Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Putnocky - Konczkowki, Grodzicki, Cichocki, Koj (Szyndrowski 78) - Surma, Iwański - Mazek, Lipski, Zieńczuk - Stępiński Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley (Kaczmarek 73), Gecov, Danielewicz - Flavio, Machaj (Biliński 49), Bartkowiak (KIełb 46) Trener: Tadeusz Pawłowski

Ruch Chorzów: Skaba, Szyndrowski, Lenartowski, Włodyka, Podgórski, Szewczyk, Siedlik
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Dankowski, Idzik, Ostrowski, Kaczmarek, Kiełb, Biliński

To był kolejny bardzo słaby mecz wrocławian.

Koniec meczu. Śląsk przegrywa w Chorzowie.

Śląsk zdobył punkt w 5 ostatnich meczach ligowych. To najgorszy bilans od jesieni 2010, kiedy to po 4 porażkach z rzędu zwolniony został trener Ryszard Tarasiewicz, a pod kierownictwem Pawła Barylskiego wrocławianie zaliczyli 5. kolejną przegraną.

90+4 min. - Kontra Śląska, niestety zakończona złym zagraniem Jacka Kiełba przy linii końcowej boiska.
90+3 min. - Mariusz Pawełek obronił!
90+2 min. - Rzut karny dla Ruchu Chorzów. Paweł Zieliński w fatalny (beznadziejny, głupi) sposób fauluje Stępińskiego.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
88 min. - Czerwona kartka dla Rafała Grodzickiego za faul na Piotrze Celebanie.
84 min. - Żółta kartka dla Kiełba i Grodzickiego. Jacek za faul, a Rafał za pchnięcie i krytykowanie.
83 min. - Mocne uderzenie Mazka, ale Pawełek pewnie złapał futbolówkę.
81 min. - Na spalonym Stępiński.
80 min. - Mocne podanie do Flavio ale szybszy był bramkarz Niebieskich.
78 min. - Zmiana w Ruchu. Szyndrowski za Koja.
78 min. - Żółta kartka dla Dudu za swoje głupie zachowanie i pchnięcie zawodnika gospodarzy.
76 min. - Żółta kartka dla Konczkowskiego za zagranie ręką.

Pomocnik Śląska debiutował niecały rok temu właśnie na stadionie Ruchu. Chorzowianie wygrali wówczas 1:0, a Kaczmarek zagrał tylko w pierwszej połowie.

Konrad Kaczmarek zalicza 8. mecz w Śląsku. Poprzednio zagrał w majowym spotkaniu w Poznaniu.

73 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kaczmarek wchodzi za Hateleya.
71 min. - Celeban faulowany w polu karnym.
68 min. - Bardzo mocne uderzenie Dudu z rzutu wolnego, blisko był Biliński, ale piłkę pewnie chwycił Putnocky.
64 min. - Podanie do Bilińskiego, który był na spalonym.
63 min. - Koh zostaje upomniany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao.
61 min. - Niecelne podanie do napastników WKS-u, piłkę przejmuje bramkarz Ruchu.
59 min. - Na uderzenie zdecydował się Mazek. Było mocno niecelne.
56 min. - Dwa ładne zagrania Śląska, drugie kończy się nawet uderzeniem na bramkę, ale zbyt lekkie, żeby miał z nim problemy Putnocky.
54 min. - Żółta kartka dla Stępińskiego za wymuszenie rzutu karnego. Napastnik Ruchu Chorzów przewrócił się na murawę. Na podstawie powtórki w TV stwierdzamy, że to słuszna decyzja.
52 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przejmuje Kiełb. Jacek rozpoczął kontrę Śląska, niestety jego przerzut na lewą stronę było za mocne.
49 min. - Na boisku pojawił się Kamil Biliński.
49 min. - Murawę na noszach opuszcza Mateusz Machaj.
48 min. - Coś się stało z kolanem Machaja. Będzie zmiana,do wejścia na boisko szykuje się Biliński.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Kiełb wejdzie za Bartkowiaka.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.

Śląsk traci gola w 9. meczu ekstraklasy z rzędu. Tylko 8 razy w historii przeżywaliśmy dłuższe serie. Rekord to 17 spotkań z wpuszczoną bramką.

Za nami dość nudna I połowa spotkania. Strata bramki przez Śląsk musi ożywić piłkarzy Tadeusza Pawłowskiego. Wrocławianie co prawda byli aktywniejsi, a Ruch był nastawiony głównie na grę z kontry. To jednak za mało, żeby odwrócić losy spotkania.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - BRAMKA. Stępiński zdobywa gola tuż przed końcem I połowy spotkania. Bardzo ładne uderzenie w okienko bramki Pawełka.
44 min. - Flavio świetnie do pedzącego Bartkowiaka, który stracił piłkę w otoczeniu dwóch zawodników w polu karnym.
42 min. - Było groźne po niedokładnym podaniu Gecova, ale piłkarze Ruchu nie mieli pomysłu co zrobić z piłką.
39 min. - Machaj wbiega z piłką w pole karne, podaje do Danielewicza, ale wcześniej piłka wychodzi na rzut rożny.
38 min. - Pierwszy celny strzał WKS-u! Ładne uderzenie z 20m, niestety prosto w bramkarza.
36 min. - Danielewicz próbował sprytne do Dudu, ale piłkę przejęli obrońcy niebieskich.
33 min. - Po uderzeniu Lipskiego z rzutu wolnego piłkę głową wybija Hateley.
31 min. - Wiele podań Ruchu w pobliżu pola karnego Śląska. Ostatecznie piłka została w30ybita po wrzutce Konczkowskiego.

Śląsk poprzednio gola do przerwy zdobył w Krakowie z Wisłą w... sierpniu. Sztuka ta nie udała mu się w kolejnych 6 spotkaniach, właśnie trwa 7.

29 min. - Po wrzutce Mazka piłka odbija się do Stępińskiego, a później od gracza WKS-u. Rzut rożny dla Ruchu.
28 min. - Mariusz Pawełek pewnie mija z piłką Mazka poza własnym polem karnym

W sumie czeski pomocnik ma już 4. żółtka w barwach Śląska, upominany był również w Pucharze Polski oraz eliminacjach do Ligi Europejskiej.

Marcel Gecov z 2. żółtą kartką w tym sezonie ligowym.

25 min. - Żółta kartka dla Marcela Gecova za ostry faul na Surmie w środku pola.

Dla Michała Bartkowiaka to 11. spotkanie w I drużynie WKS-u, a zarazem debiut w wyjściowej jedenastce.

22 min. - Seria fauli. Nudy.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 180. ligowy mecz w Śląsku. W tej liczbie jest 16 występów w II lidze.

17 min. - POPRZECZKA! Dużo się działo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzał Danielewicz.
16 min. - Śląsk nie jest w stanie przejąć gry w środku pola. Z tego powodu defensywni pomocnicy głównie przerzucają piłkę lub długimi podaniami próbują przekazać piłkę linii ataku.
14 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Celeban, obok bramki.
13 min. - Flavio wyrzucił wysoką piłkę w pole karne, a tam został uprzedzony wbiegający Machaj.
13 min. - Mazek wrzuca piłkę w pole karne, ale na szczęście zabrakło tam piłkarzy Ruchu Chorzów.
12 min. - Iwański podaje piłkę do znajdującego się w polu karnym Śląska ... Machaja.
10 min. - Kolejna wysoka piłka do Flavio. Kolejna bezskuteczna.
9 min. - Hateley bardzo niedokładnie do Flavio Paixao. Piłkę przejmuje Putnocky.
8 min. - Ruch wyszedł z kontrą, na szczęście Zieliński wybija piłkę na aut.
7 min. - Dudu wywalczył rzut rożny.
6 min. - Iwański oddał pierwszy strzał dla gospodarzy. Jego uderzenie zza pola karnego było jednak mocno niecelne.
5 min. - Flavio podaje do Hateleya w pole karne, po chwili piłkę wybija bramkarz Ruchu, aut dla WKS-u.
4 min. - Faul Flavio na Zieńczuku.
3 min. - Jednak był rzut wolny, wrzutka Dudu nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.
2 min. - Znowu Flavio szaleje z prawej strony, będzie rzut rożny dla WKS-u.
1 min. - Flavio dośrodkował w pole karne Ruchu, ale tam obrońcy Ruchu wybili piłkę.
1 min. - Rozpoczął Śląsk!

Różne pamiątki dla Łukasza Surmy z okazji 500. meczu w ekstraklasie. Nawet sędzia Marciniak podarował żółtą kartkę z dedykacją ;)

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na murawę.

Ruch znajduje się w tej chwili bezpośrednio nad Śląskiem. Ma 14 punktów, wrocławianie - 13.

Piłkarze przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Kibice Śląska mają zakaz wyjazdowy. Będzie jednak okazja zobaczyć ich dzisiaj na trybunach ;)

Łukasz Surma wystąpi w ekstraklasie po raz 500! Gratulujemy! Z kolei dla trenera Waldemara Fornalika będzie to mecz nr 250.

Śląsk przegrał w tym sezonie swoje wszystkie mecze w piątki. Czas na zmianę!

W kadrze meczowej z powodu pauzy za kartki zabrakło Mariusza Pawelca. Rywalizację sportową przegrali z kolei Adam Kokoszka oraz Peter Grajciar.

Michał Bartkowiak w wyjściowym składzie na mecz z Ruchem Chorzów!

Śląsk ostatnie ligowe zwycięstwo zaliczył 12 września. Czy w Chorzowie piłkarze WKS-u się przełamią i wrócą z kompletem punktów? Oczywiście! Czytajcie naszą relację LIVE!