Strzelcy: Mervo 14', 35', Morioka 71' - Vassiljev 20'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Abramowicz – Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dwali – Hateley, Gecov (75' Hołota) – Pich (90' Gosztonyi), Grajciar (88' Dankowski), Morioka – Mervo Trener: Mariusz Rumak
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Drągowski – Burliga, Szymonowicz, Tomelin, Tomasik – Grzyb (80' Frankowski), Góralski (46' Gomes), Vassljev, Romańczuk – Cernych, Grzelczak (46' Mystkowski) Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Pawełek, Biliński, Dankowski, Hołota, Gosztonyi, Kiełb, Bartkowiak
Jagiellonia Białystok: Baran, Gomes, Mystkowski, Wasiluk, Tarasovs, Frankowski, Sirok

Japończyk, Węgier dwa bratanki, nastrzelali dzisiaj bramki :) Hej Śląsk!

90+3 min. - Nic z tego, koniec meczu!
90+3 min. - Rzut wolny dla gości z linii środkowej.

Po raz pierwszy w historii Śląska na boisku dwóch Węgrów :)

90+1 min. - Gosztonyi zmienia Picha.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
90 min. - Hołota strzelił z ostrego kąta, świetnie broni Drągowski!
88 min. - Dankowski zmienia Grajciara.
86 min. - Drągowski pewnie obronił efektowny strzał zewnętrzną częścią stopy Hateleya.
84 min. - Żółta kartka dla Burligi.
83 min. - Celeban strzelił sprytnie lewą nogą po rzucie rożnym, ale piłka przeleciała kilka metrów obok bramki.
82 min. - Żółta kartka dla Romańczuka.
81 min. - Frankowski zmienił Grzyba.
80 min. - Vassljev zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Burligi, Celeban zablokował jego strzał ofiarną interwencją!
78 min. - Mervo świetnie zgrał piłkę głową do wybiegającego Picha, Słowak mógł Drągowskiego zapytać, w który róg ma strzelać, ale niepotrzebnie wdarł się w drybling i strzelił tylko w boczną siatkę!

Śląsk poprzednio trzy gole w meczu strzelił... Jagiellonii we wrześniu, kiedy gracze Pawłowskiego wygrali we Wrocławiu 3:1.

Ryota Morioka w swoim 10 występie strzela 3. bramkę dla Śląska!

75 min. - Hołota zmienia Gecova.
73 min. - Ależ to mogła być szybka odpowiedź Jagi! Cernych mając na plecach Celeban okazał się sprytniejszy, obrócił się z piłką kilka metrów od bramki, Abramowicz świetnym wyjściem uratował swój zespół! Fenomenalna interwencja naszego bramkarza!
71 min. - HEEEJ ŚLĄĄĄSK!!! GOOOLLL!!! Hateley dośrodkował z rzutu wolnego, Romańczuk wybił piłkę głową pod nogi Morioki, który z 16 metrów pięknym wolejem w prawy róg pokonał Drągowskiego!
70 min. - Abramowicz miał piłkę w rękach, zawodnik gości przeszkodził mu w jej wykopnięciu, rzut wolny dla Śląska.
69 min. - Kokoszka wybił piłkę głową na rzut rożny.

Śląsk poprzednio 2 gole w 2 kolejnych meczach ligowych u siebie strzelił... półtora roku temu (2:1 z Górnikiem Łęczna i 3:0 z Piastem).

65 min. - Mervo popisał się teraz świetnym indywidualnym pressingiem, przez co zmusił gości do straty. Co za ambicja Węgra!

Pod trybuną B wywieszono transparent: Holanowski, Han wypier***!

62 min. - Jagiellonia miała rzut rożny, ale piłka przeleciała przez całe pole karne.

Śląsk - Jagiellonia: doping (I połowa)

56 min. - Abramowicz wygrał pojedynek sam na sam z Gomesem!
51 min. - Tomasik zobaczył żółtą kartkę po faulu na Grajciarze.

Na meczu obecny jest Tadeusz Pawłowski.

49 min. - Abramowicz zaliczył kolejną niepewną interwencję, w niezbyt skomplikowanej sytuacji odbił piłkę, ale tym razem bez konsekwencji.

Mamy dla Was kolejne ciekawoski. Ostatnim zawodnikiem, który zdobył dla Śląska więcej niż jedną bramkę jest Jacek Kiełb (w meczu z NK Celje). W ekstraklasie tego wyczynu dokonał Flavio w ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu przeciwko Pogoni, ale jedną bramkę zdobył wtedy z rzutu karnego. Z gry jako ostatni w ekstraklasie dwa trafienia zaliczył także Flavio – 18 października 2014 (!) roku, kiedy do Wrocławia przyjechał Piast Gliwice.

47 min. - Lepiej w drugą połowę weszli goście, Abramowicz już dwukrotnie musiał bronić strzały przyjezdnych.
46 min. - Goście zaczęli drugą połowę.

Dwie zmiany w Jadze - Gomes zmienia Góralskiego, a Mystkowski Grzelczaka.

Śląsk do przerwy prowadzi 2:1, zapowiada się ciekawa druga połowa - wszak w drugich odsłonach wrocławianie zwykli grać lepiej.

45 min. - ... po którym zagrożenia nie stworzyła. Koniec pierwszej, emocjonującej połowy.
45 min. - Abramowicz odbił strzał Grzelczaka, na szczęście nikomu nie udało się tego strzała dobić! Po chwili Jaga wywalczyła rzut rożny...
44 min. - Hateley zaczarował obrońcę przy prawym narożniku boiska, dośrodkował w pole karne, piłkę efektownie w biegu na klatkę piersiową przyjął Morioka, ale obrońca zaliczył skuteczną interwencję.

Mervó to 9. zawodnik w historii, który do zdobycia 3. gola w ekstraklasie dla Śląska potrzebował nie więcej niż 5 występów.

40 min. - Kolejne zagrożenie w polu karnym gości, ale Drągowski zatrzymał wbiegającego z lewej strony Grajciara!

To setny gol Śląska na Stadionie Miejskim w ekstraklasie!

35 min. - HEEEJ ŚLĄĄĄSK!!! GOOOLLL!!! Hateley na lewej stronie na wysokości pola karnego wrzucił piłkę z autu, zagranie głową przedłużył Dwali, Mervo sprytnym strzałem z pierwszej piłki lewą nogą pokonał Drągowskiego! Piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki. Ależ z łatwością Mervo zdobywa dzisiaj gole!
33 min. - Po kilku podaniach z pierwszej piłki w okolicach lewego narożnika pola karnego płaski strzał oddał Hateley, piłka minęło słupek bramki strzeżonej przez Drągowskiego, który asekurował to uderzenie.
31 min. - Śląsk próbuje się pozbierać i powrócić do gry sprzed utraty bramki, wrocławianie ponownie długo utrzymują się przy piłce.

27 min. - Jagiellonia poczyna sobie na Stadionie Miejskim coraz śmielej, po stracie bramki Abramowicz już dwukrotnie interweniował w groźnych sytuacjach.

Jagiellonia strzela we Wrocławiu gola w 6. kolejnym meczu ekstraklasy. Tylko 4 kluby zaliczyły dłuższą serię. Rekord należy do Pogoni (8).

21 min. - Śląsk mógł szybko odpowiedzieć na ten cios, Pich dobijając strzał Hateleya niestety trafił w leżącego Drągowskiego!
20 min. - GOL dla Jagi! Co za babol Abramowicza! Cernych dośrodkował z prawej strony, było to złe dośrodkowanie, prost w ręce kompletnie nieatakowanego Abramowicza, który myślami był już chyba przy wznowieniu gry, niestety fatalnie wypuścił piłkę z rąk, piłkę, która zmierzała do boku odbił w stronę bramki, na taki błąd czyhał Vassiljev, który wpakował piłkę z najbliższej odległości.
18 min. - Świetna odpowiedź Śląska, Grajciar przedarł się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Niezły mecz we Wrocławiu!
18 min. - Vassiljev postraszył Abramowicza strzałem z 30 metrów, Estończyk jest znany z takich zagrań, ale tym razem strzelił w środek bramki.

Bence Mervó w swoim 5. występie w Śląsku strzela 2. bramkę.

14 min. - GOOOLLL!!! Śląsk stracił piłkę, ale się nie cofnął, odbiorem i asystą na prawej stronie popisał się Pich, który zagrał ze skrzydła płasko w pole karne, tam Szymonowicz nie upilnował Mervo, który technicznym strzałem z pierwszej piłki na dalszy słupek pokonał bezradnego Drągowskiego. Hej Śląsk!
13 min. - Śląsk baaardzo długo utrzymywał się piłce, wrocławianie wymienili kilkadziesiąt podań, dośrodkowania z lewej strony spróbował Grajciar, po kolejnych kilkunastu zagraniach wrocławianie wywalczyli rzut rożny, z którego nie było żadnego zagrożenia.

Śląsk nie przegrał u siebie w kwietniu od 2011 r., kiedy to uległ jeszcze przy Oporowskiej Koronie. W 12 spotkaniach odniósł 10 zwycięstw.

9 min. - Nieudana próba kontrataku Śląsk, Mervo próbował ze skrzydła zagrać głęboko do Morioki, ale obrońca Jagi był przy piłce pierwszy. To była ciekawie zapowiadająca się akcja.

Peter Grajciar po raz pierwszy w tym roku występuje w wyjściowej jedenastce.

4 min. - Goście dwukrotnie głową wybili piłkę poza pole karne, akcja skończyła się niezłym strzałem Morioki zza pola karnego, piłka po rykoszecie od kolegi z zespołu przeleciała blisko słupka bramki Jagi.
4 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska.
1 min. - Po raz pierwszy za kadencji Rumaka w pierwszym składzie gra Kokoszka, który jest ustawiony na środku obrony. Lasza Dwali został przesunięty na lewą stronę, Dudu nie gra z powodu kontuzji.
1 min. - Zaczął Śląsk!

Piłkarze wychodzą na murawę!

Jaga wylądowała na Mikołajowie. Przepakowali ich do jednego autobusu. Zajęli pół.

Jaga ma od Śląska trzy punkty więcej, w niedzielnym meczu przerwała passę trzech porażek, wygrywając z Łęczną 2:0.

Ryota Morioka dziś po raz 10. w barwach Śląska.

Do meczu zostało 10 minut, prawdopodobnie na stadionie zostanie pobity rekord frekwencji. Oczywiście negatywny rekord, który obecnie wynosi 4282 widzów - tylu kibiców oglądało grudniowe spotkanie z Górnikiem Łęczna.

Wrocław przywitał gości z Podlasia chłodem, oby w podobnych nastrojach gracze trenera Probierza wrócili do Białegostoku.

Zmiany w składzie Śląska! Od pierwszych minut zacznie Kokoszka oraz Grajciar.

Śląsk Mariusza Rumaka jeszcze nie przegrał. Ale to nas nie zadowala! Liczymy na zwycięstwo! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan