Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dwali - Goncalves, Stjepanović - Morioka (75' Madej), Alvarinho, Grajciar - Mervo (65' Biliński) Trener: Mariusz Rumak
Wisła Płock:(stroje: niebieskie) Kiełpin - Stefańczyk, Bożić, Stępiński, Furman, Krivets (65' Rogalski), Kun, Merebashvili (46' Reca), Iliev - Kante (76' Drozdowicz) Trener: Marcin Kaczmarek

Śląsk Wrocław: Kamenar, Biliński, Dankowski, Madej, Idzik, Zieliński, Gosztonyi
Wisła Płock: Kryczka, Byrtek, Hameha, Drozdrowicz, Reca, Sielawski, Rogalski

Śląsk nie strzela gola w 3. kolejnym meczu ekstraklasy u siebie po raz 7. w historii, poprzednio wiosną tego roku. Rekord to 4 mecze w 1969.

90+4 min. - Koniec meczu, nieśmiałe gwizdy z trybun.
90+1 min. - Kiełpin łapie piłkę po podaniu Kokoszki.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
89 min. - Śląsk nadal nie potrafi przebrnąć przez płocką obronę.
84 min. - Śląśk zdecydowanie zdominował drugą połowę, ale niestety nic z tego nie wynika.
83 min. - Kibice są co raz bardziej zniecierpliwieni pierwszego gola dla Śląska na własnym stadionie i głośno się tego domagają.
80 min. - Wisła w tym sezonie zdobyła 5 bramek po stałych fragmentach - najwięcej w lidze. Tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony na szczęście tej statystyki nie poprawili.
78 min. - Śląsk miał świetną szansę na kontrę, Biliński powinien zgrać piłkę do Alvarinho, ale źle trafił w piłkę i ta wylądowała w rękach Kiełpina. Gdyby Bila zaliczył celne podanie, Portugalczyk miał do bramki 40 metrów i tylko bramkarza Wisły przed sobą.

Dla Madeja to 375 występ w ekstraklasie.

76 min. - Drozdowicz zmienia Kante.
75 min. - Madej zmienia bezbarwnego Moriokę.
74 min. - Wisła zdecydowanie skupia się już tylko na obronie, wszyscy piłkarze gości biegają na własnej połowie.

Nigdy w historii występów tych drużyn nie padł remis i goście zawsze strzelali gola.

72 min. - Śląsk w natarciu! Najpierw pokazał się Alvarinho, który ładnie przedryblował na lewym skrzydle, podał do Bilińskiego, który został zablokowany. Po chwili Grajciar przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym i strzelił minimalnie obok słupka!

Śląsk - Wisła: doping (I połowa)

Śląsk w tym sezonie średnio notuje 2,8 strzału celnego na mecz - to najgorszy wynik w lidze. Po dzisiejszym spotkaniu średnia to nieco się podniesie, bo wrocławianie na koncie mają obecnie 3 uderzenia w światło bramki.

65 min. - Rogalski zmienia Krivetsa, w Śląsku Biliński za Mervo.

Śląsk nie przegrał 7 ostatnich spotkań u siebie, w trzech z nich nie tracąc bramki. Ostatnia porażka miała miejsce 5. marca z Zagłębiem Lubin.

62 min. - Pawelec spróbował szczęścia strzałem z 30 metrów, piłka przeleciała daleko obok bramki.
61 min. - Morioka probówał swojej firmowej akcji, czyli strzału z kilkunastu metrów prawą nogą, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym Kokoszka zaliczył głową podanie do Kiełpina.
59 min. - Alvarinho po małym zamieszaniu strzelił nad bramką.
54 min. - Słupek ratuje Wisłę przed stratą bramki! Grajciar dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, tam był Dwali, który oddał mocny strzał, ale niecelny. Było bardzo blisko!
51 min. - Pierwsza sytuacja bramkowa w tym meczu! Niestety dla Wisły. Reca czekał na piłke na dalszym słupku i się doczekał, nikt go nie pilnował, kąt był jednak ostry i Pawełek wygrał z nim pojedynek sam na sam.
50 min. - Niezła próba Recy zza pola karnego, ale Pawełek spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.
47 min. - No wreszcie Stjepanović zagrał prostą piłkę na jeden kontakt z Grajciarem, Słowak oddał celny strzał lewą nogą, ale Kiełpin nie miał problemów z interwencją.
46 min. - Zaczynamy drugą, oby lepszą połowę w wykonaniu Śląska.
46 min. - Reca zmienił Merebashviliego.

Śląsk pobił dzisiaj klubowy rekord minut bez strzelonego gola u siebie od początku sezonu ekstraklasy. Poprzedni z 2011 r. to 224 minuty.

Do tego spotkania Śląsk stworzył sobie tylko 8 sytuacji bramkowych - najmniej w lidze! Przedostatnia w tej klasyfikacji jest... Wisła Płock, która 11 razy zagroziła bramce przeciwnika.

W przerwie meczu w telewizji Eurosport dyrektor sportowy Wojciech Błoński zapowiedział, że kolejni nowi zawodnicy w Śląsku pojawią się w niedzielę i poniedziałek.

45 min. - Koniec pierwszej, fatalnej połowy.
42 min. - Pawelec taktycznie powstrzymał przeciwnika przy linii środkowej i zobaczył już trzecią żółtą kartkę.
41 min. - Kolejna typowa akcja na dzisiejszy mecz - Grajciar przetruchtał z piłką 20 metrów, po czym zupełnie nieatakowany podał do przeciwnika.
39 min. - Chociaż to dopiero pierwsza połowa, na boisku zrobiło się już dużo miejsca do rozgrywania piłki. Tylko trzeba jeszcze mieć na to jakiś pomysł.
38 min. - Morioka za faul napomniany żółtą kartką.
36 min. - Śląsk zmarnował kolejną kontrę, nie widać w tych akcjach żadnego pomysłu.
35 min. - Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze nawet 50-procentowej szansy na zdobycie gola. Oglądamy bardzo słaby mecz.

Śląsk także nie strzelił jeszcze w tym sezonie gola na własnym boisku. To również 3. najdłuższa seria od początku sezonu ekstraklasy.

31 min. - Goncalves ostro potraktował rywala, za co słusznie zobaczył żółtą kartkę.
29 min. - Furman strzelił z lewego narożnika z rzutu wolnego, ale dobrze ustawiony Pawełek nie dał się zaskoczyć.
26 min. - Teraz Japończyk zaliczył dobre dośrodkowanie, ale Grajciar nie zdołał oddać strzału.
25 min. - Morioka prowadził piłkę powoli w stronę przeciwnika przez 20-30 metrów tylko po to, by podać ją do rywala. Podziwiamy cierpliwość trenera Rumaka.
23 min. - Pierwszy celny strzał Śląska po niezłej kontrze, ale Kiełpin nie miał problemów z uderzeniem Grajciara.

Śląsk od 200 minut nie stracił gola na własnym boisku. Tylko 2 razy w historii zanotował dłuższą serię na starcie sezonu ekstraklasy.

17 min. - Teraz pokazał się Morioka, który starał się przedryblować kilku rywali, złapał przy tym dobry rytm, ale został powstrzymany. Śląsk jednak utrzymał się przy piłce, dobrze wymienił kilka podań pod polem karnym rywala, to była niezła składna akcja, ale zakończona faulem w ataku.

Pojedynek z Wisłą Płock to 80. spotkanie ekstraklasy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Bilans Śląska to: 38-26-15, bramki 106:71.

11 min. - Próba gry Wisły z pierwszej piłki zakończyła się szczęśliwie dla Śląska - piłka wyszła poza końcową linię.
8 min. - Śląsk wyszedł z kontrą po rzucie rożnym dla Wisły, Morioka miał sporo miejsca na dokładne podanie, ale niestety fatalnie wszedł w ten mecz podając wprost do przeciwnika. Wrocławianie potrzebują Japończyka w formie z zeszłego sezonu, ale ten jest na razie cieniem samego siebie.

Mariusz Pawelec dzisiaj po raz 230 w barwach Śląska. Dla Laszy Dwalego to 20. występ w polskiej ekstraklasie.

6 min. - Goście wybili piłkę, przejął ją Goncalves na połowie boiska, chciał uruchomić na prawym skrzydle Alvarinho, ale chociaż był nieatakowany - zamiast do swojego rodaka kopnął w aut.
6 min. - Rzut rożny dla Śląska. Tempo meczu pomimo dobrej pogody do gry jest niskie.

Przypomnijmy, że najniższa frekwencja we Wrocławiu w meczu ekstraklasowym na Stadionie Miejskim to 4282 kibiców na spotkaniu rozgrywanym również w piątek o 18:00. Przeciwnikiem był Górnik Łęczna.

2 min. - Pomimo problemów zdrowotnych trener Rumak postawił na słabego w tym sezonie Moriokę. Na prawym skrzydle występuję Grajciar.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Piłkarze wychodzą na murawę - Śląska na zielono, goście na niebiesko.

Na stadionie obecnych jest garstka kibiców - zarówno Śląska jak i Wisły.

Witamy ponownie we Wrocławiu! Tym razem podopieczni Mariusza Rumaka podejmą beniaminka - Wisłę Płock. Liczymy na o wiele lepszy mecz niż ostatnio. Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląsk Wrocław - Wisła Płock!

Autor relacji: Banan