Legia Warszawa:(stroje: Białe) Malarz - Pazdan, Jodłowiec, Lewczu, Nikolić, Hlousek, Kopczyński, Bereszyński, Hamalainen, Moulin, Prijović Trener: Besnik Hasi
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Pawełek - Augusto, Dwali, Celeban, Pawelec - Kokoszka, Goncalves - Madej, Alvarinho, Morioka - Idzik Trener: Mariusz Rumak

Legia Warszawa: Cierzniak, Kosecki, Brzyski, Kucharczyk, Vranies, Rzeźniczak, Broź
Śląsk Wrocław: Kamenar, Biliński, Dankowski, Grajciar, Zieliński, Stjepanović, Gosztonyi

KONIEC! Drugi bezbramkowy remis Śląska w drugim spotkaniu Lotto Ekstraklasy.

90+1 min. - Uderzenie Grajciara z dystansu. Broni Malarz
90 min. - Kabaret przy Łazienkowskiej. Podanie Jodłowca do Bereszyńskiego, który szpagatem próbuje oddać strzał, ale w ogóle nie trafia w piłkę.

Druga połowa spotkania potrwa 3 minuty dłużej.

89 min. - Grajciar po ziemi do Alvarinho, ale strzał Portugalczyka zablokowany.
88 min. - Żółtą kartką ukarany Jakub Kosecki.
88 min. - Rzut wolny dla WKS-u - to szansa dla Grajciara.

12 179 widzów ogląda dziś na żywo zmagania Legii ze Śląskiem.

87 min. - Strzał Grajciara broni Malarz! Dobitka Morioki, ale prosto w Lewczuka! Ciekawa końcówka przy Łazienkowskiej!
86 min. - Dośrodkowanie w kierunku Kucharczyka, ale skrzydłowy Legii tak przyjmuje piłkę, że ta opuszcza boisko.
84 min. - Nikolić w poprzeczkę! Dobitka Prijovicia z przewrotki, ale tylko w boczną siatkę. Legia od kilku minut mocno napiera na bramkę Pawełka.
82 min. - Pazdan blisko bramki, ale uderzał z pozycji spalonej.
76 min. - Łukasz Madej schodzi z boiska, a w jego miejsce... PETER GRAJCIAR!

Legia - Śląsk wciąż 0:0, ale przynajmniej pojawiły się pokemony. #LEGŚLĄ

74 min. - Brzyski z rzutu rożnego - pusty przelot.
73 min. - Kosecki za Hamalainena.
70 min. - Felipe oddaje strzał wewnętrzną częścią stopy z około 25 metrów, lecz niestety chybia.
69 min. - Świetny przerzut Kokoszki do Alvarinho. Portugalczyk schodzi do środka i mocno uderza z dystansu, ale piłka odbija się od któregoś z zawodników Legii i ląduje za boiskiem.
68 min. - Penetrująca linię obrony Legii piłka do Morioki, ale w ostatnim momencie wybita przez Lewczuka.
67 min. - Bomba Bilińskiego z dystansu, która ląduje na nerkach jednego z zawodników Legii.
66 min. - Zawodnicy Legii wymienili kilka podań z pierwszej piłki, ale w kluczowym momencie Pawelec wybija piłkę wślizgiem.

Śląsk po 150 minutach sezonu wciąż nie zdobył i nie stracił gola. To odpowiednio 7. i 5. seria w historii występów wrocławian w ekstraklasie

64 min. - Kucharczyk w 17. rząd trybunę zwaną "Żyletą"
63 min. - Bardzo groźna sytuacja Legii! Nikolić do Prijovicia, ten oddaje do Węgra, który kilkanaście metrów od bramki ma przed sobą tylko Mariusza Pawełka - strzela jednak prosto w bramkarza WKS-u.
63 min. - Podwojone krycie Morioki. Japończyk nie jest w stanie nic zrobić w obliczu takiej presji
60 min. - Alvarinho wykonuje rzut wolny, ale dośrodkowanie nie mija nawet pierwszego obrońcy gospodarzy.
59 min. - Głęboka wrzutka z rzutu wolnego, ale piłkę wybija Michał Pazdan.
58 min. - Kucharczyk za Moulina. Wchodzący na boisko skrzydłowy usłyszał porcję gwizdów z trybun.
57 min. - Przejęcie Madeja, który uruchamia Alvarinho, ale Portgalczyk faulowany przez Bereszyński. Polski obrońca otrzymuje ostrzeżenie od arbitra
56 min. - Morioka w swoim stylu, jednak minimalnie obok prawego słupka bramki Arkadiusza Malarza.
55 min. - Lasha Dvali próbuje w pojedynkę przedrzeć się przez szyki obronne Legii. Niestety, nawet takie zdecydowane rajdy są bezskuteczne.
55 min. - Mocna piłka do Nikolicia, ale głową uprzedza go Celeban.
54 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piąstkuje Mariusz Pawełek, piłkę przejmuje Prijović, który próbuje uderzyć na pustą bramkę, ale sytuację wyjaśnia Adam Kokoszka.
51 min. - Madej przytomnie zagrał na prawe skrzydło do Pawelca. Ten odegrał do Morioki, który tuż przed polem karnym zwalnia akcję i traci futbolówkę.

Do przerwy Legia - Śląsk 0:0. Wrocławianie po 135 minutach tego sezonu wciąż nie zdobyli i nie stracili gola. #LEGŚLĄ

50 min. - Alvarinho wysoko nad poprzeczką.
49 min. - Rzut wolny dla Śląska. Do piłki podchodzi Morioka i Alvarinho.
46 min. - Kamil Biliński w miejsce Mariusza Idzika

Koniec pierwszej połowy!

45 min. - Pierwsza połowa przedłużona o minimum 1 minutę.
45 min. - Moulin miękko w pole karne, ale Felipe wybija na rzut rożny.
43 min. - Brzyski za Hlouska. Ten drugi schodzi z boiska lekko utykając.
42 min. - Rzut wolny dla warszawskiej Legii, ale bez efektów. Piłka ląduje na aucie.
41 min. - Prostopadła piłka do Nikolicia, ale zamiary warszawskich piłkarzy odczytał Lasha Dvali.
40 min. - Przejęcie Augusto, próba rozegrania piętką, ale nie dał się na to nabrać Igor Lewczuk.
39 min. - Uderzenie Felipe! Około pół metra nad poprzeczką! Było blisko, może uda się następnym razem.
37 min. - Ostre wejście Kopczyńskiego w nogi Adama Kokoszki. Tym razem arbiter nie zdecydował się na pokazanie kartki.
36 min. - Łukasz Madej wdaje się w drybling, ale łatwo traci piłkę na rzecz Bereszyńskiego.
35 min. - Najaktywniejsi zawodnicy po stronie gospodarzy to bez wątpienia Tomasz Jodłowiec i Kasper Hamalainen. Raz za razem próbują swoich sił, grając na Augusto.
34 min. - "Centrostrzał" w wykonaniu Prijovicia, ale żaden z zawodników Legii nie doskoczył wystarczająco blisko, by uderzyć na bramkę Pawełka.
33 min. - Bartosz Bereszyński dośrodkowuje w pole karne. Tam do futbolówki skacze Aleksandar Prijović. Szwajcar uderza głową, ale wysoko nad poprzeczką.
32 min. - Na rozgrzewce przy linii bocznej stawili się Kamil Dankowski, Paweł Zieliński, oraz Ostoja Stjepanović.

Nigdy nie czekaliśmy tak długo na 1. bramkę w nowym sezonie ekstraklasy w meczu z udziałem Śląska. Poprzedni rekord to 112 minut (2013/14).

30 min. - Morioka przejmuje piłkę w okolicy koła środkowego, ale nikt nie pokazuje się do gry. Pasywna postawa zawodników Śląska.
29 min. - Legia próbuje dwójkowych akcji na swojej prawej stronie, ale zawodnicy Śląska są na posterunku i skutecznie przerywają grę gospodarzy.
27 min. - Morioka wchodzi w drybling między kilkoma obrońcami Legii, ale to nie jest sposób, by zdobyć gola w tym meczu - strata Japończyka.

Po raz 10. Śląsk przez ponad 115 minut nie stracił gola w nowym sezonie ekstraklasy.

26 min. - Mariusz Pawelec ma 100% skuteczności we wślizgach. Nas to nie dziwi.
22 min. - Dwójkowa akcja Nikolicia z Prijoviciem zatrzymana przez wślizg Mariusza Pawelca.
20 min. - Drybling Morioki, ale Japończyk odbija się od Michała Pazdana jak od ściany i traci piłkę.
18 min. - Strata Piotra Celebana, którą szybko wykorzystuje Aleksandar Prijović. Szwajcar poprowadził piłkę kilkadziesiąt metrów, a gdy był juz w polu karnym, zdecydował się na strzał. Piłka jednak minęła bramkę Mariusza Pawełka.

1. żółta Kokoszki w tym sezonie, a 21. w Śląsku na boiskach ekstraklasy. Dogonił Jawnego na 6. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów

16 min. - Zabawy Mariusza Pawełka w polu karnym. Całe szczęście, obyło się bez poważnych konsekwencji.
15 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Najwyżej do piłki wyskakuje Piotr Celeban, czym wyjaśnia zagrożenie pod naszą bramka.
14 min. - - Moulin w łatwy sposób zabrał piłkę Adamowi Kokoszce, który był zmuszony do taktycznego faulu, by akcja Legii nie rozwinęła się zbyt niebezpiecznie.

Po raz 10. Śląsk potrzebuje ponad 100 minut do zdobycia pierwszego gola w nowym sezonie ekstraklasy.

13 min. - Zawodnicy Legii zyskali przewagę na lewym skrzydle, skąd powędrowała piłka do Nikolicia. Węgier poprowadził ją jeszcze kilkanaście metrów i z narożnika pola karnego zdecydował się na strzał. Na szczęście, obok bramki.
13 min. - Wrzutka ze środka boiska w pole karne, główka Hamalainena, lecz prosto w ręce Pawełka.
12 min. - Idzik znów fauluje Bereszyńskiego. Napastnik naszej drużyny może niebawem obejrzeć żółtą kartkę.
11 min. - Nieudane dośrodkowanie, ale Ryota Morioka wywalczył piłkę i znów mamy corner.
10 min. - Alvarinho nabił Bereszyńskiego przy linii końcowej i wywalczył rzut rożny dla Śląska.
9 min. - Dośrodkowanie Prijovicia pewnie wybija Adam Kokoszka.
8 min. - Mariusz Idzik ostro atakował na środkowej linii boiska Bereszyńskiego i w efekcie sędzia Jarosław Przybył podyktował rzut wolny dla drużyny warszawskiej Legii.

Dla Adama Kokoszki to 90. występ w Śląsku.

Mariusz Pawelec rozgrywa dziś 250. mecz w ekstraklasie.

5 min. - Nemanja Nikolić przejmuje piłkę na prawym skrzydle, schodzi z nią do środka i oddaje celny strzał na bramkę Mariusza Pawełka. Golkiper gości łapie jednak futbolówkę do "koszyczka".
3 min. - Aktywny Alvarinho dośrodkowuje z prawej strony na głowę Mariusza Idzika. Młody napastnik Śląska uderza piłkę głową, ale niecelnie.
2 min. - Dośrodkowanie Portugalczyka pada łupem Arkadiusza Malarza.
1 min. - Łukasz Madej faulowany na prawym skrzydle. Pierwsza okazja na dośrodkowanie dla Alvarinho.
1 min. - Zaczęli! Od środka Nikolić!

Przy Łazienkowskiej zabrzmiał "Sen o Warszawie". Pierwszy gwizdek arbitra coraz bliżej.

Spiker na stadionie przedstawił obie jedenastki, zaraz zaczynamy!

Z Mariuszem Idzikiem w ataku na mistrza Polski!

Czas na pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. I to nie byle z kim, bo z mistrzem Polski. Ale wierzymy, że Śląsk po remisie z Lechem się dopiero rozkręca i powalczy w Warszawie o komplet punktów. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Perzan