Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek – Ostrowski (46' Zieliński), Celeban, Dvali, Dudu – Hateley (65' Grajciar), Gecov, Pich, Gosztonyi (81' Dankowski), Morioka - Biliński Trener: Romuald Szukiełowicz
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Janukiewicz - Kopacz, Kwiek, Kallaste, Matuszek, Skrzypczak (76' Kurzawa), Oss, Danch, Martinez (84' Korzym), Golański (73' Sadzawicki), Steblecki Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Dankowski, Kaczmarek, Pałaszewski, Zieliński, Grajciar.
Górnik Zabrze: Przyrowski, Szeweluchin, Kurzawa, Sadzawicki, Magiera, Korzym, Pikul

Piłkarze Śląska grając na własnym stadionie z ostatnią drużyną w tabeli potrafili oddać 2 celne strzały i mieć piłkę w posiadaniu tylko przez 54% czasu gry. Górna ósemka niestety się oddala, czas zacząć oglądać się za plecy.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Czerwona kartka dla Ossa za brutalny wślizg w nogi Bilińskiego.
90+2 min. - Rzut rożny dla Górnika.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

Górnicy w 11 poprzednich spotkaniach wyjazdowych ze Śląskiem tracili gola. Na boiskach ekstraklasy tylko Lechia Gdańsk zanotowała we Wrocławiu dłuższą serię ze straconą bramką (12).

87 min. - Żółta kartka dla Dancha.
85 min. - Zieliński zablokował Kallaste, rzut rożny.
84 min. - Martineza zmienia Korzym.
82 min. - 4 żółta kartka dla Gecova, który razem z Celebanem wtorek spędzi przed telewizorem.
81 min. - Dankowski zmienia Gosztonyiego.
81 min. - Kontra Śląska, świetne podanie Morioki do Picha, który w idealnej okazji przestrzelił! Powinno być 1:0!
77 min. - Sadzawicki włączył się prawą stroną do akcji ofensywnej, strzelił z narożnika pola karnego - minimalnie niecelnie.
76 min. - Skrzypczaka zmienia Kurzawa.
74 min. - I jest już trzeci celny strzał! Tym razem pierwszy raz w bramkę trafił piłkarz Górnika, ale Pawełek bardzo pewnie chwycił piłkę.
73 min. - Sadzawicki zmienia Golańskiego.
72 min. - Śląsk idzie za ciosem i notuje drugi celny strzał - Dudu z 20 metrów w ręce Janukiewicza.
70 min. - Jest! Pierwszy celny strzał w tym meczu! Biliński z ostrego kąta po ładnej akcji Morioki, ale Janukiewicz nie dał się zaskoczyć.
68 min. - Zaskakujący strzał Stebleckiego i nieco dziwna interwencja Pawełka, ale skuteczna. Rzut rożny dla gości.

Z Piastem zagramy bez Celebana, zagrożeni pauzą za kartki są jeszcze: Pawełek, Zieliński, Gecov i Biliński.

65 min. - Grajciar zmienia Hateleya.
64 min. - Żółta kartka dla Picha, który sfaulował tuż po stracie.
63 min. - Oss zdołał oddać strzał głową - obok słupka.
61 min. - Faul miał miejsce tuż przed polem karnym. Golański... rykoszet! Piłka przeleciała nad poprzeczką. Rzut rożny.
61 min. - Celeban ujrzał 4 żółtą kartkę, więc w Gliwicach gramy bez niego.

Jęśli w piłce nożnej chodzi o strzelanie w światło bramki, to jaki sport uprawiają zawodnicy, którzy przez godzinę nie zrobili tego ani razu? Śląsk-Górnik 0:0 nie tylko w bramkach, ale też strzałach celnych.

Śląsk - Górnik: doping (I połowa)

57 min. - Gosztonyi źle, daleko obok bramki.
56 min. - Morioka po ładnym zwodzie został sfaulowany - 30 metrów od bramki Janukiewicza.
53 min. - Dobry przerzut Morioki z prawej strony na lewą, kolejne dośrodkowanie i kolejny wybicie Górnika, piłka spadła pod nogi Gecova, który strzelił 21 metrów obok bramki.

48 min. - Dobra okazja Picha, jego strzał został zablokowany, piłka wyszła na rzut rożny.

Paweł Zieliński gra po raz 80. w koszulce Śląska.

46 min. - Zaczął Górnik, strzał został Kallaste zablokowany.
46 min. - Zieliński zmienia Ostrowskiego.

Piłkarze wracają na murawę.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+1 min. - Kolejna, już trzecia żółta kartka dla piłkarza Górnika, tym razem napomniany Golański, który sfaulował Dudu.

Krzysztof Ostrowski jest 10. najstarszym zawodnikiem Śląska, który wyszedł w wyjściowym składzie podczas meczu ekstraklasy.

45 min. - Marciniak doliczył minutę.
45 min. - Nie, nie, nie... Dudu chciał strącić gniazdowego.
44 min. - Żołta kartka Matuszka, faul na Bilińskim był blisko prawego narożnika pola karnego, będzie okazja do strzału.
42 min. - Żółta kartka dla Kwieka za faul na Dudu na naszej połowie.
42 min. - Wrocławianie próbowali wyjść z własnej połowy krótki podaniami, ale pressing Górnika był skuteczny, Steblecki po przejęciu piłki strzelił z 20 metrów - tuż nad bramką Pawełka.

Śląsk - Górnik: trybuny podczas meczu

39 min. - Hateley dośrodkował z rzutu wolnego z lewego sektora, piłka przeleciała nad głowami wszystkich zawodników i niemal zaskoczyła Janukiewicza, który odbił ją do boku.

Już dwa razy drużyna Ojrzyńskiego mierzyła się ze Śląskiem jako outsider. Podbeskidzie przegrało w 2013 r. 0:4, Górnik jesienią wygrał 2:0.

30 min. - Ale to była naprawdę piękna akcja, wreszcie! Prostopadłe, penetrujące podanie na prawej stronie dostał Pich, zagrał wzdłuż bramki do Japończyka, ale ten fatalnie przestrzelił. To będzie kiks tej kolejki, rundy albo nawet całego sezonu...
30 min. - O JEZUS MARIA! Morioka nie trafił głową do bramki z metra!
29 min. - Górnik przejął inicjatywę, wrocławianie mają problem z wyjściem z własnej połowy.

Śląsk po 15 latach znów zagra w 24. kolejce ekstraklasy na własnym boisku. W 2001 r. przegrał przy Oporowskiej z Wisłą Płock i była to jego 1. w elicie domowa porażka w tej serii spotkań. W sumie wrocławianie wystąpią w niej przed własną publicznością po raz pierwszy od 12 sezonów. Poprzednio rozgromili jeszcze w III lidze Miedź Legnica (4:0).

27 min. - Niecelny strzał Stebleckiego.

Śląsk - Górnik: fragment dopingu

23 min. - Jakości w tym spotkanie na razie zbyt wiele nie ma. Kiedy ostatnio napisałem takie zdanie (w trakcie meczu z Wisłą) kilkanaście sekund później padł zwycięski gol dla Śląska, a więc...
21 min. - I kolejne dośrodkowanie, tym razem Ostrego z prawej strony. Bez efektu.

Śląsk nie przegrał u siebie z zabrzanami od 14 lat. W tym czasie Górnik gościł we Wrocławiu 7 razy, trzykrotnie zdołał zremisować 1:1, a w 4 przypadkach wygrywał WKS.

W rundzie jesiennej lepszy był Górnik, zwyciężając 2:0 po golach Korzyma i Kwieka.

17 min. - Biliński był bliski sięgnięcia piłki po dośrodkowaniu Dudu, z dystansu próbował strzelić Hateley i niewiele się pomylił.

Nie tylko dla Dudu, ale też dla Ostrowskiego to 130. mecz w polskiej ekstraklasie.

Pich zalicza dziś 60. występ w ekstraklasie, Biliński 50., zaś Pawełek 50. ligowy w Śląsku.

Dudu Paraiba rozegra dziś 130. mecz w ekstraklasie, a 80. dla Śląska.

11 min. - Teraz swoją akcję miał Górnik, ale Pawełek świetną interwencją ubiegł napastnika gości, to była bardzo dobra okazja dla przyjezdnych!
10 min. - Słupek! Po kilku zablokowanych strzałach Gosztonyi znalazł miejsce, strzelił lewą nogą, ale piła odbiła się od słupka!
9 min. - Pich popędził z piłką w swoim stylu, mógł strzelać, jednak podał do Gosztonyiego, który zaliczył stratę.

Górnik to ostatnia drużyna w tabeli, gracze trenera Leszka Ojrzyńskiego nie wygrali 5 spotkań z rzędu, w dwóch ostatnich (czyli w rundzie wiosennej) nie zdobyli nawet bramki. Mimo wszystko do Śląska tracą tylko 4 punkty.

6 min. - Celne dośrodkowanie Ostrowskiego z prawej strony na głowę Bilińskiego, którego strzał został zablokowany, piłka wyszła na rzut rożny. Po małym zamieszaniu, Górnik wyszedł z tej akcji obronną ręką.

Tylko Legia i Lech nie grali w tym sezonie w piątek o 18:00...

3 min. - Morioka ładnie piętką odegrał piłkę na lewym skrzydle do Dudu, ten w swoim stylu dośrodkował w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.
1 min. - Zaczął Śląsk!

W bramce Górnika gra wychowanek Śląsk Radosław Janukiewicz, który w zielono-biało-czerwonych barwach zagrał 177 spotkań (5 w ekstraklasie).

Na stadionie nie ma kibiców gości, którzy otrzymali zakaz wyjazdowy za odpalenie środków pirotechnicznych podczas ostatniego spotkania.

Dzisiaj nie ma Cleo, więc i kibiców kilka razy mniej. Stadion świeci pustkami, niestety tak jak pod koniec rundy jesiennej.

My już jesteśmy! Kibice niekoniecznie, ale wierzymy, że po prostu ogrzewają się w środku.

Liczymy na utrzymanie dobrej serii zwycięstw we Wrocławiu! Śląsk Wrocław tym razem podejmie Górnik Zabrze. Tradycyjnie zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: Banan