Strzelcy: Celeban 58', Tomasik 62' (s), Grzelczak 83', Hateley 87'

Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Pawełek - Dankowski (Ostrowski 46), Celeban, Kokoszka, Pawelec - Hołota, Danielewicz - Flavio, Gecov (Hateley 80), Grajciar - Kiełb (Biliński 85) Trener: Tadeusz Pawłowski
Jagiellonia Białystok:(stroje: Czerwono-żółte) Drągowski - Modelski, Góralski, Vassiljev (Romanchuk 71), Madera, Faustino Gomes (Mackiewicz 56), Cernych, Sekulski (Grzelczak 56), Tarasovs, Grzyb, Tomasik Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Idzik, Kaczmarek, Ostrowski, Biliński, Hateley, Zieliński
Jagiellonia Białystok: Rosa, Straus, Romanchuk, Mackiewicz, Grzelczak, Frankowski, Augustyniak

Wrocławianie poprawili posiadanie piłki, oddawali trzy razy więcej strzałów na bramkę niż w pierwszej połowie, duża część z nich skierowana była w światło bramki, a trzy znalazły się w siatce!

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Śląsk awansuje w tabeli na 5. miejsce!

Byliśmy dzisiaj świadkami dwóch różnych połów w wykonaniu Śląska. Pierwsza nie napawała optymizmem i nie zanosiło się na tak wysokie zwycięstwo. W przerwie trener Pawłowski wstrząsnął zawodnikami, przeprowadził dobre zmiany i jego drużyna zdobyła 3 bramki i 3 punkty!

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 3:1!
90+4 min. - Mogliśmy mieć już 4:1! Bilińskiemu nie udało się ograć ostatniego obrońcy Jagi po długiej piłce spod własnego pola karnego.
90+2 min. - Jaga próbuje jeszcze atakować, ale zawodnicy Śląska przerywają wszystkie groźniejsze akcje.

Po powrocie do ekstraklasy Śląsk strzelił Jagiellonii 3 gole w meczu już po raz 6. (na 18 spotkań ligowych).

Pierwszy gol Toma Hateleya w Śląsku. Anglik strzelił bramkę w swoje urodziny!

90 min. - Sędzia Raczkowski dolicza 4 minuty.
87 min. - GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! 3:1. To już jest po meczu!
86 min. - Wrocławianie zepchnięci do defensywy. Białostoczanie atakują niemal całą drużyną. Rzut rożny.
85 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kamil Biliński zmienia Jacka Kiełba.
83 min. - Gol! Kontaktowe trafienie gości. Piotr Grzelczak pakuje piłkę do siatki, po tym jak obrona Śląska ewidentnie zaspała.
82 min. - Strzał Mackiewicza zablokowany przez Celebana. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału złożył się jeden z zawodników Jagi, ale Pawełek zalicza kolejną świetną interwencję w tym meczu.
80 min. - Tom Hateley zastąpił Gecova, który rozegrał dzisiaj całkiem niezłe zawody.
80 min. - Portugalczyk mógł przesądzić już o wyniku dzisiejszego meczu, ale nie trafił w światło bramki z 6 metrów po zagraniu od Hołoty.
79 min. - Kolejny korner dla Śląska po akcji Flavio z lewej strony boiska.

To była dopiero 10. żółta kartka dla Piotra Celebana w barwach Śląska na boiskach ekstraklasy. Wrocławski obrońca rozegrał już 159 meczów i strzelił 17 goli.

Śląsk - Jagiellonia: doping (I połowa)

76 min. - Kartka dla strzelca pierwszej bramki dla Śląska za faul w okolicach 40 metra.
75 min. - Wrocławianie wracają teraz z dalekiej podróży. Z bliskiej odległości piłki do siatki nie wpakował Piotr Tomasik.
73 min. - Gracze Jagiellonii wywalczyli rzut rożny.
71 min. - Trener Probierz dokonuje ostatniej zmiany. Boisko opuszcza Vassiljev. W jego miejsce Romanchuk.
71 min. - Grajciar z rzutu rożnego.
70 min. - Widać, że gracze Jagiellonii kompletnie się pogubili. Wrocławianie ciągle są w posiadaniu piłki i atakują raz z jednej, raz z drugiej strony boiska.
68 min. - Gracze Śląska zdecydowanie przejęli inicjatywę. Pawelec wywalczył rzut wolny na linii pola karnego. Strzelał Kiełb i mało brakowało, a mielibyśmy 3:0!
62 min. - Grajaciar dostał podanie z prawej strony boiska i skierował piłkę tuż przed bramkarza, a tam niefortunnie dla swojej drużyny interweniował Piotr Tomasik i mamy gola samobójczego.
62 min. - GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 2:0!

Piotr Celeban strzela 22. bramkę w barwach Śląska, 19. ligową, 17. w ekstraklasie, 2. w obecnym sezonie, z czego 1. w lidze.

60 min. - Wrocławianie za ciosem! Stuprocentowa sytuacja Flavio, który znalazł się sam na sam z Drągowskim, ale strzelił zbyt lekko.
58 min. - GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Piotr Celeban zdobywa swoją kolejną bramkę dla Śląska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!
56 min. - Podwójna zmiana w drużynie gości. Boisko opuszczają Sekulski i Gomes, w ich miejsce Grzelczak oraz Mackiewicz.
54 min. - Śląsk konstruował długo atak pozycyjny, z prawej strony próbował dośrodkowywać Grajciar. Chwilę później indywidualna akcja Ostrowskiego po drugiej stronie boiska i korner dla Wrocławian.

Dla Adama Kokoszki to już 3. żółta kartka w obecnym sezonie ekstraklasy.

51 min. - Vassiljev technicznie nad murem obok bramki.
50 min. - Kokoszka chyba został jeszcze w szatni. Faulował jednego z zawodników niecałe 20 metrów od bramki za co ukarany został żółtą kartką.
48 min. - Śląsk próbował wyjść z szybką kontrą, ale Kokoszka stracił piłkę i naraził Śląsk na zagrożenie po rzucie rożnym.
48 min. - Korner dla Jagi po akcji Sekulskiego. Sytuację wyjaśnia Kokoszka.
47 min. - Pierwsza akcja Śląska. Piłkę na pole karne dośrodkowywał Grajciar.
46 min. - Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Zawodnicy wracają na murawę. Trener Pawłowski przeprowadza jedną zmianę, Kamila Dankowskiego zastąpi Krzysztof Ostrowski.

Śląsk po pierwszej połowie ma mniejsze posiadanie piłki (47%), oddał mniej strzałów (4) i tylko jeden z nich zmierzał w światło bramki.

45 min. - Koniec pierwszej połowy! Śląsk remisuje bezbramkowo z Jagą i na ten moment to piłkarze z Białegostoku wyglądają lepiej i stwarzają groźniejsze sytuacje.
45 min. - Na murawie leży Piotr Celeban, potrzebna jest interwencja medyczna. W tym momencie sędzia Raczkowski dolicza minutę do podstawowego czasu gry.
42 min. - Niezła akcja Flavio z Dankowskim. Ten ostatni dośrodkowywał w pole karne, gdzie czaił się Kiełb, jednak piłka tym razem do niego też nie trafiła. Piłka na rzut rożny.

W rozgrywkach 2013/14 w konfrontacjach wrocławsko-białostockich goli padło aż 13, jednak dziś na placu gry sztuką tą mogą się pochwalić jedynie Flavio Paixao i Rafał Grzyb.

41 min. - Bardzo dobra interwencja Pawelca, powstrzymał rozpędzającego się Vassiljeva i wywalczył aut dla Śląska.
39 min. - Kolejna akcja pod bramką Pawełka. Cernych faulował Celebana. Rozpoczynamy dalekim podaniem do Kiełba.

W minionym sezonie widzowie pojedynków Śląska z Jagiellonią obejrzeli 7 bramek. Ich strzelcami było 7 różnych zawodników. Dziś na boisku nie ma... ani jednego z nich! Na ławce rezerwowych siedzą: Ostrowski, Mackiewicz i Frankowski. We wrocławskiej drużynie nie ma już Mili, Droppy i Picha, zaś w białostockim Piątkowskiego.

37 min. - Grajciar z rzutu rożnego do nabiegającego Hołoty, zabrakło bardzo niewiele!
36 min. - Flavio faulowany na połowie rywala, tym razem sędzia nie wyciąga żółtej kartki.
34 min. - Jaga znów groźnie atakuje prawą stroną. Tym razem dośrodkowywał Modelski i znów zabrakło bardzo niewiele. Dankowski jak na razie nie radzi sobie ze skrzydłowymi z Białegostoku.
33 min. - Rzut wolny dla Śląska około 30 metrów od bramki. Piłka posłana przez Grajciara w pole karne trafiła do Kiełba, ale temu nie udało się skierować jej do bramki. Rozpoczną Białostoczanie.

