Legia Warszawa:(stroje: białe) Malarz - Broź, Lewczuk, Pazdan, Brzyski - Vranjes (Prijović 70), Jodłowiec - Guilherme, Duda (Bereszyński 90), Kucharczyk - Nikolić (Trickovski 78) Trener: Stanisław Czerczesow
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Hołota, Celeban - Zieliński (Kaczmarek 82), Hateley, Gecov, Dudu Paraiba - Paixao, Kiełb (Biliński 73), Dankowski (Ostrowski 68) Trener: Tadeusz Pawłowski

Legia Warszawa: Szumski, Prijović, Bartczak, Trickovski, Kopczyński, Saganowski, Bereszyński
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Biliński, Grajciar, Kaczmarek, Danielewicz, Kokoszka

Do czasu bezbramkowego remisu wydawało się, że każdy zespół może przechylić szalę na swoją korzyść. Niestety po utracie bramki Śląsk nie potrafił przejąć inicjatywy i realnie zagrozić Legii. Wrocławianie zagrali o wiele lepiej niż w Krakowie, niestety znów przegrali.

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk Wrocław przegrywa 0:1 z Legią Warszawa.
90+2 min. - Celeban w pole karne, tam jednak Biliński nie trafia w piłkę.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty o regulaminowego czasu gry.
90 min. - Zmiana w Legii. Bereszyński za Dudę.
89 min. - Celeban zagrywał piłkę w pole karne, ale niestety do żadnego zawodnika Śląska.
88 min. - I trzeba przyznać, że piłkarzom Śląska udaje się ją utrzymać.
87 min. - Śląsk stara się dużo grać piłką.
86 min. - Nie wygląda to dobrze.
84 min. - Po wrzutce Brzyskiego faulowany Pawelec. Pawełek i tak złapał piłkę.
83 min. - Żółta kartka dla Bilińskiego.
82 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kaczmarek za Zielińskiego.
82 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Hateleya w pole karne Legii. Piłkę łapie Malarz.
80 min. - Trickovski niedokładnie podaje do Guilherme.
79 min. - Żółta kartka dla Nikolicia za zbyt długie opuszczanie murawy.
78 min. - Zmiana w Legii. Trickovski wchodzi za Nikolicia.

WKS poprzednio nie stracił gola na stadionie Legii w 1991 r. Od tamtej pory rozegrał przy Łazienkowskiej 13 meczów ligowych. Na żadnym innym boisku nie mieliśmy takiej serii.

73 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński wchodzi za Kiełba.
72 min. - KIedy wydawało się, że piłka wyjdzie poza boisko to Guilherme dogrywa piłkę do Prijovicia, który z metra pokonuje Pawełka.
70 min. - Pierwsza zmiana w Legii. Prijović za Vranjesa.

Dla Krzysztofa Ostrowskiego to 125. mecz w ekstraklasie. W tej liczbie jest 5. występów w barwach Legii.

68 min. - Zmiana w Śląsku. Ostrowski za Dankowskiego.
67 min. - Hateley uderzył mocno z 25 metrów ale niestety bardzo niecelnie.
65 min. - Giulherme wrzuca w pole karne a tam piłkę wybija Pawelec.
64 min. - Pawełek ratuje Śląsk przez utratą bramki. Wyszedł poza pole karne i przejął piłkę.
64 min. - Rozwiązał się worek z kartkami. Jacek Kiełb pomniany żółrtym kartonikiem.

Śląsk poprzednio nie stracił gola przed 60. minutą w meczu ligowym podczas sierpniowego spotkania z Lechią Gdańsk.

61 min. - A teraz żółta kartka dla Guilherme za faul na Zielińskim.
59 min. - Żółta kartka dla Kamila Dankowskiego za faul na Broziu.
57 min. - Dudu podaje do tyłu do... Nikolicia, ten szybko do Kucharczyka, który uderza w bramkarza Śląska. Dudu może mocno odetchnąc z ulgą.
55 min. - Po wrzutce Brzyskiego z rzutu wolnego piłkę wybija Dudu.
54 min. - Gecov podaje do Kiełba, ten nie zauważa tego, a po chwilę łapie się za głowę.
52 min. - Nikolić upadając uderza piłkę, ale Pawełek pozostaje niepokonany.
51 min. - Kontra Legii. Vranjes zbyt lekko podawał do kolegi dzięki czemu Pawełek, który wybiegł na 16m zdążył je przeciąć i oddalić zagrożenie. Było groźnie.
49 min. - Po dośrodkowaniu Dudy piłkę odbija zawodnik Śląska, po chwili futbolówka znów wraca w pole karne, ale Pawełek chwyta piłkę. Po drodze faulowany był Celeban.
47 min. - Flavio fauluje Brzyskiego.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Najpierw KIełb zbyt długo przekładał sobie piłkę, później strzał Flavio zostaje zablokowany i to samo dzieje się z uderzeniem Dankowskiego.
44 min. - Uderzenie Kucharczyka w polu karnym zablokowane, Podanie Guilherme do niego też.
43 min. - Jodłowiec uderzał z dystansu. Jednak choć mocne to jednak po ziemi uderzenie nie zaskoczyło Pawełka.
42 min. - Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego wprost na głowę Pawelca.
37 min. - Vranjes na spalonym.
36 min. - Kocioł w polu karnym Śląska. Pawełek nie złapał piłki, ale na szczęście Zieliński wybił piłkę.
35 min. - NIE MA GOLA :( KIełb wyszedł z piłką sam na sam i z 16m metrów strzelił obok bramki.
33 min. - Dankowski w prosty sposó stracił piłkę, trzech na trzech, Pawelec jednak stoi na posterunku i wybija piłkę na róg.
31 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, tam Nikolić upada po zderzeniu z Pawelcem ale nie ma faulu.
29 min. - Groźna kontra Legii. Dudu nie zdążył przyjąc piłki, ale rozpędzony Kucharczyk wbiegł między trzech zawodników Śląska, przejął piłkę, oddał strzał ale ponad bramkę.
27 min. - A teraz Nikolić.
26 min. - Tym razem na spalonym Guilherme.
24 min. - Zagrane Hateleya w pole karne Legii, tam wbiegał Dankowski ale nie zdążył jej choćby musnąć.
23 min. - Zieliński niedokładnie podaje do Gecova wybijają piłkę z autu.

W listopadzie WKS nie wygrał 8 kolejnych spotkań. Poprzednio ze zwycięstwa w tym miesiącu cieszyliśmy się 3.11.2013 w Gdańsku. Później zanotowaliśmy 5 remisów i 3 porażki.

20 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale tam Pawełek chwyta futbolówkę.

Śląsk w tym sezonie przegrał wszystkie piątkowe mecze, ale w sobotę jeszcze nie przegrał: pokonał Górnika Łęczna i Jagiellonię, zremisował z Podbeskidziem oraz Lechem. W każdym z tych meczów obejmował prowadzenie.

19 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym faulowany był Broź.
18 min. - Świetne podanie do Gecova, który przyjął piłkę, podawał do Kiełba znajdującego się w polu karnym, ale niestety nie było ono na dobieg i Jacek Kiełb nie dał rady oddać groźnego strzału.
16 min. - Legia coraz śmielej atakuje. Nie mniej Śląsk nie zamierzy tylko się bronić i też próbuje konstruować swoje akcje.
14 min. - Dudu nabił Guilherme i wrzut z autu dla Śląska.

WKS 21. listopada rozegrał dotychczas 5 spotkań i w każdym wygrywali gospodarze. U siebie wrocławianie odnieśli 2 zwycięstwa, na wyjeździe trzykrotnie przegrali 0:1, w tym na boiskach ekstraklasy z Bałtykiem Gdynia w 1982 i przed rokiem Ruchem Chorzów.

11 min. - Po dośrodkowaniu piłki przez Hateleya Celeban odbija głową poza boisko.
10 min. - Guilherme podaje do Nikolicia, który wychodzi z piłką sam na sam z Pawełkiem. Na szczęście napastnik Legii był na spalonym.

Mariusz Pawelec zobaczył 39. żółtą kartkę w ekstraklasie jako zawodnik Śląska. Jest nie tylko klubowym rekordzistą wszech czasów, ale i najczęściej upominanym graczem drużyny w obecnym sezonie. To już jego 6. żółtko w tych rozgrywkach.

7 min. - Brzyski z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.
5 min. - Mariusz Pawelec fauluje Guilherme przed polem karnym Śląska. Obrońca WKS-u otrzymuje żółtą kartkę.

Poprzednio w wygranej nad stołeczna ekipą szkoleniowiec WKS-u miał swój udział 9 sierpnia 1981, kiedy to przy Oporowskiej Śląsk ograł warszawian 2:0 po golach Janusza Sybisa i właśnie Pawłowskiego.

Trener Tadeusz Pawłowski nigdy nie pokonał Legii. W 8 spotkaniach jego podopieczni zanotowali 4 remisy i ponieśli 4 porażki (bilans bramkowy 9:16).

4 min. - Blokowany Lewczuk przez Dankowskiego wychodzi z piłką poza linię boczną.
2 min. - Pierwszy faul w meczu: Pazdan powstrzymuje nieprzepisowo Flavio.
2 min. - Dośrodkowanie w pole karne Legii, gdzie Malarz pewnie chwyta piłkę.
1 min. - Hateley do Kiełba i zaczynamy!

Legia odniosła jedną porażkę w ostatnich 9 spotkaniach.

Śląsk nie wygrał z Legią 9 kolejnych meczów. Równie długie serie zaliczył na przełomie lat 60-tych i 70-tych także z Legionistami oraz 2 dekady później z Zagłębiem Lubin. Jeśli dzisiaj wrocławianie nie wygrają, będzie to nowy klubowy rekord bez zwycięstwa z jakimkolwiek rywalem w historii klubu. Koniec rozmowy na czacie

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę,

Za chwilę rozpocznie się mecz. Kibice gospodarzy śpiewają Sen o Warszawie

Znamy już skład! Biliński, Grajciar, Danielewicz i Kokoszka na ławce. Co myślicie o tej 11?

Z powodu kontuzji do Warszawy nie przyjechali Mateusz Machaj oraz Michał Bartkowiak.

Po przerwie na mecze reprezentacji narodowych czas na polską ekstraklasę! Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z warszawską Legią. Rywal trudny, ale wrocławianie za kadencji Tadeusza Pawłowskiego zawsze prezentowali tam ogromną wolę walki. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!