Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Trela - Rymaniak, Diaw, Dejmek, Sylwestrzak - Pylypchuk (Pawłowski 70), Jovanović, Grzelak, Aankour (Zając, 53), Cebula - Cabrera Trener: Marcin Brosz
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Abramowicz - Zieliński, Dwali, Celeban, Dudu - Kiełb, Hateley, Hołota, Pich (Dankowski 90) - Morioka - Mervo (Grajciar, 54) Trener: Mariusz Rumak

Korona Kielce: Małkowski, Pawłowski, Zając, Sierpina, Gabovs, Przybyła, Fertovs
Śląsk Wrocław: Pawełek, Gecov, Grajciar, Dankowski, Kaczmarek, Biliński

Mając na uwadze, że Śląsk drugą połowę rozegrał w dziesięciu zawodników, można być zadowolonym z tego remisu.

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje z Koroną 1:1.
90+3 min. - Hateley uderza obok bramki. Mógł zrobić to lepiej lub podać.
90+2 min. - Zmiana w Śląsku. Kokoszka za Zielińskiego.
90+! min. - Bartłomiej Pawłowski przed polem karnym Śląska zagrywa piłkę ręką.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Zmiana w Śląsku. Dankowski wchodzi za Picha.
89 min. - Rymaniak uderza obok bramki.
88 min. - Dwali oddala zagrożenie. Zakotłowało się trochę w polu karnym Śląska.
83 min. - Celeban ratuje Śląsk przed strzałem Zająca.
82 min. - Morioka do Dwaliego, ten wrzuca, tam próbuje główkować Celeban, ale nie trafił w piłkę.
81 min. - Po dośrodkowaniu Hateleya piłkę wybijał obrońca Korony.
80 min. - Żółta kartka dla Tomasza Zająca.
79 min. - Cabrera na spalonym.
79 min. - Hateley do Morioki, ten obracał się dwukrotnie z piłką, a zanim oddał strzał to już miał przed sobą 4 zawodników.
78 min. - Rymaniak podaje wzdłuż linii końcowej, ale tam łapie piłkę Abramowicz.
76 min. - Fertovs wchodzi za Cebulę.
76 min. - Rymaniak baaaaardzo niecelnie.
75 min. - Abramowicz z problemami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
74 min. - Uderzał Zając, piłka po rykoszecie wyszła na róg.

Poprzednio gola w osłabieniu Śląsk strzelił 16.3.2014 w Lubinie z Zagłębiem (2:2). Jego autorem był Grodzicki, czerwoną dostał Dudu.

70 min. - Zmiana w Koronie. Pawłowski wchodzi za Pylypchuka.
70 min. - Grzelak uderzał mocno z dystansu ale piłka poleciała obok bramki.
69 min. - Rymaniak wywalczył rzut rożny.

Piotr Celeban strzelił 23. bramkę w Śląsku, 20. ligową, 18. w ekstraklasie, 3. w obecnym sezonie, z czego 2. w lidze.

To już 5. czerwona kartka wrocławian w meczach ekstraklasy z Koroną. Tylko przeciw Zagłębiu Lubin było ich 6.

66 min. - GOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL Zagapili się piłkarze Korony. Dudu wrzuca z autu, a tam Celeban z kilku metrów pokonuje rywala. Po drodze zawodnicy Korony przedłużyli lot piłki.
64 min. - Żółta kartka dla Jovanovicia za faul na Morioce.
63 min. - Po wrzutce Hateleya piłkę przejmują gospodarze.

Cabrera jako 6. strzelił Śląskowi 4 gole w sezonie ekstraklasy. Wcześniej: Apostel, Piecyk, Sadek, Iwanicki i Zgutczyński.

Korona przejęła inicjatywę.

Airam Cabrera to pierwszy piłkarz w historii, którzy strzelił Śląskowi gola w 3 meczach sezonu.

58 min. - Mocne uderzenie ze strony Toma Hateleya ale Trela wybija piłkę.
57 min. - Żółta kartka dla Pylypchuka za trzymanie za koszulkę Picha.
56 min. - Tomasz Zająć główkował, Abramowicz wybił piłkę ponad poprzeczkę.
55 min. - Cebula oddał płaskie uderzenie, Celeban wybił

Airam Cabrera strzela swoją 4. bramkę Śląskowi. Wśród obcokrajowców w ekstraklasie dogonił Iwanowskiego, Nakoulmę i Radovicia.

54 min. - Zmian w Śląsku. Grajciar wszedł za Mervo.
53 min. - Zmiana w Koronie. Zająć wejdzie za Aankoura.
52 min. - Błąd Abramowicza. Cabrera strzela między nogami bramkarza WKS-u.
51 min. - Mervo wrzucał piłkę w pole karne, ale tam na posterunku Trela.
51 min. - Grajciar wejdzie za chwilę za Mervo.

Poprzednio czerwoną kartką zawodnik Ślaska został ukarany w grudniu podczas meczu z Podbeskidzie w Bielsku-Białej. Był nim Grajciar.

50 min. - Cabrera zaskoczył lobem, ale Abramowicz pewnie chwyta piłkę.
47 min. - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Jacka Kiełba. Pomocnik łapie się za głowę. Głupie zagranie byłego gracza Korony.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę spotkania.

Piłkarze wrócili na boisko.

Śląsk poprzednio bezbramkowo remisował do przerwy na wyjeździe w listopadzie z Legią Warszawa.

Za nami bardzo wyrównana I połowa. Obie drużyny mogły zdobyć bramkę: Pylypchuk trafił w poprzeczkę, a Pich w słupek. Ponadto sędzia mógł dwukrotnie podyktować rzut karny: Dudu dotknął piłki ręką, a Mervo był faulowany w polu karnym.

45+1 min. - Koniec I połowy. 0:0.
45 min. - Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasy gry I połowy.
45 min. - Najpierw Zieliński wybija na rzut rożny, a później Pylypchuk niecelnie główkuje.
43 min. - Morioka podaje do Mervo, ale ten zamiast szukać uderzenia z pierwszej piłki nie zdołał jej przyjąć stojąc przy Trelu.
40 min. - Niedokładna wrzutka Hateleya przed pole karne Korony. Ostatnie minuty dla gospodarzy.
39 min. - Abramowicz wybija piłkę jak najdalej od siebie.
36 min. - Mervo strzelał ale został zablokowany.

W każdym z 16 ekstraklasowych meczów z Koroną gracze Śląska byli upominani żółtymi kartkami. To najdłuższa seria w historii WKS-u.

35 min. - Pich uderzył w słupek! Było blisko!
34 min. - Pylypchuk na spalonym. A w tym samym czasie Abramowicz piąstkował piłkę poza pole karne.

Piłkarze Śląska byli już w tym sezonie ligowym karani kartkami 80 razy. Do rekordu sprzed 2 lat brakuje jednego kartonika. #KORSLA

31 min. - Mervo otrzymał piłę w polu karny, ominął Sylwestrzaka ale będąc 5 metrów przed bramką nie dał rady oddać strzału. Zdążył przejąć Trela.
30 min. - Abramowicz czujnie odprowadzał piłkę jak wylatuje poza linię końcową.
28 min. - Kolejne dośrodkowanie w pole karne Śląska, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy. Dlaczego Mateusz Abramowicz nie skacze do niej?

Jacek Kiełb ukarany 6. żółtą kartką w tym sezonie ligowym.

26 min. - Żółta kartka dla Jacka Kiełba za faul taktyczny na Aankourze.
25 min. - Kiełb odegrał do Hateleya, ten wrzucał piłkę w pole karne Korony. Niestety stojący tam Morioka przewrócił się przy przepychaniu z Pylypchukiem.

Dudu gra dziś po raz 85. w koszulce Śląska na boiskach ekstraklasy. W Pucharze Polski rozegrał 6 spotkań, zaś w europejskich pucharach 9.

22 min. - Po dośrodkowaniu Hateleya blisko sięgnięcia piłki był Kiełb. Niestety nie zdążył.
21 min. - Dudu oddał zaskakujący strzał z ponad 40 metrów. Trela z trudem wybił na rzut rożny.
20 min. - Na uderzenie bez przyjęcia zdecydował się Pylypchuk. Zrobił to bardzo niecelnie.
19 min. - Zagranie do Morioki, który stał między dwoma stoperami Korony. Ale piłkę przejął Trela.

Gra się uspokoiła. Śląsk częściej przy piłce.

15 min. - Dużo przechwytów na koncie Śląska ale jednocześnie zbyt mała dokładność podań.
14 min. - Szarża lewą stronę boiska Cebuli kończy się odzyskaniem piłki przez Śląsk bez stworzenia żadnego zagrożenia.
13 min. - Kiełb wywalczył piłkę, zagrywał do Morioki, ale ten nie zrozumiał kolegi i nie pobiegł w jej stronę.

Dudu Paraiba to 4. Brazylijczyk w Śląsku. Przed nim grali we wrocławskiej drużynie Thiago Foglietta, Rodrigo i Alexandre

Trzech Brazylijczyków zagrało w Śląsku na boiskach ekstraklasy. Dudu 100 spotkań, Thiago Fogleitta i Alexandre po jednym.

11 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę chwyta Abramowicz.
10 min. - Zieliński faulował piłkarza Korony.
9 min. - Po chwili Japończyk znów miał piłkę, wbiegł w między piłkarzy Korony, ale jego piłka po jego uderzeniu wyszła po rykoszecie poza boisko.
9 min. - Do piłki doszedł Morioka, uderzał ale prosto w zawodników.
8 min. - Kolejne dośrodkowanie Cebuli z rzutu wolnego, tym razem piłka po główce wychodzi poza linię końcową.
7 min. - Po dośrodkowaniu Cebuli, jeden z zawodników Korony trafił głową w poprzeczkę! Po chwili po kolejnym zamieszaniu dobijał z kilku metrów Cebula ale prosto w Abramowicza. Było bardzo groźnie.
6 min. - Po zamieszaniu w polu karnym WKS-u będzie rzut rożny dla gospodarzy.
5 min. - Doby przerzut na lewą stronę do Sylwestrzaka. Dobiegł do niego po chwili Zieliński ale musiał wybijać piłkę na aut.
3 min. - Dwali zbyt mocno podawał w stronę Mervo. Czekamy na pierwszą groźną sytuację.
2 min. - Pierwsze uderzenie leci na konto Tomasza Hołoty, ale niestety zostało zablokowane.
1 min. - Śląsk zaczął!

Na stadionie brzmi - Dni, których jeszcze nie znamy - Marka Grechuty.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę!

Jacek Kiełb wystąpi dzisiaj po raz 30. w Śląsku Wrocław, a Lasza Dwali - 10.

Mariusz Pawelec pauzuje za żółte kartki. W jego miejsce pojawi się Paweł Zieliński.

100. mecz w barwach Śląska Wrocław rozegra dzisiaj Dudu Paraiba!

Doszło do jednej zmiany w składzie Śląska Wrocław. Jacek Kiełb zastąpi Kamila Dankowskiego.

Czas na pierwsze spotkanie Śląska Wrocław w rundzie finałowej. Wrocławianie zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Czy tym razem wygrają, po tym jak niedawno zremisowali 2:2 mimo prowadzenia 2:0? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!