze.

7 z 8 ostatnich meczów między tymi drużynami zakończyło się remisem.

Czy Śląsk po dwóch ostatnich zwycięstwach podtrzyma swoją passę? Liczymy, że tak. Kolejne 3 punkty przybliżą Śląsk do szczytu ligowej tabeli. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda