Górnik Zabrze:(stroje: białe) Kasprzik - Widanow, Danch, Szeweluchin - Kosznik, Gergel, Grendel, Kwiek, Madej, Jeż - Korzym (Słodowy 75) Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Hołota, Ostrowski - Kokoszka, Gecov (Bartkowiak 75), Danielewicz (Hateley 46) - Grajciar, Biliński (Kiełb 65), Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Górnik Zabrze: Janukiewicz, Kopacz, Słodowy, Janota, Urynowicz, Dźwigała, Wolsztyński
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Bartkowiak, Dankowski, Kaczmarek, Hateley, Zieliński, Kiełb

Koniec meczu! Śląsk przegrywa 0:2. To był słaby występ wrocławian.

90 min. - Kiełb główkował, była szansa, ale niestety wynik raczej się już nie zmieni.

Adam ukarany 4. żółtą kartką w tym sezonie ligowym, nie zagra za tydzień przeciwko liderowi ekstraklasy, Piastowi Gliwice.

87 min. - Żółta kartka za taktyczny faul Kokoszki.
85 min. - Śląsk bardzo szybko próbuje skonstruować swoje akcje, przez co dochodzi do bardzo wielu głupich strat.
82 min. - Kontra Górnika. Gergel biegł z piłką, minął Celebana, uderzył ale obok bramki.
80 min. - Hołota uderzał z 20m, ale obok bramki. Wcześniej zablokowane uderzenie Bartkowiaka.
78 min. - Piłkarze Śląska czekają na aut... a piłka w grze.

Michał Bartkowiak zagra po raz 2. w wyjazdowym meczu Śląska. Ponad rok temu zadebiutował w pierwszej drużynie podczas pojedynku w Bełchatowie (0:2).

75 min. - Bartkowiak wejdzie na boisko! Wchodzi za Gecova.
75 min. - Zmiana w Górniku. Słodowy za Korzyma.
72 min. - Tragedia.
70 min. - Grajciar biegł z piłką, strzelał, po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
65 min. - Zmiana w Śląsku. Kiełb wchodzi za Bilińskiego.

Maciej Korzym jest 11. piłkarzem, który strzelił Śląskowi gola na boiskach ekstraklasy w barwach aż 3 klubów (Bełchatów, Korona Kielce, Górnik Zabrze).

59 min. - Już 0:2. Po stracie Flavio kontra Górnika. Bramkę zdobył Maciej Korzym.

W 4 poprzednich meczach z outsiderami tabeli Śląsk nie stracił gola. Poprzednio ta sztuka udała się Łukaszowi Madejowi jeszcze w barwach Bełchatowa w 2013 r.

56 min. - Grajciar uderzał z prawej strony ale obok bramki. Śląsk się ożywił.

W 26. kolejnym meczu Śląska z Górnikiem Zabrze pada bramka. Poprzedni bezbramkowy remis w spotkaniu tych drużyn zanotowano w 1991 r.

53 min. - Grajciar uderzał na bramkę Górnika ale piłka poleciała ponad poprzeczką. Szkoda.

Aleksander Kwiek strzelił 2. bramkę Śląskowi, obie w barwach Górnika Zabrze.

51 min. - Ostrowski wrzuca w pole karne ale tam wybijają obrońcy Górnika.
48 min. - Kwiek zdobywa z dystansu bramkę dla Śląska. 1:0 dla Górnika.

Tom Hateley po raz 50. w meczu ekstraklasy.

46 min. - Śląsk rozpoczął II połowę.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Na boisku Tom Hateley zmieni Krzysztofa Danielewicza.

Piłkarze powrócili już na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Nudny mecz w Zabrzu. Liczmy na obudzenie się wrocławian i pokazanie ciekawych, ofensywnych akcji ze strony WKS-u.

45 min. - Koniec I połowy.

Remis da Śląskowi przynajmniej na 2 godziny 4. miejsce, zwycięstwo 2., jednobramkowa porażka zepchnie na 8., zaś wyższa na 9.

43 min. - Flavio z pierwszej piłki próbował zdobyć bramkę, ale niestety zrobił to źle.
43 min. - Zamieszanie w polu karnym. ale zawodnik Górnika był na spalonym.
41 min. - Flavio fauluje Madeja.
40 min. - Ostrowski wrzuca, Kasprzik łapie.
37 min. - Gergel uderzył mocno z prawej strony ale obok bramki.

