Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Girdvainis, Sedlar, Hebert - Pietrowski, Bukata (Zivec 75), Murawski, Mraz - Masłowski (Barisić 46), Jankowski, Badia (Moskwik 81) Trener: Radoslav Latal
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek – Pawelec, Celeban, Dwali, Augusto – Kokoszka, Stjepanović (Goncalves 59) – Dankowski, Alvarinho, Morioka (Riera 71) – Biliński Trener: Mariusz Rumak

Piast Gliwice: Rusov, Barisić, Moskwik, Zivec, Mokwa, Szeliga, Korun
Śląsk Wrocław: Kamenar, Zieliński, Engels, Riera, Goncalves, Madej, Mervo

Powstrzymamy się od pomeczowego komentarza.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Śmiech na sali. 1:1 po główce.
90+2 min. - Żółta kartka dla Piotra Celebana za ostrą reakcję na faul Moskwika, który też został upomniany przez sędziego.

Kamil Biliński strzela 12. bramkę dla Śląska, 8. w ekstraklasie, 2. w obecnym sezonie

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczy przynajmniej 4 minuty.
90 min. - GOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Biliński w lewy słupek i mamy 1:0!
90 min. - Żółta kartka dla Heberta.
89 min. - Rzut karny dla Śląska w 89 minucie spotkania! Kontra Śląska, Riera wrzucał do Bili, a ten był popchnięty z piłką.
87 min. - Riera wrzuca piłkę do Bilińskiego, ale przejmuje ję Hebert.
86 min. - Generalnie nic się nie dzieje. Mnóstwo niedokładności.
85 min. - Faul Dankowskiego na Zivcu.
81 min. - Ostatnia zmiana w Piaście. Moskwik za Badię.
80 min. - Spalony po stronie gospodarzy.
75 min. - Zmiana u gospodarzy. Zivec za Bukatę.
72 min. - Wrzuca Dankowski, Celeban główkuje, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
71 min. - Riera wchodzi za Moriokę.
71 min. - Morioka zwleka z odegraniem piłki do partnera. Wywalczył przynajmniej rzut rożny.
70 min. - Świetne podanie do Morioki, któy z 10 metrów... uderzył prosto w bramkarza.
68 min. - W poprzednich 3 meczach jedyną bramkę dla Śląska z Piastem strzelił Kamil Biliński.
68 min. - Żółta kartka dla Bukaty za faul na Goncalvesie.
67 min. - Piłka przeskoczyła Kamila Dankowskiego.
66 min. - Kontra Śląska. Morioka zagra do Alvarinho, przepychał się z Pietrowskim i niestety nie zdołał opanować piłki.
65 min. - Augusto chroni Śląsk przed stratą bramki.
64 min. - Mocna wrzutka Dankowskiego z rzutu rożnego, piłka po wybiciu przed zawodnika Piasta wychodzi na aut.
62 min. - Dobre podanie do Jankowskiego, który uderza z pierwszej piłki w polu karnym ale robi to bardzo niecelnie.

Filipe Goncalves zmienia Stjepanovicia i dołącza do Pawełka, Celebana, Kokoszki, Morioki i Alvarinho. Oni zagrali we wszystkich 12 meczach.

59 min. - Zmiana w Śląsku. Filip Goncalves wchodzi za Stjepanovicia.
55 min. - Kolejna wrzutka, uderzenie Girdvainisa, ale obok bramki.
54 min. - Stjepanović chciał chyba wybić piłkę poza stadion. Nie udało się.

Śląsk Wrocław kontra trener Radoslav Látal: 3 mecze, 3 porażki, bramki 1:5.

Mariusz Rumak kontra Piast Gliwice: 7 meczów, 6 zwycięstw i remis, bramki: 19:0 (słownie: dziewiętnaście do zera).

52 min. - Kolejna wrzutka w pole karne WKS-u: Dankowski wybija piłkę poza boisko.
50 min. - Faul Kokoszki. Gospodarze domagają się żółtej kartki (już jest nią upomniany).
49 min. - Podanie z prawej strony, ale Alvarinho oddala zagrożenie z pola karnego Śląska.
48 min. - Dwali blokuje uderzenie zawodnika Piasta.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.
46 min. - Zmiana w Piaście. Barisić wchodzi za Masłowskiego.

Za nami wyrównana I połowa spotkania. Tempo nie zachwyca, oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie bramki. Ale żaden nie potrafi stworzyć sobie optycznej przewagi. Czekamy na II połowę.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Po wrzutce Pietrowskiego, główkował Badia, który w ogóle nie był kryty, ale słabo uderzył.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy dolicza minutę.
45 min. - Po uderzeniu Mraza piłkę pewnie chwyta Pawełek.
44 min. - Po wrzutce Masłowskiego, główkował Girdvainis, ale niecelnie.
39 min. - Śląsk miał kontrę, ale Alvarinho nie miał komu podać. Ostatecznie strzał Dankowskiego został zablokowany.
38 min. - Po wrzutce Mraza, główkował Pawelec, piłka odbiła się od poprzeczki. Blisko samobójczej bramki obrońcy Śląska.

Najwięcej żółtych kartek w ekstraklasie wśród piłkarzy Śląska: Pawelec 48, Socha 28, Mila i Kokoszka 24.

36 min. - Po wrzutce Alvarinho główkował Celeban, ale piłka poleciała za słupkiem.
35 min. - Podanie do Bukaty, ale ten nie na spalonym.
33 min. - Biliński zbyt lekko podał do Dankowskiego, co zakończyło kontrę WKS-u.

Kokoszka z 4. żółtą kartką w tym sezonie - nie zagra przeciwko Niecieczy. To 24. upomnienie tego zawodnika w ekstraklasie w Śląsku.

31 min. - Bukata uderzał z rzutu wolnego z 20 metrów, ale na szczęście piłka przeleciała obok bramki.

Żółta kartka dla Adama Kokoszki.

28 min. - Tym razem wrzutka w pole karne Śląska, ale na szczęście wciąż 0:0.
27 min. - ACH! Po wrzutce Stjepanovicia, piłka została wycofana do tyłu, uderzał Dwali, ale prosto w bramkarza, Szmatuła na początku nie łapie, blisko był Biliński, ale ostatecznie bramkarz Piasta nadrobił swój błąd.
26 min. - Morioka znalazł się w świetnej sytuacji, z piłką w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, próbował później odegrać piłkę tyłem do Bilińskiego, ale zrobił to niedokładnie.

WKS nie strzelił w Gliwicach gola w poprzednich 3 występach. Poprzednio trafił tu Marco Paixao. Łącznie to już 300 minut.

25 min. - Mocna wrzutka Śląska, przepuszcza piłkę Morioka, ale Biliński zostaje uprzedzony przez Szmatułę.

Śląsk przegrał z Piastem 3 poprzednie mecze, zaś w ostatnich 10 wygrał tylko raz.

23 min. - Dośrodkowanie Mraza w pole karne, ale Jankowski nie zdążył dobiec do piłki.

Śląsk w poniedziałkowych wyjazdach w ekstraklasie nie zanotował dotąd strat (3:0 i 2:0 w Szczecinie oraz 1:0 w Bielsku-Białej).

23 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego, przy słupku próbował uderzyć Girdvainis, ale nie doszedł do piłki.
22 min. - Faul Kokoszki na Badii.
21 min. - Wrzutki: Stjepanovicia i Dankowskiego, po żadnej nie ma zagrożenia pod bramką Szmatuły.
20 min. - Po chwili wrzutka z prawej strony, ale Pawełek łapie piłkę.
19 min. - Mraz nieźle wrzuca piłkę w pole karne na głowę Badii, ale na szczęście lepszy okazał się Augusto.
18 min. - Podanie do Alvarinho, ale ten na spalonym.
17 min. - Bukata podaje do Jankowskiego, ale ten na szczęście nie przyjął piłki. Był na linii wraz z wrocławskimi obrońcami.

Śląsk nie wygrał wrześniowego wyjazdu w lidze od 5 lat (od 1:0 na Cracovii). W kolejnych 7 meczach uzbierał 3 remisy.

14 min. - Po wrzutce w pole karne gospodarzy, fauluje Celeban. Dobija Morioka, ale już po gwizdku sędziego.
13 min. - Szmatuła wypuścił piłkę z rąk, ale Biliński nie dał rady czegoś z tego ugrać.
12 min. - Po dośrodkowaniu Mraza w pole karne Śląska, Dwali oddala zagrożenie.

W całej swojej historii Śląsk wygrał tylko 2 mecze na boisku aktualnego wicemistrza Polski: w 1979 i 2000 r. ograł Widzew.

11 min. - Morioka do Pawelca, ten nie zdąża przyjąć piłki, ale udaje mu się wywalczyć aut.
10 min. - Po dośrodkowaniu Stjepanovicia z rzutu rożnego, piłkę z dala od własnego pola karnego wybija Jankowski.

Poprzednio Śląsk przegrał 3 razy z rzędu 3 lata temu: w Zabrzu z Górnikiem (2:3) oraz u siebie z Jagiellonią (0:1) i Zawiszą (1:2).

9 min. - Długie podanie do Bilińskiego, piłka odbiła się przypadkiem od gracza Piasta, wrocławianie rozpoczną od rzutu rożnego.
7 min. - Morioka faulowany w środku pola.

Śląsk nie wygrał w Gliwicach od ponad 6 lat, w sumie 6 spotkań. To obecnie najdłuższa seria wrocławian.

Mraz to był gracz Śląska Wrocław. Z kolei Masłowski to ten, co chciał grać, ale nigdy do wrocławskiego zespołu nie trafił.

4 min. - Masłowski niedokładnie podaje do Mraza i piłka wychodzi poza wychodzi.

Kokoszka rozgrywa dzisiaj 100. mecz w Śląsku. Morioka z kolei 25. w ekstraklasie, a Pawełek 230.

2 min. - Morioka lekko uderzył z rzutu wolnego, piłka wylądowała w rękawicach Szmatuły.
1 min. - Śląsk rozpoczął!

Pawelec i Biliński wracają do składu po 2 meczach (z bilansem 0:7).

Tym razem Sito Riera oraz Mario Engels rozpoczną na ławce rezerwowych. Z kolei Angel Roman nie zmieścił się nawet w meczowej osiemnastce.

Do składu Śląska wraca Augusto! Statystyki WKS-u z nim w składzie: 2-3-0, 4:1 kontra 1-1-4, 6:12

Śląsk nie ma dobrej serii. Przegrał ostatnie trzy mecze. Czas na przełamanie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!