Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Celeban, Hołota, Pawelec, Dudu Paraiba - Hateley, Gecov - Zieliński, Flavio, Dankowski (Grajciar 84) - Kiełb (Biliński 71) Trener: Tadeusz Pawłowski
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Słowik - Fojut, Lewandowski, Rudol, Czerwiński - Murawski, Frączczak, Małecki (Danielak 92), Matras, Akahoshi (Przybecki 83) - Listkowski (Dwaliszwili 74) Trener: Czesław Michniewicz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Biliński, Grajciar, Kaczmarek, Danielewicz, Kokoszka
Pogoń Szczecin: Kudła, Dwaliszwili, Murayama, Przybecki, Walski, Piotrowski, Danielek

Śląsk w dalszym ciągu bez zwycięstwa w lidze od 12 września. Tym razem sytuacji bramkowych było mnóstwo, zawiodła skuteczność.

90+4 min. - Koniec meczu!
90+3 min. - Korner dla gości w końcówce. Wcześniej Danielak zmienia Małeckiego.
90+1 min. - Arbiter dolicza 5 minut.
90 min. - Ale mieliśmy szczęście! Dwaliszwili po wyjściu Pawełka miał pustą bramkę, ale nie zdołał trafić w piłkę.
89 min. - Po wznowieniu gry przez Dudu, piłka do niego wraca, a sędzia asystent unosi chorągiewkę.
88 min. - Biliński ładnie powalczył z Czerwińskim. W efekcie korner dla Śląska.
86 min. - Dudu znakomicie, mocno uderza piłkę z rzutu wolnego. O mały włos a Celeban skierowałby ją do siatki.

Jedyny dotąd bezbramkowy remis w meczu Śląska z Pogonią zanotowano w 1978 r. na Stadionie Olimpijskim.

85 min. - Fojut ogląda żółty kartonik. Reprymendę od arbitra otrzymuje także trener Michniewicz.
84 min. - Zmiana także w szeregach WKS-u. Grajciar za Dankowskiego.
83 min. - Przybecki za Akahoshiego.
82 min. - Ładnie do gry pokazał się Gecov, podał do Bilińskiego, który został zablokowany. Rzut karny dla Śląska.
80 min. - Tym razem poszkodowany został Akahoshi. Japończyk poza boiskiem, gramy!

76 min. - Małecki pokusił się o strzał z 25 metrów. Piłka omal nie opuściła stadionu.

Efektowne racowisko w sektorze gości!

74 min. - Dwaliszwili w miejsce Listkowskiego.
73 min. - Biliński mógł zaliczyć prawdziwe wejście smoka. Momentalnie dopadł do piłki w szesnastce, ale dobrze zachwał się Słowik.
72 min. - Chwila przerwy po tym jak w jednym ze starć ucierpiał Fojut. Były zawodnik Śląska poza boiskiem.
71 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku: Biliński za Kiełba.
69 min. - Wymiana podań na małej przestrzeni pomiędzy Gecovem, Flavio i Hołotą. Na koniec wrzuca Celeban, ale za głęboko.

Kibice ze Szczecina prezentują sektorówkę: DUMA POMORZA.

66 min. - Pogoń cofnięta na własną połowę. Śląsk spokojnie rozgrywa.
64 min. - Frączczak w pełnym biegu zagrał do Murawskiego, ale przytomnie zachował się Pawełek, który przechwycił futbolówkę.
61 min. - Co za szansa przed Zielińskim! Znalazł się kompletnie niepilnowany na 12 metrze, uderzył z pierwszej piłki, ale trafił bardzo nieczysto.
60 min. - Flavio w ostatnich minutach wyraźnie wspiera Kiełba, jego miejsce na prawym skrzydle zajmuje wtedy Zieliński.
58 min. - Portowcy przypominają o sobie. Próbował Matras, Pawełek nie dał się zaskoczyć.
57 min. - Strzał głową oddał Dankowski. Pomylił się naprawdę niewiele.
56 min. - Śląsk przycisnął. W pole karne wpadł Dudu, w ostatnim momencie stracił jednak kontrolę nad piłką.

Śląsk - Pogoń: doping (I połowa)

54 min. - Zieliński znalazł lukę między obrońcami i uderzył po ziemi, ale Słowik był dobrze ustawiony.
52 min. - Pogoń wyprowadziła szybką kontrę, w przewadze, ale wmieszał się w to wracający Celik i wybił piłkę na aut.
51 min. - Tym razem atakujemy prawą stroną. Celeban wywalczył korner.
48 min. - Wrzutka z lewej strony, pilka trafia do Kiełba, który nie trafia czysto w piłkę, szkoda.
46 min. - Kiełb złapany na pozycji spalonej przy linii bocznej boiska
46 min. - Piotr Lasyk gwizdkiem dał sygnał na 2. połowę. Atakuje Śląsk.

Szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

Obie drużyny wracają na murawę, za chwilę rozpocznie się 2. połowa.

Tylko zwycięstwo - skandują wrocławscy kibice.

We Wrocławiu oglądamy dziś wyrównany pojedynek. Trochę lepsze wrażenie sprawiają jednak goście.

45 min. - Sędzia nie dolicza nawet minuty i kończy piewszą część spotkania.
45 min. - Jacek Kiełb na spalonym.

Stadion Miejski już po raz 70. jest areną meczu ekstraklasy. Śląsk wygrał tu dotąd 34 razy.

43 min. - Arbiter napomniał żółtą kartką Czerwińskiego, po tym jak stoper Pogoni sfaulował Kiełba.

U siebie w tym miesiącu wrocławianie nie potrafią zwyciężyć od przeprowadzki na Stadion Miejski. W 6 potyczkach 4 razy remisowali i dwukrotnie przegrali. Poprzednio triumfowali 20.11.2010 przy Oporowskiej z Ruchem Chorzów (2:1).

WKS nie wygrał w listopadzie 9 kolejnych meczów. Poprzednio udało mu się to 3 listopada 2013 r. w Gdańsku z Lechią (2:1). Od tej pory zaliczy 4 remisy i 5 porażek.

40 min. - Z prawej strony próbował zacentrować Listkowski, ale zdecydowanie mu nie wyszło. Piłka w rękach kapitana WKS-u.
38 min. - Czerwiński fauluje Dankowskiego. Hateley dośrodkowuje, ale piłka przelatuje nad głowami wszystkich zawodników.
37 min. - Chwila spokojnej gry po obu stronach.
36 min. - Hateley wprost w ręce Słowika.
35 min. - Po solowej akcji Kiełba, korner dla Śląska.

Śląsk 28. listopada zagrał do tej pory tylko raz w ekstraklasie. W swoim pierwszym mistrzowskim sezonie pokonał u siebie zamykającego tabelę Lecha Poznań 1:0.

31 min. - Nieprawdopodobne... Co teraz działo się pod bramką Słowika! Słupek, dobitka, rozpoczliwe wybcia z linii, ale wciąż 0:0.

28 min. - Hołota jakby trochę poirytowany grą kolegów w ofensywie, zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bardzo mocno i bardzo niecelnie.

Śląsk przegrał u siebie z Pogonią tylko 3 z 30 meczów. W 1962 r. szczecinianie świętowali we Wrocławiu powrót do elity. Tuzin lat później wygrali mecz o pietruszkę, zaś przed 13 laty rozgromili WKS przy Oporowskiej aż 4:0.

26 min. - Jesteśmy w tarapatach. Pogoń atakuje coraz śmielej. Po dograniu Rudola w ostatniej chwili strzał zablokował Hołota.
22 min. - Odpowiedź Portowców. Po wymianie podań na jeden kontakt z 16 metrów uderzył Frączczak.
19 min. - Wreszcie dobra akcja WKS-u. Na pełnej szybkości na bramkę ruszył Flavio, piłka trafiła pod nogi Dudu, który huknął prawą nogą. Minimalnie obok.
15 min. - W pierwszym kwadransie to Pogoń nadaje ton grze. Wydaje się, że wrocławianie atakują zbyt małą liczbą graczy.

Tylko 7 razy w historii Śląsk zanotował dłuższą serię meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie. Rekord to 13 spotkań jesienią 1988 r.

Dudu Paraiba na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce występuje już po raz 125, z czego 75. raz w barwach Śląska.

12 min. - Murawski dośrodkowuje z rzutu wolnego. Najwyżej wyskakuje Hateley i oddala zagrożenie.

Jacek Kiełb rozgrywa dziś 160. mecz w ekstraklasie.

8 min. - Mogło być groźnie. Po centrze z prawej strony zupełnie niepilnowany w polu karnym Frączczak uderzył ponad bramką.
7 min. - Śląsk utrzymuje się przy piłce, na razie jednak nic z tego nie wynika.

5 min. - Akcję Akahosiego przerywa Pawelec. Niestety nie wyprowadzamy kontry.
4 min. - Dankowski traci futbolówkę na rzecz Małckiego, ale chwilę później naprawia swój błąd wślizgiem. Aut dla Pogoni.
3 min. - Hateley dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Słowika.
2 min. - Kiełb powstrzymany faulem tuż przy lini bocznej.
1 min. - Rozpoczęli goście.

Obie jedenastki są już na murawie.

W Śląsku kontuzje wykluczyły z gry Bartkowiaka i Machaja. Z kolei wśród gości nieobecni będą: Matynia, S. Murawski, Nunes, Obst i Zwoliński – najlepszy strzelec zespołu.

We Wrocławiu w roli asystenta Tadeusza Pawłowskiego zadebiutuje dziś Dariusz Sztylka, a funkcję II trenera będzie pełnił Grzegorz Kowalski.

Śląsk nie wygrał żadnego z 8 ostatnich spotkań, ostatnia wygrana 12 września z Jagiellonią (3:1).

Pogoń oddała w tym sezonie 58 celnych strzałów, najmniej ze wszystkich zespołów w Ekstraklasie.

Śląsk i Pogoń to 2 z 3 drużyn, które w ostatnich 5 kolejkach nie wygrały. Prócz nich tych tylko Górnik Zabrze.

Znamy już skład Śląska! Kamil Biliński oraz Adam Kokoszka ponownie na ławce rezerwowych.

Czy Śląsk Wrocław zrobi wszystko, żeby wygrać i poprawić nastroje wokół klubu? Przekonajcie się czytając naszą relację LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda