Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Kokoszka (60' Gecov), Danielewicz (60' Bartkowiak) - Flavio, Biliński, Kiełb (73' Grajciar) Trener: Tadeusz Pawłowski
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Grzelak, Sylwestrzak, Gabovs, Dejmek, Wilusz - Sierpina, Jovanović, Aankour (69' Fertovs), Pawłowski (66' Zając) - Cabrera (81' Sobolewski) Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Gecov, Grajciar, Kaczmarek, Machaj, Dankowski, Bartkowiak
Korona Kielce: Trela, Kiercz, Fertovs, Sobolewski, Cebula, Zając, Przybyła

Śląsk po fatalnym meczu w swoim wykonaniu przegrywa z Koroną 0:1.

90+3 min. - Kolejne nieudane dośrodkowanie Śląska.
90 min. - Sędzia dolicza cztery minuty.
87 min. - Na spalonym gracz Korony.
86 min. - Rzut wolny dla Śląska ze środka boiska.
82 min. - Kolejny błąd obrony Korony, ale znów nie wykorzystany przez wrocławian.
81 min. - Ostatnia zmiana w Koronie. Sobolewski za Cabrerę.
80 min. - Po rzucie wolnym bramkarz Korony nie pewnie wybija piłkę, ta trafia do Bilińskiego, ale strzela on nad bramką.

76 min. - Pawełek pewnie łapie strzał zawodnika Korony sprzed pola karnego.

Peter Grajciar zalicza swój 25. występ w ekstraklasie.

Mariusz Pawelec z 4. żółtą kartką w tych rozgrywkach. Nie zagra w Chorzowie z Ruchem.

73 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, w miejsce Kiełba wchodzi Grajciar.
72 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska.
71 min. - Żółtą kartką ukarany tym razem Pawelec.
70 min. - Corner dla Śląska.
69 min. - Kolejna zmiana u gości tym razem boisko opuszcza Aankour, a w jego miejsce wchodzi Fertovs.
68 min. - Rzut rożny dla Korony.
66 min. - Zmiana w Koronie. Zając za Pawłowskiego.

Dudu upomniany pierwszą żółtą kartką w obecnym sezonie ligowym, a już 13. w ekstraklasie jako piłkarz Śląska.

63 min. - Faul na Pawełku.

Michał Bartkowiak po raz 10. wystąpi w meczu I drużyny Śląska.

60 min. - Żółta kartka dla Dudu.
60 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Bartkowiak za Danielewicza i Gecov za Kokoszkę.
60 min. - Dośrodkowanie Celebana pewnie wyłapuje bramkarz Korony.

W poprzednich 5 meczach Śląsk nie potrafił strzelić gola przed 58 minutą. Po tym czasie zdołał jednak zdobyć 6 bramek.

57 min. - Pawelec przerywa wślizgiem akcję Korony.
55 min. - Strzał Danielewicza wysoko ponad bramką.

U siebie ta sztuka nie udała się wrocławianom od kwietnia 2013 r., kiedy to zwyciężyli Górnika Zabrze 2:1 (0:1).

Zwycięstwo pomimo niekorzystnego wyniku po początkowych 45 minutach Śląsk ostatnio odniósł rok temu w Białymstoku pokonując Jagiellonię 3:1 (0:1).

52 min. - Strzał Kiełba sprzed pola karnego wprost w ręce Małkowskiego.
51 min. - Corner dla Korony.
51 min. - Trzeci raz w tym meczu Pawełek ratuje skórę swoim kolegom z zespołu.

Oba gola dla kielczan strzelił wówczas Jacek Kiełb grający obecnie we wrocławskiej drużynie, zaś bramki dla WKS-u strzelali nieobecni już w klubie Robert Pich i Marco Paixao.

Poprzednio Śląsk nie przegrał meczu, w którym do przerwy rywale prowadzili w marcu tego roku z... Koroną w Kielcach 2:2 (1:2).

48 min. - Faul Bilińskiego.
46 min. - Drugą część spotkania rozpoczęła Korona.

Łukasz Sierpina: Mogło być dużo lepiej, ale prowadzimy i na drugą połowę wyjdziemy skoncentrowani, żeby nie stracić bramki.

Krzysztof Danielewicz: Straciliśmy bramkę z rzutu karnego, który był moim zdaniem podyktowany zbyt pochopnie. Flavio nie miał czasu na reakcję, sędzia powinien się wstrzymać z tą decyzją.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk przegrywa z Koroną po bramce Aankoura z rzutu karnego.

45+2 min. - Po rzucie wolnym najpierw zawodnik Śląska trafia w bramkarza, a gdy piłka po dobitce ląduje w bramce sędzia pokazuje spalonego.
45+1 min. - W końcówce jeszcze rzut wolny dla Śląska.
45 min. - Sędzia doliczył jedną minutę.
45 min. - Kolejny raz Pawełek ratuje gospodarzy przed stratą bramki.
43 min. - Piłkę z linii bramkowej wybijał zawodnik Śląska.
42 min. - Faul Dudu na Sierpinie w środku pola.
41 min. - Dwie nieudane wrzutki w pole karne Korony w wykonaniu zawodników Śląska.
40 min. - Żółta kartka dla Danielewicza.
39 min. - Pawełek ratuje Śląsk w sytuacji sam na sam.

To pierwszy gol Korony od 446 minut, na gola z gry kielczanie czekają 485 minut.

35 min. - Cabrera pokonuje Pawełka z jedenastu metrów.
34 min. - Karny dla Korony po zagraniu piłki ręką przez Flavio!
34 min. - Corner dla Korony.
32 min. - Rajd Kiełba prawą stroną, podanie do Bilińskiego, a ten strzela w bramkarza.
31 min. - Niegroźny strzał Hołoty sprzed pola karnego.
30 min. - Dwa cornery pod rząd dla Śląska, z których nic nie wyniknęło.

Śląsk - Korona: fragment dopingu

28 min. - Faul Gabovsa na Kiełbu.
26 min. - Kiełb dośrodkowywał w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata.
24 min. - Rzut wolny dla Śląska po zagraniu piłki ręką przez zawodnika Korony.
23 min. - Kolejny corner dla Wojskowych.
22 min. - Po błędzie zawodników Korony Śląsk miał bardzo dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale skończyło się na rzucie rożnym.
19 min. - Dobrze zapowiadająca się akcja Śląska, zakończyła się niedokładnym zagraniem Kiełba.
17 min. - Kontratak Korony przerwany jednak przez Danielewicza.
16 min. - Corner dla gospodarzy.
15 min. - Rzut rożny dla Korony, a po nim groźny strzał w wykonaniu zawodnika gości, który jednak przechodzi obok bramki.

14 min. - Zablokowany strzał Flavio sprzed pola karnego.
11 min. - Na spalonym zawodnik Korony Aankour.
10 min. - Dobre przerwanie akcji Korony przez Danielewicza.
10 min. - Rzut wolny dla Śląska.

W ostatnim meczu Śląska z Koroną dwie bramki dla kielczan zdobył... Jacek Kiełb, dzisiaj gracz WKS-u.

7 min. - Faul na zawodniku Korony.

5 min. - Chwilowa przerwa spowodowana urazem Wilusza.
3 min. - Tym razem rzut rożny dla Korony.
2 min. - Rzut rożny dla Śląska.
1 min. - Rozpoczął Śląsk.

Adam Kokoszka rozegra 70. mecz w Śląsku. Dla Dudu będzie to 70. ligowy występ w WKS-ie i jednocześnie 120. w ekstraklasie.

Po przerwie na reprezentację Polski czas wrócić do wielkiej piłki! Śląsk Wrocław podejmie Koronę Kielce! Czy podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wykorzystali przerwę w rozgrywkach? Zachęcamy do przekonania się i czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: adrdan95