Lech Poznań:(stroje: niebiesko-białe) Burić - Kędziora, Kamiński, Wilusz, Volkov - Trałka, Dudka - Lovrencsics, Gajos, Jevtić - Bille Trener: Jan Urban
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Abramowicz - Pawelec, Dwali, Celeban, Dudu - Hołota, Hateley - Dankowski (58' Grajciar), Morioka, Pich (91' Ostrowski) - Mervo Trener: Mariusz Rumak

Lech Poznań: Kotorowski, Gumny, Kadar, Ceesay, Arajuuri
Śląsk Wrocław: Pawełek, Kokoszka, Zieliński, Ostrowski, Gecov, Kaczmarek, Grajciar

Koniec meczu. Śląsk wygrywa na terenie mistrza Polski 1:0. Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na następny mecz z Cracovią, który odbędzie się w sobotę 9. kwietnia

92 min. - Na koniec fantastyczna dwójkowa akcja Dankowskiego z Ostrowskim. Ostrowski jednak wypuścił sobie piłkę zbyt mocno

Sędzia doliczył 2 minuty

91 min. - Zmiana w Śląsku. Ostrowski za Picha
90 min. - Bille oddaje strzał głową, Abramowicz łapie w ostatniej chwili przy słupku
89 min. - Dudu ruszył z impetem na bramkę, ale Buricowi udało się zgarnąć mu piłkę spod nóg
87 min. - Niebezpieczny strzał Jevtica, piłka minęła słupek
86 min. - Uderzednie Jevticia po rykoszecie, ale Abramowicz ratuje swój zespół przed utratą bramki
83 min. - Lech napiera, ale goście zachowują zimną krew w defensywie
81 min. - Rajd Morioki i strzał w kierunku bramki Buricia
78 min. - Jevtic wrzuca z rzutu wolnego, jednak piłka mija wszystkich zawodników i wylatuje na aut bramkowy

KKN skanduje : Jeszcze jeden, jeszcze jeden

75 min. - Hateley do Picha, jednak trudna pozycja Słowaka uniemożliwiła celne oddanie strzału
74 min. - Celeban po starciu z jednym z zawodników rywala padł na murawę. Między piłkarzami doszło do słownej przepychanki
73 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie Kadara wybija Celeban
71 min. - Dudu z 30 metrów, ale prosto w Burica
70 min. - Kapitalna akcja Śląska. Jednak Mervo zamiast mocno wpakować piłkę do siatki, skiksował ją umożliwiając Buricowi interwencję
69 min. - Gajos strzela z dystansu, ale czujny Abramowicz łapie piłkę
68 min. - Morioka posłał długą piłkę do Grajciara, ale ten nie zdołał jej opanować
66 min. - Ostre wejście Kadara w Hateleya przerywa gwizdek sędziego
63 min. - Arajuuri zmienia Dudke, a Kadar Volkova
60 min. - Dobrego dośrodkowania Grajciara nie zdołała wykorzystać Dudu
58 min. - Zmiana w drużynie gości. Grajciar za Dankowskiego
57 min. - Żółtą kartką ukarany Trałka za faul na Morioce
56 min. - Morioka mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Minął zwodem obrońców, ale strzelił w prosto w bramkarza
52 min. - Dankowski za faul na Volkovie otrzymuje żółtą kartkę
51 min. - Mervo pudłuje z 7 metrów po świetnej wrzutce Dudu
50 min. - Lovrenciscs uderza z dystansu obok bramki gości
49 min. - Dankowski oddaje strzał, ale piłka trafia w defensora Lecha
45 min. - Gajos do Billego i zaczynamy 2. połowę meczu

Śląsk do przerwy prowadzi w Poznaniu 1:0 po bramce Morioki (9. minuta) Goście od początku spotkania zaskoczyli nie tylko szybkim trafieniem, ale także walecznością i charakterem

45 min. - Pawelec minął przeciwnika zwodem ale sędzia postanowił zakończyć jego akcję
40 min. - Celeban blokuje strzał Jevtica

Poprzednim trenerem Śląska, który grał ze swoim byłym klubem, był Ryszard Tarasiewicz. W latach 2008-10 5 razy zmierzył się z Jagiellonią (1 zwycięstwo-2remisy-2porażki).

36 min. - Dankowski blokuje dośrodkowanie Volkova, Wcześniej dwóch piłkarzy Lecha próbowało uderzyć z przewrotki

Świetne interwencje młodego bramkarza Śląska

32 min. - Abramowicz poprawił swój własny błąd, po tym jak nie złapał piłki po uderzeniu Jevtica. Bramkarz WKS-u nie pozwolił Billemu na dobitkę. Wynik pozostaje bez zmian
29 min. - Gruzin stanął na linii strzału Łukasza Trałki, odpierając atak
28 min. - Dwali wybił groźne dośrodkowanie Lovrenciscsa

Morioka sprawia dziś dużo problemów defensywie gospodarzy

26 min. - Buric w niepewny sposób broni strzał Celebana z 12 metrów

Gol Morioki to pierwsze trafienie ofensywnego gracza Ślaska od grudnia, kiedy Grajciar trafił w Bielsku-Białej.

23 min. - Dośrodkowanie Jevtica przelatuje nad głowami wszystkich zawodników. Abramowicz na posterunku
21 min. - Faul Dariusza Dudki na Morioce. Zawodnik Kolejorza ukarany żółtą kartką

Chociaż mecz odbywa się bez kibiców Śląska to obok sektora gości zasiadła grupa KKN-u i dopinguje zielono-biało-czerwonych

13 min. - Nicki Bille oddał strzał w sam środek bramki. Abramowicz nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
12 min. - Groźna akcja Lecha i desperacka interwencja Hateleya ratuje gospodarzy

Błysk geniuszu Ryoty Morioki i zaskakujące uderzenie tuż przy słupku. Goście prowadzą z Lechem 1:0

10 min. - GOL DLA ŚLĄSKA, Morioka
8 min. - Pewny chwyt Abramowicza po wrzutce Trałki

Mariusz Pawelec rozegra dziś 220. mecz w barwach Śląska.

5 min. - Hołota próbuje z dystansu, ale piłka przelatuje nad poprzeczką

Aut dla gości

2 min. - Pierwszy strzał Mervo, ale niecelnie
1 min. - Mervo do Morioki i gramy

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci dwóch zmarłych kibiców Lecha, zmarłego Johana Cruyffa oraz pięciu piłkarzy Wólczanki Włókniarz

Piłkarze właśnie wychodzą na murawę.

Już za chwilę rozpocznie się spotkanie 29. kolejki Ekstraklasy. Śląsk zajmujący 15 lokatę w tabeli zmierzy się z figurującym na 6. miejscu Lechem. Zapraszamy na relację LIVE

Po przerwie na mecze reprezentacji czas wrócić do ukochanej ekstraklasy! Śląsk Wrocław na wyjeździe zmierzy się z mistrzem Polski. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Claudia Haor