Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Forenc - Todorovski, Dąbrowski, Guldan, Cotra, Tosik, Kubicki, Janus (Woźniak 87'), Janoszka (Vlasko 81'), Papadopulos, Krzysztof Piątek (Łukasz Piątek 71') Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Kokoszka, Gecov (Grajciar 55') - Paixao, Biliński (Idzik 83'), Machaj (Kiełb 55') Trener: Tadeusz Pawłowski

Zagłębie Lubin: Polacek - Jach, Zbozień, Łukasz Piątek, Woźniak, Vlasko, Błąd
Śląsk Wrocław: Wrąbel - Dankowski, Idzik, Kiełb, Danielewicz, Grajciar, Hateley

Można powiedzieć, że wrocławianie wywalczyli jeden punkt. Zagłębie było zdecydowanie bliżej zwycięstwa.

90+5 min. - Koniec meczu!
90+3 min. - Celeban faulem przerywa kontrę Miedziowych.
90+2 min. - Dąbrowski zapuścił się pod pole karne WKS-u i całkiem nieplinowany uderzył z woleja. Zabrakło mu precyzji.
90+1 min. - Końcówka póki co należy do Zagłębia. Mecz potrwa jeszcze co najmniej 5 minut.
90 min. - Żółta kartka dla Kokoszki za podważanie decyzji arbitra.
89 min. - Co za zamieszanie w polu bramkowym WKS-u. Cudem uniknęliśmy straty drugiej bramki. Kolejny korner.
87 min. - Woźniak za Janusa.
86 min. - Śmiało można przyznać, że zrobił nam się mecz. Rzut rożny dla Zagłębia.
85 min. - Dudu znalazł dla siebie trochę miejsce. Niestety jego uderzenie bardziej przypominało dośrodkowanie.
83 min. - Mamy debitutanta! Mariusz Idzik zastępuje Bilińskiego.
81 min. - Vlasko zastępuje Janoszkę.
80 min. - Zagłębie mogło popisać się niezłą ripostą. Pawełek na szczęście złapał piłkę.

Flavio strzela 25. bramkę w Śląsku, 23. w ekstraklasie, 5. w obecnym sezonie, z czego 4. ligową.

79 min. - GOOOL! Mamy wyrównanie! Bramka z niczego, piłka trochę przypadkowo trafia do Flavio, który wychodzi sam na sam i spokojnie strzela po ziemii.
78 min. - Ostatnie akcje grane z pominięciem środka. Od bramki do bramki.
77 min. - Uderzał Janoszka, Celeban efektownym szczupakiem sparował piłkę.
76 min. - Dudu po raz kolejny podaje zbyt nonszalancko i po raz kolejny traci piłkę.
75 min. - Wreszcie jakiś strzał, choć co prawda niecelny. Próbował Hołota.
73 min. - Śląsk utrzymuje się przy piłce, lecz nie widać pomysłu jak zagrozić Zagłębiu.
71 min. - Piątek za Piątka.
70 min. - Grajciar świetnie popracował w defensywie powstrzymując Todorovskiego.
68 min. - Janus dośrodkowuje z rzutu wolnego, Pawełek piąstkuje. Skutecznie.
67 min. - W odpowiedzi wrocławianie. Znakomita okazja przed Flavio, który uderza po prostu beznadziejnie. Wściekły Kiełb domagał się podania.
66 min. - Dudu traci piłkę, Zagłębie rusza z kontrą. Tosik pospieszył się ze strzałem - Pawełek nie dał sie zaskoczyć.
65 min. - Korner dla Śląska. Grajciar zagrywa na bliższy słupek, zaraz uczyni to raz jeszcze.
62 min. - Zaostrzyła się gra. Zwłaszcza lubinianie nie przebierają w środkach.
61 min. - Flavio faulowany przez Tosika w środkowej strefie.
59 min. - Szybka akcja Miedziowych, tym razem z lewej strony. Po centrze Cotry znów było niebezpiecznie.
57 min. - Śląsk rusza z kontrą. Tosik nieprzepisowo powstrzymuje Kiełba. Otrzymuje żółtą kartkę, a gracz WKS-u musi skorzystać z pomocy lekarskiej. Chwilowo poza boiskiem.

Dla Jacka Kiełba to 10. ligowy występ w Śląsku.

55 min. - Podwójna zmiana w Śląsku: Kiełb i Grajciar w miejsce Machaja i Gecova.

Michal Papadopoulos strzela 2. bramkę w derbach Dolnego Śląska.

53 min. - Rozpędzony Gecov odbił się od Guldana jak od ściany. Czech leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarza.
52 min. - Celeban był bliski prostego błędu, sędzia odgwizdał jednak faul Piątka.
50 min. - Piłkarze Śląska myślami są jeszcze w szatni.
49 min. - Kolejna akcja prawą stroną. Todorovski dośrodkowuje, najwyżej wyskoczył Papadopulos, piłka trafiła jeszcze Zielińskiego i wpadła do siatki.
47 min. - Janoszka do Cotry, który huknął bez namysłu lewą nogą. Słupek ratuje WKS! Pawełek nawet nie drgnął.
46 min. - Zagłębie rozpoczęło. Przed nami druga połowa!

Z trybun swoich piłkarzy wspierają fani z KKN-u!

Obie ekipy grają dość zachowawczo. Bramkarze nie mają dziś wiele pracy.

45+2 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Oglądamy wyrównane spotkanie, z nieznaczną przewagą WKS-u.
45+1 min. - Arbiter doliczył dwie minuty.
45 min. - Celeban ukarany żółtą kartką.
44 min. - Ależ przebłysk Flavio! Przepchnął Cotre, założył siatkę Dąbrowskiemu i z bliska trafił... tylko w w boczną siatkę.
41 min. - Groźna wrzutka Cotry. Pawełek wyszedł z bramki i uspokoił sytuację.
39 min. - Hoota szukał klepki z Zielińskim. Piłka wylądowała na aucie.
38 min. - Chwila przerwy w grze. W jednym ze starć ucierpiał Hołota, ale już wszystko w porządku.
37 min. - Lubinianie w ostatnich minutach pokazują to, z czego słyną, czyli bardzo dobre dośrodkowania.
36 min. - Znakomicie do strzału głową złożył się Piątek, wręcz podręcznikowo. Pawełek był jednak na posterunku i pewnie chwycił piłkę.
34 min. - Papadopulos uderzył w twarz Celebana. Sędzia bez wahania odgwizduje przewinienie.
31 min. - Żółta kartka dla Hołoty.
31 min. - Janoszka ofiarnie wybija futbolówkę. Odzyskuje ją Śląsk.
30 min. - Rzut rożny dla Ślaska. Przy piłce Machaj.
28 min. - Niepilnowany na 16 metrze Kubicki oddał strzał, na szczęście wprost w Pawełka.
27 min. - Machaj świetnie dośrodkowuje, najwyżej wyskakuje Kokoszka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. Było blisko.
27 min. - Teraz w końcu dośrodkowanie w pełnym biegu. Korner dla WKS-u.
26 min. - W ataku brakuje elementu zaskoczenia, Śląsk gra zbyt wolno i przewidywalnie.

W poprzednich 20 spotkaniach Śląska z Zagłębiem padał gol. Poprzedni bezbramkowy remis zanotowano na zakończenie sezonu 1991/92 przy Oporowskiej. We wszystkich dotychczasowych 16 pojedynkach w Lubinie przynajmniej raz piłka lądowała w siatce.

23 min. - Żółtą kartka napomniany Kubicki.
22 min. - Jak dotąd gracze WKS-u przeprowadzili 67% swoich ataków prawą stroną: Dudu i Machaj niewidoczni.
20 min. - Pokaz niedokładnych podań z obu stron.

Śląsk z Zagłębiem w 11. kolejce grał dotąd trzykrotnie i za każdym razem wygrywał różnicą 2 bramek. Było tak w latach: 2009, 2010 i 2013. Wszystkie te mecze rozegrano we Wrocławiu. Kolejno: 2:0, 3:1 i 2:0.

17 min. - Na strzał z 20 metrów zdecydował się Biliński, ale uderzył za lekko. Forenc bez problemów.
16 min. - Centra z lewej strony na głowę Flavio, który przegrywa pojedynek z Dąbrowskim.
14 min. - Hołota posłał prostopadłe podanie do Zielińskiego, niestety przesadził trochę z siłą.

Mateusz Machaj poprzednio zagrał w pucharowym meczu w Olsztynie ze Stomilem (5:1), zaś w lidze oraz wyjściowej jedenastce nie pojawiał się od spotkania w Szczecinie z Pogonią (1:1) w 2. kolejce.

12 min. - Wreszcie przesunęliśmy się pod bramkę Forenca.
9 min. - Wrocławianie nie mogą opuścić własnej połowy. Choć póki co Zagłębie nie stworzyło sobie żadnej sytuacji.
8 min. - Pawełek świetnie łapie piłkę. Stara się od razu uruchomić Bilę, ale zagrywa bardzo niecelnie.
7 min. - Hołota fauluje Janoszkę. Znakomita okazja do dośrodkowania. Może byc groźnie.
5 min. - Prawą stroną przedarł się piątek, ale przytomnie Celeban.

Piotr Celeban dziś po raz 210. w Śląsku. Dla Mariusza Pawelca to 160. ligowy występ w barwach WKS-u, zaś dla Mariusza Pawełka 40.

3 min. - Ofensywne wejście Dudu, w tej akcji fauluje jednak Biliński.

Śląsk, jako jedyna drużyna w lidze, nie stracił gola w pierwszym kwadransie.

Zagłębie wygrało 3 ostatnie spotkania u siebie.

Miedziowi faulują najczęściej w lidze, średnio ponad 17 razy w meczu.

1 min. - Próba długiego podania do Flavio, Cotra wybija na aut.
1 min. - Gecov do Bilińskiego i gramy!

Do wyjściowej jedenastki WKS-u po dłuższej nieobecności wracają Dudu i Machaj.

Śląsk z Zagłębiem mierzył się ostatnio w przedsezonowym sparingu w Trzebnicy. Wrocławianie wygrali 1:0 po bramce Kiełba.

Z powodu zakazu wyjazdowego dzisiejszego meczu na stadionie w Lubinie nie zobaczą wrocławscy kibice. Atmosfera derbów na wejściu spada zatem o jakieś 70%.

Piłkarze są już na boisku zaraz zaczynamy!

Czas na Derby Dolnego Śląska! Wyjątkowo to nie WKS wydaje się być faworytem tego spotkania. Czy przełoży się to na korzyść dla wrocławian? Czytajcie naszą relację LIVE i się przekonajcie!

Autor relacji: Tomasz Szozda