Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Kudła - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Murawski, Drygas - Gyurcso, Kort (Delew 46), Nunes (Kitano 63) - Zwoliński (Obst 78) Trener: Kazimierz Moskal
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Dwali, Augusto - Madej (Grajciar 81), Goncalves, Kokoszka, Morioka (Biliński 87), Alvarinho - Mervo (Stjepanović 63) Trener: Mariusz Rumak

Pogoń Szczecin: Słowik - Delew, Kitano, Rudol, Matras, Listkowski, Obst
Śląsk Wrocław: Kamenar - Gosztonyi, Biliński, Zieliński, Grajciar, Dankowski, Stjepanović

Śląsk odnosi najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w lidze od października 2014 r., kiedy pokonał w Gdańsku Lechię 4:1.

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 2:0!
90+3 min. - Faul Lewandowskiego na Bilińskim.
90+1 min. - Podanie do Alvarinho, który jest na spalonym.
90 min. - Sędzia dolicza aż 4 minuty.

Kamil Biliński po raz 70. w Śląsku.

87 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński za Moriokę.
85 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego piłka pada łupem Kudły.
83 min. - Czerwiński oddał strzał z zaskoczenia, piłka poleciała tuż nad poprzeczką bramki WKS-u.
82 min. - Dobre podanie do Delewa, który strzelał z trudnej pozycji, Pawełek z łatwością broni.
81 min. - Zmiana w Śląsku. Grajciar wchodzi za Madeja.
78 min. - Ostatnia zmiana w Pogoni. Obst za Zwolińskiego.
77 min. - Po strzale Murawskiego Pawełek uratował Śląsk od utraty bramki.
76 min. - Po wrzutce Alvarinho piłkę chwyta Korta.

254 minut bez straty gola od początku sezonu - Śląsk ustanowił nowy klubowy rekord! Poprzedni przetrwał 35 lat.

72 min. - Wrzutka w pole karne Pogoni, tam Piotr Celeban był na spalonym.
71 min. - Żółta kartka dla Fojuta za faul na Morioce.
70 min. - Strata Śląska w polu karnym gospodarzy. Dawno wrocławianie nie oddali strzału na bramkę.
67 min. - Morioka niedokładnie podaje do Augusto.
65 min. - Główkował Zwoliński ale piłka minęła słupek bramki Pawełka po zewnętrznej stronie.
64 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska, ale na szczęście Pawełek wciąż niepokonany w tym sezonie.
63 min. - Roszada również w Pogoni. Kitano za Nunesa.
63 min. - Zmiana w Śląsku. Stjepanović wchodzi za Mervo.
62 min. - Podanie do Mervo, który jest na spalonym.
60 min. - Frączczak fauluje Madeja.
59 min. - Frączczak oddał bardzo niecelne uderzenie stojąc 8 metrów od bramki WKS-u.
58 min. - Gyurcso wbijał piłkę z prawej strony, tam Pawełek na raty łapie futbolówkę.
57 min. - Po uderzeniu Drygasa piłka odbija się od nóg Pawełka, bramkarz Śląska zdążył szczęśliwie chwycić piłkę. Było niebezpiecznie.
55 min. - Po rzucie rożnym piłka trafiła do Morioki, który ją wycofał.
54 min. - Augustu wrzuca piłkę w pole karne, obrońca Pogoni wybija piłkę na rzut rożny.
54 min. - Kontra Śląska zakończona zablokowanym uderzeniem Morioki.

Śląsk od ponad 230 minut nie stracił gola. To 2. najdłuższa seria wrocławian na rozpoczęcie sezonu w ekstraklasie.

52 min. - Delew sfaulował Łukasza Madeja.
51 min. - Kolejna akcja Pogoni. Gospodarze domagają się rzutu karnego po dotknięciu piłki ręką przez Dwaliego. Gwizdek sędziego jednak milczy.
50 min. - Wrzutka w pole karne WKS-u, tam Delew główkował ale piłka poleciała tuż nad poprzeczką bramki.
48 min. - Delew nie sięgnął piłki głową w polu karnym Śląska.
46 min. - Zmiana w Pogoni. Delew za Korta.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.

Piłkarze wrócili już na boisku.

Nie jest to piękny mecz do oglądania, Na boisku jest sporo niedokładności. Na szczęście Śląsk jest bardzo skuteczny i prowadzi już 2:0! Mamy nadzieję, że po tym meczu doliczymy wrocławianom 3 punkty!

45+2 min. - Koniec I połowy.

Filipe Goncalves strzela swoją debiutancką bramkę w Śląsku.

45 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLll Po wrzutce z rzutu rożnego, piłka po zamieszaniu trafia do Filipe Goncalvesa, który z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce!
44 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy dodał 2 minuty.
43 min. - Podanie w pole karne Pogonii, ale tam Morioka nie opanował piłki.

Pogoń w 6. kolejnym meczu u siebie straciła gola ze Śląskiem. WKS z 6 klubami zaliczył taką serię w ekstraklasie, 2. raz w Szczecinie.

40 min. - Chwilę później kontra gospodarzy po błędzie Dwaliego, który podał do Murawskiego. Zakończyła się strzałem obok bramki Pawełka.
39 min. - Po rzucie rożnym piłka trafiła po chwili do Morioki, później wrzucał Alvarinho ale też bez akcji strzeleckiej dla Śląska.
38 min. - Atak Śląska, po wrzutce obrońca Pogoni wybija piłkę na rzut rożny.
37 min. - Pogoń wyszła z kontrą 3 na 2, ale na szczęście ostatecznie uderzenie Korta zostało powstrzymane przez Pawelca.
35 min. - Gyursco minął Dwaliego, wyszedł z piłką na świetną pozycję, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez Celebana Było groźnie.
33 min. - Lewandowski do Nunesa, który był na spalonym.
32 min. - Po wrzutce Goncalvesa piłka została podbita, przyjął ją Mervo, oddalił do Pawelca, ten znowu wrzucał w pole karne, ale tam piłkę przejęli gospodarze.
29 min. - Murawski główkuje w polu karnym Śląska, ale piłkę chwyta Pawełek.
26 min. - Gra się zaostrza, coraz więcej fauli.
23 min. - Wrzutka Nunesa została wybita na wrzut z autu
21 min. - Dwa groźne faule na Madeju, ale Łukasz pozostaje na boisku.
19 min. - Świetne podanie Goncalves do Mervo, który oddał strzał ale obok bramki.
18 min. - Na boisku leży Goncalves, który został nadepnięty na nogę przez zawodnika gospodarzy.
17 min. - Fojut wybija piłkę za linię boczną.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 190. ekstraklasowy mecz w Śląsku. Akurat na boisku swojego macierzystego klubu.

15 min. - Gyurcso oddał bardzo niedokładny strzał, pilka poszybowała daleko za bramką Pawełka.
12 min. - Niedokładne podanie Morioki do Madeja.

Bramka Kokoszki to 4. najpóźniej strzelony gol Śląska w nowym sezonie ekstraklasy. Klubowy rekord to 267 minut z 1967 r.

10 min. - Lewandowski wszedł między dwóch obrońców Śląska, oddał strzał z ostrego kąta, ale Pawełek chwycił piłkę.
9 min. - Rzut rożny dla Pogoni po wybiciu piłki przez Augusto.
8 min. - Rajd Gyurcso lewą stronę biska, oddał strzał, a w sumie to podał piłkę do Pawełka.
5 min. - Mariusz Pawelec blokuje uderzenie Zwolińskiego.

Adam Kokoszka z 3. golem w Śląsku! Poprzednio strzelał w Warszawie (przy Konwiktorskiej) oraz w Gdańsku.

3 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOILLLLLLLLLLLLL Śląsk już w 3. minucie obejmuje prowadzenie! Najpierw Goncalves płasko podał z rzutu wolnego, później Morioka podawał wzdłuż bramki, do piłki dobiegł Kokoszka i z dwóch metrów umieścił piłkę w siatce!
3 min. - Pierwszy faul w meczu - nieprzepisowo zagrał Jarosław Fojut.
2 min. - Błąd Drygasa, Mervo odbił piłkę do Morioki, ale ten jej nie przyjął.
1 min. - Śląsk rozpoczął!

Śląsk ma już 5 meczów z rzędu bez porażki.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę.

Mariusz Idzik wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19.

W wyjściowym składzie Śląska Wrocław znalazł się Bence Mervo. Mariusza Idzika nie ma w kadrze meczowej.

Czas na kolejny wyjazd! Niech Śląsk ciągle nie traci bramek, ale za to zacznie być skuteczny! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!