Śląsk - Jagiellonia: fragment dopingu

31 min. - Kiełb dośrodkowywał na głowę Flavio, jednak piłka została posłana za wysoko.
29 min. - Kiełb rozgrywał na małej przestrzeni z Danielewiczem. Piłkę przejęli Białostoczanie i natychmiast zagrali ją w pole karne Śląska, gdzie dobrze interweniowali stoperzy.

W poprzednich 9 meczach pomiędzy Śląskiem i Jagiellonią gospodarze wygrali... raz. Ponadto w 12 ostatnich potyczkach goście zawsze zdobywali bramkę.

26 min. - Flavio przejmuje piłkę. Śląsk rozgrywał atak pozycyjny i wywalczył rzut rożny.
25 min. - Pawelec zatrzymuje kontratak Białostoczan w środku pola. Vassiljev będzie dośrodkowywał w pole karne.

Druga żółta kartka Marcela Gecova w Śląsku, a debiutancka w ekstraklasie. Czech upomniany został także w Goeteborgu.

Trener Białostoczan Michał Probierz dzisiaj nie o własnych siłach na murawie. Wspomaga się kulami, po tym jak w tygodniu nabawił się kontuzji podczas jednego z treningów.

22 min. - Jaga przejęła inicjatywę i co chwilę nęka, jak na razie szczelną obronę Śląska dośrodkowaniami z obu stron boiska.
21 min. - Cernych ostro w pole karne Śląska, żaden z zawodników nie przeciął tej piłki i Śląsk zaczyna z autu.
20 min. - Ostry faul Gecova daleko od pola karnego Śląska.

Kamil Dankowski występuje dziś po raz pierwszy w obecnym sezonie w meczu o punkty u siebie.

18 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką.
16 min. - Jagiellonia poszła za ciosem i próbowała jeszcze raz zagrozić bramce Pawełka z tej samej strony boiska. Wrocławianie odzyskują piłkę i uspokajają grę.
14 min. - Fenomenalna interwencja Pawełka. Po indywidualnej akcji prawą stroną, na pole karne Śląska zagrana została płaska piłka tuż przed bramkarza, tam z odległości 2 metrów do bramki piłkę próbował wpakować Sekulski. Pawełek na rzut rożny i mamy dalej 0:0.

Pierwszy mecz ligowy Śląska bez Roberta Picha od dolnośląskich derbów w Lubinie (marzec 2014). W składzie WKS-u wystąpili wówczas między innymi: Kelemen, Grodzicki, Stevanović, Kaźmierczak czy Plaku

11 min. - Gracze Jagiellonii mają problem z przedostaniem się pod pole karne Śląska. Wrocławianie wyczekują swojej okazji i próbują kontratakować.
9 min. - Dobrze o piłkę w środku pola powalczył Gecov z Grajciarem, ale nie udało się zagrać już dokładnie do dobrze wychodzącego Kiełba.
8 min. - Jeszcze jeden korner po akcji tą samą stroną boiska. Na szczęście piłka mija wysoko wszystkich piłkarzy i wychodzi na aut.
7 min. - Po akcji lewą stroną boiska graczom Jagi udało się wywalczyć rzut rożny.
4 min. - Kiełb dobrze odnalazł się w polu karnym, podał do Pawelca, który dobrze dośrodkowywał. Wybitą piłkę na przedpolu zgarnął Kokoszka i spróbował zaskoczyć Drągowskiego z dystansu.
2 min. - Strzał Vassiljeva i niepewna obrona Pawełka.
1 min. - Od razu długa piłka posłana w pole karne Śląska. Gocov faulował jednego z zawodników. Rzut wolny dla Jagi 35 metrów od bramki.
1 min. - Rozpoczynamy spotkanie, Jaga od środka!

Z okazji europejskiego tygodnia sportu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem rozgrywany jest mini mecz z piłkarzami i piłkarkami akademii Śląska Wrocław.

Piłkarze wychodzą na murawę!

Jeżeli Śląsk zdobędzie dzisiaj 3 punkty, awansuje o co najmniej 6 pozycji i zrówna się z Legią Warszawa.

Piłkarze obu ekip schodzą już z rozgrzewki do szatni, za trochę ponad 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego.

Czas na kolejny mecz Śląska! We Wrocławiu szykuje się hit kolejki. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża Jagiellonia Białystok. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: szkunter