Śląsk w Zabrzu strzelił gola do przerwy w każdym meczu od 2008 r., kiedy to po bezbramkowym remisie ostatecznie wygrał 2:1.

35 min. - Paixao biegł z piłką do momentu aż wbiegł w stopera gospodarzy.
34 min. - Po wypiąstkowaniu Kasprzika z dystansu uderzał Ostrowski. Ale lepiej nie pisać w jaki sposób uderzył.
33 min. - Po wrzutce Kasprzik wybija na kolejny rzut rożny.
32 min. - Biliński obija nogi obrońcy -> rzut rożny dla Śląska.
30 min. - Piłka po główkce gospodarzy znów ląduje w rękawicach Pawełka.
27 min. - Grajciar oddał zaskakujący strzał z 30m ale minimalnie się pomylił.
25 min. - A teraz żółta kartka dla Widanowa

Pierwsza żółta kartka Krzysztof Danielewicza w obecnym sezonie, zaś 8. w barwach Śląska na boiskach ekstraklasy.

24 min. - Żółta kartka dla Danielewicza za faul na Grendelu.

Jeśli Śląsk wygra ten mecz to zostanie wiceliderem tabeli.

22 min. - Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kwiek. Jego strzał był jednak bardzo niecelny.
20 min. - Grajciar dośrodkowywał piłkę w pole karne, ale nikt ze Śląska nie przejął futbolówki.
18 min. - Celeban oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
15 min. - Kosznik do Dancha, któremu Danielewicz wybił piłkę będąc 5m od bramki Pawełka. Było groźnie.
13 min. - Jeż główkował w polu karnym Śląska, ale prosto w Pawełka.
12 min. - Ciężko się to ogląda. Śląsk ma problemy z wyprowadzaniem piłki.

We wrześniu na wyjeździe Śląsk nie wygrał meczu ligowego od 4 lat, kiedy to pokonał Cracovię (1:0). Po tym triumfie 3 razy remisował i tyleż spotkań przegrał. Od tej pory odniósł także 2 zwycięstwa poza Wrocławiem w Pucharze Polski (Podbeskidzie Bielsko Biała i Widzew Łódź).

9 min. - Pawelec znanym sobie wślizgiem wybija piłkę sprzed nóg Madeja i przerywa akcję gospodarzy.
8 min. - Danielewicz wykopuje piłkę... do bramkarza rywali.
7 min. - Madej ni to dośrodkowywał ni to strzelał z pola karnego Śląska. Piłka na szczęście wyszła poza boisko.

Przeciwko zespołom prowadzonym przez Leszka Ojrzyńskiego graliśmy w ekstraklasie już 10 razy. Aż 6 z tych potyczek kończyło się remisami. Śląsk ani razu jeszcze nie wygrał na wyjeździe, choć w 5 starciach przegrał tylko raz.

5 min. - Jeż do Gergela, który strzela z prawej strony ale Pawełek chwyta piłkę.
5 min. - Ostrowski przejął piłkę, ale po oddaniu jej do Paixao ten traci piłkę.

Śląsk zagra na wyjeździe w 9. kolejce ekstraklasy po raz pierwszy od... 2000 r. Poprzednio na obcym terenie w tej serii spotkań WKS przegrał w Płocku z Wisłą (1:2). Łącznie na 14 wyjazdów wrocławianie wygrali jedynie 36 lat temu z Widzewem w Łodzi (2:1).

3 min. - Czekamy na pierwszą akcje podbramkową.

Z drużyną zamykającą tabelę Śląsk poprzednio grał w grudniu ubiegłego roku, kiedy to zwyciężył w Bydgoszczy Zawiszę (1:0).

1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

W 34 starciach w najwyższej klasie rozgrywkowej triumfowali czterokrotnie. Oba kluby zmierzą się po raz 70. w ekstraklasie. Zabrzanie byli dotąd górą 27 razy, WKS 21. Śląsk z Górnikiem Zabrze zagra w ekstraklasie po raz 70. do tej pory wrocławianie odnieśli 21 zwycięstw ponosząc 27 porażek.

Śląsk dziś wystąpi po raz 40. na boisku Górnika Zabrze. Do tej pory wrocławianie odnieśli zaledwie 5 zwycięstw, 12 razy zremisowali i aż 22 mecze przegrali.

Czy po wygranej z Jagiellonią uda się zdobyć znowu komplet punktów? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze.