Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec (58' Zieliński), Celeban, Kokoszka, Augusto - Madej, Stjepanović (76' Grajciar), Goncalves, Morioka, Alvarinho - Mervo (85' Biliński) Trener: Mariusz Rumak
Lechia Gdańsk:(stroje: biało-zielone) Milinković-Savić - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Peszko (80' Pawłowski), Chrapek, Wolski, Krasić, Flavio (63' Stolarski) - Marco (76' Wojtkowiak) Trener: Piotr Nowak

Śląsk Wrocław: Kamenar, Dankowski, Zieliński, Dwali, Grajciar, Idzik, Biliński
Lechia Gdańsk: Podleśny, Stolarski, Gerson, Wojtkowiak, Kovacević, Mila, Pawłowski

Koniec meczu! Po bardzo szybkiej pierwszej połowie, w drugiej drużyny wyraźnie zwolniły, co przełożyło się na mniej sytuacji bramkowych.

90+3 min. - Stolarski złamał akcję z lewej strony do środka, strzelił mocno prawą nogą, ale obok bramki.
90+3 min. - Morioka nie opanował piłki przy końcowej linii. To był słaby występ Japończyka, który w tym sezonie jest ciągle bez gola.

Tymczasem... Chojniczanka - Stomil 5:4 :)

90+1 min. - Druga połowa jest wyraźnie słabsza w wykonaniu obu zespołów.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

Kamil Biliński w 60. ligowym meczu Śląska. W tej liczbie jest 54 występów w ekstraklasie i 6 w drugiej lidze.

85 min. - Biliński zmienia Mervo.
84 min. - Zieliński dobrze odegrał w pole karne do Mervo, który nie zdołał opanować piłki.
80 min. - Pawłowski zmienił Peszkę.

Marco Paixao rozegrał w Śląsku 66 meczów i strzelił 34 bramki. Pierwszy występ przeciwko wrocławskiej drużynie zakończył bez gola.

79 min. - Rzut rożny dla Lechii - Pawełek bardzo pewnie łapie piłkę.
76 min. - Druga defensywna zmiana Lechii - Wojtkowiak zmienia Marco. W Śląsku za Stjepanovicia wchodzi Grajciar.
73 min. - Żółta kartka dla Stjepanovicia.

Na trybunach zasiada 13 116 kibiców.

71 min. - Dośrodkowanie Stjepanvicia wybił na rzut rożny Janicki. Kolejna wrzutka Macedończyka została wybita w aut.
70 min. - Madej sfaulowany na lewej stronie, będzie okazja do dośrodkowania.
67 min. - Piłka po dośrodkowaniu Alvarinho z lewej strony nieoczekiwanie sprawiła dużo trudności M-S, który wypuścił piłkę z rąk i prawie skierował ją do własnej siatki. Bramkarz Lechii zdołał swój błąd naprawić, w pobliżu tej akcji czyhał już Mervo.

Flavio Paixao rozegrał w Śląsku 83 mecze i strzelił 26 bramek. Pierwszy występ przeciwko wrocławskiej drużynie zakończył bez gola.

65 min. - Śląsk przejął piłkę, ale Morioka za bardzo nie wiedział co z nią zrobić, akcja zakończyła się celnym strzałem Madeja wprost w ręce M-S.

W tym sezonie Lechia była przy piłce średnio 63% czasu gry, dzisiaj ma tylko 45%.

63 min. - Stolarski zmienia Flavio.
60 min. - Mervo do końca walczył o piłkę z obrońcami Lechii. Waleczność i poświęcenie Węgra zasługuje na najwyższe uznanie.

Seria Lechii bez gola we Wrocławiu jest 2. najdłuższą w historii występów Śląska w ekstraklasie. Rekord Lecha 627 minut (1975-82)

58 min. - Zieliński zmienił Pawelca, który miał na koncie żółtą kartkę i w jednej z ostatnich akcji był bliski kolejnego napomnienia.
53 min. - Dobry drybling Alvarinho, który pokazał, że Portugalczyk ma spore możliwości, ale za rzadko je pokazuje. Były gracz Jagi i Zawisze zakończył tę akcję słabym strzałe wprost w ręce M-S.

Tylko 9 razy w historii Śląsk zanotował serię przynajmniej 4 meczów bez straty gola w ekstraklasie. Poprzednio wiosną 2014 r.

49 min. - Ależ okazję miał teraz Kuświk! Dostał idealne dośrodkowanie w pole karne, nikt mu nie przeszkadzał, a jednak chybił z kilku metrów. Wielkie szczęście Śląska...
49 min. - Dobra akcja Śląska, Stjepanović uruchomił Alvarinho, który miał przed sobą tylko jednego obrońcę i powinien zachować się lepiej - zagrał piłkę wprost w ręce bramkarza.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę - bez zmian.

46 min. - Alvarinho po faulu na Morioce dośrodkował w pole karne, M-S wypiąstkował na rzut rożny. Sędzia przed jego wykonaniem zakończył pierwszą połowę.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
43 min. - Janicki bardzo ostro potraktował Moriokę, zrobił to celowo, trafiając Japończyka od tyłu w nogi. Zawodnicy i ławka Śląska domagali się kartki czerwonej, ale sędzia pokazał żółtą.
39 min. - MAAARIUUUSZ PAAAWEEEŁEEEK!!! Co za interwencja! Peszko przedarł się lewą stroną, zostawiając Pawelca w blokach, wyłożył piłkę Marco jak na tacy, Portugalczyk strzelił po ziemi, ale świetną obroną popisał się bramkarz Śląska!
39 min. - Alvarinho do tyłu, Augusto dośrodkował na dalszy słupek, akcję zamykał Pawelec, ale nie sięgnął piłki.
38 min. - Żółta kartka dla Wawrzyniaka, który ostro potraktował Alvarinho. Będzie okazja do dośrodkowania.
35 min. - Dośrodkowanie Wolskiego zbyt mocne. Tymczasem na rozgrzewkę udał się Mila, który zebrał gromkie brawa z sektora rodzinnego.
34 min. - Zdaniem sędziego Pawelec zatrzymał korzystną akcję Lechii, za co zobaczył żółtą kartkę.
33 min. - Tymczasem to Śląsk jest dłużej przy piłce - 53% czasu gry. Strzały 3 (1) do 4 (1)

29 min. - Zablokowana akcja Flavio na lewej stronie. Kolejny rzut rożny dla Lechii, ale piłka przeleciała nad głowami wszystkich zawodników i wyszła poza końcową linię.
26 min. - Po kombinacyjnym rozegraniu, Pawełek wypiąstkował piłkę na kolejny rożny.
26 min. - Pawelec wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Flavio.
23 min. - Sędzia najpierw zastosował korzyść dla Lechii, by po chwili zatrzymać grę i napomnieć żółtą kartką Augusto za faul na Kuświku.
20 min. - Ależ było blisko! Alvarinho wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne, gdzie wbiegał Morioka, Japończyk minimalnie minął się z tym dośrodkowaniem!
19 min. - Rzut rożny dla Śląska po zablokowanym strzale Alvarinho zza pola karnego.
16 min. - Wolski zagrał płasko z prawego narożnika boiska do Kuświka, ten był nieco zaskoczony i zamiast strzelić pozwolił, żeby piłka odbiła się od niego i wyszła poza końcową linię.
14 min. - To mogła być drogocenna strata piłki Goncalvesa. Śląsk miał spore problemy z wyjściem z własnej połowy, niecelnie podanie Portugalczyka przejęli goście, którym jednak zabrakło pomysły na tę akcję. Lechia osiągnęła przewagę.
13 min. - Krasić przedarł się lewą stroną, ale dobrze ustawiony Kokoszka skasował tę akcję. Seria Lechii bez gola we Wrocławiu jest już 3. najdłuższą w historii występów Śląska w ekstraklasie. Lech 627`, Zagłębie S. 452`
10 min. - Oglądamy niezłe spotkanie, obie drużyny grają wysokim pressingiem, co wymuszą szybszą wymianę piłki. Wymusza też oczywiście jej straty.
5 min. - Seria Lechii bez gola we Wrocławiu wynosi już ponad 400 minut i jest 4. najdłuższą, jaką zanotowali rywale Śląska w ekstraklasie.
3 min. - Lechia Gdańsk nie strzeliła gola we Wrocławiu od 400 minut.
2 min. - W odpowiedzi Marco próbował zaskoczyć Pawełka z 25 metrów, ale golkiper WKS-u dobrze wybił piłkę do boku.
1 min. - Co za akcja!!! Mervo już w 1 minucie przedarł się w polu karnym, na raty próbował pokonać M-S, ale w dobitce strzelił tuż obok bramki!

Mariusz Pawelec rozegra dziś 180. ekstraklasowy mecz w barwach Śląska.

W ostatnich 7 meczach tych drużyn we Wrocławiu Śląsk odniósł 5 zwycięstw i zaliczył 2 remisy.

Piłkarze wychodza na murawę.

Czy ciągle niepokonany w tym sezonie Mariusz Pawełek powstrzyma swoich byłych kolegów?

Po raz pierwszy przeciwko Śląskowi zagrają jego byłe portugalskie gwiazdy - bliźniacy Marco i Flavio Paixao.

Skąd to portugalskie przywitanie? Spośród 22 zawodników z pierwszych składów aż 5-ciu to Portugalczycy. Polaków jest 10-ciu.

Bem-vindo ao Estádio da Cidade! Witamy ze Stadionu Miejskiego!

Śląsk w tym sezonie jest niepokonany. I oby tak dalej było po dzisiejszym spotkaniu z Lechią! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan