Strzelcy: Morioka 15, Biliński 20, Grajciar 29

Górnik Łęczna:(stroje: zielone) Prusak - Mierzejewski (Sasin 75), Szmatiuk, Gerson, Leandro - Drewniak, Danielewicz - Bonin, Hernandez, Piesio (Śpiączka 65) - Pitry (Grzelczak 82) Trener: Andrzej Rybarski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kamenar - Dankowski, Celeban, Dwali, Augusto - Kokoszka, Goncalves (Stepanović 86) - Grajciar (Riera 64), Morioka, Alvarinho (Madej 60) - Biliński. Trener: Mariusz Rumak

Górnik Łęczna: Małecki, Sasin, Pruchnik, Tymiński, Dźwigała, Grzelczak, Śpiączka
Śląsk Wrocław: Pawełek, Stjepanović, Pawelec, Madej, Engels, Idzik, Riera

Następny mecz Śląsk rozegra we Wrocławiu w niedzielę 6 listopada o 15:30. Rywalem będzie KGHM Zagłębie Lubin.

To było dobre i dynamiczne spotkanie. Gospodarze oddali ponad 20 strzałów, ale ani razu nie byli w stanie pokonać Kamenara.

Śląsk wygrywa w Lublinie 3:0. To najwyższe wyjazdowe zwycięstwo do zera od 22 maja 2014, kiedy WKS rozgromił w Białymstoku Jagiellonię.

96 min. - Koniec!
90+4 min. - cor Rzut rożny. Strzał Bonina zablokowany,
90+3 min. - To chyba ostatnia szansa dla gospodarzy. Rzut rożny. Na razie jednak potrzebna jest pomoc dla Szmatiuka, który ucierpiał przy jednej z interwencji.
90 min. - 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Paweł Sasin debiutował w ekstraklasie w Śląsku, potem 186 meczów rozegrał dla 5 innych klubów. Tylko 9 piłkarzy po odejściu z WKS-u ma więcej takich występów.

87 min. - Ależ byłby gol! Po rzucie rożnym przewrotką uderza Riera i piłka trafia w poprzeczkę.
87 min. - Bomba Bilińskiego z 25 metra tuż nad bramką.
86 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Za Goncalvesa pojawił się Stepanović.

Spotkanie w Lublinie ogląda 2606 widzów.

84 min. - Dobra szansa dla Łęcznian. Drewniak minął obrońców, wyszedł na dobrą pozycję, jednak jego strzał był zbyt łatwy dla Kamenara.
83 min. - W Lublinie oglądamy dobre spotkanie z dużą ilością strzałów.
82 min. - Koniec meczu dla Pitrego, za niego wchodzi Grzelczak.
80 min. - Piłka w siatce, ale gola nie ma. Po podaniu Bilińskiego trafia Riera, ale zamiast bramki jest podniesiona w górze chorągiewka sędziego liniowego.
79 min. - Wrocławianie próbują odebrać piłkę już pod polem karnym Górnika. Powoduje to dużą nerwowość w szeregach gospodarzy.
78 min. - Riera zagrywa do Bilińskiego, ten próbuje odegrać do znajdującego się na świetnej pozycji Morioki, ale akcję przerwał Gerson.
76 min. - Morioka uderza zza pola karnego, broni Prusak.
75 min. - Były piłkarz Śląska Paweł Sasin zastąpił Mierzejewskiego.
75 min. - Faul Celebana 17 metrów od bramki Śląska.
73 min. - Śpiączka mocno trafił w twarz Dankowskiego, ale nie obejrzał za to żółtej karki.
71 min. - Za chwilę na boisku pojawi się Mariusz Idzik.

Śląsk strzelił z Górnikiem Łęczna we wszystkich 6 meczach Ekstraklasy. Tylko z Podbeskidziem udało mu się to od początku rywalizacji w elicie.

68 min. - Augusto wbiegł dynamicznie w pole karne, ale oddał zbyt lekki strzał, z którym nie miał problemów Prusak.
67 min. - Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, ale w polu karnym górą Wrocławianie.
65 min. - Zmiana także w Górniku. Na boisku pojawił się Śpiączka, a zszedł Piesio.
64 min. - Riera zastępuje Grajciara.
62 min. - Przygotowany do wejścia na boisko jest Riera.

Śląsk na ten moment jest najlepszą drużyną Ekstraklasy na wyjazdach. Zdobył też na nich najwięcej bramek. Niestety jest też najsłabszy w meczach u siebie.

60 min. - Zmiana w zespole Śląska. Alvarinho został zastąpiony przez Łukasza Madeja.
59 min. - Piesio próbuje uderzać z bardzo ostrego konta. Bez zagrożenia dla bramki Kamenara.
58 min. - Bonin otrzymał dobre podanie i wpadł w pole karne. Świetnie wybił mu jednak piłkę spod nóg Lasza Dwali.
56 min. - Seria zablokowanych strzałów Śląska, potem piłka trafia do Augusto, ale ten uderza bardzo niecelnie.

Dodatkowo tylko 7 zawodników potrzebowało mniej występów od Morioki (29), aby strzelić 11 bramek dla Śląska w Ekstraklasie. Najlepszy był Marco Paixao (22).

Ryota Morioka jest 5. piłkarzem w historii Śląska, który zdobył więcej niż 10 bramek w roku kalendarzowym na boiskach Ekstraklasy.

52 min. - Znów groźnie pod bramką Prusaka, ale po podaniu Augusto na spalonym znajdował się Biliński.
50 min. - Dobrze zapowiadająca się kontra Śląska skasowana przez Gersona.
49 min. - Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy.
48 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska Kokoszka lepszy w powietrzu od Pitrego.
46 min. - Bonin uderza groźnie, ale niecelnie.
46 min. - Gospodarze rozpoczynają drugą połowę.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie.

Śląsk zakończył właśnie jedna ze swoich 3 najlepszych wyjazdowych połówek w Ekstraklasie. 3:0 prowadził w Mielcu (1995) i Gdańsku (2014).

46 min. - Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 3:0.

Górnik Łęczna to ulubiony rywal Bilińskiego w czasie jego pobytu w Śląsku, strzelił mu już 3 gole. W Śląsku trzy bramki Łęcznianom wbił jeszcze tylko Morioka.

43 min. - Mocny strzał Dankowskiego zza pola karnego broni Prusak.
42 min. - Biliński świetnie wyprzeda Gersona i temu nie pozostało nic innego niż faul. Obrońca dostał za to zagranie żółtą kartkę.
42 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska. Na szczęście gościom nie udało się oddać strzału.
40 min. - Bonin ścina do środka i oddaje strzał. Na posterunku jednak znów jest Dwali.

Najskuteczniejsi strzelcy Śląska w tym sezonie: Morioka (4), Biliński (3), Grajciar (3). Wszyscy trafili już dzisiaj do siatki.

38 min. - Hernandez dobrze znalazł się w polu karnym i zdołał oddać strzał. Na szczęście na posterunku był Lasza Dwali.
37 min. - Kontra Górnika zakończona strzałem, ale znów bez problemów Kamenar.
36 min. - Morioka zagrywa do Augusto, który wpada w pole karne i upada po zderzeniu z rywalem. Sędzia nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.
25 min. - Adam Kokoszka został upomniany 30 żółtą kartką w Śląsku i już 7 w tym sezonie.
33 min. - Grajciar próbuje z około 25 metrów, ale piłka przeleciała metr nad bramką.
33 min. - Bonin fauluje Augusto, stały fragment dla Wrocławian.
31 min. - Żółtą kartką ukarany Adam Kokoszka.
29 min. - I już 3 dla Śląska. Alvarinho dośrodkowuje piłkę w pole karne. Bramkarz gospodarzy wychodzi, ale niedokładnie wybija piłkę. Do bezpańskiej futbolówki wychodzi Grajciar i trafia do pustej bramki.

Trener Mariusz Rumak trzykrotnie rywalizował z Górnikiem Łęczna, ale zawsze jako gospodarz. Odniósł 1 zwycięstwo i 2 razy zremisował.

25 min. - To dopiero pierwsza żółta kartka Grajciara w tym sezonie.
24 min. - Leandro jest trudnym rywalem dla Grajciara. Słowak fauluje i dostaje żółtą kartkę.
20 min. - Ależ bramka! Kokoszka zagrywa piłkę do Bilińskiego, a ten przepięknym uderzeniem pokonuje Sergiusza Prusaka. 2:0 dla Śląska!
20 min. - Dzięki dzisiejszemu golowi Morioka ma już 11 trafień dla Śląska (wszystkie w Ekstraklasie), a w tym sezonie to 4 bramka Japończyka.

Kamil Biliński rozgrywa dziś 80. mecz dla Śląska, dla Laszy Dwalego to 30 występ, a dla Augusto 10.

18 min. - Drewniak spróbował uderzyć z dystansu, ale próba była bardzo niecelna.
17 min. - Próba kontrataku Śląska, ale Grajciar zagrał zbyt mocno.
15 min. - Gooool. Morioka trafił bezpośrednio z rzutu wolnego!
14 min. - Faul na Kamilu Bilińskim tuż przy linii pola karnego. Będzie świetna okazja dla Wrocławian.

Po raz 10. Śląsk rozgrywa ekstraklasowe spotkanie w Lublinie. Wygrał tylko raz, wiosną 1987 roku. Za to aż 3:0.

12 min. - W Lublinie przestało padać.
12 min. - Kolejny rzut rożny i kolejne zagrożenie. Tym razem jednak bez strzału graczy Górnika.
10 min. - Dzieje się pod bramką Śląska.Jeden z obrońców blokuje strzał lecący do bramki.
10 min. - Po dośrodkowaniu Drewniaka piłkę uderza Pitry.Kamenar musiał napracować się przy wybiciu piłki na rzut rożny.
9 min. - Grajciar tym razem nie dogonił Leandro i ratował się faulem. Rzut wolny dla gospodarzy.

Śląsk spotyka się z Górnikiem Łęczna po raz 10. Wrocławianie wygrali 5 razy, gracze z Lubelszczyzny 3.

6 min. - Augusto próbuje dośrodkować w pole karne gospodarzy, ale tam czujni są obrońcy Górnika.
4 min. - Pierwszy celny strzał w meczu. Po drośrodkowaniu Leandro głową uderza Pitry. Kamenar broni jednak bez problemów.
3 min. - Próba ataku Górnika zatrzymana przez Grajciara.
1 min. - Zaczynamy.

W momencie rozpoczęcia meczu w Lublinie zaczęło intensywnie padać.

Mecz odbędzie się bez kibiców Śląska, którzy solidaryzują się z fanami Górnika sprzeciwiającymi się grze ich drużyny w Lublinie.

Witamy w Lublinie! Czekamy na mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław. Zachęcamy do czytania naszej tradycyjnej relacji LIVE!

Autor relacji: dwreczycka/mkvsk