Termalica Bruk-Bet Nieciecza:(stroje: pomarńczowe) Witan - Fryc (Jarecki 72), Sołdecki, Stano, Ziajka - Babiarz, Foszmańczyk, Kupczak - Plizga, Kędziora (Juhar 46), Drozdowicz (Biskup 61) Trener: Piotr Mandrysz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek (Wrąbel 87) - Celeban, Hołota, Kokoszka, Pawelec - Zieliński, Gecov (Kaczmarek 93), Danielewicz - Flavio, Biliński (Dankowski 70), Kiełb Trener: Tadeusz Pawłowski

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Olszewski, Markowski, Smuczyński, Pleva, Biskup, Jarecki, Juhar
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Dankowski, Idzik, Kaczmarek, Grajciar, Ostrowski, Dudu Paraiba

Trudno uwierzyć, że gracze Śląska wypuścili dziś zwyciestwo z rąk.

90+6 min. - Koniec meczu!
90+5 min. - Niesamowita parada Wrąbla po strzale Plizgi! Chwilę później piłka wpada do siatki, ale gol nie zostaje uznany.
90+3 min. - Kaczmarek za Gecova.
90+1 min. - Z 22 metrów uderzył Dankowski. Piłka o centymetry mija słupek!
89 min. - Arbiter dolicza 5 minut.
88 min. - Plizga świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Wrąbel nawet nie drgnął - 1-1.
84 min. - Przerwa w grze. Pawełek wybiegł przed pole karne i zderzył się z rywalem. Otrzymał żółtą kartę, opuszcza też boisko na noszach. W jego miejsce nierozgrzany Wrąbel.
82 min. - Po podaniu Dankowskiego przed Witanem stanęli Flavio i Kiełb. Sytuacja stuprocentowa. Tymczasem gracze Śląska nie przypilnowali spalonego i gol nie został uznany. Nieprawdopodobne.

Śląsk poprzednio nie stracił gola w wyjazdowym meczu ekstraklasy podczas czerwcowej wyprawy do Krakowa.

79 min. - Stano zdołał oddać strzał głową. Piłka przeleciała okoła pół metra nad poprzeczką.
78 min. - Kupczak z łatwością ograł w środku pola Gecova i Kiełba. Praktycznie jednym zwodem.
75 min. - Wreszcie pod bramkę Witana przedarł się Kiełb. Niewiele brakowało, a jego podanie otrzymałby Dankowski.
73 min. - W drugiej połowie ekipa Słoni zdecydowanie dyktuje warunki gry.
72 min. - Jarecki zmienia Fryca.
71 min. - Po szybko rozegranym rzucie rożnym z 25 metrów uderzył Sołdecki. Pawełek na szczęście był dobrze ustawiony.
70 min. - Trener Pawłowski decyduje się na pierwszą zmianę. Dankowski zatępuje Bilińskiego.
67 min. - Śląsk czeka własnej połowie. Ograniczamy się do przerwania akcji Termaliki.
64 min. - Znów nie udało nam się wyjść z kontrą. Prosta strata Bilińskiego.
61 min. - Biskup za Drozdowicza.
60 min. - Danielewicz dośrodkował z rzutu wolnego, piłka dotarła jednak tylko do pierwszego obrońcy.
58 min. - Kapitalna kontra Termaliki. Juhar i Babiarz świetnie rozporowadzili akcję, Pawełek interweniował z największym trudem.

2106 kibiców ogląda dzisiejszy pojedynek w Niecieczy.

55 min. - Wrocławianie szybko wyprowadzili kontrę. Prawą nogą uderzył Kiełb, jednak na tyle lekko, że nie sprawił kłopotów Witanowi.
54 min. - Fatalny strzał Fryca ociera się o nogi graczy Śląska. Korner dla gospodarzy.
52 min. - Nonszalancko pod własną bramką zachował się Zieliński. Z pierwszej piłki huknął Babiarz - minimalnie obok słupka.
50 min. - Ładnie do strzału złożył się Biliński. Piłka niestety trafiła w obrońców Termaliki.
49 min. - Indywidualna akcja Drozdowicza prawą stroną. Mocno uderzył, ale Pawełek pewnie broni.
48 min. - Długie podanie do Bilińskiego. Ziajka spokojnie pozwala jej opuścić boisko.
47 min. - Gorąco pod bramką WKS-u. Rozpaczliwe wybicie Pawelca.
46 min. - Zaczynamy!

Juhar zmienia Kędziorę. W Śląsku bez zmian.

Śląsk poprzednio wygrał pierwszą połowę meczu wyjazdowego w ekstraklasie ponad rok temu, w Krakowie z Wisłą (1:0). Tamten mecz skończył się remisem 1:1.

