Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Marcjanik, Warcholak - Da Silva, Łukasiewicz, Sambea (Marciniak 39), Bożok (Błąd 84), Szwoch - Zjawiński (Siemaszko 65) Trener: Grzegorz Niciński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski (Gosztonyi 46), Celeban, Dwali, Pawelec - Kokoszka, Stjepanovic, Goncalves - Alvarinho, Morioka (Madej 46), Mervo (Biliński 82) Trener: Mariusz Rumak

Arka Gdynia: Steinbors, Stolc, Sobieraj, Błąd, Yussuff, Marciniak, Siemaszko
Śląsk Wrocław: Kamenar, Biliński, Zieliński, Gosztonyi, Grajciar, Madej

Bardzo słaby mecz Śląska. Nie przypominamy sobie ani jednej groźnej sytuacji wrocławian.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Ostoja Stjepanović wrzuca piłkę z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczy przynajmniej 4 minuty.

Mariusz Rumak w 17 spotkaniach przegrał raz. Ale nigdy do zera.

88 min. - Bramka dla Arki, która grała w 10. po zejściu z boiska przez Szwocha. Po niskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego, źle wybił piłkę Madej, piłkę uderzył z kąta z 5 metrów Siemaszko i umieścił bramkę w siatce.
87 min. - Kontra Arki, po wrzutce Da Silvy, piłka odbija się od kogoś i wychodzi poza boisko. W polu karnym Śląska było wielu piłkarzy gospodarzy.
86 min. - Po miękkiej wrzutce Alvarinho, piłka wychodzi na rzut z autu.
84 min. - Błąd wchodzi za Bożoka. Ostatnia zmiana w meczu.
83 min. - Biliński w swoim pierwszym rajdzie otrzymuje żółtą kartkę.
82 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński za Mervo.

Kokoszka otrzymał 22 żółtą kartkę w Śląsku w ekstraklasie, dogonił Sztylkę na 5 miejscu w klasyfikacji wszech czasów.

81 min. - Pawełek pewnie chwyta piłkę po wrzutce w pole karne gości.
80 min. - Żółta kartka dla Kokoszki.
79 min. - Sołdecki na pozycji spalonej.
77 min. - Ach... w polu karnym z piłką był Alvarinho i Mervo ale nikt z nich nie zdołał oddać strzału.
76 min. - Kontra Arki, na szczęście Siemaszko nie przyjął piłki.
75 min. - Pierwsza wrzutka w pole karne Arki, ale nic z niej nie wynika.
72 min. - Zablokowane uderzenie Siemaszki w polu karnym Śląska.
70 min. - Alvarinho wywalczył piłkę mimo dwóch zawodników Arki, po czym wbiegł między trzech i ją stracił.
68 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Łukasz Madej.
66 min. - Nie ma gola! Arka cieszyła się już z bramki ale sędzia wskazał spalonego! Piłkę w siatce umieścił Szwocha.
63 min. - A teraz żółtą kartką został upomniany Bożok.
61 min. - Żółta kartka dla Ostoji Stjepanovicia.
60 min. - Śląsk prezentuje się bardzo słabo.
58 min. - Mervo wbiegał z piłką w pole karne, ale jego strzał nie mógł zagrozić Jałochowi.
57 min. - Kolejna wrzutka, przedłużenie, ale piłka wychodzi poza linię boczną.
56 min. - Żółta kartka dla Mariusza Pawelca.
55 min. - Po uderzeniu z 27 metrów, piłka ląduje daleko od bramki Pawełka.
53 min. - Po faulu Stjepanovicia, mała kłótnia na boisku.
52 min. - Pawełek chwyta futbolówkę po kolejnym dośrodkowaniu.
51 min. - Uderzenie Da Silvy zablokowane, piłka wyszła na rzut rożny.
50 min. - Po wrzutce w pole karne, przy piłce znalazł się Szwoch, ale piłkę złapał Pawełek.
48 min. - Łukasiewicz fauluje Alvarinho.

Gosztonyi został 18. zawodnikiem Śląska w tym sezonie.

46 min. - Rozpoczęła się II połowa.
46 min. - Dwie zmiany w Śląsku. Madej i Gosztonyi zmieni Dankowskiego oraz Moriokę.

Śląsk nie radzi sobie z atakiem pozycyjnym. Arka prowadzi zasłużenie.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Po wrzutce Stjepanovicia, będzie rzut rożny dla WKS-u.

Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy dolicza 2 minuty.

45 min. - Po wrzutce w pole karne Warcholak wybija do góry, a po chwili piłkę chwyta Jałocha.
44 min. - Goncalves chciał podać do Dankowskiego, ale zrobił to tak, że piłka wyszła poza boisko.

Adam Marciniak to kolejny były gracz Śląska na boisku.

39 min. - Na boisku za Sambeę wchodzi Adam Marciniak.
38 min. - Morioka przewraca się na linii pola karnego ale gwizdek sędziego milczy.
37 min. - Zjawiński fauluje Alvarinho.
36 min. - Boisko opuszcza kontuzjowany Sambea.
35 min. - Alvarinho oddaje niezłe uderzenie z rzutu wolnego ale piłka ląduje nieco ponad poprzeczką bramki.
34 min. - Sambea fauluje Stjepanovicia 30 metrów od bramki gospodarzy.
33 min. - Po dośrodkowaniu, piłkę wybili gospodarze. Po chwili gdynianie rozpoczęli kontrę, strzał oddaje Szwoch ale obok bramki.
32 min. - Dwali odgrywa do Dankowskiego, ten wrzuca piłkę, ale obrońca Arki wybija na rzut rożny.
31 min. - Prostopadłe podanie do Mervo, ale uprzedził go Marcjanik.
30 min. - Zjawiński otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymywanie Kamila Dankowskiego.
29 min. - Po dośrodkowaniu Szwocha z rzutu rożnego piłkę przejmuje Pawełek.
26 min. - Alvarinho uderza prosto w bramkarza.
25 min. - Rzut wolny dla Śląska na 25 metrów od bramki rywala.

Śląsk nie wygrał na boisku beniaminka 5 kolejnych meczów, poprzednio z Cracovią (marzec 2014).

23 min. - Dużo walki i biegania, z którego nic nie wynika.
20 min. - Po wrzutce w pole karne, przedłuża się Bożok, ale po chwili łapie ją Pawełek.
19 min. - Podanie do Mervo, ale zbyt niedokładne, nie miał szans do niej dobiec.
18 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska. Ostatecznie zablokowane zostaje uderzenie Szwocha.
17 min. - Po dośrodkowaniu Stjepanovicia z rzutu wolnego piłkę pewnie chwyta Jałocha.

Mariusz Pawełek był niepokonany przez 374 minuty.

14 min. - Da Silva zdobywa gola. Uderzył blisko lewego słupka, Pawełek położył się przy drugim.
13 min. - Dankowski fauluje w polu karnym. Rzut karny dla gdynian.

Śląsk nie wygrał na terenie Arki 9 kolejnych spotkań, poprzednio w 1993 r.

10 min. - Cóż za szansa za gospodarzy. Wrzut z linii bocznej, obrońcy Śląska zrobili wielką dziurę, uderzał Marcjanik, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
9 min. - Na bramkę Pawełka uderza Zbozień, ale bramkarz Śląska pozostaje niepokonany.
8 min. - Wrzutka w pole karne, Goncalves wybija na rzut rożny.

W 14 poprzednich meczach obu klubów gospodarze nie zaznali porażki. Ostatnio goście wygrali w 2003 r., kiedy to arka rozgromiła Śląsk przy oporowskiej 5:0.

7 min. - Przerzutka Pawelca do... pomocnika Arki.
5 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego.

Lasza Dwali rozgrywa swój 20. mecz w barwach Śląska.

Trener gdynian, Grzegorz Niciński, po raz pierwszy poprowadzi swój zespół przeciwko Śląskowi. Jako piłkarz strzelał wrocławianom gola w barwach 3 klubów: Wisły Kraków, Zagłębia Lubin i Arki.

3 min. - Faul na Pawelcu. Arkowcy próbują naciskają pressingiem.

Kibice Arki odpalili race.

1 min. - Śląsk rozpoczął!

Kibice Śląska odśpiewali pozostałe zwrotki hymnu.

W tej kolejce ekstraklasa obchodzi Święto Wojska Polskiego. Na stadionie odśpiewany zostaje Hymn Polski.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę.

Tadeusz Socha zgłosił trenerowi wczoraj uraz. Trener Niciński przed meczem stwierdził, że prawdopodobnie by zagrał.

Niestety w zespole Arki nie zagra dzisiaj wychowanek Śląska - Tadeusz Socha. Zagra za to były gracz WKS-u - Antoni Łukasiewicz.

Kontuzja Augusto okazała się szansą dla Kamila Dankowskiego.

Czas na kolejny mecz Śląska Wrocław. Tym razem rywalem wrocławian będzie beniaminek, Arka Gdynia. Ostatni ich mecz w 2011 roku zakończył się zwycięstwem Śląska aż 5:0. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!