Strzelcy: Cerimagić 17, Steblecki 90 - Biliński 85

Górnik Zabrze:(stroje: białe) Kasprzik - Matuszek, Danch, Kopacz, Oss - Gergel, Przybylski, Kurzawa (Skrzypczak 90), Cerimagić, Gergel (Kwiek 76) - Kante (Steblecki 57) Trener: Jan Żurek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Abramowicz - Dwali, Celeban, Pawelec, Dudu (Dankowski 64) - Grajciar (Gosztonyi 69), Hateley, Hołota (Biliński 77), Pich - Morioka - Mervo Trener: Mariusz Rumak

Górnik Zabrze: Janukiewicz, Szeweluchin, Kwiek, Janota, Steblecki, Skrzypczak
Śląsk Wrocław: Pawełek, Kaczmarek, Gosztonyi, Dankowski, Kiełb, Gecov, Biliński

90+3 min. - Koniec meczu.

Typowy Śląsk w Zabrzu. Podobnie jak jesienią 2013 r. Górnik strzela zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

90+3 min. - Żółta kartka dla Roberta Picha.
90+2 min. - Wiarę w utrzymanie Górnika daje Steblecki.
90+2 min. - Bramka dla Zabrza w 92. minucie meczu.

Biliński z 7 trafieniami zostaje samodzielnie najlepszym strzelcem Śląska w tym sezonie, a z 6. golem w lidze dogonił z Flavio.

90+! min. - Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

Kamil Biliński strzela 10. bramkę dla Śląska, 6. w ekstraklasie, 7. w obecnym sezonie, w tym 5. ligową.

90 min. - Ostatnia zmiana w meczu. Skrzypczak za Kurzawę.
89 min. - Wrzutka Kalaste, piłkę chwyta Abramowicz.
88 min. - Gosztonyi wślizgiem blokuje strzał Kurzawy.
85 min. - GOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Co za gol Kamila Bilińskiego! Najpiękniejsza podczas jego pobytu w Śląsku Wrocław. Atomowe uderzenie z 25 metrów, Kasprzik bez szans.
84 min. - Żółta kartka dla Kwieka.
83 min. - Śląsk napiera ale niewiele z tego wychodzi.
81 min. - Wrzutka ze środka boiska, piłka ląduje prosto w rękawicach Abramowicza.

Kamil Biliński po raz drugi na boisku za kadencji Mariusza Rumaka.

77 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Biliński za Hołotę.
76 min. - Zmiana w Górniku. Kwiek za Gergela.
75 min. - Było groźnie po dośrodkowaniu Anglika ale niestety ani Mervo ani Morioka nie przecięli lotu piłki.
73 min. - Śląsk atakuje, ma ponad 60% posiadania piłki ale niestety ma problemy ze skonstruowaniem akcji bramkowej.
69 min. - Druga zmiana w Śląsku. Gosztonyi za Grajciara.
68 min. - Hołota uderzał z pola karnego, ale Kasprzik łapie piłkę.
67 min. - Zmiana w Górniku. Steblecki za Kante.
65 min. - Abramowicz zmuszony do piąstkowania przed siebie.
64 min. - Zmiana w Śląsku. Dankowski wchodzi za kontuzjowanego Dudu.

Tylko z Zagłębiem Sosnowiec w sezonie 1977/78 Śląsk nie strzelił gola pomimo aż 180 minut rywalizacji.

Śląska 3 mecze w sezonie z tym samym rywalem bez strzelonego gola: Zagłębie S. (77/78), Katowice (86/87) i... Górnik Z. (87/88)

62 min. - Strzelali Morioka i Dudu, po chwili kocioł pod polem bramki Górnika. Niestety wciąż 1:0 dla gospodarzy.
61 min. - Główkował Pich ale po rykoszecie futbolówka wyszła na róg.
58 min. - Po wrzutce Dudu piłka wychodzi na róg.
57 min. - Cerimagić kopnął do... Abramowicza.
56 min. - Po wrzutce Hateleya piłkę chwyta Kasprzik.
55 min. - Śląsk zmotywowany próbuje odrobić stratę.
51 min. - Morioka uderzał z dystansu, oddał silny strzał ale minimalnie się pomylił.
50 min. - Po wrzutce Dwaliego główkował Celeban ale piłka poleciała daleko od bramki.
49 min. - Dudu dogrywa w pole karne, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
47 min. - Pawelec przerywa akcję Cerimagicia.
46 min. - Rozpoczynamy II połowę!

Kibice Śląska licznie zgromadzeni na stadionie w Zabrzu

Śląsk Mariusza Rumaka po raz drugi przegrywa do przerwy. Z Cracovią we Wrocławiu udało się wygrać 2:1 (0:1).

45 min. - Koniec I połowy.
43 min. - Żółta kartka dla Cerimagicia za faul na Grajciarze.
39 min. - Pich schodził z piłką do środka, oddał uderzenie po ziemi, Kasprzik z trudme wybija na róg.
38 min. - Abramowicz przyjmuje piłką przed własnym polem karnym i wybija ją przed siebie.
37 min. - Nieudana wrzutka Picha z prawej strony boiska.
36 min. - Pawelec uderza na bramkę, Kasprzik z trudem piąstkuje przed siebie.
34 min. - Hateley do Grajciara, ten podaje po ziemi ale obrońca Górnika wybija.

W składzie Śląska tylko Celeban może się pochwalić golem strzelonym Górnikowi Zabrze. Obrońca WKS-u wbił zabrzanom już 4 bramki.

32 min. - Po dośrodkowaniu Hateleya, piłkę wybił z własnego pola karnego Danch.
31 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, tam z piłką minął się Gergel. Gdyby trafił - Górnik prawdopodobnie prowadziłby już 2:0.
30 min. - Rajd Picha w stronę linii końcowej, przepychał się z Kopaczem i ostatecznie wywalczył rzut rożny.

Śląsk nie strzelił gola zabrzanom od 250 minut. Poprzednio dokonał tego Marco Paixao w ubiegłym sezonie.

28 min. - Pich nabił obrońcę Górnika. Piłka wyszła na aut.
27 min. - Kurzawa uderza z ponad 35 metrów, ale Abramowicz pewnie chwyta piłkę.
26 min. - Po wrzucie z autu uderzał z trudnej pozycji Grajciar, ale piłka poleciała wysoko ponad bramką.
24 min. - Gergel znów uderzał, tym razem z dystansu, na szczęście piłka przeleciała obok bramki.
23 min. - Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę chwyta Abramowicz.
22 min. - Cerimagić do Gergela, ale piłka odbija się od zawodnika Śląska i wychodzi na róg.
21 min. - Gospodarze mają przewagę. Posiadanie piłki 59% - 41%.

Gol Armina Ćerimagicia. Śląsk po raz pierwszy stracił gola do przerwy w wyjazdowym meczu za kadencji Mariusza Rumaka.

19 min. - Kante uderzał sprzed pola karnego ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Górnik w ostatnich dwóch spotkaniach nie stracił i nie strzelił bramki, a mimo wszystko zdobył 3 punkty - gola samobójczego zaliczył gracz Podbeskidzia.

17 min. - Bramka dla Gónika. Cerimagić przyjmuje piłkę na linii pola karnego, wbiega głębiej i uderza z 10 metrów. Abramowicz bez szans.
17 min. - Po dośrodkowaniu Hateley z rzutu wolnego piłkę chwyta Kasprzik.
15 min. - Od 3 minut nic się nie dzieje.

Transmisja na Eurosport 2 rozpoczęła się od 14. minuty.

12 min. - Abramowicz niepewnie, ale wybija góne dośrodkowanie do boku.
10 min. - Osamotniony Kante nie dał rady wygrać pojedynku główkowego w polu karnym Śląska.
10 min. - Oss uprzedził Picha podając głową do własnego bramkarza.
8 min. - Kontrę Śląska przerywa Kurzawa ścinając Moriokę.
7 min. - Groźnie po rzucie wolnym, ale Dwali wybija piłkę na aut.
6 min. - Efektowna akacja Gergela na prawej stronie, ale za silna wrzutka.
4 min. - Hołota z kilkunastu metrów wysoko ponad poprzeczką.
3 min. - Wrzutka Dudu, niezdecydowanie celebana i Mervo wykorzystał obrońca wybijając na róg.
2 min. - Grajciar faulowany przy próbie przedacia se prawym skrzydłem.
2 min. - Mervo wywalczył rzut rożny. Pich zdołał oddać strzał zza pola karnego, ale prosto w ręce Kasprzika.
1 min. - Mervo do Morioki. Zaczęli!

Największy jubileusz obchodzi dziś jednak Piotr Celeban, dla którego to już 200. ligowe spotkanie w barwach Śląska.

Peter Grajciar dzisiaj po raz 50. w składzie WKS-u. Adam Kokoszka i Robert Pich rozgrywają 70. ekstraklasowy mecz w Śląsku.

Tomasz Hołota, wychowanek Katowic, na stadionie Górnika Zabrze rozegra 100. mecz w barwach Śląska Wrocław.

Mecz może zostać opóźniony z powodu transmisji kolarstwa na Eurosport 2. Transmisja meczu rozpocznie się po dojechaniu kolarzy do mety. Zostało 12 km.

Dwie zmiany w składzie Śląska: Dwali zastąpił Zielińskiego, a Dudu Kokoszkę.

Piątkowy mecz to kolejna okazja do podtrzymania świetnej serii Śląska Wrocław! Spotkanie na pewno nie będzie łatwe, to jedna z ostatnich szans dla Górnika w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!