Strzelcy: Cabrera 74, 86 - Hołota 14, Dwali 59

Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Trela - Sylwestrzak, Dejmek, Diaw, Gabovs, Sierpina (Sekulski 66), Jovanović, Grzelak (Cebula 66), Pawłowski, Aankour (Pylypchuk 83), Cabrera Trener: Marcin Brosz
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Abramowicz – Zieliński, Celeban, Dvali, Pawelec (Ostrowski 84) – Pich, Hateley, Gecov, Hołota, Dankowski – Biliński (Morioka 75) Trener: Mariusz Rumak

Korona Kielce: Otczenaszenko, Pylypchuk, Trafford, Zając, Sekulski, Kwiecień, Cebula
Śląsk Wrocław: Pawełek, Morioka, Tyszczenko, Kaczmarek, Mervo, Ostrowski, Grajciar

Kontaktowa bramka odmieniła grę pogodzonej z przegraną Korony Kielce. Śląsk mimo prowadzenia 2:0, wywozi z Kielc tylko punkt. Szkoda, bo Śląsk zasłużył dzisiaj na zwycięstwo.

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje z Koroną 1:1.
90+3 min. - Hołota sam na sam ale na spalonym.
90+2 min. - Trela łapie piłkę po dośrodkowaniu Hateleya.

Marcel Gecov z 5. żółta kartką w tym sezonie ligowym. To 5. zawodnik Śląska, który dobił do takiej liczby.

90+1 min. - Żółta kartka dla Marcela Gecova.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
89 min. - Ostrowski dośrodkowuje, piłkę po rykoszecie główkuje Hołota ale ponad poprzeczkę.
86 min. - Cabrera zdobywa bramkę. Nie powinno być tego rzutu karnego. Updający na ziemię Tom Hateley nie miał jak uciec rękoma.
85 min. - Karny dla Korony.
84 min. - Krzysztof Ostrowski po raz 230. w meczu mistrzowskim Śląska.
84 min. - Ostrowski za Pawelca.
83 min. - Trzecia zmiana u gospodarzy. Pylypchuk za Aankoura.
83 min. - Żółta kartka dla Roberta Picha.

Pomimo kontaktowego gola Korona nadal pozostaje w strefie spadkowej. Śląsk na 14. miejscu dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów.

82 min. - Abramowicz chwyta piłkę tuż pod nogami Sekulskiego.

Airam Cabrera to pierwszy zawodnik w tym sezonie, który strzelił gola Śląskowi w 2 meczach. W poprzednim udało się to Murajamie i Jodłowcowi

78 min. - Dwali oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
77 min. - Morioka uderza z zaskoczenia ale Trela wybija przed siebie.
77 min. - Faulu prawdopodobnie nie było. Śląsk miał szczęście.
76 min. - Sylwestrzak domagał się rzutu karnego ale sędzia wskazuje na faul zawodnika Korony. Kapitan Koron otrzymuje żółtą kartkę.

Airam Cabrera podobnie jak jesienią znów strzela gola Śląskowi. Korona przegrywa już tylko 1:2.

75 min. - Na boisku pojawił się Ryota Morioka. Wszedł za Kamila Bilińskiego.

Mariusz Pawelec śrubuje rekord - 43. ekstraklasowa kartka w Śląsku oraz 10. ligowa w tym sezonie, do rekordu Adama Kokoszki brakuje mu 2.

74 min. - Niestety Korona zdobywa kontaktową bramkę. Bez krycia pozostawiono Cabrerę, który przyjął piłkę na siódmym metrze, obrócił się z nią o zdobył bramkę.
73 min. - Diaw uderzał z przewrotki ale Abramowicz z trudnościami ale broni!
72 min. - Żółta kartka dla Mariusza Pawelca! Niebezpieczne zagranie na Sekulskim.
71 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Toma Hateleya. Piłka wyszła poza linię końcową.

Śląsk dzięki bramce Gruzina wydostaje się ze strefy spadkowej.

69 min. - Gabovs uderza mocno ale bardzo niecelnie.
66 min. - Dwie zmiany w Koronie. Cebula za Grzelaka oraz Sekulski za Sierpinę.
65 min. - Kolejne dośrodkowanie, kolejna pewna interwencja Abramowicza.

Śląsk poprzednio strzelił 2 gole na wyjeździe w sierpniu w Łęcznej, zaś na dwubramkowe prowadzenie wyszedł w październiku 2014 r. w Gdańsku.

Ostatnią bramkę po rzucie rożnym Śląsk zdobył w 8. kolejce przeciwko Jagiellonii, kiedy do siatki trafił Celeban.

Lasza Dwali jest 175. piłkarzem, który strzelił gola dla Ślaska w ekstraklasie.

Gol Dwalego 400. bramką straconą przez Koronę Kielce w Ekstraklasie. Obecny bilans bramek: 376 - 400.

61 min. - Po dośrodkowaniu Aankoura piłkę łapie Abramowicz.
59 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLl Po płaskim podaniu Hateleya swoją pierwszą bramkę w Śląsku zdobywa Lasza Dwali!
59 min. - Po dośrodkowaniu Toma z rzutu rożnego Trela wybija na kolejny rzut rożny.
58 min. - Po wrzutce Hateleya, główkował Biliński, ale niestety w środek bramki i piłkę wybija Trela.
57 min. - Hołota ładnie zagrywał do Bilińskiego, ale w powietrzu lepszy okazał się Sylwestrzak.
55 min. - Aankour uderza w trybuny z 40 metrów.
55 min. - Po wrzutce Grzelaka do piłki wyskakuje Abramowicz.
52 min. - Piłka podbita do Hołoty, miał przed sobą tylko bramkarza, ale piłkę szybciej sięgnął Trela.
50 min. - Pawłowski ładnie przyjął piłkę z trudnej pozycji, mimo obrońcy Śląska w pobliżu oddał strzał, ale piłkę złapał Abramowicz.
49 min. - Cabrera zauważył, że bramkarz był źle ustawiony, próbował go przelobować, ale na szczęście futbolówka minęła bramkę.
48 min. - Cabrera uderza ale piłkę chwyta Abramowicz.
48 min. - Dankowski za mocno zagrywa do Bilińskiego. Piłka trafia do Treli.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę!

Ostatni raz Śląsk oddał więcej niż 2 celne strzały w meczu z Jagiellonią, w 23. kolejce.

W ostatnich dwóch kieleckich meczach Korony ze Śląskiem padło łącznie 10 goli.

W żadnym spotkaniu tego sezonu w Kielcach Korona nie prowadziła do przerwy.

Za nami wyrównana I połowa spotkania ze wskazaniem na Śląsk ;)

45+1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasy gry I połowy.
44 min. - Diaw uderzał na bramkę, ale piłka poleciałą nad poprzeczką.
43 min. - Błąd Abramowicza, który nie złapał piłki. Na szczęście żaden zawodnik z Kielc nie zdołał trafić do bramki. Było bardzo groźnie.
41 min. - Seria wrzutek Korony w pole karne Śląska, ale piłka zawsze zostaje zablokowana.
38 min. - Piłka po podaniu Sylwestrzaka trafia prosto w rękawice Abramowicza.
37 min. - Po płaskim podaniu Pawelca, piłka trafia pod nogi Dankowskiego, który próbował sprytnie wbić piłkę do bramki ale minimalnie się pomylił.
35 min. - Po klasycznym wrzucie Pawelca piłkę wybija Korona.
34 min. - Po dośrodkowaniu Gabovca piłkę chwyta Abramowicz.
33 min. - Dobra akcja! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Celeban. Piłka spadłaby tuż pod poprzeczką gdyby nie interwencja Treli.
32 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Aankour za faul na Dankowskim.
31 min. - Sylwestrzak wbijał piłkę w pole karne, szczęśliwie wybija ją Celeban.
31 min. - Pich niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę.
30 min. - Uderzał Pawelec! Ale piłka po rykoszecie trafiła pod nogi obrońcy Korony.
28 min. - Po raz kolejny uderza Sierpina, ale nie stwarza żadnego zagrożenia.
27 min. - Biliński odgrywa do Dankowskiego, ale ten nie sięga piłki.
26 min. - Sierpina strzela bardzo niecelnie i po ziemi.
24 min. - Dankowski ominął dwóch rywali, uderzył lewą nową, ale trochę zbyt lekko, żeby zaskoczyć Trelę.

To będzie pierwszy ligowy mecz Śląska w tym sezonie bez Kamila Bilińskiego.

Kamil Biliński upomniany 4. żółtą kartką w tym sezonie. Nie zagra za tydzień z Ruchem Chorzów.

Żółta kartka dla Bilińskiego za niebezpieczne zagranie na Dejmku. Przez przypadek uderzył go w głowę.

20 min. - Cabrera mocno uderza 20 metrów od bramki Śląska, ale Abramowicz pewnie łapie piłkę!
20 min. - Ostry faul Pawelca.
19 min. - Piłka trafia na głowę Cabrerry kilka metrów od bramki Śląska. Ale ten zamiast strzelać... niecelnie odegrał.

Hołota strzelał bramki w swoim 4., 7. i 8. ligowym występie w Śląsku. Teraz jest jeszcze szybszy: 76., 77. i 79.

Tomasz Hołota strzela 7. bramkę w Śląsku, 6. ligową i już 3. w tym roku!

14 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLl Pich odgrywa do tyłu piłkę będąc w polu karnym Korony, z pierwszej piłki uderza Tomasz Hołota i zdobywa bramkę dla WKS-u!
14 min. - Jovanović wstrzymywał się z uderzeniem posiadając piłkę 15 metrów od bramki WKS-u. Ostatecznie została odebrana mu przez Dwaliego.
13 min. - Kontra Śląska zakończona wyprzedzeniem Bilińskiego przez zawodnika Korony.

Tylko 2 zawodników Śląska zagrało wszystkie mecze za kadencji Szukiełowicza. Dziś na boisku jest tylko Biliński, Ostrowski siedzi na ławce.

12 min. - To powinna być bramka dla Śląska. Po wrzutce z rzutu wolnego, piłkę odbił Dwali, trafiła dość przypadkowo pod nogi Hołoty, ale ten podbił ją tak wysoko, że wyszła poza boisko.
10 min. - Po wrzutce Hateleya z rzutu wolnego piłkę wybijają obrońcy Korony. Za chwilę dobija Pich, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
8 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę pewnie chwyta Abramowicz.
8 min. - Po dośrodkowaniu Gabovsa uderzał Aankour. Piłka trafiła w poprzeczkę, wrocławianie mieli dużo szczęścia.
6 min. - Pich dośrodkowuje piłkę w polu karnym ale tam żaden piłkarz Śląska nie zdołał jej sięgnąć.
3 min. - Zieliński ma problemy z przyjęciem piłki, odgrywa do Abramowicza.
2 min. - Gecov podaje w pole karne do Dankowskiego, ale ten zostaje wyprzedzony przez bramkarza gospodarzy.
1 min. - Zaczyna Korona!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę!

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania!

Kwadrans do meczu. Piłkarze schodzą już do szatni, kibice nie schodzą się na trybuny

W tym sezonie Śląsk w piątek grał 5 wyjazdów i wszystkie przegrał: 2:4 i 1:4 w Krakowie, 0:2 w Zabrzu, 0:1 w Chorzowie, 1:2 w Białymstoku.

Na kartki muszą dziś szczególnie uważać Biliński, Zieliński i Pawełek.

Najbardziej wartościowym piłkarzem gospodarzy jest Airam Cabrera, który strzelił 10 goli i zaliczył 1 asystę. Korona z Hiszpanem w składzie zdobyła 17 goli, więc Cabrera ma udział w 64% z nich.

Korona w ostatnich 11 spotkaniach traciła przynajmniej 1 bramkę. Z kolei Śląsk już w 34 wyjazdowych spotkaniach z rzędu nie zanotował bezbramkowego remisu.

Forma Śląska: P P R P Z

Forma Korony: R R P Z P

Korona (26) i Śląsk (23) to dwie drużyny z najmniejszą liczbą bramek w tym sezonie ekstraklasy. P 30 goli zdobyły 4 zespoły.

Korona jest najgorszą drużyną w tym sezonie ekstraklasy na własnym boisku, zaś Śląsk najsłabszą na wyjeździe.

Paweł Zieliński rozegra dziś 70. spotkanie w ekstraklasie.

Czas na debiut Mariusza Rumaka jako trenera Śląska Wrocław! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!