Strzelcy: Jendrisek 10', 41, Rakels 15', Cetnarski 37 - Bartkowiak 52'

Cracovia:(stroje: biało-czerwono-czarne) Sandomierski - Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Dąbrowski, Budziński (Covilo 60) - Rakels, Cetnarski, Kapustka (68' Zjawiński) - Jendrisek (Wdowiak 84) Trener: Jacek Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Kokoszka (Bartkowiak 46), Hołota - Paixao, Gecov, Dankowski (Ostrowski 73) - Grajciar (Biliński 46) Trener: Tadeusz Pawłowski

Cracovia: Pilarz - Sretenović, Covilo, Dialiba, Rymaniak, Wdowiak, Zjawiński
Śląsk Wrocław: Wrąbel - Bartkowiak, Danielewicz, Biliński, Ostrowski, Hateley, Kaczmarek

To siódmy mecz Śląska w Ekstraklasie bez zwycięstwa. Na trzy punkty czekamy od 12. września, kiedy pokonaliśmy u siebie 3:1 Jagiellonię. W tych spotkaniach bez wygranej WKS zdobył 4 bramki, tracąc 12.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Próbujemy najprostszymi środkami dostać się w pole karne Pasów. Niestety z nie najlepszym skutkiem.
90 min. - Arbiter doliczył trzy minuty.
88 min. - Biliński zbyt długo holował piłkę i w efekcie ją stracił.
86 min. - Żółta kartka dla Jaroszyńskiego, wcześniej obejrzał ją także Dąbrowski.
85 min. - Cóż za akcja Bartkowiaka. Powalczył, odebrał piłkę we własnym polu karnym i sprintem ruszył na bramkę Sandmierskiego. Partnerzy nie pokazali się jednak do zagrania.
84 min. - Ostatnia zmiana w Cracovii: Wdowiak za Jendriska.
82 min. - Niesamowity chaos przy Kałuży. To spotkanie utraciło jakąkolwiek płynność.
80 min. - Bardzo łatwo tracimy futbolówkę, gospodarze robią jednak dokładnie to samo.
79 min. - Gdy Paweł Zieliński wyprowadza piłkę z obrony, pozostaje liczyć na łut szczęścia.
77 min. - Sporo niedokładności po obu stronach w ostatnim czasie.
76 min. - Zmuszamy Cracovię do wybicia piłki w trybuny. Zyskujemy aut na połowie rywali.
74 min. - Dudu dośrodkował z rzutu wolnego. Najwyżej wyskoczył Biliński, ale piłka po jego główce przeleciała nad poprzeczką.

Krzysztof Ostrowski po raz 220. w Śląsku.

73 min. - Ostrowski za Dankowskiego.

68 min. - Zjawiński zmienia Kapustkę.
68 min. - Niezła akcja, której motorem napędowym ponownie był Bartkowiak, ale Biliński strzelił niecelnie z 20 metrów.
67 min. - Po świetnych 15-stu minutach, gra Śląska wyraźnie się uspokoiła.
60 min. - Pierwsza zmiana w szeregach gości: Covilo za Budzińskiego.
60 min. - Dankowski powstrzymany faulem. Dobra okazja przed wrocławianami, jednak źle rozgrywamy ten stały fragment gry.

Michał Bartkowiak jest zdobywcą 300. bramki w sezonie 2015/2016 w Ekstraklasie.

58 min. - Kolejny znakomity atak WKS-u. Po rajdzie Bilińskiego do siatki o mały włos nie trafił Bartkowiak. Co ciekawe, po strzale głową.
56 min. - Zaczęliśmy grać. Z dobrej strony pokazuje się przede wszystkim Bartkowiak.
55 min. - Świetna akcja Dankowskiego. Dograł do Bilińskiego, a ten minimalnie chybił.
52 min. - Próbka talentu Bartkowiaka. Dwa szybkie zwody i strzał tuż przy słupku - 1:4

Pierwsza żółta kartka Kamila Dankowskiego w Ekstraklasie.

48 min. - Żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki napomniany Dankowski.
47 min. - Bardzo mocny strzał Kapustki. Pawełek z największym trudem, ale skutecznie.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

Pdwójna zmiana w Śląsku: za Grajciara i Kokoszkę wejdą Biliński oraz Bartkowiak.

Śląsk dogonił Jagiellonię i z 25 straconymi bramkami ma w tym sezonie najgorszą defensywę w Ekstraklasie.

Zostaliśmy zdeklasowani. Wynik doskonale oddaje przebieg spotkania.

45 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Chciałoby się powiedzieć: - Nareszcie!
44 min. - Pierwsza połowa zostanie przedłużona o co najmniej jedną minutę.
43 min. - Chwila przerwy w grze. Flavio ucierpiał w jednym ze starć i potrzebuje pomocy.

Z wynikiem 0:4 do szatni wrocławianie poprzednio schodzili na zakończenie sezonu 2012/13 na stadionie Legii.

41 min. - Pogrom. Opieszałość Celebana wykorzystuje Jendrisek, który płaskim strzałem pokonuje Pawełka.

Trzy gole do przerwy Śląsk poprzednio stracił w maju w Poznaniu grając z liderem ekstraklasy. Od powrotu do elity zdarzyło mu się to jeszcze tylko w meczach z Legią.

37 min. - Cetnarski podwyższa na 3:0. Obrona istnieje dziś tylko w teorii.
35 min. - W zespole WKS-u widoczny jest brak klasycznego napastnika - w kluczowym momencie po prostu nie ma do kogo zagrać.
34 min. - Flavio z Grajciarem wymienili kilka podań, ale ten drugi stracił futbolówkę, gdy znalazł się pod większą presją.
30 min. - Utrzymujemy się przy piłce, jednak daleko od bramki Sandomierskiego.
28 min. - Ustępujemy gospodarzom w każdym elemencie gry. Do tego wyjątkowa pasywność w obronie.
27 min. - Okazja do kontrataku zamarnowana przez A-klasowe przyjęcie piłki Kokoszki.
25 min. - Jaroszyński uporał się z Zielińskim i zacentował w pole karne. Akcję niecelnym strzałem zakończył Dąbrowski.
22 min. - Nieudana próba zaskoczenia rywali ze stałego fragmentu gry. Grajciar zagrywa za lekko.
21 min. - Dwa szybkie ciosy podopiecznych trenera Zielińskiego i póki co zupełny brak reakcji graczy z Wrocławia. Śląsk ustawiony na własnej połowie czeka na możliwosć kontry.

Po raz 3. w tym sezonie WKS traci 2 gole już w pierwszej połowie. Poprzednio przytrafiło się to wrocławianom po drugiej stronie błoń, a nieco wcześniej w Łęcznej.

18 min. - Za każdym razem gdy gospodarze choć zbliżą się do bramki Pawełka, mamy poważne kłopoty.
15 min. - Koronkowa akcja Pasów. Obrońcy Śląska jedynie przyglądali się jak Rakels strzelał na 2:0.
14 min. - Dobra odpowiedź WKS-u, piłka odbija się od słupka!

Śląsk stracił gola w 10. kolejnym meczu ekstraklasy. Tylko czterokrotnie w historii przytrafiła mu się dłuższa seria.

13 min. - Brak pomysłu na rozegranie. Pawełek oddał futbolówkę Sandomierskiemu.

Po raz pierwszy w tym sezonie tracimy gola w pierwszym kwadransie.

10 min. - Niestety przegrywamy 0:1. Erik Jendrisek najlepiej odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki
7 min. - Budziński zagrał do Jendriska, ale Celeban przerwał akcję Cracovii. Chwilę poźniej uderzył Rakels, został jednak zablokowany.
4 min. - W pierwszych minutach gra toczy się wyłącznie na połowie gospodarzy.
2 min. - Rzut rożny dla Śląska po akcji Flavio z Grajciarem.
1 min. - Zaczął Śląsk.

TADEUSZ PAWŁOWSKI PORAZ 100. POPROWADZI ŚLĄSK!

Piłkarze wychodzą na murawę, pogoda jest bardzo mglista.

W Śląski nieobecni są kontuzjowani Machaj i Kiełb.

Trenerzy Pawłowski i Zieliński mierzą się ze sobą w Ekstraklasie po raz pierwszy.

Śląsk z 9-ciu poprzednich meczów z Cracovią w Ekstraklasie przegrał tylko raz.

Spotkanie posędziuje Tomasz Kwiatkowski, który w tym sezonie w 8 meczach pokazał 35 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

Średnia goli na stadionie Cracovii to aż 3,86.

Forma Śląsk: R P P R P, Cracovii: P W P W W

Śląsk w tym sezonie 5 razy grał w piątek - wszystkie te mecze przegrał.

Mariusz Pawelec zagra dziś po raz 210 w Śląsku, a dla Kamila Dankowskiego będzie to 20. występ w drużynie WKS-u

Śląsku, Śląsku Ty nasz, pokaż światu jak w piłkę grasz... Wygramy, prawda? Przekonajcie się z nami! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda