Strzelcy: Morioka 75' - Ćwielong 38', 51'

Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dwali - Stjepanović, Goncalves - Madej (61' Engels), Morioka, Alvarinho (69' Roman) - Biliński (61' Riera) Trener: Mariusz Rumak
Ruch Chorzów:(stroje: zielone) Lech - Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Koj - Ćwielong, Surma, Urbańczyk, Lipski, Mazek (90' Przybecki) - Visnakovs (83' Arak) Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Kamenar, Zieliński, Grajciar, Engels, Riera, Roman, Mervo
Ruch Chorzów: Skaba, Cichocki, Hanzel, Niezgoda, Przybecki, Nowak, Arak

To pierwsza porażka Śląska przed własną publicznością pod wodzą Rumaka.

Po trzech bezbramkowych remisach u siebie, Śląsk przegrał z Ruchem, który wyprzedzi wrocławian w tabeli.

90+5 min. - Koniec meczu!
90+4 min. - Rzut rożny dla Ruchu, Celeban uratował tę sytuację.
90+2 min. - Engels walczył o piłkę z Lechem, ale zawodnik Śląska była na spalonym.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 4 minuty.
90 min. - Przybecki zmienia Mazka.

Ryota Morioka do zdobycia 10 goli dla Śląska w ekstraklasie potrzebował 23 meczów. Mniej tylko Marco Paixão i Władimir Grieczniow.

86 min. - Dwali zobaczył żółtą kartkę za nierozważny faul w nogi przeciwnika, przy okazji taktycznie przerwał korzystną akcję.
83 min. - Arak zmienia Visnakovsa.
82 min. - Engels przyszykował sobie piłkę przed polem karnym do strzału, piłka mu nieco podskoczyła i Niemiec strzelił wysoko nad bramką.
81 min. - Od momentu przeprowadzenia przez Rumaka zmian Ruch ma problem z wyjściem ze swojej połowy.
79 min. - Żółta kartka dla Urbańczyka po faulu na Engelsie. To była korzystna akcja, obrońca Ruchu ją przerwał.

Śląsk strzela gola u siebie po 375 minutach. Tylko raz w historii zanotował dłuższą serię w ekstraklasie - 449 minut w 1969 r.

78 min. - Dobra gra z pierwszej piłki Śląska, nowi gracze wnieśli sporo ożywienia w grę wrocławian.

Ryota Morioka z rzutu karnego strzela swoją 10. bramkę dla Śląska. Wszystkie w ekstraklasie, 3. w obecnym sezonie.

75 min. - GOOOLLL!!! Morioka wykorzystał rzut karny! Japończyk strzelił w lewą stronę, tam też rzucił się Lech, ale strzał był na tyle precyzyjny, że piłka pewnie ugrzęzła w siatce.
74 min. - Do uderzenia szykuje się Morioka.
74 min. - Rierę faulował bramkarz Ruchu. To był pojedynek sam na sam. Grodzicki zobaczył kartkę za dyskusję.
74 min. - Rzut karny dla Śląska po faulu na Rierze!
71 min. - Riera wbiegał z lewego skrzydła, ale został zablokowany. To była dobra akcja.

Byli piłkarze WKS-u, którzy strzelili Śląskowi dublety w ekstraklasie: Skowronek, Pękala, Michaliszyn i Ćwielong.

70 min. - Niezła akcja Śląska, Roman zagrał na prawo do Engelsa, ten odegrał do środka do Hiszpana, który liczył na klepkę z Morioką, ale Japończyk fatalnie podał pod nogi przeciwnika.
69 min. - Ostatnia zmiana - Roman zmienił Alvarinho.
68 min. - Śląsk nie może złapać dobrego rytmu.
67 min. - Pierwsza żółta kartka - Alvarinho taktycznie zatrzymał rywala faulem.
63 min. - Engels miał już swoją pierwszą akcję na prawym skrzydle, ale został powstrzymany przez obrońcę. Trzeba go jednak pochwalić z ruch bez piłki.

Mario Engels pierwszym Niemcem w barwach Śląska Wrocław. Sito Riera drugim Hiszpanem.

61 min. - Madeja zmienia Niemiec Engels, Bilińskiego Hiszpan Riera.

Do wejścia szykują się Engels i Riera.

60 min. - Celeban zablokował Visnakovsa w polu karnym. Ruch się dopiero rozkręca?

Śląsk - Ruch: doping (I połowa)

59 min. - Celny, ale słaby strzał Stjepanovicia z 18 metrów.
56 min. - Kontra Ruchu po rzucie rożnym Śląska, Ćwielong masz szansę na trzeciego gola, ale strzelił głową niecelnie z bliskiej odległości.

Piotr Ćwielong zalicza drugi dublet przeciwko Śląskowi. Poprzednio 26 sierpnia 2006 r. przy Cichej w starej II lidze.

51 min. - GOL dla Ruchu. Pawełek wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym, Ćwielong strzelił po ziemi przy słupku, piłka jakimś cudem trafiła do siatki.
50 min. - Morioka strzelił z woleja z 16 metrów - obok bramki!
49 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym, wrocławianie próbują raz lewą, raz prawą stroną, ale nic z tego nie wynika.
46 min. - Niebiescy rozpoczęli drugą połowę.

Piłkarza wracają na murawę - oba zespoły bez zmian.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Śląsk ciągle bez gola we Wrocławiu, chociaż były ku temu okazje!

Piotr Ćwielong strzelił Śląskowi 4. bramkę w karierze: 3 dla Ruchu, jedną dla Wisły, 2 w ekstraklasie, 2 w II lidze.

45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
43 min. - Alvarinho popędził lewą stroną, zagrał płasko na dalszy słupek do Morioki, ale Kowalczyk wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.
41 min. - Kolejna szansa dla gości, Visnakovs wbiegał z lewej strony, huknął z narożnika pola karnego - na szczęście niecelnie.

Do rozmontowania wrocławskiej obrony wystarczyły dwa podania. Decydujące było Lipskiego, który nieatakowany zaliczył asystę.

38 min. - GOL dla Ruchu, Ćwielong przelobował Pawełka. To pierwszy gol we Wrocławiu w tym sezonie.
36 min. - Lipski strzelił z rzutu wolnego z 20 metrów na wprost od bramki, ale piłka przeleciała wyraźnie nad poprzeczką.

Śląsk nie strzelił gola u siebie od ponad 330 minut. To 4. najdłuższa seria wrocławian w ekstraklasie.

30 min. - Przerwa na uzupełnienie płynów. Może to tego brakowało do tej pory, by padła bramka we Wrocławiu?
27 min. - Od 297 minut we Wrocławiu nie padła bramka. To nowy rekord na boiskach ekstraklasy. Poprzedni ustanowiony został w 1991 roku.
25 min. - Ruch nie jest dzisiaj monolitem w defensywie, Śląsk musi to wykorzystać.

Śląsk z Ruchem Chorzów rywalizuje o ligowe punkty po raz 75. Wrocławianie wygrali dotychczas 25 razy, Niebiescy 26.

22 min. - Teraz minimalnie z 18 metrów przestrzelił Biliński! Czy ten stadion zostanie wreszcie odczarowany!?
21 min. - MORIOKA! Jak on tego nie strzelił! Japończyk przegrał pojedynek sam na sam z Lechem, chociaż długo biegł sam na wprost bramki i miał mnóstwo czasu na dokładne przymierzenie!

Już 317 minut bez gola u siebie. To 4. najdłuższa seria Śląska na boiskach ekstraklasy.

16 min. - Ruch często zagrywa piłkę w pole karne Śląska, ale jak do tej pory wrocławska obrona spisuje się bez zarzutu.

Śląsk nie strzelił gola u siebie od 300 minut (stan na rozpoczęcie meczu). To 6. najdłuższa seria wrocławian w ekstraklasie.

Dla Adama Kokoszki to 80. ekstraklasowy występ w Śląsku.

8 min. - Świetna kontra Śląska! Alvarinho pięknie zagrał daleką piłkę do Morioki, Japończyk miał do wyboru Madeja na prawym skrzydle lub Bilińskiego wbiegającego w pole karne. Wybrał wychowanka Śląska, któremu piłka jednak odskoczyła i Grodzicki skasował tę akcję.
6 min. - Morioka celnie zagrał do Bilińskiego, który znalazł się sam przed Lechem, strzelił potężnie, ale po pierwsze wprost w bramkarza Ruchui, po drugie - był na spalonym.
5 min. - Obie drużyny mają problem z utrzymaniem się przy piłce.
1 min. - Śląsk rozpoczął od akcji Alvarinho, niepewnie piąstkował młody Lech.

W pierwszym składzie Ruchu jest trzech byłych graczy Śląska - Grodzicki, Kowalczyk i Ćwielong (mistrzostwo).

Przed meczem piłkarze obu drużyn rozgrywają mini-mecz z dziećmi - to akcja promocyjna piłki nożnej w szkołach.

Piłkarze wychodzą na murawę w akompaniamencie Kasty - Śląsk Wrocław!

Wrocław ciągle czeka na pierwszego gola w tym sezonie. Być może pomoże w tym wymiana murawy, która dzisiaj zadebiutuje :)

Na trybunie Oporowska rozstawiono taśmę oddzielającą większą część tej trybuny. W ten sposób wszyscy kibice zgromadzą się w młynie.

Śląsk we Wrocławiu jest niepokonany od marca! O wynik jesteśmy spokojni, a bardzo ciekawy postawy nowych zawodników. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan