Śląsk Wrocław:(stroje: Biało-zielone) Abramowicz – Pawelec (Dudu), Celeban (K), Dvali, Zieliński – Kiełb (Ostrowski), Hateley, Hołota, Gecov, Pich – Mervo (Kaczmarek) Trener: Mariusz Rumak
Ruch Chorzów:(stroje: Niebieskie) Putnocky, Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy, Zieńczuk, Hanzel, Surma (K), Mazek, Lipski, Stępiński Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Pawełek, Ostrowski, Morioka, Dankowski, Grajciar, Dudu, Kaczmarek.
Ruch Chorzów: Skaba, Efir, Iwański, Lenartowski, Podgórski, Szyndrowski, Moneta

Koniec spotkania. Śląsk Wrocław remisuje bezbramkowo z Ruchem Chorzów. Żadna z drużyn nie zasłużyła chyba dzisiaj na zwycięstwo z niewielkim wskazaniem na Wojskowych. 1 punkt sprawia, że dalej pozostajemy w strefie spadkowej. Za chwilę pierwsze wywiady z trenerami i piłkarzami.

92 min. - Śląsk przeprowadza ostatnią akcję meczu, która kończy się wznowieniem od bramki przez Putnockiego.
91 min. - Waldemar Fornalik broni jednego punktu. Boisko powoli opuszcza Kamil Mazek. W jego miejsce Tomasz Podgórski.
90 min. - Śląsk na własne życzenie naraża się na groźne kontry. Wojskowi wymieniają między sobą dużo niedokładnych podań. Obie drużyny dostają od sędziego dodatkowe 3 minuty gry.
88 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Mervo. W jego miejsce Konrad Kaczmarek.
86 min. - Śląsk wraca teraz z dalekiej podróży. W ostatnim momencie piłkę z przed bramki wybija Mateusz Abramowicz. W odpowiedzi wrocławianie przeprowadzają szybką kontrę.
84 min. - W polu karnym Śląska na murawę pada wprowadzony przed chwilą Michał Efir. Sędzia Przybył pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.
83 min. - Tomasz Hołota mógł po raz kolejny zapewnić Śląskowi 3 punkty. Wrocławski pomocnik z najbliższej odległości uderzał głową na bramkę. Niestety niecelnie.
80 min. - Podwójna zmiana u gości. Boisko opuścili Mariusz Stępiński i Łukasz Hanzel.
78 min. - Golkpier wrocławian prezentuje najlepszy poziom ze wszystkich zawodników na boisku. Tym razem wygarnął Stępińskiemu piłkę z przed nóg gdy ten przymierzał się do strzału.
76 min. - Korner dla zawodników Ruchu i kolejna genialna interwencja Abramowicza.
74 min. - Rzut wolny dla wrocławian daleko od bramki. Mimo to dokładnie w pole karne piłkę posyła Hateley, która znajduje Hołotę, a później rękawice bramkarza gości.
71 min. - Anonsowana już wcześniej zmiana. Jacek Kiełb opuszcza boisko a zastępuje go odmieniony Krzysztof Ostrowski.

Również od 250 minut Śląsk nie strzelił gola Ruchowi. Poprzednio udało się to Robertowi Pichowi w lipcu 2014

69 min. - Śląsk zdecydowanie mniej groźny niż w pierwszej połowie. Piłkarze od dłuższego czasu nie mogą zbliżyć się pod pole karne rywala.
66 min. - Stały fragment gry z narożnika boiska dla Ruchu Chorzów.
65 min. - Jacek Kiełb traci po raz kolejny w tym meczu piłkę. Po następnym takim zagraniu trener Mariusz Rumak wskazał na ławkę rezerwowych.

Śląsk nie strzelił gola u siebie od 250 minut. Poprzednio udało się to Tomaszowi Hołocie w 79. minucie spotkania z Wisłą Kraków.

62 min. - Mervo na spalonym. Większej akcji by i tak z tego raczej nie było.
59 min. - Dudu Paraiba na centymetry wrzucił piłkę na pole karne do Roberta Picha, ale ten głową uderza daleko od bramki. Przy Alei Śląska dalej 0:0.

Mariusz Pawelec zagrożony pauzą w meczach z Cracovią i w 31. kolejce. W Poznaniu będzie mógł zagrać, bo właśnie zmienił go Dudu.

Śląsk - Ruch: doping (I połowa)

Śląsk w tym roku jeszcze nie prowadził po pierwszej połowie. Wrocławianie nie wygrali też 11 kolejnych połów meczu.

56 min. - Strzał zza pola karnego oddał Gecov. Piłka minęła prawy słupek o kilkanaście centymetrów.
55 min. - Dudu zmienia Pawelca.
53 min. - Teraz korner wykonywali chorzowianie. Po faulu Grodzickiego grę wznowi Abramowicz.
51 min. - Po rajdzie Hołoty przez całą długość boiska Śląsk zyskuje rzut rożny. W między czasie stoper Ruchu leży na murawie.
49 min. - Pierwszy strzał chorzowian w drugiej połowie. Zza pola karnego uderzał Hanzel. Abramowicz pełnie chwyta piłkę.
48 min. - Rzut wolny dla Śląska będzie wykonywał Tom Hateley.
47 min. - Obie drużyny póki co bez zmian. Śląsk konstruuje swoją akcję od własnej połowy.
46 min. - Śląsk od środka.

Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.

Spikerem Śląska Wrocław jest dzisiaj Radosław Bąk.

Śląsk - Ruch: fragment dopingu

Pawelec 2. piłkarzem w historii Śląska z 11 żółtymi kartkami w sezonie ekstraklasy. Rekord Kokoszki (12) sprzed 2 lat poważnie zagrożony.

Bence Mervo jest 29. zawodnikiem Śląska w tym sezonie.

Jarosław Przybył zakończył pierwszą część spotkania nie doliczając ani minuty. Śląsk po trzech kwadransach gry prezentuje się lepiej na tle swojego rywala, stwarza więcej sytuacji bramkowych i wygląda pewniej w obronie. Zapraszamy za 15 minut na drugą część spotkania.

45 min. - Ostatni akcent pierwszej połowy należał do wrocławian. Bence Mervo znów popisał się kapitalnymi umiejętnościami technicznymi za co został nagrodzony brawami przez wrocławską publiczność.
45 min. - Pawelec po swoim zagraniu ujrzał żółtą kartkę.
44 min. - Minutę przed końcem pierwszej połowy chorzowianie będą wykonywać stały fragment gry 25 metrów od bramki po faulu Pawelca.
42 min. - Ależ było blisko! Niewinna wrzutka Hateleya stała się po raz kolejny szansą dla młodego napastnika Śląska. Mervo Uderza zewnętrzną częścią stopy na bramkę. Piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi na aut.
41 min. - Śląsk nie gra już z takim rozmachem jak 10 minut temu. Inicjatywę przejął Ruch Chorzów.
40 min. - Abramowicz gra dzisiaj niczym Neuer. Wybiega po piłkę daleko od własnej bramki.
38 min. - Bence Mervo przekonał się już kilka razy, że nie będzie miał dzisiaj łatwo z rosłymi obrońcami Ruchu.
34 min. - Korner dla chorzowian. Abramowicz jest dzisiaj pewnym punktem swojego zespołu i po raz kolejny łapie piłkę.
33 min. - Chorzowianie pierwszy raz od kilkunastu minut konstruują swoją akcję od defensywy.
30 min. - Śląsk się rozpędza! Teraz z kilku metrów uderzał Pich. Putnocky na róg.
29 min. - Kapitalna wrzutka Hateleya na pole karne po przypadkowej akcji. Do piłki nabiegał Pich, którego uprzedził bramkarz gości.
28 min. - Tomasz Hołota oddaje strzał z ostrego kąta nad bramką Putnockiego.
27 min. - Obrona Śląska chyba na chwilę zaspała. Chorzowianie wbiegli w pole karne bez żadnego problemu i na całe szczęście uzyskali tylko rzut rożny.
25 min. - Dwa stałe fragmenty zaraz po sobie dla wrocławian bez większej historii.
22 min. - Mogło być już 1:0 dla rywali. W idealnej sytuacji w piłkę z najbliższej odległości nie trafił Marek Zieńczuk. Cała akcja rozpoczęła się od Pawła Zielińskiego, który przegrał biegowo z zawodnikiem Ruchu.
20 min. - Kamil Mazek uderza z linii pola karnego, ale obok bramki. Rozpoczyna Abramowicz.
16 min. - Bence Mervo miał okazję zdobyć piękną bramkę po uderzeniu krzyżakiem. Dośrodkowywał Tomasz Hołota.
15 min. - Drugi strzał na bramkę Śląska w krótkim odstępie czasu.
13 min. - Stępiński oddaje pierwszy strzał na bramkę Abramowicza. Golkiper bez najmniejszych problemów łapie piłkę w koszyczek.
12 min. - Dobra akcja indywidualna Tomasza Hołoty, który wygrał walkę bark w bark z obrońcą. Przeliczył się jednak trochę z dośrodkowaniem i ostatecznie piłkę odzyskuje Ruch.

Tomasz Hołota rozgrywa dziś 80. ekstraklasowy mecz w Śląsku. Marcel Gecov zalicza 20. spotkanie w ekstraklasie.

10 min. - Jacek Kiełb traci piłkę na środku boiska w dobrze zapowiadającej się akcji. Piłkarze Ruchu nie pozwalają wrocławianom zbliżyć się do własnego pola karnego.
7 min. - Pierwszy strzał Bence Mervo oddaje z około 40 metrów. Napastnik próbował wykorzystać szybki odbiór piłki na własnej połowie.
3 min. - Jak na razie dużo chaosu z jednej i drugiej strony. Żadna ze stron nie może dłużej utrzymać się przy piłce.

2 min. - Korner dla wrocławian i od razu groźnie pod bramką Ruchu. Do piłki prawie dopadł Mariusz Pawelec.
1 min. - Sędzia Przybył daje znak i zaczynamy pierwszą połowę. Ruch od środka.

Piłkarze wychodzą na murawę! Śląsk zagra na biało-zielono. Ruch tradycyjnie niebieski.

Mariusz Rumak posyła dzisiaj do boju debiutującego Bence Mervo od pierwszej minuty.

Kibice Ruchu Chorzów będą wyjątkowo dopingować dzisiaj swoją drużynę z trybuny D.

Czas na debiut Mariusza Rumaka w roli trenera Śląska we Wrocławiu! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: szkunter