Strzelcy: Grzyb 42', Świderski 77' - Hołota 17'

Jagiellonia Białystok:(stroje: czerwono-żółte) Drągowski - Wasiluk, Tarasovs, Madera, Sirok (Burliga 46')- Grzyb, Romańczuk - Frankowski (Mackiewicz 85'), Vassiljev, Grzelczak - Cernych (Świderski 74') Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Ostrowski, Celeban, Dwali, Pawelec - Pich (Grajciar 87'), Gecov, Hołota (Kaczmarek 89), Gosztonyi (Kiełb 46')- Morioka, Biliński Trener: Romuald Szukiełowicz

Jagiellonia Białystok: Baran, Burliga, Alvarinho, Mackiewicz, Szymonowicz, Guti, Świderski
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Zieliński, Kaczmarek, Dankowski, Grajciar, Kiełb

Zespół Romualda Szukiełowicza prowadził na wyjeździe, ale przez proste błędy w obronie dał sobie wyrwać wygraną z rąk. Co tu dużo mówić, zawinił przede wszystkim Pawełek.

90+3 min. - Cóż za szansa! Drągowski w ostaniej akcji fantastycznie broni i zapewnia Jagiellonii 3 punkty.
90+1 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90 min. - Goście próbują, ale wygląda to już bardzo chaotycznie.
89 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku: Kaczmarek za Hołotę.
87 min. - Grajciar zmienia Pich. Żółtą kartką ukarany Pawelec.
85 min. - Mackiewicz za Frankowskiego.
81 min. - Podopieczni Michała Probierza nie chcą poprzestać na dwóch golach. Wciąż atakują, Śląsk zepchnięty na własną połowę.

77 min. - Gol na 2:1 dla Jagiellonii. Powtórka z rozrywki: strzał z dystansu, odbicie Pawełka i dobitka, ale tym razem Świderskiego.
74 min. - Świderski zastępuje Cernycha.
73 min. - Wrocławianie dłużej utrzymują się przy piłce na połowie rywali. Choć na razie nic konkretnego z tego nie wynika.

Śląsk stracił pierwszego gola od 235 minut, zaś w ekstraklasie od 296.

45 min. - Do przerwy 1:1.
44 min. - Arbiter dolicza co najmniej minutę.
42 min. - Vassiljev uderzył z 22 metrów, Pawełek zdołał odbić futbolówkę, ale przy dobitce Grzyba skapitulował.

Śląsk w Białymstoku strzela gola w 8. kolejnych meczach. Taka sztuka wrocławianom w ekstraklasie udała się tylko na ŁKS-ie (1985/86-92/93).

38 min. - Morioka przymierzył z rzutu wolnego. Drągowski sparował uderzenie na rzut rożny.

Śląsk we wszystkich swoich zwycięskich meczach z Jagiellonią strzelał minimum dwa gole.

35 min. - Biliński odebrał piłkę na skraju pola karnego, minął obrońcę, ale nie zdołał już oddać strzału.

Jagiellonia - Śląsk: radość z bramki

31 min. - Gosztonyi do Ostrowskiego, ten dośrodkowuje, jednak żaden z graczy zielono-biało-czerwonych nie dochodzi do piłki.

Hołota to 9. zawodnik Śląska, który strzelił 2 gole w pierwszych 2 meczach roku na boiskach ekstraklasy. Nikomu jeszcze nie udało się zdobyć 3.

30 min. - Znakomita szansa przed Pichem. Powinno być 2:0!

W Ekstraklasie 4 razy Śląsk szybciej zdobył 1. wyjazdowego gola w roku: 4` Mikołajewicz (85), 6` Naskręt (02), 10` Sobczak (93), 13 Erlich (78).

28 min. - Uff, Pawełek w ostatniej chwili uprzedził Frankowskiego.
27 min. - Morioka miękko wrzuca do Gosztonyiego, ale Węgier chyba nie zdecydował się, czy chce strzelać czy dogrywać.
25 min. - Żółtą kartką ukarany Biliński.
23 min. - Vassiljev z rzutu wolnego, Celeban oddala zagrożenie.

Tomasz Hołota zdobywa 6. bramkę w Śląsku, 5. ligową, 2. w obecnym sezonie, a dokładnie w przeciągu 7 dni.

20 min. - Gosztonyi podaje piętą do... Grzyba.
17 min. - GOOOL! Tomasz Hołota był bezbłędny!
16 min. - Pich powalony w polu karnym! Jedenastka dla Śląska i żółta kartka dla Siroka.
14 min. - Uderzał Grzelczak. Od bramki Pawełek. Śląsk póki co bez strzału.
13 min. - Solowa akcja Hołoty! Pomocnik wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny.
11 min. - Pich blokuje dośrodkowanie Grzyba. Korner dla gospodarzy.
10 min. - Żółta kartka dla Hołoty.
9 min. - Vassiljev próbowal zaskoczyć Pawełka strzałem z połowy boiska. Kapitan Śląska zachował jednak czujność.
6 min. - Romańczuk napomniany żółtą kartką za faul na Morioce.
5 min. - Romańczuk w ostrym straciu z Gosztonyim. Otrzymał upomnienie od arbitra.
4 min. - Pich niecelnie do Bilińskiego. A szkoda - była niezła okazja do wyjścia z kontrą.
2 min. - Biliński faulowany w środku pola.
1 min. - Morioka do Bilińskiego i gramy!

Zaraz zaczynamy!

Na ławce Jagiellonii usiadł Łukasz Burliga, który rozegrał 90 minut we Wrocławiu w barwach Wisły Kraków.

Kamil Biliński dziś po raz 60. w Śląsku. Piotr Celeban rozegra 190. spotkanie ligowe we wrocławskiej drużynie oraz 220. w ekstraklasie. Z kolei dla Mariusz Pawelca będzie to już 240. występ w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W Białymstoku kibice WKS-u pojawią się po raz pierwszy od 3 października 2008 roku!

W kadrze nie znaleźli się także Mariusz Idzik, Maciej Pałaszewski i Łukasz Wiech, którzy wrócili właśnie do klubu po zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19.

W Śląsku nie zagrają pauzujący za cztery żółte kartki Dudu Paraiba i Tom Hateley, zawieszony Adam Kokoszka, a także kontuzjowani Jakub Wrąbel i Michał Bartkowiak.

Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE z dalekiego Białegostoku! Zapewniamy mnóstwo ciekawostek oaz filmy w trakcie trwania spotkania!

Autor relacji: Tomasz Szozda