Strzelcy: Fryc (s) 23', Kędziora 41', Osyra 63'

Śląsk Wrocław:(stroje: Białe) Pawełek - Pawelec, Celeban, Dvali, Augusto - Goncalves, Stjepanović (Idzik), Alavarinho (Madej), Dankowski, Morioka - Biliński Trener: Mariusz Rumak
Bruk-Bet Termalica Nieciecza:(stroje: Pomarańczowe) Pilarz - Fryc, Osyra, Pleva, Guilherme, Putiwcew - Babiarz (Gutkovskis), Stefanik (Misiak), Gergel, Kupczak - Kędziora (Nowak) Trener: Czesław Michniewicz

Śląsk Wrocław: Kamenar, Idzik, Madej, Roman, Riera, Zieliński, Mervo
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Baran, Smuczyński, Miśak, Stano, Nowak, Gutkovskis, Koval

Koniec meczu. Śląsk żegnany gwizdami z całego stadionu. Z trybuny B słychać tylko jedno - "Biegać, walczyć i się starać, a jak nie to...". Fatalna druga połowa w wykonaniu Wojskowych. Śląsk znów bez zwycięstwa przed własną publicznością. Co na to trener Rumak? Już za chwilę konferencja prasowa.

92 min. - Zawodnicy z Niecieczy inteligentnie wywalczyli stały fragment gry w okolicy pola karnego Pawełka przybliżając tym samym koniec spotkania.
90 min. - Śląsk dostaje od sędziego 3 minuty na odwrócenie losów spotkania, a Termalica na podwyższenie rezultatu.
90 min. - Spotkanie dobiega powoli końca. Podobnie jak czas trenera Rumaka w Śląsku?
88 min. - Śląsk zamknął teraz na własnej połowie rywala.
86 min. - "Biegać, walczyć i się starać, a jak nie to...". W takiej atmosferze piłkarze Śląska będą kończyć to spotkanie.

Dla Mariusz Pawelca to już 49. żółta kartka w barwach Śląska na boiskach ekstraklasy.

81 min. - Mariusz Pawelec ukarany żółtą kartką. Śląsk w ostatnich minutach zepchnięty do defensywy.
80 min. - Trybuna B nie ma już cierpliwości dla golkipera Śląska.
78 min. - Misiak zmienia Stefanika. Natomiast w Śląsku na boisku melduje się Madej. Zmienia on Alvarinho.
76 min. - Dobra interwencja Mariusza Pawełka. Mogło być już 1:3.
75 min. - Korner dla Śląska. Na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik bez zmian, podobnie jak skład Śląska na boisku.
73 min. - Kartka dla Dalibora Plevy.
72 min. - Boisko opuszcza Wojciech Kędziora, strzelec wyrównującego gola. Zastępuje go Dawid Nowak.
70 min. - Morioka wreszcie decyduje się na oddanie strzały zza pola karnego. Piłka powędrowała jednak prosto w środek bramki. Pilarz nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

Poprzednio rywal Śląska odwrócił wynik meczu w lutym tego roku, a była to Jagiellonia Białystok.

68 min. - Mariusz Pawełek nie ma teraz łatwo. Za jego plecami cały sektor B przeciw niemu.
66 min. - Trener Rumak nie decyduje się na razie na kolejne zmiany. Wrocławianie ewidentnie nie mają pomysłu na grę.
63 min. - 1:2. Kornel Osyra podwyższa wynik meczu.
62 min. - Tym razem rzut rożny wykonywać będą zawodnicy z Niecieczy. Dobrą interwencją popisał się Augusto.

Mariusz Idzik zalicza swój 7. występ w Śląsku, a 5. w ekstraklasie.

58 min. - Zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Bartłomiej Babiarz. Zastępuje go Vladislavs Gutkovskis.

Filipe Gonçalves upomniany drugą żółtą kartką w tym meczu. Śląsk od 48 minuty gra w osłabieniu. To 3. kara tego zawodnika w ekstraklasie. Filipe Gonçalves jest 1. zawodnikiem Śląska usuniętym z boiska w tym sezonie. Poprzedni był Jacek Kiełb wiosną w Kielcach.

57 min. - Kolejny korner dla Śląska po akcji Dankowskiego.
55 min. - Rzut rożny dla Wojskowych. Poza pole karne piąstkuje Pilarz.
54 min. - Przed szansą na zmianę rezultatu stanął Roman Gergel. Zawodnik Słoni przestrzelił ponad poprzeczką.
51 min. - Ofensywna zmiana. Stjepanovicia zmienia wspomniany Mariusz Idzik.
50 min. - Do wejścia przygotowany Mariusz Idzik.
48 min. - Śląsk będzie kończył ten mecz w 10. Drugą żółtą kartką ukarany Goncalves.
46 min. - Morioka do tyłu i rozpoczynamy II połowę.

Po pierwszej połowie przy Alei Śląska remis 1:1. Wrocławianie mają 45 minut na przełamanie. Słonie są dzisiaj do ogrania!

45 min. - Korner dla Wrocławian. Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.
43 min. - Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Rzut wolny 45 metrów od bramki wykonywać będzie Śląsk.
41 min. - Jedenastkę pewnie wykorzystuje Wojciech Kędziora. 1:1. Czy sędzia popełnił błąd?
39 min. - Rzut karny dla Słoni. Faulował Mariusz Pawelec.
35 min. - Żółta kartka dla Goncalvesa za faul w środkowej strefie boiska.

Śląsk prowadzi w meczu u siebie po raz pierwszy od zakończenia poprzedniego sezonu. 473 minuty to 3. najdłuższa passa klubu w ekstraklasie.

32 min. - Pawelec ofiarnie interweniuje we własnym polu karnym. Słonie wykonywały rzut rożny, który pewnie broni Pawełek. Po starciu w powietrzu na murawie wylądował jeden z podopiecznych trenera Michniewicza.

Po raz 25. na boiskach ekstraklasy występuje z kolei Lasza Dwali, który opuścił jedynie mecze z Lechią Gdańsk oraz wiosenny z Wisłą Kraków.

28 min. - Ależ akcja Morioki! Japończyk mógł sam przesądzić już o wyniku tego spotkania. Przebiegł z piłką blisko 60 metrów, minął po drodze rywala i uderzył na bramkę. Piłkę jakimś cudem złapał jednak Krzysztof Pilarz.
25 min. - Bramka zostaje zapisana jako samobójcza i trafia na konto Patryka Fryca.
23 min. - GOOOOOOL!!! Akcja niemal z niczego. Prostopadłym podaniem obsłużony został Kamil Biliński, który zagrał w pole karne rywala. Piłka w zamieszaniu trafia do siatki. Nie wiadomo jeszcze tylko kto trafił.
22 min. - Żółtą kartką upomiany zawodnik Słoni Guilherme. Rzut wolny dla Śląska bez większej historii.
21 min. - Zawodnicy Śląska raz po raz posyłają teraz piłkę z bocznych sektorów boiska do wbiegającego Kamila Bilińskiego i Ryoty Morioki.

17 min. - Śląsk utrzymuje się teraz dłużej przy piłce. Zawodnicy nie są jednak w stanie przedostać się w okolice pola karnego rywala.

Celeban jest 14. zawodnikiem w historii Śląska, który rozegrał przynajmniej 250 meczów. Poprzednio do tego elitarnego klubu wstąpił Sztylka. W cieniu Celebana: Kamil Biliński rozgrywa dziś 60. spotkanie w ekstraklasie. Wszystkie w barwach Śląska.

12 min. - Wrocławianie nie są jak na razie w stanie skonstruować ataku pozycyjnego. Zawodnicy z Niecieczy uniemożliwiają to swoim skutecznym pressingiem.

Na trybunie B dziś widnieje taki transparent - "Czy ktoś wam to wytłumaczy? Chcemy oddanych klubowi działaczy! Tadeusz Pawłowski"

Od powrotu do Śląska latem 2014 r. Celeban opuścił jedynie mecz Pucharu Polski w Stalowej Woli oraz ligowe starcie z Zagłębiem Lubin.

8 min. - Na bramkę uderzał Kornel Osyra. Piłka na szczęście poszybowała wysoko ponad poprzeczką.
8 min. - Nieudana interwencja Dwaliego w okolicy pola karnego. Słonie będą wykonywać rzut wolny.

Celeban z 250 meczów w Śląsku 198 zaliczył w ekstraklasie, 16 w II lidze i Pucharze Polski, 11 w Pucharze Ekstraklasy, a 9 w europucharach.

5 min. - Wreszcie pierwsza akcja Śląska. Ciekawego zagrania z 40 metrów próbował Kamil Dankowski. Niewiele zabrakło a do piłki dopadłby osamotniony Ryota Morioka.

5 min. - Za nami pierwsze pięć minut spotkania, które przebiegają pod dyktando drużyny przyjezdnej.
1 min. - Termalica od środka!

Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a z trybun słychać tylko jedno - "Biegać, walczyć i się starać, a jak nie to...". Dziś tylko zwycięstwo!

W meczowej 18-stce nie znalazł się dzisiaj Mario Engels.

Dzień dobry z Alei Śląska! Spotkanie poprzedziła uroczystość wręczenia pamiątkowej tablicy kapitanowi Wojskowych Piotrowi Celebanowi z okazji rozegrania w barwach Śląska 250 meczy!

Trwa rozgrzewka obydwu zespołów. Kibiców baaardzo mało.

Czekamy na pierwsze zwycięstwo we Wrocławiu w tym sezonie. Już wystarczająco długo czekaliśmy, prawda? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Szkunter