Strzelcy: Mójta 61 - Biliński 45, Morioka 69, 80, Goncalves 72, Stjepanović 90

Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok (Mójta 46) – Boguski, Mączyński, Uryga, Małecki – Zachara (Drzazga 58), Brożek Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dwali - Goncalves, Stjepanović (Idzik 90) - Madej (Dankowski 90), Morioka, Alvarinho - Biliński (Mervo 90) Trener: Mariusz Rumak

Wisła Kraków: Zając, PIetrzak, Popović, Drzazga, Mójta, Cywka, Brlek
Śląsk Wrocław: Kamenar, Dankowski, Zieliński, Wiech, Idzik, Mervo

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa aż 5:1!
90+2 min. - Trzy zmiany w Śląsku. Wchodzi: Idzik, Mervo i Dankowski.
90+1 min. - 5:1 dla Śląska Wrocław! Gola zdobywa Ostoja Stjepanović, były zawodnik Wisły Kraków, nie cieszył się z bramki.
90 min. - Rzut karny dla Śląska za zagranie ręką!
89 min. - Ostatnio 4 bramki w lidze strzeliliśmy w Gdańsku Lechii.
88 min. - Drzazga nie opanował piłki w polu karnym Śląska, było tam jeszcze dwóch innych zawodników Wisły.
85 min. - Po strzale z rzutu wolnego Stjepanovicia, piłka odbija się od kogoś z muru i wychodzi na rzut rożny.
84 min. - Guzmics ostro fauluje Ostoję kilka metrów przed polem karnym.
80 min. - GOOOOOLLLLLLLLLL Piękna akcja Śląska. Wrocławianie spokojnie rozgrywali piłkę, po wrzutce w pole karne, Biliński trąca piłką głową do tyłu do Morioki, który znowu z kilku metrów zdobywa bramkę!
78 min. - Po wrzutce w pole karne, pewnie piłkę chwyta Pawełek.

Ostatnio 3 bramki Śląsk strzelił ponad rok temu w Łęcznej. Wygrał wtedy 3:2.

75 min. - Małecki oddał piekielnie mocne uderzenie z narożnika pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Pawełek!

Morioka zdobył 8.bramkę w Śląsku, wszystkie w ekstraklasie. Goncalves trafił po raz drugi.

72 min. - GOOLLLLLLLLLLLLl Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka ląduje na głowie Goncalvesa, który zdobywa trzecią bramkę dla WKS-u!
71 min. - A teraz żółty kartonik zobaczył Arkadiusz Głowacki za faul na Bilińskim.
70 min. - Żółtą kartkę otrzymał Adam Kokoszka. To jego 23. żółta karta w ekstraklasie w Śląsku, dogonił Pawła Króła, na 4. miejscu w klubowej klasyfikacji wszechczasów.
69 min. - Po rajdzie Madeja, piłka została podana do Bilińskiego, piłka przechodzi pod nim, dopada do niej Morioka i z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce.
69 min. - GOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLll MORIOKA!

Mecz z trybun ogląda selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

67 min. - Goncalves fauluje Brożka i przerywa akcję wiślaków.

Druga bramka Mójty przeciwko Śląskowi. Pierwszą zdobył grajcą w Podbeskidziu, w tym roku, również z rzutu karnego.

65 min. - Mamy przerwę w grze z powodu urazu Głowackiego, któremu udzielana jest pomoc medyczna.
64 min. - Uderzać przewrotką próbował Biliński, ale sędzia odgwizdał zbyt wysoko uniesioną nogę.
61 min. - Bramka dla Wiślaków. Mójta pewnie wykorzystuje jedenastkę. Pawełek był bez szans.
60 min. - Rzut karny dla Wisły :( Po zagraniu Pawła Brożka, piłką zagrał Celeban.
58 min. - Zmiana w Wiśle. Napastnik Krzysztof Drzazga wejdzie za Mateusza Zacharę.
55 min. - Po wrzutce w pole karne, gospodarze wybijają piłkę poza linię boczną.

Śląsk po powrocie do ekstraklasy wygrał na Wiśle dwa razy. Oba mecze po 1:0. pierwszy dał mistrza, drugi puchary.

Biliński zdobył 11. bramkę w Śląsku, w tym 7. w ekstraklasie. Po raz drugi w tym roku, wcześniej strzelił w Zabrzu.

50 min. - Podanie w pole karne, tam był mały kocioł, na szczęście obrońca Śląska oddala zagrożenie.

46 min. - Rozpoczęła się II połowa.
46 min. - Zmiana w składzie Wisły. Mójta wchodzi za Sadloka.

Koniec I połowy. Śląsk prowadzi 1:0!

To 11. połowa meczu bez straty gola dla Śląska, na 13 rozegranych.

45 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL Podanie do Bilińskiego, który zdobywa bramkę dla WKS-u! Idealnie tuż przed końcem I połowy!
41 min. - Morioka do Madeja, ten oddaje strzał z 16 metrów, ale Miśkiewicz wybija piłkę ponad bramkę.
40 min. - Dwójkowa akcja Wisły, podanie Jovicia do Brożka, ale piłka po uderzeniue wychodzi poza boisko.
39 min. - Alvarinho przejął piłkę na środku boiska, pobiegł z nią, oddał bardzo mocne uderzenie ale minimalnie obok słupka.
37 min. - Patryk Małecki na spalonym.
33 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Alan Uryga.

Piotr Celeban rozgrywa 210. ligowy mecz w Śląsku.

27 min. - Jović fauluje Alvarinho.
26 min. - Dobre podanie do Alvarinho, ale ten na spalonym.
24 min. - Akcja Wisły prawą stroną, ale piłkę po dośrodkowaniu Jovicia, przejął Pawełek.

Po kilku minutach gra została wznowiona.

Kibice Śląska odpalili race.

20 min. - Na boisku leży Ostoja Stjepanović.
19 min. - Morioce nie udało się podanie do Bilińskiego, który stał w polu karnym.
16 min. - Na uderzenie zdecydował się Mariusz Pawelec! Niestety zabrakło celności.

W zespole Śląska gra dziś trzech byłych zawodników Wisły: Pawełek, Stjepanović oraz Kokoszka.

14 min. - Madej zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.
12 min. - Tym razem na spalonym znalazł się Alvarinho.

Wisła też ma swój transparent: Słabi jesteście, każdy to czuje, a tych pozdrowień nikt nie przyjmuje

9 min. - Groźne podanie do Małeckiego, ale uprzedził go Pawełek.
8 min. - Ładne odegranie do Małeckiego, który oddał mocny strzał z 15 metrów, ale na szczęście niecelnie.
6 min. - Wrzutka do Madeja, ale ten na spalonym.
4 min. - Biliński do Madeja, ten na pamięć zagrał do tyłu do Morioki, ale ten był za daleko, żeby przyjąć piłkę.

Na sektorze Śląska pojawił się transparent: Śląsk i Lechia pozdrawiają Wiślaków z krwi i kości. Takich bez płetw i bez ości

2 min. - Po rzucie wolnym dla krakowian, piłka odbiła się od głowy Goncalvesa, ale po rykoszecie wyszła poza linię końcową.
1 min. - Zaczęliśmy!

To pierwszy mecz Wisły ze Śląskiem, po zerwaniu przez krakowian kibicowskiej przyjaźni.

Wisła w sześciu spotkaniach przegrała aż 5 z nich. Śląsk aż czterokrotnie zremisował 0:0.

Paweł Brożek rozegra dziś 300. mecz w Ekstraklasie.

Bence Mervo rozpocznie mecz na ławce rezerwowych! W składzie na Wisłę znalazł się Kamil Biliński.

Zachęcamy do czytania relacji LIVE ze spotkania Wisła Kraków - Śląsk Wrocław!