Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz – Bartosz, Guzmics (61' Kujawa), Sadlok, Cywka – Boguski (61' Drzazga), Mączyński, Popović (85' Wolski), Małecki – Brożek, Ondrasek Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dankowski - Hateley, Hołota - Pich, Morioka, Gecov (61' Grajciar) - Mervo (90' Biliński) Trener: Mariusz Rumak

Wisła Kraków: Zając, Pietrzak, Jović, Uryga, Drzazga, Wolski, Kujawa
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Gosztonyi, Kiełb, Biliński, Dwali, Zieliński, Grajciar

Statystyki meczu

Po naprawdę dobrym spotkaniu z wieloma okazjami bramkowymi zespoły dzielą się punktami. Walka o 9. miejsce jest wciąż nierozstrzygnięta. Z ligi spadło Podbeskidzie BB, o życie walczą jeszcze Górniki.

90+3 min. - Dankowski wybił piłkę głową i sędzia Bednarek zagwizdał po raz ostatni.
90+2 min. - Żółta kartka dla Gosztonyiego, Wisła będzie miała okazję do dośrodkowania w pole karne.
90+1 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

Kamil Biliński po raz 50. na boiskach polskiej ekstraklasy.

90 min. - Biliński zmienił Mervo.

Tadeusz Socha, mistrz Polski z 2012 r. oraz Antoni Łukasiewicz, wicemistrz z 2011 r. awansowali do ekstraklasy.

90 min. - Śląsk skontrował, Mervo uruchomił na lewym skrzydle Picha, ten oddał piłkę na prawą stronę do Mervo, ale zrobił to mało precyzyjnie i Miśkiewicz przejął piłkę. To mogła być akcja meczu!
89 min. - Hołota zagrał prostopadle do wbiegającego Picha, ale Miśkiewicz wyprzedził Słowaka.
85 min. - A Pawełek swoje - Ondrasek był blisko przejęcia piłki po niepewnym przyjęciu piłki przez bramkarza WKS-u.
85 min. - Wolski zmienia Popovicia.
84 min. - Pich paf! Kilkanaście metrów obok bramki...

Nieciecza strzela gola w Białymstoku. Przy tych wynikach Podbeskidzie i Górnik Zabrze spadają już dziś. Koniec rozmowy na czacie Wyświetlone przez użytkownika Paweł, Klaudia i Kamil

78 min. - Świetna okazja Bartosza na prawej stronie! Piłkarz Wisły z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Prawdopodobnie, gdyby trafiony za pierwszym razem piłką Sadlok tak szybko nie podniósł się z boiska, Grajciar przy dobitce by w niego nie trafił :)

73 min. - Żółta kartka dla Hołoty.

Kiedy Hateley ustawiał sobie piłkę przed rzutem wolnym, Grajciar podbiegł do linii bocznej wysłuchać wskazówek od trenerów Rumaka i Dudka. Kilkanaście sekund później strzelił gola.

75 min. - Gosztonyi zmienił Hateleya.
72 min. - GOOLLL!!! Hateley strzelił z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Sadloka i trafił pod nogi Grajciara, który huknął z 20 metrów, piłka ponownie trafiła w Sadloka i zmyliła Miśkiewicza!
70 min. - Faul na Morioce metr od linii pola karnego!
66 min. - Wisła w drugiej połowie osiągnęła przewagę, Śląsk na razie wysłał Miśkiewicza na bezrobocie.
61 min. - Trzy zmiany - za Gecova Grajciar, za Boguskiego Drzazga i za Guzmicsa wbiegł Kujawa
60 min. - GOL dla Wisły! Gospodarze skontrowali, Boguski zagrał do Ondraska, ten przy biernej postawie trójki obrońców wpakował piłkę do siatki z 16 metrów prawą nogą.

Wisła strzeliła gola w każdym z poprzednich 11 meczów. Śląsk w 7 kolejnych. W końcu musi coś wpaść.

56 min. - Boguski przed szansą i... nie ma gola! Boguś chybił z 11 metrów lewą nogą w świetnej sytuacji!
55 min. - Niezły strzał Mervo zza pola karnego, ale jednak niecelny.

Oba zespoły pod wodzą nowych trenerów w 9 meczach zanotowały tylko jedną porażkę.

52 min. - Po rzucie rożnym dla Wisły nieco zakotłowało się w polu bramkowym, ale żadnego z graczy trenera Wdowczyka nie udało się oddać celnego strzału.

Śląsk poprzednio bezbramkowo remisował do przerwy w marcu z Ruchem. W tamtym meczu bramki nie padły również po zmianie stron.

Statystyki po 49 minutach

46 min. - I po kilkunastu sekundach mamy pierwszy strzał, a raczej próbę strzału - Ondrasek baaaardzo niecelnie lewą nogą.
46 min. - Po kilku minutach oczekiwania na gwizdek, Śląsk wreszcie rozpoczął drugą połowę.

Oglądamy naprawdę ciekawy, otwarty mecz. Multum sytuacji nie przełożyło się jednak na bramki.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
43 min. - Co za mecz! Kolejna wyśmienita okazja zmarnowana, tym razem przed szansą stanął Ondrasek, ale ponownie genialnie Pawełek!
41 min. - Rzut wolny dla Wisły blisko prawego narożnika pola karnego, Sadlok strzelił lewą nogą wprost w ręce dobrze ustawionego Pawełka.
36 min. - Morioka zagrał prostopadle do Picha, ten zamiast do bramki trafił w Miśkiewicza! To była wspaniała szansa na objęcie prowadzenia! Czy Słowak się wreszcie przełamie?

Spiker podał, że na mecz wykupiono 10398 biletów.

Cztery ostatatnie ligowe spotkania pomiędzy Śląskiem a Wisłą były rozstrzygnięte – nie było w nich remisu.

30 min. - Śląsk przejął inicjatywę, Wisła wygląda jednak dzisiaj bardzo groźnie.
29 min. - I kolejna szansa Kokoszki! Tym razem nogą, piłka po rykoszecie ponownie wychodzi na rzut rożny.
29 min. - Po wrzucie z autu groźny strzał oddał Kokoszka, Miśkiewicz z trudem na rzut rożny.
25 min. - Kolejny strzał Ondraska, tym razem prawą nogą zza pola karnego, kilka metrów obok bramki.
23 min. - Wiślacy wymienili między sobą kilkadziesiąt podań, akcja zakończyła się dośrodkowaniem z prawej strony młodego Bartosza na głowę Ondraska, który strzelił minimalnie nad poprzeczką.
20 min. - Żółta kartka dla Gecova za zatrzymanie korzystnej akcji Wisły na środku boiska.
19 min. - Większość swoich akcji Wisła rozgrywa prawą stroną Śląska, gdzie gra Dankowski, któremu nie pomaga grający na skrzydle Mervo.

Górnik Łęczna prowadzi z Podbeskidziem. Szanse na to, że Śląsk spuści łęcznian z ekstraklasy, nieco zmalały.

16 min. - Kolejna okazja Wisły! Brożek znalazł się sam przed Pawełkiem, miał sporo czasu, ale trafił wprost w naszego bramkarza! Asystę mógł zaliczyć Boguski.
15 min. - Mączyński! Piłka minęła prawe okienko!
14 min. - Dankowski sfaulował Małeckiego z lewej strony tuż przed linią pola karnego.
12 min. - Składna akcja Wisły zakończyła się bardzo dobrą sytuacją Małeckiego, który z kilkunastu metrów strzelił w krótki rog, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Pawełek!
9 min. - Mervo sam na sam z Miśkiewiczem - lepszy bramkarz Wisły!
8 min. - Miśkiewicz wypuścił piłkę po niegroźnym strzale Picha lewą nogą, blisko akcji był Mervo, ale bramkarz Wisły zdołał chwycić piłkę.
5 min. - Śląsk po swoim rzucie rożnym utrzymał się przy piłce, ale obrona gospodarzy nie popełniła błędu.

Adam Kokoszka występuje dziś po raz 130. w ekstraklasie. W tej liczbie jest 21 występów dla Wisły Kraków i 38 w Polonii Warszawa.

Dla Hateleya jest to równocześnie 70. mecz na boiskach ekstraklasy.

2 min. - Mełecki dośrodkował z lewej strony, ale Boguski nie sięgnął piłki.

Tom Hateley oraz Robert Pich grają dziś po raz 80. w barwach Śląska.

1 min. - Sędzia Łukasz Bednarek (wychowanek Bałtyku Koszalin) zagwizdał po raz pierwszy w swojej karierze na meczu Ekstraklasy.

Piłkarze są już na murawie, na stadionie hymn Wisły Jak długo na Wawelu.

W tym roku Wisła w 14 meczach strzeliła aż 28 goli - najwięcej w całej lidze. Śląsk tylko 16 - po 8 u siebie i na wyjeździe.

Kiedy spiker wyczytał Mariusz Pawełek, na stadionie rozległy się gromkie brawa.

Mariusz Pawełek wraca do bramki Śląska Wrocław!

Śląsk musi wygrać jeśli zamierza wygrać grupę spadkową. To będzie zacięte widowisko! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan