Strzelcy: Morioka 5', 60' Hołota 58' - Pitry 20', Śpiączka 90'+1'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dwali - Grajciar (60' Kiełb), Hołota, Hateley, Morioka, Pich - Mervo (82' Biliński) Trener: Mariusz Rumak
Górnik Łęczna:(stroje: białe) Prusak - Sasin (80' Mierzejewski), Pruchnik, Bozić (66' Świerczok), Leandro - Bonin, Szmatiuk, Bednarek, Nowak, Piesio - Pitry (73' Śpiączka) Trener: Andrzej Rybarski

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Dankowski, Pawelec, Gecov, Gosztonyi, Kiełb, Biliński
Górnik Łęczna: Rodić, Nikitović, Tymiński, Świerczok, Śpiączka, Mierzejewski, Danielewicz

Tom Hateley jest żegnany brawami, dla niego był to na pewno ostatni mecz w Śląsku. Rozegrał 81 meczów w barwach WKS-u. Anglik otrzymuje pamiątkowe zdjęcie.

90+5 min. - Koniec spotkania, cieszą się obydwa zespoły, ale więcej radości jest po stronie gości, którzy pomimo porażki utrzymali się w ekstraklasie.
90+4 min. - Zabrze zremisowało w Niecieczy, Łęczna utrzymuje się w ekstraklasie!
90+2 min. - Dankowski strzelił potężnie zza pola karnego, było bardzo blisko!
90+1 min. - Dankowski zmienił Picha, dla którego był to prawdopodobnie ostatni występ w Śląsku.

Poprzednio aż 5 goli we Wrocławiu padło na inaugurację sezonu, gdy WKS przegrał z Legią 1:4.

90+1 min. - GOL dla Górnika! Goście przedarli się prawą stroną, piłkę do pustej bramki wpakował Śpiączka.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 5 minut.
86 min. - Biliński przegrał pojedynek sam na sam z Prusakiem! Gdyby wrocławianie byli bardziej skuteczni, bramek dla Śląska mogło już być blisko 10!
85 min. - Biliński zobaczył żółtą kartkę, napastnik Śląska starł się z obrońcą, który wpadł w wybiegającego z bramki Prusaka.
84 min. - Żółta kartka dla Kiełba.
83 min. - Morioka powinien znowu zaliczyć asystę, świetne podanie Japończyka do Bilińskiego, który się pomylił i strzelił obok słupka.
82 min. - Biliński zmienił Mervo. To był bezbarwny występ Węgra, którego miejmy nadzieję będziemy oglądać w przyszłym sezonie ponownie w Śląsku.
81 min. - Ależ piękne podanie Morioki do Kiełba, który strzelił tuż nad poprzeczką.
80 min. - Mierzejewski zmienił Sasina.
78 min. - Śpiączka zagrał z prawej strony do Świerczoka, który było bardzo blisko sięgnięcia piłki!

Śląsk poprzednio wygrał 4 mecze z rzędu u siebie jesienią 2014 r. Dłuższą serię wrocławianie zanotowali ostatnio w 2012 r.

77 min. - Faul blisko lewego narożnika pola karnego. Hateley strzelił nad murem, ale wprost w ręce Prusaka.
73 min. - Śpiączka zmienił Pitrego.
73 min. - Celeban po rzucie wolnym strzelił głową obok bramki!
72 min. - Łęczna już się dzisiaj nie podniesie, Śląsk gra fantastyczną drugą połowę. Ale czy goście będą dzisiaj wracać radośni zależy od meczu w Niecieczy, gdzie Górnik Zabrze musi wygrać, a na razie remisuje 1:1.

Najmniej meczów, by strzelić 7 goli w ekstraklasie dla Śląska: Grieczniow (11), M.Paixão (12), Stachuła (14), Basow, Pawłowski, Morioka (15)

67 min. - Morioka lewą nogą obok słupk! To powinien być trzeci gol Japończyka dzisiaj!
66 min. - Bozicia zmienił Świerczok, ofensywna zmiana gości.

Ryota Morioka strzela 7. bramkę dla Śląska i zrównuje się z Kamilem Bilińskim, najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny w tym sezonie.

60 min. - Chwilę wcześniej Kiełb zmienił Grajciara.
62 min. - I znowu Hołota na prawej stronie, trzecia identyczna akcja pomocnika Śląska! Drugi raz lepszy Prusak.
60 min. - GOOOLLL!!! Morioka w swoim stylu zza pola karnego strzelił lewą nogą nie do obrony! Lekkość, z jaką Japończyk strzela bramki jest przerażająca. Hej Śląsk!
60 min. - Niemalże kopia tej akcji, tym razem Prusak sięgnął piłkę, ta odbiła się od poprzeczki, bramka była pusta, ale Morioka i Mervo przeszkodzili sobie!
58 min. - GOOLLL!!! Hołota dostał prostopadłe podanie na prawej stronie i z ostrego kąta pokonał Prusaka! Hej Śląsk!
54 min. - Goście atakują, Śląsk nie ma pomysłu na swoje akcje.
52 min. - Wrocławianie zaliczyli kilka niepotrzebnych strat, chociaż Górnik nie stosuje zbyt wysokiego pressingu.

Śląsk spuścił z ekstraklasy dotąd 4 kluby: ROW Rybnik, Górnika Zabrze, Odrę Opole i Arkę Gdynia. Być może kolejnym zespołem będzie Górnik Łęczna, z którym w ekstraklasie nigdy nie przegraliśmy (bilans 3-1-0).

47 min. - Ależ blisko był Mervo! Zieliński dośrodkował z prawej stron wprost na głowę Węgra, po którego strzale głową piłka przeleciała tuż obok bramki!
46 min. - Górnik rozpoczął być może swoje ostatnie 45 minut w ekstraklasie.

Piłkarze czekają już na gwizdek.

Koniec pierwszej połowy.

45 min. - Sędzia doliczył minutę.
43 min. - W końcówce pierwszej połowy Śląsk zepchnął rywala do defensywy, ale Prusak mimo wszystko jest raczej bezrobotny.

Przypominamy - każdy inny wynik niż zwycięstwo Śląska daje Łęcznej pewny byt w ekstraklasie na kolejny sezon. Tymczasem w Bielsku Wisła przegrywa 0:1, co otwiera szansę przed Śląskiem na awans na 9. miejsce.

36 min. - Po rzucie rożnym Pawełek odprowadził szybującą nad poprzeczką piłkę wzrokiem. Tym razem na pewno był to niecelny strzał ;)
34 min. - W odpowiedzi Bonin popędził na bramkę Śląska, ale z ostrego kąta oddał niecelny strzał.
32 min. - Wreszcie dobra akcja Śląska! Prawą stroną popędził Hateley, zagrał w pole karne do Mervo, który starał się poradzić z 3 obrońcami, został zablokowany, a dobitkę Grajciara obronił Prusak.
26 min. - Śląsk zostawia gościom dużo miejsca, Łęczna się otrząsnęła i przejęła inicjatywę.

W 8. kolejnym meczu Śląsk zarówno zdobywa, jak i traci gola. Rekordowa seria wrocławian w ekstraklasie wynosi 9 spotkań.

20 min. - GOL dla Górnika! Pitry przelobował Pawełka z ponad 20 metrów!
16 min. - Pawełek dba o nasze ciśnienie - bramkarz Śląska zlekceważył strzał Piesio, bo myślał, że piłka leci obok bramki, tymczasem... piłka trafiła w słupek!

Bramka Morioki to na razie jedyny gol dzisiaj. Takie wyniki dają Śląskowi 9. miejsce kosztem Wisły i utrzymanie Łęcznej kosztem zabrzan.

14 min. - Górnicy po raz pierwszy zagościli w polu karnym Śląska i od razu zrobiło się groźnie - Pitry dostał podanie z prawej strony, mając obrońcę na plecach zdołał się obrócić i oddać strzał, ale dobrze ustawiony Pawełek sparował piłkę.

Ryota Morioka dzięki 6. golowi stał się najskuteczniejszym zawodnikem Śląska w tym sezonie ligowym

9 min. - Strzał Picha odbija się od któregoś z graczy gości, znowu korner.
6 min. - Kolejna interwencja Prusaka. Rzut rożny dla wrocławian.
5 min. - Indywidualna akcja Morioki i płaski strzał zaskakuje bramkarza Górnika.
1 min. - Pierwszy strzał. Hateley wysoko nad poprzeczką.

W ostatnich 10 meczach ligowych Śląsk poniósł tylko jedna porażkę – z ciągle bijącym się o utrzymanie Górnikiem Zabrze. Gracze Jana Żurka utrzymają się tylko wtedy, gdy wygrają dzisiaj w Niecieczy, a Łęczna przegra ze Śląskiem.

Na murawie trwa występ disco polo.

Trener Rumak przeciwko broniącemu się przed spadkiem Górnikowi wystawił chyba najmocniejszy w tej chwili skład.

To już ostatni mecz Śląska Wrocław w tym sezonie! Liczymy na dobre zakończenie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan