Strzelcy: Dwali 71', Alvarinho 89' - Dankowski (s) 6'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kamenar - Dankowski, Celeban, Dwali, Augusto - Goncaves, Kokoszka - Grajciar (59' Alvarinho), Morioka (65' Riera), Madej - Biliński (84' Idzik) Trener: Mariusz Rumak
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Cotra (57' Dziwniel) - Tosik (62' Starzyński), Kubicki - Woźniak, Piątek, Janoszka (80' Buksa) - Nespor Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Pawełek, Pawelec, Alvarinho, Idzik, Riera, Mervo, Stjepanović
Zagłębie Lubin: Forenc, Dziwniel, Buksa, Rakowski, Papadopulos, Madera, Starzyński

Śląsk pokonuje w derbach Zagłębie CAŁKOWICIE ZASŁUŻENIE, wrocławianie przez całe spotkanie byli groźniejszym zespołem! To pierwsze trzy punkty Śląska przed własną publicznością.

90+3 min. - KONIEC MECZU!
90+2 min. - Nerwowo przy ławce rezerowych, cała ławka Śląska wybiegła do sędziego z pretensjami o zagranie piłkarza Zagłębia.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
89 min. - GOOOLLL!!! Idzik wygrał powietrzny pojedynek z Polackiem, piłka spadła na piątym metrze pod nogi Alvarinho, który wpakował piłkę do pustej bramki! Euforia na trybunach!
88 min. - Madej strzelił zza pola karnego w poszukiwaniu kibiców na trzecim piętrze.
86 min. - O Jezus Maria!!! Riera był baaardzo blisko gola głową!!!
84 min. - idzik zmienia Biliński. Bila był dzisiaj widoczny, grał jak zwykle ambitnie, ale równie nieskutecznie.
80 min. - Buksa zmienia Janoszkę.

Mecz na trybunach ogląda 10778 widzów.

76 min. - BILIŃSKI!!! Napastnik Śląska nie może się dzisiaj przełamać, miał kolejną świetną okazję, ale w ostatniej chwili został zablokowany!
75 min. - Trybuny wyraźnie się ożywiły. Tymczasem telewizyjne powtórki pokazały, że kiedy Kokoszka zgrywał piłkę głową, Dwali był na metrowym spalonym.
71 min. - GOOOLLL!!! Po rzucie wolnym Dwali wpakował z bliska piłkę do siatki lubinian!

To była czwartka kartka dla Goncalvesa, a to oznacza, że Portugalczyk nie zagra w Poznaniu.

69 min. - Ostre zagranie Goncalvesa, który został napomniany żółtą kartką.

66 min. - Nespor trafił do siatki, ale wcześniej piłka wyszła poza końcową linię.
65 min. - Riera zmienia słabego dzisiaj Moriokę, który we wszystkich swoich akcjach podejmował złe decyzje.
63 min. - Statystyka strzałów: 11 (3 celne) - 7 (2). Śląsk stworzył sobie dzisiaj więcej groźnych akcji, ale ciągle brakuje dobrego wykończenia!
62 min. - Starzyński zmienia Tosika.
60 min. - Ależ Śląsk miał szansę na wyrównanie! Wrocławianie wyszli z kontrą, mieli przewagę, Morioka długo zwlekał z oddaniem piłki, w końcu podał za mocno...
59 min. - Alvarinho zmienia mało efektywnego dzisiaj Grajciara.
57 min. - Dziwniel zmienia Cotrę, który miał na swoim koncie żółtą kartkę i solidnie pracował na drugą.
57 min. - Celeban strzelił głową, ale wprost w ręce Polacka.
56 min. - Kolejny faul gracza Zagłębia, będzie okazja do dośrodkowania.
53 min. - Nespor bardzo łatwo znalazł się w świetnej sytuacji w polu karnym, na szczęście trafił wprost w Kamenara!
52 min. - Janoszka strzelił groźnie z dystansu.
49 min. - Teraz dosyć mocno zaczęło padać, chociaż deszcz temu meczowi towarzyszy od początku.
47 min. - Faul na Grajciarze w okolicach prawego narożnika pola karnego.
46 min. - Obie drużyny zaczęły drugą połowę w tych samych składach.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
44 min. - Kontra Śląska zmarnowana przez Moriokę i Bilińskiego! Japończyk zagrał do Bili, ten nie był w stanie dobrze opanować piłki, gdyby to zrobił, byłby sam na sam z Polackiem.
41 min. - Żółta kartka dla Nespora za nierozważny atak w nogi Augusto.
40 min. - Grajciar spróbował szczęścia z 20 metrów, ale strzelił obok słupka.
34 min. - Piękna akcja Zagłębia, które wymieniło na połowie Śląska sporo podań, na szczęście przy ostatnim podaniu był spalony.

Gol dla Zagłębia ostatecznie zaliczono Dankowskiemu jako samobójczy.

Fragment dopingu
Koniec rozmowy na czacie Wyświetlone przez: Klaudia

30 min. - Indywidualna akcja lewą stroną aktywnego w ostatnich minutach Madeja, skrzydłowy wdarł się w pole karne, ale zagrał wprost w ręce Polacka.
27 min. - W odpowiedzi Zagłębie po strzale Piątka mogło podwyższyć prowadzenie, ale gracz gości z 16 metrów strzelił nad poprzeczką!
26 min. - Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, Dwali zgrał piłkę do Bilińskiego, który po małym zamieszaniu strzelił obok słupka! To mógł być gol!
25 min. - Śląsk buduje atak pozycyjny, ale wysoki pressing Zagłębia nie pozwala wrocławianom na przeprowadzenie groźnych akcji.
22 min. - Żółta kartka dla Cotry za nierozważny faul na prawej stronie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dwali wywalczył rzut rożny.
20 min. - Biliński powinien wyrównać! Świetnie zagrał do niego Morioka z prawego skrzydła, ale Bila strzelił głową nad bramką!
18 min. - Lubinianie nie przebierają w środkach, ale na razie sędzia Musiał kartkę wyciągnął tylko po faulu Augusto.
12 min. - Brzydki faul Augusto, zasłużona żółta kartka.

Dla Łukasza Madeja to już 380. występ w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

9 min. - Strzał zza pola karnego, znów niepewnie, na raty Kamenar.
6 min. - GOL na 1:0 dla Zagłębia! Goście wyszli z kontrą, piłka dośrodkowana z prawej strony trafiła do ustawionego na dalszym słupku Kubickiego, który wpakował piłkę do siatki. Błąd popełnił Kamenar, który powinien to podanie przeciąć, ale nie chwycił piłki.

Dla Kamila Bilińskiego to 70. ligowy występ we wrocławskiej drużynie.

Kamil Dankowski dziś po raz 50. w barwach Śląska.

3 min. - Ależ zamieszanie po rzucie rożnym, Śląsk był bliski objęcia prowadzenia!
3 min. - Pierwsza dobra akcja Śląska, Kokoszka uruchomił na prawej stronie Grajciara, które dośrodkowanie zostało - zdaniem Madeja ręką - zablokowane.
1 min. - Zaczęli goście, którzy w pierwszej połowie atakują w stronę sektora gości, których przypominamy dzisiaj ze względu na zakaz nie ma.

Za lubinianami przemawia m.in. fakt, że Miedziowi wygrali ostatnie 3 spotkania wyjazdowe.

Śląsk ciągle czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością. Z kolei Zagłębie poza domem jeszcze nie przegrało. Szykuje się remis?

Piłkarze wychodzą na murawę - Śląsk zagra na zielono, Zagłębie na pomarańczowo.

Pod młynem wisiał transparent: Choć lubinki to kurwy zasady mamy twarde, derby to kibice, nie piłkarzyny marne

Łukasz Madej w wyjściowym składzie. Alvarinho na ławce po raz pierwszy w ligowym meczu, odkąd przyszedł do Śląska.

Czas na DERBY! Kto w nich okaże się zwycięski? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin.

Autor relacji: Banan