Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Flavio (90' Ostrowski), Kokoszka, Hołota, Gecov - Grajciar (69' Bartkowiak), Kiełb (76' Biliński) Trener: Tadeusz Pawłowski
Lech Poznań:(stroje: biało-niebieskie) Burić - Ceesay, Kamiński, Arajuuri, Kadar - Tetteh, Linetty (89' Thomalla) - Lovrencsics (65' Formella), Gajos (81' Trałka), Pawłowski - Hamalainen Trener: Jan Urban

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Hateley, Danielewicz, Biliński, Bartkowiak, Dankowski
Lech Poznań: Gostomski, Kędziora, Trałka, Jevtić, Dudka, Thomalla, Formella

Śląsk zremisował z mistrzem Polski i jednocześnie ostatnią drużyną w tabeli. Dla WKS-u to już szóty mecz bez zwycięstwa (piąty w lidze).

Trener Jan Urban nadal nie wygrał meczu w ze Śląskiem. Do tej pory jego drużyny dwukrotnie remisowały, zaś wiosną 2011 r. WKS po golu Piotra Celebana wygrał w Lubinie z Zagłębiem 1:0.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+1 min. - Ostrowski zmienia Flavio.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
89 min. - Lech praktycznie nie schodzi z naszej połowy. Thomalla zmienia Linettyego.

Mecz ogląda na trybunach 8499 kibiców.

85 min. - Arajuuri, który został w polu karnym Śląsk po rzucie wolnym, miał niezłą okazję, ale fatalnie przestrzelił w trybuny.

Mariusz Pawelec z 38. żółtą kartką w ekstraklasie jako zawodnik Śląska, w tym sezonie to 5. upomnienie dla obrońcy WKS-u.

81 min. - Trałka zmienia Gajosa.
80 min. - Pawelec został napomniany żółtą kartką.
79 min. - Dudu zamiast huknąć z 20 metrów, podał piłkę do Buricia.

Kamil Biliński po raz 50. w oficjalnym meczu Śląska! Jednocześnie to 40. ligowy występ wychowanka klubu w jego macierzystym klubie.

78 min. - Hamalainen ostro potraktował Flavio, za co obejrzał żółtą kartkę.
76 min. - Biliński zmienia Kiełba.
75 min. - W odpowiedzi Flavio strzelił z woleja bardzo niecelnie.
74 min. - Lech zdecydowanie przeważa. Teraz Hamalainen był bliski pokonania Pawełka głową.

W pozostałych meczach WKS odniósł 14 zwycięstw i tylko 5 razy zremisował.

W 14. kolejce ekstraklasy Śląsk przegrał na własnym stadionie tylko raz na 20 spotkań. Porażką zakończyło się spotkanie z Szombierkami Bytom (1:4) w 1965 r.

69 min. - Bartkowiak zmienia Grajciara.

Śląsk 31. dnia miesiąca nie przegrał jeszcze u siebie meczu w ekstraklasie. Do tej pory odniósł 3 zwycięstwa i zanotował 3 remisy, a przed chwilą stracił dopiero 2. gola.

65 min. - Formella zmienia Lovrencsicsa.
61 min. - Pawełek wybijając piłkę trafił wprost w Kokoszkę, pomocnik Śląsk zdołał tę sytuację naprawić.
60 min. - Hamalainen dośrodkował do niepilnowanego Gajosa, który głową doprowadził do remisu.
58 min. - Gajos strzelił zza pola karnego, piłka rykoszetem odbiła się od Celebana i zmyliła Pawełka, wydawało się, że bramkarz Śląska nie sięgnie piłki, ale kapitan popisał się świetnym refleksem.
56 min. - Lovrencsics huknął z 25 metrów lewą nogą, ale wprost w Pawełka.
55 min. - Arajuuri zablokował strzał Gecova z 20 metrów.
51 min. - Gdyby nie Tetteh, Flavio znalazłby się sam przed Buriciem.

48 min. - Optymista powie, że prowadzimy z mistrzem Polski, pesymista, że prowadzimy z ostatnią drużyną w tabeli.
46 min. - Zaczął Lech.

Piłkarze wrócili na murawę.

Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Piękna kontra Lecha zakończyła się świetną interwencją Pawełka po strzale Lovrencsicsa.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
42 min. - Lech miał swoją szansę, ale ofiarnymi interwencjami wrocławianie zażegnali niebezpieczeństwo we własnym polu karnym.
42 min. - Pawelec wybił na rzut rożny.

Flavio w roku 2015 zdobył już 11 bramek w ekstraklasie. Tylko 4 piłkarzy Śląska strzeliło więcej goli w roku kalendarzowym: dwukrotnie Tadeusz Pawłowski (1975 i 1980), Ryszard Tarasiewicz (1985) oraz w ubiegłym roku obaj bracia Paixao. Rekordzistą pozostaje obecny trener WKS-u z 16 golami sprzed 35 lat.

