Strzelcy: Dudu 6', Biliński 17' - Świerczok 7'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dankowski - Ostrowski (71' Kaczmarek), Hołota, Hateley, Dudu - Flavio, Biliński (81' Grajciar) Trener: Romuald Szukiełowicz
Górnik Łęczna:(stroje: białe) Prusak - Mierzejewski, Bednarek, Szmatiuk, Leandro (63' Sasin) - Nikitović (71' Nowak), Pruchnik - Bonin, Pruchnik, Pitry (71' Śpiączka) - Świerczok Trener: Jurij Szatałow

Śląsk Wrocław: Pawełek, Bartkowiak, Danielewicz, Gecov, Grajciar, Idzik, Kaczmarek
Górnik Łęczna: Rodić - Tymiński, Sasin, Nowak, Kalinowski, Śpiączka, Bielak

Śląsk przerywa serię 11 meczów bez zwycięstwa oraz 11 spotkań bez wygranej w lidze.

90+4 min. - KONIEC! KONIEC! KONIEC!

Najdłuższą serię meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie Śląsk zanotował w sezonie 1988/89. Przerwała ją wygrana z liderującym mistrzem Polski, Górnikiem z Zabrza podczas trenerskiego debiutu zarówno w WKS-ie, jak i najwyższej klasie rozgrywkowej... Romualda Szukiełowicza.

90+3 min. - Trwa oblężenie bramki gospodarzy.
90+3 min. - Kolejna niepewna interwencja golkipera Śląska.
90+2 min. - Corner dla Górnika.
90+1 min. - Żółta kartka dla Nowaka.
90 min. - Sędzia dolicza cztery minuty.
88 min. - Bardzo ostre wejście Śpiączki w bramkarza Śląska za co zostaje ukarany żółtą kartką.
86 min. - Bardzo dobra interwencja Wrąbla po strzale Bonina.
82 min. - Kolejna niepewna interwencja Wrąbla, ale na jego szczęście sytuację wyjaśnił kolega z zespołu.
81 min. - Druga zmiana w drużynie Śląska. Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki Kamil Biliński, a w jego miejsce wchodzi Peter Grajciar.
80 min. - Dankowski próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dzisiejszy mecz ogląda zaledwie 4282 widzów.

77 min. - Faul Kaczmarka na Sasinie.
74 min. - Mnożą się błędy w obronie Śląska, ale póki co wychodzimy z nich bez szwanku.
71 min. - Podwójna zmiana w Górniku, a w Śląsku na placu gry pojawia się Konrad Kaczmarek nazwany kiedyś przez Tadeusza Pawłowskiego "boiskowym bandytą".
68 min. - Faul Bednarka na Flavio.

Obecny pomocnik Górnika Łęczna zdobył dla wrocławskiej drużyny 7 bramek, w tym 5 w III lidze oraz 2 w Pucharze Polski na szczeblu okręgu.

Paweł Sasin rozegrał w Śląsku 67 spotkań, 58 ligowych, 1 w ekstraklasie. W 2001 r. pojawił się na kwadrans w pojedynku przy Oporowskiej przeciwko Radomsku (0:0).

65 min. - Brak zdecydowania Bilińskiego zaprzepaszcza szansę na trzecią bramkę.
65 min. - Niepewna interwencja Wrąbla.
64 min. - Corner dla gości.
63 min. - Pierwsza zmiana w zespole gości w miejsce Leandro pojawia się Paweł Sasin.
62 min. - Dudu strzela sprzed pola karnego wysoko ponad bramką.
61 min. - Corner dla Górnika.
60 min. - Biliński w sytuacji sam na sam strzela wprost w Prusaka!
58 min. - Rzut wolny dla łęcznian.
59 min. - Powinno być 3:1, ale Biliński za późno zareagował na dośrodkowanie Ostrowskiego i piłka przeszła minimalnie obok słupka.
55 min. - Faul Dankowskiego na Boninie.

W meczach ekstraklasy Śląska z Górnikiem Łęczna jeszcze nigdy nie wygrała drużyna, która pierwsza strzelała gola.

53 min. - Rzut rożny dla gości..
52 min. - Dośrodkowuje Ostrowski, ale nie ma kto zamknąć akcji i sytuację wyjaśnia obrońca Górnika.
50 min. - Strzał z prostego podbicia Hołoty pewnie łapie Prusak.
48 min. - Dośrodkowanie Bonina jednak Świerczok źle składa się do strzału i grę od bramki rozpocznie Śląsk.
47 min. - Strzał z ostrego kąta Bonina, ale piłkę na rzut rożny wybija Wrąbel.
46 min. - Faulowany Pitry.
46 min. - Śląsk rozpoczyna drugą część spotkania.

Na murawie pojawili się już zawodnicy Śląska.

Śląsk Wrocław prowadzi 2:1 po I połowie spotkania z Górnikiem Łęczna. Czy doczekamy się upragnionego zwycięstwa?

W pojedynku na własnym stadionie nie udało im się to od sierpnia ubiegłego roku, kiedy to pokonali Zawiszę Bydgoszcz 2:1 (2:1).

Śląsk poprzednio 2 gole już w pierwszej połowie strzelił w meczu z.... Górnikiem Łęczna w sierpniu.

45 min. - Sędzia dolicza minimum dwie minuty.
45 min. - Pierwszy strzał Piesio w mur, dobitka także niecelna i sytuację wyjaśniają obrońcy Śląska.
43 min. - Faul Dankowskiego tuż przed polem karnym.
42 min. - Kolejna groźna akcja Śląska, ale piłkę pewnie łapie Prusak.
39 min. - Ostry faul Zielińskiego, ale obeszło się bez kartki.

Niemal idealny remis jest w meczach ligowych za kadencji "Szukieła". WKS zanotował po 28 wygranych i porażek przy bilansie bramkowym 109:110.

37 min. - Na spalonym znalazł się strzelec drugiej bramki Kamil Biliński.

Mecz z trybun ogląda Tadeusz Pawłowski.

36 min. - Piłka po rzucie rożnym przeleciała przez całe pole karne nie stwarzając zagrożenia.
35 min. - Kolejny corner dla gości.
34 min. - Żółta kartka dla Szmatiuka.
34 min. - Rzut rożny dla Łęcznian.

Biliński strzelił Górnikowi Łęczna już 3 bramki w tym sezonie.

31 min. - Faulowany Bonin.
30 min. - Na spalonym Przemysław Pitry.
29 min. - Póki co cała gra obydwu drużyn toczy się w środku pola.

23 min. - Śląsk cały czas przeważa i nie pozwala gościom na stworzenie groźnej sytuacji.

Dla Bilińskiego to 9. gol w macierzystym zespole, a 6. ekstraklasowy.

Flavio został dogoniony przez Bilińskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców Śląska w obecnym sezonie. Obaj zawodnicy zdobyli po 6 bramek, z czego 5 w lidze.

20 min. - Tym razem udało się nie stracić tak szybko bramki.

Flavio Paixao rozgrywa 70. spotkanie w ekstraklasie, Kamil Dankowski 20, zaś Jakub Wrąbel 10.

Bramkę zdobywa Kamil Biliński!

17 min. - Drugi gol dla Śląska!!!

13 min. - Tym razem żółtym kartonikiem został ukarany Dudu.

Z trybun mecz ogląda Tadeusz Pawłowski!

11 min. - Kiełb upada w polu karnym, ale sędzia każe grac dalej.

Dzisiaj mija 90 dni od ostatniego ligowego zwycięstwa Śląska.

9 min. - Żółta kartka dla Hateleya po faulu na Boninie.

Wyrównującego gola strzelił Jakub Świerczok

7 min. - Natychmiastowe wyrównanie

Gola zdobywa Dudu Paraiba po asyście Flavio

6 min. - Bramka dla Śląska
4 min. - Śląsk od początku utrzymuje się przy piłce na połowie rywali.

Mamy małe kłopoty techniczne. Ruszamy za ok. 5 minut.

Czas na debiut nowego trenera Śląska Wrocław! Czy uda się przełamać fatalną serię? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: adrdan95