46 min. - Koniec I połowy.
44 min. - Kiks Flavio zakończył nieźle zapowiadającą się kontrę.
42 min. - Biliński oddał strzał po solowej akcji, ale piłka odbija się od nóg obrońców.
40 min. - Flavio wrócił, odebrał piłkę Drozdowiczowi, jednak po chwili ją stracił. Termalika wciąż gra blisko naszej bramki.
38 min. - Niemal w tym samym miejscu, ale dużo ostrzej, Czech potraktował Babiarza, ale tym razem kończy się to żółtą kartką.
37 min. - Danielewicz niecelnie podaje do Gecova na 5 metrów. Ten drugi fauluje Babiarza.
34 min. - Po akcji lewą stroną Biliński omal nie skierował piłki do siatki. Było na tyle blisko, że pzrdwczesną radość trenera Pawłowskiego słyszała cała Nieciecza.
32 min. - Ziajka zakręcił Celebanem i Flavio. Ale po chwili odzyskaliśmy futbolówkę.
30 min. - Nie najlepiej prezentuje się dziś defensywa WKS-u. Zwłaszcza jej boki, gospodarze nie mają żadnego problemu, by wrzucać piłkę pod bramkę Pawełka.
29 min. - Kiełb przez chwilę był poza boiskiem, po tym jak ucierpiał w jednym ze starć. Teraz już Wojskowi w komplecie.

26 min. - Po centrze Foszmańczyka wyrównujący gol wisiał w powietrzu, jednak Pawłek popisał się niezwykle efektowną paradą.
23 min. - Nieporozumienie Celebana z Flavio. Od bramki golkiper Słoni.
22 min. - Biliński zdecydował się na strzał, ale Witan pewnie broni.
20 min. - Gracze trenera Mandrysza zakmnęli wrocławian w ich własnym polu karnym. Jednak wygląda na to, że najgorsze już minęło.
18 min. - Ależ było groźnie! Po niezłej wrzutce trzech graczy Termaliki znalazło się w doskonałej sytuacji. W ostatniej chwili Hołota zdołał wybić piłkę.
17 min. - Próba dogrania do Foszmańczyka, Zieliński przecina podanie. Aut dla gości.

Jacek Kiełb strzelił 4., bramkę dla Śląska, w tym 2, ekstraklasową.

15 min. - Po szybkiej kontrze Termalica wywalczyła rzut rożny. Danielewicz wyskoczył najwyżej i wybił futbolówkę.
14 min. - Stano ukarany żółtą kartką.
13 min. - Termalica mogła szybko odpowiedzieć. Po zamieszaniu w polu karnym bliski świetnej sytuacji był Kędziora.
12 min. - Pewny strzał po ziemi i prowadzimy 1:0!
11 min. - Po akcji Gecova rzut karny dla Ślaska! Przy piłce Kiełb.
10 min. - Kiełb odważnie ruszył na bramkę lewą flanką, ale przesadził z dryblingiem.
7 min. - Po interwencji Pawelca korner dla gości. Ale szybko wychodzimy z opałów.
6 min. - Wrocławianie przenieśli grę na połowę rywali, ale jak na razie nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej.

Wygląda na to, że na pozycji defensywnego pomocnika wystąpi dziś Zieliński. Jego miejsce na prawej obronie zajmie Celeban, natomiast parę stoperów storzą Hołota z Kokoszką.

3 min. - Debiutant Witan oszukał Bilińskiego efektownym zwodem na zamach.
2 min. - Długie podanie do Kędziory, ale Hołota oddala zagrożenie.
1 min. - Biliński do Kiełba i gramy!

Obie jedenastki są już na murawie. Zaraz zaczynamy! Póki co słuchamy klubowego hymnu :)

Tylko niespełna 7% strzałów Śląska kończy się golem. To najgorszy wynik w lidze.

Piotr Mandrysz dysponuje najstarszą kadrą w Ekstraklasie. Średnią znacznie podwyższa 38-letni Pavol Stano.

W tabeli dzisiejszych rywali dzielą 4 punkty, ale gospodarze rozegrali jeden mecz mniej.

Tylko raz podopieczni Tadeusza Pawłowskiego odnieśli ligowe zwycięstwo na terenie rywala. Pokonali wówczas Górnika Łęczna 3:2, a miało to miejsce… 15 sierpnia.

Śląsk na wyjazdach stracił 16 goli – najwięcej w lidze.

Termalica to jeden z trzech zespołów w Ekstraklasie (obok Górnika Łęczna i Jagiellonii), z którymi wrocławianie wygrali w tym sezonie.

Krzysztof Danielewicz rozegra dziś 40. ekstraklasowy mecz w barwach Śląska.

Śląsk nie wygrał poprzednich 9 spotkań w ekstraklasie.

Po 3 żółte kartki mają już: Celeban, Kiełb oraz Zieliński. Każda kolejne będzie skutkowała pauzą na jedno spotkanie.

Trener Tadeusz Pawłowski zdecydował się na kilka zmian w porównaniu z ostatnim meczem. Możliwe, że Śląsk wyjdzie ustawieniem 4-3-3. Do składu powrócił Adam Kokoszka, Krzysztof Danielewicz oraz Kamil Biliński.

Czas na debiut w Niecieczy! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda