Strzelcy: Biliński 58' - Hebert 44', Korun 63'

Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota (74' Ostrowski), Pawelec - Hateley, Gecov, Paixao (86' Bartkowiak) - Danielewicz (55' Grajciar), Kiełb, Biliński Trener: Tadeusz Pawłowski
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Osyra, Korun, Hebert, Pietrowski - Vacek (84' Moskwik), Murawski, Zivec (90' Mak), Mraz - Nespor (61' Badia), Barisić Trener: Radoslav Látal

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Machaj, Kaczmarek, Bartkowiak, Grajciar, Dankowski
Piast Gliwice: Leszczyński, Kwaśniewski, Moskwik, Mak, Badia, Mokwa, Dziczek

Koniec meczu Śląsk przegrywa z liderem z Gliwic 1:2.

90+3 min. - Żółta kartka dla Kiełba.
90+2 min. - Faul Hateleya.
90 min. - Mak za Zivca.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Żółta kartka dla Ostrowskiego.
88 min. - Pawełek był bliski "pawełka", ale sytuację uratowali obrońcy.
87 min. - Strzał z dystansu Hateleya, ale wysoko ponad bramką Szmatuły.
86 min. - Bartkowiak za Paixao.
85 min. - Faul Mraza na Paixao.
84 min. - Moskwik za Vacka.
83 min. - Żółta kartka dla Zivca.

Mariusz Pawelec, podobnie jak Paweł Zieliński, z 3. żółtą kartką w obecnym sezonie ligowym.

80 min. - Żółta kartka dla Pawelca.
80 min. - Strzał Murawskiego obok bramki Pawełka.
77 min. - Groźnie pod bramką Śląska, ale Flavio wyjaśnia sytuację.

Śląsk - Piast: doping (I połowa)

74 min. - Ostrowski za Hołotę.
73 min. - Nieudane dośrodkowanie Grajciara.
72 min. - Murawski fauluje Celebana.
69 min. - Strzał Zivca nad bramką Pawełka.

Poprzednią drużyną, która dwukrotnie w meczu ze Śląskiem wychodziła na prowadzenie, było Zagłębie Lubin w marcu 2014 r. Tamte derby skończyły się remisem 2:2.

68 min. - Dobrze zapowiadająca się akcja Śląska skończyła się w momencie poślizgnięcia się Flavio.
65 min. - Rzut wolny dla Śląska.

Bramkę po rykoszecie zdobył Korun.

63 min. - Bramka dla Piasta!
61 min. - Badia za Nespora.

Kamil Biliński strzelił 7. bramkę dla Śląska, 4. w ekstraklasie, w tym 3. w obecnym sezonie.

60 min. - Żółta kartka dla Flavio.

Bramkę dla Śląska strzałem z ostrego kąta zdobył Kamil Biliński!

58 min. - Goooool dla wrocławian!
56 min. - Kolejny corner dla gospodarzy.
55 min. - Rzut rożny dla Śląska.
55 min. - Grajciar za Danielewicza.

Zwyciężyć u siebie przeciwnika, który prowadził do przerwy, udało się ostatnio Śląskowi w kwietniu 2013 r. w starciu z Górnikiem Zabrze 2:1 (0:1).

53 min. - Zieliński groźnie dośrodkowywał, ale nikt nie sięgnął piłki.
49 min. - Barisic oddał strzał na bramkę Pawełka, ale piłka minęła słupek.

Poprzednie zwycięstwo przed własną publicznością w pojedynku, w którym goście objęli prowadzenie, WKS zanotował 26 września ubiegłego roku z Górnikiem Łęczna.

Nie przegrać meczu na własnym boisku pomimo pierwszego gola dla rywali udało się wrocławianom przed rokiem w starciu z Pogonią Szczecin (1:1).

Śląsk poprzednio przegrywał u siebie 0:1 w marcowym spotkaniu z liderem ekstraklasy, Legią Warszawa. Goście wygrali wówczas 3:1.

46 min. - Paixao fauluje Heberta.
46 min. - Rozpoczął Piast.

Do przerwy Śląsk przegrywa z Piastem 0:1.

Koniec pierwszej połowy.

45 min. - Żółta kartka dla Zielińskiego.

Po dośrodkowaniu Mraza piłkę do bramki kieruje Hebert.

44 min. - Bramka dla Piasta!
43 min. - Faul Kiełba na Pietrowskim.
42 min. - Hebert faulowany na środku boiska.

Śląsk jeszcze nie wygrał meczu w ekstraklasie 25. września. W 5 spotkaniach zdobył zaledwie punkt. Remis z Ruchem Chorzów w 1982 r. to jedyne niewygrane spotkanie u siebie tamtej jesieni.

40 min. - Biliński do Paixao ten odgrywa piłkę do partnera, ale wychowanek Śląska potyka się i nie oddaje strzału na bramkę.

37 min. - Kiełb wygrał pojedynek biegowy z zawodnikiem Piasta, ale strzelił obok bramki.
34 min. - Rzut rożny dla Śląska.
34 min. - Ładna akcja Bilińskiego z Kiełbem, ale strzał tego drugiego zostaje zablokowany.
33 min. - Faul Bilińskiego na Pietrowskim.
32 min. - Strzał z dystansu Heberta, który pewnie łapie Pawełek.
31 min. - Żółta kartka dla Celebana.
30 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska.
27 min. - Rzut rożny dla Śląska po zablokowanym strzale Blińskiego.
24 min. - Strzał w słupek Zivca!
23 min. - Kolejne dośrodkowanie Piasta kończy się w rękawicach Pawełka
22 min. - Groźny strzał Zivca z dystansu, który jednak przechodzi obok bramki Pawełka
20 min. - Strzał Bilińskiego z pola karnego mija bramkę Piasta

Dla Gecova to 10. występ w barwach Śląska

Liderowi ekstraklasy Śląsk ostatnio nie strzelił gola w meczu u siebie w październiku 2000 r., kiedy to uległ "Białej Gwieździe" (0:1).

18 min. - Faul Gecova
17 min. - Biliński faulowany w środku pola
16 min. - Niecelne dośrodkowanie Paixao

Porażka z warszawianami była pierwszą od 6 lat wpadką WKS-u na własnym boisku z drużyną prowadząca w lidze. Poprzednio zdarzyło się to przy Oporowskiej z Wisłą Kraków (również 1:3).

Śląsk po raz 3. w tym roku gra z liderem ekstraklasy. W marcu uległ u siebie Legii Warszawa 1:3, zaś w maju przegrał 0:3 w Poznaniu.

12 min. - Vacek fauluje Gecova
11 min. - W odpowiedzi Gecov próbuje strzału z przed pola karnego, który jednak mija bramkę Szmatuły
11 min. - Kolejne dośrodkowanie Piasta, które na nasze szczęście przechodzi przez całe pole karne

Z kolei dla Hateleya to 60. spotkanie we wrocławskiej drużynie, zaś Biliński obchodzi jubileusz, ponieważ zalicza 40. występ.

Dla Flavio jest to 70. występ w barwach Śląska, a 60. w ekstraklasie.

8 min. - Po dośrodkowaniu Mraza z rzutu rożnego strzelał Murawski, ale piłka zatrzymała się na zawodnikach Śląska
5 min. - Mraz dośrodkowywał Nespor strzelał, ale Pawełek zażegnał niebezpieczeństwo
4 min. - Gecov fauluje Murawskiego przy linii bocznej boiska
1 min. - Paixao dośrodkowywał, ale piłkę pewnie złapał Szmatuła
1 min. - Rozpoczął Śląsk

W zespole lidera ekstraklasy zagra dzisiaj, były gracz Śląska Wrocław, Patrik Mraz.

Piłkarze przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Czas na lidera! Czy Śląsk Wrocław znów zacznie nas zachwycać swoją grą? A może liczą się tylko o wyłącznie (nie ważne jak) wywalczone trzy punkty? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Adrian Dana