Strzelcy: Morioka 18', Fryc 86' (sam.) - Dwali 62' (sam.)

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Abramowicz - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dwali - Hateley, Gecov - Grajciar (80' Kiełb), Pich (89' Hołota), Morioka - Biliński (56' Mervo) Trener: Mariusz Rumak
Termalica Bruk-Bet Nieciecza:(stroje: pomarańczowe) Nowak - Ziajka (46' Plizga), Stano, Sołdecki, Putiwcew - Fryc, Babiarz, Kupczak, Foszmańczyk, Juhar (75' Gutkovskis) - Nikolić (65' Kędziora) Trener: Piotr Mandrysz

Śląsk Wrocław: Pawełek, Hołota, Dankowski, Gosztonyi, Kiełb, Mervo, Pawelec
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Pilarz, Plizga, Miśak, Biskup, Gutkovskis, Kędziora, Koval

Koniec meczu! ŚLĄSK UTRZYMUJE SIĘ W EKSTRAKLASIE! Ten wynik sprawia, że drugim zespołem pewnym pozostania w lidze jest Korona Kielce.

90+3 min. - Teraz żółta kartka dla Sołdeckiego za zatrzymanie korzystnej akcji w środku pola.
90+1 min. - Morioka w indywidualnej akcji, Japończyk przewrócił się w polu karnym, ale sędzia uznał, że symulował, za co dostał żółtą kartkę.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

Po raz 2. w meczu Śląska w ekstraklasie obie drużyny strzelają samobója. Poprzednio w 2011 r. z Zagłębiem w Lubinie (5:1).

89 min. - Hołota zmienił Picha.
86 min. - GOOOLLL!!! Kiełb popędził lewą stronę, dośrodkował prawą nogą zewnętrzną częścią stopy, tym razem samobója zaliczyła Termalica po interwencji Fryca.
85 min. - Pewny chwyt Nowaka, goście popędzili lewą stroną, faulem ratował się Zieliński, za co zobaczył żółtko.
84 min. - Żółta kartka dla Kupczaka, który zatrzymał szarżujęgo Picha.
81 min. - Kiełb przed momentem postarał się zaistnieć, ale wyszło jak zawsze...

80 min. - Kiełb zmienił Grajciara.

Przy bramce dla Termalici nieporadnie zachował się Abramowicz, który totalnie zagubił się we własnym polu bramkowym. Z kolei Sołdecki dosłownie strzelił tego gola Dwalim, sprowadzając go do parteru. Bramka nie powinna być uznana.

75 min. - Niecelny strzał Grajciara zza pola karnego. Gutkovskis zmienia Juhara.

Śląsk jednocześnie strzela i traci gola w 6. kolejnym meczu. To 6. taki przypadek na poziomie ekstraklasy. Rekord wynosi 9 meczów.

73 min. - Śląsk nie prezentuje się dobrze. Kolejny (5) rzut rożny dla Termalici - tym razem bez konsekwencji.

Dwali autorem 1. samobójczego gola Śląska na Stadionie Miejskim. Poprzedniego u siebie strzelił Łukasiewicz w 2008 r. z Wisłą.

Po zagraniu Dwalego Śląsk traci 36. samobójczą bramkę w ekstraklasie. Poprzednią strzelił rok temu Calahorro w Gliwicach z Piastem.

65 min. - Nikolicia zmienia Kędziora.

62 min. - GOL dla Termalici! Po rzucie rożnym piłka przypadkowo odbiła się od Dwaliego i wpadła do bramki.

Na własnym boisku taka sytuacja (nie wygranie meczu, w którym WKS prowadził do przerwy) Śląskowi nie przytrafiła się od trzecioligowego spotkania z Dobrzeniem Wielkim 1:2 (1:0) w 2004 r.

57 min. - Efektowna akcja Śląska - Hateley założył siatkę obrońcy, wycofał do Picha, ten dośrodkował w pole karne, piłka trafiłą pod nogi Gecova, który niestety strzelił bardzo niecelnie.
56 min. - Mervo zmienił Bilińskiego. Nie był to najlepszy występ wychowanka Śląska.
55 min. - Plizga źle z rzutu rożnego, od bramki zacznie Abramowicz.
55 min. - Termalica w natarciu, ale Celeban świetnie zablokował strzał Babiarza.
54 min. - Plizga mocno dośrodkował, ale Stano nie sięgnął piłki.
53 min. - Zieliński sfaulował na lewej stronie Juhara, goście mają stały fragment gry.

Śląsk poprzednio przegrał mecz, w którym prowadził do przerwy jesienią 2013 r. w Zabrzu z Górnikiem 2:3 (2:0)

50 min. - Biliński blisko końcowej linii wycofał piłkę do wbiegającego Morioki, tym razem Japończyk nie skierował piłki w światło bramki. Mogło być 2:0!

Z 18 bramkami Śląsk jest nagorzej strzelającą drużyną ekstraklasy na własnym stadionie. Przedostatni Górnik Łęczna ma 19 trafień.

W przerwie Abramowicz zmienił koszulkę z czerwonej na białą. Ta poprzednia była zbyt podobna do pomarańczowych barw Termalici.

46 min. - Drugą połowę zaczęła Termalica.
46 min. - Plizga zmienił Ziajkę.

Do przerwy Śląsk prowadzi z Termalicą 1:0.

44 min. - Zaskakujący strzał z woleja Foszmańczyka, Abramowicz miał małe problemy ze złapaniem piłki.

Śląsk dogonił Niecieczę w liczbie bramek strzelonych w tym sezonie ligowym (36 goli). Górnika Łęczna ma 33, Robert Lewandowski 29.

40 min. - Termalica doszła do głosu, Abramowicz ma teraz trochę roboty. Kolejny rzut rożny, Kokoszka wybił piłkę.

Poprzednio 3 zwycięstwa ligowe z rzędu na własnym boisku Śląsk odniósł również jesienią 2014 roku.

34 min. - Kontra Śląska, Morioka dobrze uruchomił na prawej stronie Picha, który strzelił z pola karnego mocno, ale wprost w Nowaka.
32 min. - W odpowiedzi Grajciar zagrał płasko z prawej strony do Bilińskiego, który się przepchnął, wywalczył sobie pozycję, oddał jednak zbyt lekki strzał, by zaskoczyć Nowaka.
30 min. - Teraz Foszmańczyk po przebitce dosłowanie przedarł się przez obronę Śląska, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, która wylądowała w rękach Abramowicza. Gdyby pomocnik gości zachował się lepiej, znalazłby się w sytuacji sam na sam na wprost w bramki.

Śląsk strzelił gola w 7. kolejnym meczu. Poprzednio taką serię zanotował jesienią 2014 roku.

29 min. - Do strzelenia gola Śląsk głównie się bronił, teraz to Termalica została zepchnięta do defensywy.
27 min. - Po wrzucie z autu piłka przypadkowo spadło na nogę Celebanowi, który huknął do gniazdowego.
27 min. - Grajciar prawą nogą dokręcił piłkę przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Nowak nie dał się jednak zaskoczyć.

Śląsk nie przegrał u siebie meczu ligowego w maju od 6 lat. Poprzednio uległ 0:3 Lechowi po dublecie Roberta Lewandowskiego.

Pierwszy celny strzał Śląska dał Morioce 5. bramkę w tym sezonie

22 min. - Hateley ładnie przerzucił na prawą stronę do Grajciara, ten dośrodkował wprost na głowę Picha, ale Słowak podał piłkę Nowakowi do rąk.
17 min. - GOOOLLL!!! Morioka przyjął sobie piłkę 20 metrów od bramki i nie naciskany przez żadnego z obrońców oddał strzał, piłka przeleciała pomiędzy nogami Sołdeckiego, to mogło zaskoczyć Nowaka, który odprowadził piłkę wzrokiem, a ta wpadła tuż obok słupka. To był lekki strzał, ale niezwykle precyzyjny. HEJ ŚLĄSK!
13 min. - W pierwszym kwadransie lepsze wrażenie sprawiają goście, chociaż gracze trenera Mandrysza nie wygrali trzech ostatnich spotkań.
11 min. - Po rzucie wolnym z prawej strony piłkarz Termalici oddał strzał głową - piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry!

Mateusz Abramowicz broni zaś po raz 10. dostępu do wrocławskiej bramki.

Adam Kokoszka rozgrywa dziś 70. mecz w ekstraklasie w barwach Śląska.

6 min. - Dzisiaj ponownie Dwali gra na lewej stronie obrony, w środku Kokoszka z Celebanen.

5 min. - Hateley prost w mur.
5 min. - Faul na Pichu 30 metrów od bramki gości.
1 min. - Zaczął Śląsk!

Dzisiaj Mariusz Rumak może przypieczętować ekstraklasę dla Śląska na kolejny sezon - wystarczy pokonać Termalicę.

Na stadionie obecni są Tadeusz Pawłowski i Pawył Barylski. Im Śląsk dwa lata temu udało się utrzymać, kiedy grając w dobrym stylu zajęli 9. miejsce.

Do wyjściowego składu Śląska wrócił Kamil Biliński! Jest też Marcel Gecov.

To już przedostatni mecz Śląska we Wrocławiu w tym sezonie! Liczymy na wywalczenie utrzymania w ekstraklasie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan