Piast Gliwice:(stroje: czerwono-niebieskie) Szmatuła - Hebert, Korun, Mraz, Pietrowski - Murawski, Vacek, Zivec (65' Jankowski), Mak (84' Osyra) - Barisić (73' Mokwa), Nespor Trener: Radoslav Látal
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Abramowicz – Tyszczenko (70' Grajciar), Celeban, Dwali, Pawelec – Hateley, Kokoszka – Pich, Morioka (63' Biliński), Ostrowski – Kiełb (77' Dankowski) Trener: Romuald Szukiełowicz

Piast Gliwice: Rusov, Badia, Jankowski, Karasauskas, Mokwa, Moskwik, Osyra
Śląsk Wrocław: Pawełek, Dankowski, Kaczmarek, Grajciar, Zieliński, Hołota, Biliński

Koniec spotkania. Śląsk przegrywa z Piastem 0:1 po bramce w 26 minucie Josipa Barisicia.

90+3 min. - Nespor faulowany.
90+2 min. - Vacek na spalonym.
90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty.
89 min. - Nespor na spalonym.

Robert Pich trafia w poprzeczkę. Śląsk nie strzelił gola od 340 minut, a z gry od 400.

88 min. - Pich strzela w spojenie słupka z poprzeczką.
88 min. - Dwa rzuty rożne dla Śląska pod rząd.
85 min. - Dankowski przed idealną sytuacją do zdobycia bramki, ale źle ułożył nogę i spudłował.
84 min. - Ostatnia zmiana w Piaście. Osyra za Maka.
83 min. - Corner dla gospodarzy.
81 min. - Rzut wolny dla Piasta.
81 min. - Dośrodkowanie Hateleya, ale piłkę wybija Nespor.
80 min. - Pich faulowany przez Mraza.
79 min. - Corner dla gospodarzy.
77 min. - Ostatnia zmiana w ekipie Śląska. Dankowski za Kiełba.

Kamil Dankowski po raz 30. w barwach Śląska.

76 min. - Kiełb drugi raz w krótkim odstępie czasu leży na boisku.
75 min. - Zbyt krótkie dośrodkowanie Ostrowskiego.
73 min. - Z boiska schodzi strzelec bramki Barisić, a w jego miejsce wchodzi Mokwa.
73 min. - Nieudane dośrodkowanie Grajciara.
72 min. - Dobre dośrodkowanie Bilińskiego, który uderza jednak nad bramką.
70 min. - Grajciar za Tyszczenkę.

Poprzednio Śląsk nie strzelił gola w 3 kolejnych meczach w kwietniu 2010 r. (0:0 z Ruchem, 0:1 z Wisłą i 0:0 z Bełchatowem).

69 min. - Zamieszanie w polu karnym Piasta, ale Celeban uderza niecelnie i Szmatuła zacznie do bramki.
68 min. - Rzut rożny dla wrocławian.
67 min. - Kiełb z dystansu bardzo niecelnie.

Śląsk pozostaje bez gola od 320 minut. Jednocześnie wrocławianie nie strzelili bramki w Gliwicach od 300 minut.

65 min. - Pierwsza zmiana w Piaście. Jankowski za Zivca.
63 min. - Biliński za Moriokę.
64 min. - Najlepsza akcja Śląska, ale piłkę końcówkami palców wybija Szmatuła.

Kamil Biliński to jedyny zawodnik Śląska, który wystąpił we wszystkich meczach ligowych w tym sezonie.

62 min. - Pierwszy celny strzał Śląska w meczu, a jego autorem Kiełb.

Pawelec wyrównał swój indywidualny rekord z sezonu 2013/14. Do klubowego brakuje mu 3 kartek. Kokoszka w tych samych rozgrywkach miał 12.

61 min. - Faul na Nesporze.

Mariusz Pawelec z 9. żółtą kartką w tym sezonie ekstraklasy i 42. ligową w barwach Śląska.

58 min. - Żółta kartka dla Celebana za faul na Nesporze.
57 min. - Kiełb strzela bramkę, ale sędzia odgwizduje zagranie piłki ręką.
55 min. - Dośrodkowanie Hateleya i fatalny strzał Tyszczenki.
54 min. - Corner dla Śląska.
53 min. - Abramowicz bez problemów wyłapuje dośrodkowanie.
52 min. - Rzut rożny dla Piasta.

Jacek Kiełb z 5. żółtą kartką w tym sezonie ligowym.

51 min. - Żółta kartka dla Kiełba.
50 min. - Nespor trzeci raz w meczu na spalonym.
49 min. - Abramowicz wychodzi poza pole karne, ale na jego szczęście Mraz nie opanował piłki.
48 min. - Faul Kokoszki na Barisiciu.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Piłkarze już na boisku.

W strzałach 5:2 dla Piasta.

Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Dobre dośrodkowanie Ostrowskiego, ale nikogo nie było do jego zakończenia.
45 min. - Dobre prostopadłe podanie do Kiełba, ale ten zagrywa piłkę już zza linii końcowej.

Śląsk od 150 minut nie oddał celnego strzału, zaś od niemal 300 nie zdobył gola.

43 min. - Morioka kolejny raz słabo zagrywa z rzutu wolnego.
42 min. - Faul Celebana w środku pola.
41 min. - Kolejne złe dośrodkowanie Morioki.
40 min. - Rzut rożny dla Śląska.
39 min. - Abramowicz pewnie łapie piłkę po dośrodkwaniu Mraza.
39 min. - Szybka akcja Śląska, w której zabrakło dobrego dośrodkowania.
36 min. - Żółta kartka dla Koruna za faul na Pichu.
35 min. - Seria dośrodkowań Śląska w pole karne Piasta, jednak żadne z nich nie znajduje adresata.
34 min. - Kiełb z rzutu wolnego prosto w mur.
33 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu Vacka na Kiełbie.
32 min. - Dwali zabiera piłkę zawodnikom Piasta, ale potem fatalnie zagrywa do Ostrowskiego.
30 min. - Nespor na spalonym.

Rekordzistą Śląska pozostaje Jacek Jarecki, który pozostawał niepokonany w ekstraklasie przez 273 minut.

29 min. - Obie drużyny prześcigają się w nieudanych podaniach.

Barisić idealnie kończy dośrodkowanie Maka.

26 min. - Bramka dla Piasta!
26 min. - Hateley faulowany.
25 min. - Strzały Zivca i Heberta zablokowane przez obrońców Śląska.

Równo 10 bramkarzy Śląska straciło pierwszą bramkę w ekstraklasie przed upływem 30 minut. Musialik w 2., Pawełek w 4.

23 min. - Corner dla gospodarzy.
22 min. - Abramowicz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Mraza.
22 min. - Rzut wolny dla Piasta z prawej strony pola karnego.
21 min. - Ostrowski na spalonym.
20 min. - Śląsk rozgrywa piłkę w środku pola.
17 min. - Hateley trafia w piłkę, ale przy okazji ścina z nóg Murawskiego, któremu jest udzielana pomoc.
15 min. - Pawelec fauluje Vacka.
14 min. - Piłka po dośrodkowaniu Ostrowskiego przelatuje przez całe pole karne.
12 min. - Hebert fauluje Ostrowskiego.
11 min. - Faul Kiełba na Maku.

Abramowicz jest 31. bramkarzem Ślaska w ekstraklasie. Poprzedni debiutanci dali zwycięstwo (Pawłowski), remis (Wrąbel) i porażkę (Pawełek).

10 min. - Groźnie pod bramką Śląska, ale sytuację wyjaśniają obrońcy.
9 min. - Rzut rożny dla Piasta.
8 min. - Nieudane zagranie Vacka do Zivca i od bramki zaczyna Abramowicz.

Na zwycięstwo w żadnym innym mieście obecnej ekstraklasy Śląsk nie czeka tak długo, jak na wygraną w Gliwicach (od 2009 r.).

5 min. - Nespor uderza głową ponad bramką.
4 min. - Kolejne dośrodkowanie Morioki, ale piłkę po główce Dwalego łapie Szmatuła.

Śląsk nie wygrał w marcu 8 kolejnych meczów, poprzednio udało się to podczas powrotu Tadeusza Pawłowskiego na Cracovii.

4 min. - Nespor na spalonym.
3 min. - Bardzo słabe dośrodkowanie Morioki.
2 min. - Morioka faulowany przez Pietrowskiego.

Dla Mariusz Pawelca to 170. ekstraklasowy występ w Śląsku, dal Hateleya 60., zaś Kiełba 20.

1 min. - Rozpoczął Piast.

Adam Kokoszka zagra dziś po raz 80. w Śląsku, Tom Hateley i Robert Pich - 70, Mateusz Abramowicz debiutuje.

Decyzja zmiany bramkarza nie była łatwa. Abramowicz zaliczy debiut, wydaje mi się, że to najwyższy czas – po drugim meczu, w którym możemy mieć pretensje o bramki jakie traciliśmy. Gramy na wyjeździe, presja na Abramowiczu będzie mniejsza - dodał szkoleniowiec.

Po analizie ostatnich meczy, szczególnie ustawienia linii środkowej i jej współpracy z defensywą, uważam, że wychodzimy dzisiaj w optymalnym ustawieniu - powiedział tuż przed spotkanie trener Szukiełowicz.

W bramce WKS-u Mateusz Abramowicz! Mariusz Pawełek usiądzie na ławce rezerwowych.

Co odwlecze nie uciecze! Ponownie zapraszamy na relację LIVE ze spotkania z Piastem Gliwice!

Czy Śląsk wykorzysta słabą formę Piasta Gliwice w 2016 roku? Nie będzie łatwo, ale wszystko jest możliwe. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: Pawlak/adana