39 min. - Lech posiada piłkę przez 61% czasu gry, ale to Śląsk od 20 minuty sprawia lepsze wrażenie.
36 min. - Niecelny strzał Grajciara z 16 metrów.
34 min. - Piłka nieoczekiwanie spadła pod nogi Flavio, którego zablokował Gajos. Na strzał z dystansu zdecydował się Zieliński i była to dobra decyzja, bo piłka przeleciała minimalnie obok bramki Lecha.
33 min. - I kolejny rzut rożny - z drugiej strony.
33 min. - Po przejęciu piłki Śląsk wywalczył rzut rożny.
30 min. - Pawełek tym razem bardzo pewnie złapał piłkę po celnym strzale głową Gajosa.

Flavio ma w ekstraklasie już tylko 3 bramki mniej niż jego brat-bliźniak Marco.

Flavio strzela 26. bramkę dla Śląska, 24. w ekstraklasie, 6. w obecnym sezonie, w tym 5. ligową.

25 min. - Portugalczyk jest już zdolny do gry.
24 min. - Hołota strzelił z 20 metrów wprost w głowę Flavio, który zwija się z bólu.
23 min. - GOOOLLL!!! Dudu dośrodkował z lewej strony prawą nogą miękko na dalszy słupek, tam był Flavio, którego strzał głową jakimś cudem Burić obronił, ale przy dobitce był już bezradny.
21 min. - Śląsk nie strzelił gola od 300 minut. Poprzednio do siatki rywali trafił Flavio Paixao w końcówce spotkania w Lubinie (1:1 z Zagłębiem). Potem przyszły porażki po 0:1 z Ruchem w Chorzowie, u siebie z kielecką Koroną oraz bezbramkowy remis w Bydgoszczy z Zawiszą.

Na wyjazdach tego dnia wrocławianie spisują się dużo gorzej. W ekstraklasie nie wygrali żadnego z 5 meczów, między innymi przegrywając ze swoim dzisiejszym rywalem we Wronkach (0:1) w 2009 r.

18 min. - Pawełek w wydawałoby się prostej sytuacji nie zdołał złapać piłki, dobiegł do niej Hamalainen, który był bliski strzelenia bramki, ale na drodze stanął mu świetnie asekurujący swojego bramkarza Mariusz Pawelec.

Śląsk 31. października rozegrał w roli gospodarza 3 mecze w historii, odnosząc w nich komplet zwycięstw do zera. W 1971 r. pokonał grającą ligę wyżej Wisłę Kraków (2:0) w Pucharze Polski, 21 lat później ograł w ekstraklasie Hutnika Kraków (2:0), zaś przed 2 laty zwyciężył na Stadionie Miejskim Podbeskidzie Bielsko-Biała (4:0).

16 min. - Skończył się pierwszy kwadrans, więc Śląsk w tym sezonie nadal nie stracił ani nie zdobył bramki w pierwszych 15-stu minutach.
13 min. - Dobra, kombinacyjna akcja Śląska, wreszcie widzieliśmy podania z pierwszej piłki i celny strzał Hołoty z 25 metrów.
11 min. - Flavio oddał strzał po podaniu z lewej strony od Kiełba, ale Portugalczyk był w trudnej pozycji i nie zdołał zaskoczyć Buricia.

9 min. - Lech szybko osiągnął przewagę.

Dla Pawełka to już 210. występ w ekstraklasie, zaś Tomasz Hołota w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje po raz 90.

Zieliński jednocześnie rozgrywa 60. ekstraklasowe spotkanie we wrocławskiej drużynie, a Marcel Gecov 10.

Paweł Zieliński dziś po raz 70. w Śląsku, Mariusz Pawełek 50., zaś Jacek Kiełb 20.

5 min. - Na boisku zawodnicy próbują grać w piłkę, co na razie słabo im wychodzi, na trybunach kibice bawią się racami i petardami.

Na trybunie sektorówka: Gdy Europę zalewa zaraza islamska, stańmy w obronie chrześcijaństwa.

1 min. - Rzut rożny po akcji Flavio.
1 min. - Zaczął Śląsk - fatalnym zagraniem do przeciwnika.

Z trybun: tylko zwycięstwo! o Śląsku tylko zwycięstwo! wygraj to dla nas! o Śląsku wygraj to dla nas!

Piłkarze wychodzą na murawę w akompaniamencie Kasty - WKS!

Forma Śląska: P P R P P, Lecha: W R P R P.

Z Lechem mierzyliśmy się także prawie równo rok temu - 2.11.2014, wtedy na stadionie pojawiło się ponad 22 tysiące kibiców. Dzisiaj dobicie do 10 tysięcy brzmi niemożliwie.

Warto przypomnieć, że gramy z ostatnią drużyną w tabeli. Chociaż Lech jest ostatnio na fali, która zatopiła Fiorentinę i Legię.

Trener Pawłowski zapowiadał ofensywną grę, tymczasem na ławce rezerwowych pozostawił Bartkowiaka i Bilińskiego.

Witamy z mglistego Stadionu Wrocław, czy w tej gęstej mgle dostrzeżemy dzisiaj dobrą grę Śląska?

Czas podjąć mistrza Polski! 14. zespół tabeli podejmie drużynę, która plasuje się na 15. miejscu. Będą emocje! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan