Strzelcy: 69' Dankowski, 85' Kokoszka- 82' Abalo

Korona Kielce:(stroje: ) Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste - Kiełb, Możdżeń, Grzelak, Aankour, Pylypchuk, Palanca Trener: Tomasz Wilman
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Kamenar – Dankowski, Dvali, Celeban, Augusto – Kokoszka, Goncalves, Alvarinho, Morioka, Roman – Biliński Trener: Mariusz Rumak

Korona Kielce: Małkowski, Marković, Cebula, Abalo, Zając, Gabovs, Przybyła
Śląsk Wrocław: Pawełek, Engels, Grajciar, Mervo, Riera, Stjepanović, Zieliński

94 min. - KONIEC meczu! Śląsk zwycięża w Kielcach 2:1 po bramkach Dankowskiego i Kokoszki!
90 min. - Węgier ukarany żółtą kartką
90 min. - Mervo za Bilińskiego
89 min. - Rymaniak otrzymuje żółtą kartkę, a Szandrocho upomniany. Między panami doszło do ostrej wymiany zdań
88 min. - Niebezpiecznie pod bramką Śląska. Sytuacji jednka nie zdołał wykorzystać Abalo
87 min. - Faulowany Sito Riera
86 min. - Śląsk przyspieszył i odpowiedział na wyrównującą bramkę Korony. Po pewnym strzale Kokoszki Śląsk prowadzi 2:1!
84 min. - ADAM KOKOSZKA BRAMKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
83 min. - Bramkę dla kielczan zdobywa Abalo
82 min. - Gol dla Korony
80 min. - Rzut rożny dla Korony. Dośrodkowuje Możdżeń, ale wybija Bila
79 min. - Pylypchuk niedokładnie podaje do Możdżenia. Śląsk wznowi od bramki
76 min. - Interwencja Dankowskiego zatrymuje kontre Koroniarzy
75 min. - Gra gości znacznie się ożywiła. Śląsk zaciekle atakuje
73 min. - W zespole trenera Wilmana schodzi Palanca. Zastąpi go Przybyła
72 min. - Morioka próbuje strzelać, ale piłka trafia w Pylypchuka
70 min. - Zmiana w drużynie kielczan. Za Kiełba Daniel Abalo Paulos

Stały fragment gry pierwszorzędnie wykorzystuje Kamil Dankowski! Korona 0:1 Śląsk

69 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! PETARDA DANKOWSKIEGO!
68 min. - Rzut wolny dla gości. Żółta kartka dla Pylypchuka
66 min. - Grajciar uderza z woleja, jednak piłka wysoko ponad bramką Gostomskiego
65 min. - Rzut rożny dla Śląska
64 min. - Śląsk przed szansą! Grajciar dośrodkowuje, a zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Biliński
61 min. - Gdyby wysokie zagranie z rzutu wolnego Kiełba opanował Pylupchuk, gospodarze mieliby dogodną okazje do zdobycia pierwszego gola
61 min. - Żółtą kartką ukarany Adam Kokoszka.
59 min. - Zmiana w zespole Śląska. Grajacy z numerem 7 Roman opuszcza boisko. Na jego miejsce Peter Grajciar
55 min. - Kibice w Kielcach nadal czekają na gole. Obie drużyny grają w środku pola, a sytuacji strzeleckich brak.
54 min. - Roman oddaje strzał, ale Gostomski spokojnie łapie

Sektor gości świeci pustkami. Kibice nie mogli dłużej patrzeć na wyczyny swoich podopiecznych. Jak widać udali się w podróż powrotną do Wrocławia

51 min. - Dobre podanie od bramki do Morioki. Dankowski ładne wrzuca Bilińskiemu. Goście mogli strzelić gola
49 min. - Kontra Śląska. Po rajdzie Bilińskiego piłkę przechwyca Roman, ale nie mając do kogo zagrywać podaje do stojącego z tyłu Goncalvesa
48 min. - Rafał Grzelak leży na murawie. Biliński otrzymuje żółtą kartkę.
47 min. - Pylypchuk szuka Palanci, ale wybija Pawelec
46 min. - Śląsk przed szansą. Kielczanie jednak nie pozwalają na oddanie strzału

Korona wybiega z szatni. Czekamy na gwizdek sędziego

Piłkarze Śląska już na murawie. Zaczynamy drugą połowę

W trakcie meczu przyjezdni kibice z Wrocławia wyrazili niezadowolenie z gry piłkarzy Śląska. Wierzymy, że w drugiej połowie zielono-biało-czerwoni wykażą więcej zaangażowania i chęci do walki

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce remisuje ze Śląskiem do przerwy 0:0. Mecz nie obfituje w sytuacje strzeleckie, choć zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramki mieli w tej odsłonie podopieczni trenera Wilmana.
44 min. - Morioka dośrodkowuje do Bilińskiego, niestety Gostomski broni
43 min. - Z dystansu uderza Palanca, ale obok bramki Kamenara. Wynik nadal bez zmian
42 min. - Korona atakuje, Śląsk wybija
41 min. - Żółta kartka dla Wierchowcowa za faul na Bilińskim
39 min. - Alvarinho zagrywa rękę na linii pola karnego Korony
38 min. - Dankowski w polu karnym gospodarzy przerzuca piłkę do Alvarinho. Portugalczyk jednak nie opanowuje futbolówki
37 min. - Korona szuka możliwości wyjścia na prowadzenie. Po akcji Kiełba z Możdżeniem i Palancą
36 min. - Kiełb strzela z rzutu wolnego. Kamenar bez problemu łapie piłkę
35 min. - Dvali fauluje Palance. Przed szansą z rzutu wolnego gospodarze
33 min. - Roman usiłuje oddać strzał, jednka blokuje go Kallaste
32 min. - Faul na Możdżeniu. Korona ze stałego fragmentu
31 min. - Morioka strzela z dystansu. Gostomski broni
30 min. - Morioka wypuszcza piłkę Bilińskiemu, jednak nieporozumienie między zawodnikami nie przyniosło okazji do strzelenia bramki
29 min. - Celeban fauluje Palance
28 min. - Ładna kontra Śląska ale, Roman zatrzymany
27 min. - Kallaste wymija Alvarinho, ale Korona nie oddaje strzełu. Goście przejęli piłkę
25 min. - Pylypchuk strzela głową, a Dvali nie zdołał przechwycić piłki. Na szczęście dla Śląska piłka nie znalazła się w siatce
24 min. - Gospodarze coraz bardziej napierają na bramkę wrocławian.
23 min. - Rajd Aankoura powstrzymany przez defensywę Śląska. Kamenar wybija niecielnie
22 min. - Jacek Kiełb wykonuje rzut rożny, po którym żaden z zawodników nie zdołał opanować piłki. Śląsk od bramki
20 min. - Dejmek fauluje Bilińskiego. Przy piłce Śląsk
19 min. - Po zamieszaniu w polu karnym uderzać próbuje jeszcze Alvarinho, ale piłka zostaje wybita
19 min. - Morioka usiłuje przejść obronę Korony, ale bezskutecznie
18 min. - Dankowski ładnie przecina akcj Kiełba i Kallaste
17 min. - Gostomski od bramki. Roman wybija na aut
16 min. - Ręka Bilińskiego w polu karnym Koroniarzy
15 min. - Alvarinho schodzi do srodka i oddaje strzał. Piłka szybuje ponad bramkę Gostomskiego
14 min. - Po zamieszaniu w ponbliżu pola karnego gości, Wojskowi wychodzą z kontrą
13 min. - Wymiana podań między Kokoszką a Augusto. Korona z autu
13 min. - Rymaniak uderza głową na bramkę gości. Kamenar interweniuje
12 min. - Kiełb posyła długie podanie do Palanci. Rzut rożnt dla Korony
11 min. - Goście szukają sposobu na przedarcie się przez defensywę kielczan
11 min. - Augusto z rzutu rożnego do Kokoszki, Korona wybija
11 min. - Biliński dogrywa w polu karnym do Morioki, ale Wierchowcow ratuje swoj zespół
10 min. - Faulowany Goncalves
10 min. - Gospodarze z rzutu rożnego, wybija Dvali
9 min. - Dalekie podanie Gostomskiego do Kiełba, który szuka w polu karnym swoich zawodników, jednak Dankowski blokuje
8 min. - Korona rozgrywa na swojej połowie
7 min. - Celeban podaje do Kamenara, a ten wybija piłkę. Goście spokojnie od lini obrony
6 min. - Dośrodkowanie Dankowskiego, ale Kallaste blokuje
5 min. - Kiełb do Palanci, ale blokuje Dankowski
4 min. - Gospodarze z rzutu różnego, ale piłka ląduje na aucie
3 min. - Goncalves blokowany przy lini środkowej przez Kiełba
2 min. - Kamenar od bramki
1 min. - Sędzia odgwizdał spalonego
1 min. - Biliński do Morioki

Trzy zmiany w wyjściowym składzie: Dankowski na prawej obronie, Kokoszka na szóstce, a Joan Roman na prawym skrzydle

Obie ekipy już na murawie

Zarówno gospodarze, jak i goście stoczą zaciętą walkę o cenne punkty. Korona Kielce zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli, natomiast Śląsk uplasował się na pozycji 14.

Za kilkanaście minut rozpocznie się ostatnie spotkanie 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy miejscową Koroną, a Śląskiem Wrocław. Zapraszamy do czytania tekstowej relacji LIVE!

Autor relacji: Claudia Haor