Lechia Gdańsk:(stroje: ) Marić - Stolarski, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Makuszewski, Borysiuk, Łukasik (Kovacević 69), Mila (Krasić 78), Peszko - Mak Trener: Dawid Banaczek
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Wrąbel - Celeban, Kokoszka, Hołota, Pawelec - Hateley, Danielewicz (Dudu 59) - Zieliński (Matusik 78), Gecov (Biliński 59), Dankowski - Paixao Trener: Grzegorz Kowalski

Lechia Gdańsk: Budziłek, Kovacević, Krasić, Haraslin, Chrapek, Maloca, Kuświk
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Dudu Paraiba, Idzik, Kaczmarek, Matusik, Grajciar, Biliński

Śląsk w kryzysie. Wrocławianie mieli okazję przegonić w tabelę Lechię, która teraz im odskoczyła.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Kokoszka fauluje Krasicia.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
90 min. - Flavio umieszcza piłkę w siatce ale niestety był na spalonym.
88 min. - Kontra Śląska, Krasić przestrzelił z 10 metrów.

Najdłuższe pasmo porażek, które zostało przerwane w meczu z wrocławianami, zanotował w 1981 r. Ruch Chorzów. Po 7 kolejnych przegranych Niebiescy ograli WKS aż 3:0.

86 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hołota źle trafia w piłkę, która wylatuje ponad bramką Lechii.

Najdłuższą serię porażek w ekstraklasie przed meczem ze Śląskiem zaliczyła Siarka Tarnobrzeg, która w 1996 r. przegrała przy Oporowskiej 11. kolejny mecz.

84 min. - Błąd Maricia przy wrzutce Śląska, Flavio uderza z trudnej pozycji na pustą bramkę ale jego strzał zostaje zablokowany.
83 min. - Hateley podaje do Bilińskiego a ten z pierwszej piłki uderza na bramkę Maricia. Niestety trafia prosto w bramkarza.

Maciej Matusik to 4. zawodnik debiutujący w Śląsku w tym sezonie. Przed nim witaliśmy: Kiełba, Gecova i Idzika.

79 min. - Pawelec wybija piłkę spod nóg Peszki w polu karnym Śląska.
79 min. - Maciej Matusik otrzymuje żółtą kartkę.
79 min. - Celeban z 10 metrów nie zdobywa bramki. Najlepsza okazja Śląska w tym meczu.
78 min. - Zmiana w Śląsku. Matusik wchodzi za Zielińskiego.
78 min. - Zmiana w Lechii. Krasić wchodzi za Milę.
77 min. - Dankowski uderza z ponad 35 metrów i mniej więcej tak samo wysoko piłka szybuje ponad poprzeczką.

Komentarz Tadeusza Sochy siedzącego obok redaktora ŚLĄŚKnetu na trybunie: Sztyla na boisko!

75 min. - Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkarze Śląska znowu wybijają piłkę.
72 min. - Wawrzyniak nieudanie podaje wzdłuż linii bramkowej. Piła wychodzi poza boisko.

Mariusz Pawelec z 7. żółtą kartką w tym sezonie ligowym i 40. w barwach Śląska na boiskach ekstraklasy.

70 min. - Żółta kartka dla Mariusza Pawelca za faul na Maku.

Poprzednim trenerem Śląska, który przegrał w swoim ekstraklasowym debiucie na ławce WKS-u, był Bogusław Wilk. W 1995 r. wrocławianie ulegli przy Traugutta Lechii/Olimpii 1:2. Asystentem Wilka był... Grzegorz Kowalski.

69 min. - Zmiana w Lechii. Kovacević za Łukasika w drużynie gospodarzy.
68 min. - Peszko pędził z piłką ale został zablokowany przez Kokoszkę.
66 min. - Najpierw Mak, potem Mila ale Wrąbel nie zostaje pokonany po raz drugi.
64 min. - Marić wybija piłkę przed pole karne, Biliński z trudnej pozycji lobuje na pustą bramkę ale piłka wychodzi obok bramki.
63 min. - Żółta kartka dla Kamila Bilińskiego za faul na Makuszewskim.
62 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hołota główkował ale Marić wybił na rzut rożny.
61 min. - Żółta kartka dla Łukasika za faul na Flavio Paixao.
61 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybijają obrońcy Śląska.
60 min. - Dankowski przeszedł na lewą obronę, Pawelec na środek, a Hołota gra jako defensywny pomocnik.
59 min. - Zmiany w Śląsku. Biliński za Gecova oraz Dudu za Danielewicza.
55 min. - Mak przewraca się w polu karnym Śląska ale gwizdek sędziego milczy.
53 min. - Kokoszka nisko wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Lechia z łatwością przejęła futbolówkę.
51 min. - Zamieszanie w polu karnym. Podanie do Maka, który zwlekał z oddaniem strzału z 10 metrów, Pawelec ratuje Śląsk przed utratą bramki.
48 min. - Mak strasznie przestrzelił z bocznej części pola karnego.
47 min. - Peszko uderza na bramkę Śląska, ale Wrąbel łapie.
46 min. - Lechia rozpoczyna II połowę.

Śląsk nie ma pomysłu na grę. Jesteśmy bardzo ciekawi taktycznych założeń ofensywnych WKS-u. Wrocławianie muszą mocno zmienić swoją grę jeśli nie chcą przegrać w Gdańsku.

45 min. - Koniec I połowy. Nareszcie.
45 min. - Podanie do Maka, który był na spalonym.
45 min. - Śląsk stracił piłkę blisko własnego pola karnego, Lechia nie wykorzystała sprezentowanej sytuacji, na koniec uderza Mila ale prosto w bramkarza.
41 min. - Sebastian Mila minął dwóch piłkarzy Śląska, oddał strzał z 20 metrów ale Wrąbel pewnie chwyta piłkę.

Kowalski debiutował w roli pierwszego szkoleniowca Śląska w Namysłowie (0:0), pod jego wodzą wrocławianie pierwszą bramkę zdobyli i stracili w Gdańsku, gdzie przegrali z Polonią (1:2). Na trafienie Dariusza Michaliszyna odpowiedział Maciej Zezula.

Nie wiemy co napisać. Wygląda to bardzo źle.

35 min. - Flavio Paixao niestety na spalonym.

Śląsk nie przegrał z Lechią 11 kolejnych meczów, a w 3 poprzednich nie stracił gola. Gdańszczanie pokonują wrocławskiego bramkarza po 223 minutach.

33 min. - 1:0 dla Lechii. Wawrzyniak podaje w pole karne Śląska, piłka przechodzi obok trzech graczy Śląska, dochodzi do Gersona, który z 5 metrów zdobywa bramkę.
33 min. - Mila podaje w polu karnym do kolegi ale Danielewicz przejmuje piłkę i wybija poza linię końcową.

Kowalski to 10. trener, który prowadził Śląsk zarówno w ekstraklasie, jak i szczebel niżej. Przed nim byli to: Giergiel, Woźniak, Żmuda, Świerk, Kasalik, Caliński, Papiewski, Putyra i Tarasiewicz.

29 min. - Sebastian Mila był bardzo blisko zdobycia gola. Piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego minimalnie minęła słupek bramki Wrąbla.

Kokoszka z 6. żółtą kartką w tym sezonie ligowym, a 19. w ekstraklasie jako zawodnik Śląska.

28 min. - Żółta kartka dla Adama Kokoszki za faul na Maku tuż przed linią pola karnego.

Grzegorz Kowalski jest 32. trenerem, który prowadzi Śląsk w meczu ekstraklasy. Pierwszym był śp. Władysław Giergiel, rekordzistą pozostaje Władysław Żmuda I, który zaliczył 139 meczów.

25 min. - Po wrzutce Makuszewskiego dwie główki piłkarzy Lechii, po chwili piłkę na 30. metrze otrzymuje Borysiuk, oddaje mocne uderzenie ale tak samo mocno niecelne.

Śląsk ma problem z rozgrywaniem piłki. Flavio Paixao jest osamotniony.

22 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego, Dankowski wybija piłkę daleko poza własne pole karne.

Wrąbel strzeże dziś bramki Śląska po raz 13.

19 min. - Pawelec blokuje uderzenie Sebastiana Mili z 20 metrów.

Celeban występuje dziś po raz 170. w ekstraklasowym meczu WKS-u.

16 min. - Mila podaje do Łukasika, który strzela z 11 metrów ale Wrąbel wybija na rzut rożny! Lechia była blisko zdobycia bramki.

Dla Kokoszki jest to jednocześnie 60. ligowy mecz w Śląsku.

Flavio dziś po raz 80. w barwach Śląska. Kokoszka i Zieliński notują 75. występ, zaś Gecov 20.

14 min. - Ariel Borysiuk oddał mocne uderzenie z 30 metrów, piłka poleciała niewiele ponad poprzeczką bramki Śląska Wrocław.
12 min. - Wykop piłki do Flavio, który niestety był na spalonym.
10 min. - Jakub Wrąbel chwyta piłkę po dośrodkowaniu Sławomira Peszki.
9 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Celeban wybija piłkę oddalając zagrożenie.
8 min. - Lechia Gdańsk wywalczyła rzut rożny.

Obie drużyny grają dość odważnie. Każda z nich będzie chciała wygrać i remis jej nie interesuje.

4 min. - Makuszewski dośrodkowywał w pole karne Śląska, tam znajdował się Sławomir Peszko, od którego piłka się odbiła i wyszła poza boisko. Pierwsze zagrożenie pod bramką Wrąbla.
2 min. - Zbyt słabe dośrodkowanie Danielewicza z rzutu wolnego. Piłkę przejmują obrońcy gospodarzy.
1 min. - Dankowski ładnie przejął piłkę, ale, żeby jej nie stracić musiał ją wycofać do tyłu.
1 min. - Paixao do Gecova i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Święty Mikołaj wręcza sędziemu Borskiemu piłkę oraz chorągiewki.

Do kadry Śląska nie załapał się także Krzysztof Ostrowski. Pojawił się za to 20-letni Maciej Matusik.

Wrocławianie nie wygrali w lidze od 10 spotkań.

Śląsk wygrał ostatnie 5 ligowych spotkań z Lechią Gdańsk. W ostatnim spotkaniu z Gdańsku wrocławianie wygrali aż 4:1.

Lechia przegrała ostatnie swoje 5 meczów. Śląsk w ostatnich pięciu kolejkach zdobył 3 punkty dzięki 3 remisom.

Jacek Kiełb w sobotę naderwał mięsień dwugłowy. Uraz nie jest poważny, ale lepiej dmuchać na zimne i dziś "Ryby" zabraknie na boisku.

W kadrze na dzisiejszy mecz zabrakło Mariusza Pawełka. Kapitan Śląska prawdopodobnie nie jest w stanie wystąpić po ostatnim zderzeniu się z piłkarzem Termaliki Nieciecza.

Kogo Święty Mikołaj obdaruje trzema punktami? Mamy nadzieję, że podopiecznych.... Grzegorza Kowalskiego! Trzymamy kciuki za trenera WKS-u w jego debiucie w ekstraklasie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!