Lechia Gdańsk:(stroje: biało-zielone) Milinković-Savić - Wojtkowiak, Janicki, Nunes, Wawrzyniak - Peszko, Mila (Wiśniewski 72), Gamakow, Krasić (Kovacević 78), F. Paixao - Kuświk (M. Paixao) Trener: Piotr Nowak
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kamenar - Dankowski, Celeban, Dwali, Grajciar - Stjepanović, Kokoszka (Idzik 83) - Alvarinho, Morioka, Engels (Roman 64) - Riera (Biliński 74) Trener: Mariusz Rumak

Lechia Gdańsk: Podleśny, Vitoria, Kovacević, Wiśniewski, Haraslin, Wolski, M. Paixao
Śląsk Wrocław: Pawełek, Wiech, Madej, Idzik, Roman, Mervo, Biliński

Flavio jest 5. byłym piłkarzem Śląska, który strzelił wrocławianom dwa gole w meczu. Przed nim: Skowronek, Pękala, Michaliszyn i Ćwielong.

Lechia grała przeciętnie a wygrała wysoko. To chyba świadczy o dzisiejszej postawie piłkarzy Mariusza Rumaka.

90+4 min. - Koniec meczu! Lechia pewnie wygrywa, Śląsk zasłużenie przegrywa.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczy przynajmniej 4 minuty.
90 min. - Paixao do Paixao i mamy 3:0. Marco do Flavio, strzał z kilku metrów. Lechia zasłużenie wygra 3:0.

Śląsk nie strzelił gola Lechii od 30.5.2015 r. po strzale Flavio Paixao. Marco grał wówczas ostatni mecz dla WKS-u przeciw gdańszczanom.

89 min. - Ten mecz może się już skończyć.
86 min. - Morioka podaje do Romana, ale ten znów traci piłkę (?!).
85 min. - Lechia znacznie spowolniła swoją grę. Czeka na końcowy gwizdek.
84 min. - Idzik do Bilińskiego, ale ten się daje ograć w polu karnym.
83 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Idzik wchodzi za Kokoszkę.
82 min. - Marco Paixao wchodzi i zmienia Grzegorza Kuświka.
80 min. - Paixao znowu bez problemu mija Grajciara, ale Portugalczyk wrzuca tak piłkę, że chwyta ją Kamenar.
78 min. - Kovacević wchodzi za Krasicia.
78 min. - Flavio ogrywa Grajciara, wbiega w pole karne ale po chwili traci piłkę.

Lechia nie straciła gola ze Śląskiem od 360 minut. W ekstraklasie tylko 7 klubóm, w tym Legii dwukrotnie, udało się zanotować dłuższą serię.

76 min. - Morioka podaje do Romana ale ten traci piłkę.
75 min. - Morioka do Bilińskiego, ten strzela ale prosto w bramkarza.
74 min. - Druga zmiana w Śląsku. Biliński za Rierę.
73 min. - Żółta kartka dla Krasicia za faul na Alvarinho. Będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.
72 min. - Zmiana w Lechii. Schodzi z boiska Sebastian Mila, wchodzi za niego Wiśniewski.
71 min. - Roman tak podaje do Riery, że piłkę przejmuje obrońca Lechii.
69 min. - Wojtkowiak sprytnie lobuje piłkę, ale Kamenar nie daje się zaskoczyć.

Lechia strzela Śląskowi w każdym z 13 meczów ekstraklasy u siebie. Tylko Legia zanotowała taką serię przeciw wrocławianom (1992/93-2015/16).

66 min. - Faul Ostoji Stjepanovicia.

Joan Roman po raz 5. w Śląsku, pierwszy od październikowego meczu w Kielcach z Koroną. #

65 min. - Wrzutka Alvarinho, Nunes wybija na rzut rożny
64 min. - Zmiana w Śląsku. Roman za Engelsa.
62 min. - Na boisko wejdzie Roman.

Grzegorz Kuświk strzela Śląskowi 4. bramkę w karierze. Poprzednie 3 w barwach Ruchu Chorzów.

59 min. - Mogło być 1:1, a jest 2:0 dla gospodarzy.
58 min. - Mila do Peszki, ten do Kuświka, mija się z nim Celeban, napastnik Lechii spokojnie z 10 metrów umieszcza piłkę w siatce.
57 min. - Morioka świetnie przerzuca do Engelsa, ten podaje wzdłuż bramki ale Stjepanović nie dochodzi do strzału, piłka jednak dochodzi do Morioki, który uderza z 12 metrów ale obok bramki! To była najlepsza akcja Śląska.
56 min. - Co Grajciar chciał przed chwilą zrobić, to chyba tylko on wie.
55 min. - Chwila przerwy po faulu na Grajciarze.
53 min. - Dwali wybija piłki i kończy akcję Peszki.

Mariusz Rumak po raz 30. prowadzi dziś Śląsk. Dotychczasowy bilans to: 11 zwycięstw, 11 remisów i 7 porażek, bramki 38:35.

Adam Kokoszka rozgrywa dziś 90. ekstraklasowy mecz w Śląsku.

49 min. - Leży na boisku Stjepanović. Sędzia wstrzymuje grę.
48 min. - Chwilę później Dankowski za mocno przerzucił piłkę do Alvarinho.
47 min. - Rajd lewą stronę boiska zakończony niedokładnym podaniem do Riery.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.

Lechia dominuje. Śląsk gra przeciętnie, szuka gry z kontry. Najsłabiej na lewej obronie prezentuje się Grajciar.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do I połowy dolicza minimum 2 minuty.
45 min. - Wrzutka w pole karne Lechii... no i tyle. Ale po chwili uderza na bramkę Morioka, to była niezła bomba, ale piłka ląduje w rękawicach bramkarza Lechii.
43 min. - Engels podaje na dobieg do Dankowskiego, który... nie zdążył dobiec.
40 min. - Peszko uderza z 30 metrów. Ale po ziemi i bez problemów łapie Kamenar.

Nic się nie dzieje...

35 min. - Mała spinka pomiędzy Krasiciem a Engelsem.
33 min. - Przerzut do Engelsa, ten z pierwszej piłki... do obrońcy Lechii.
30 min. - 1:0 dla Lechii. Wrzutka z prawej strony, idealnie na główkę Flavio. Był gracz Śląska z kilku metrów głową zdobywa bramkę dla Lechii.
27 min. - Riera na spalonym.
25 min. - Gra została wznowiona.
23 min. - Przerwa w grze z okazji pirotechniki na stadionie.
23 min. - Trwa oprawa kibiców Lechii i Śląska. Stadion zaczyna się dymić.
22 min. - Lechia ma 72% posiadania piłki.
21 min. - Grajciar wyszedł z akcją do przodu, szybko stracił piłkę ale na szczęście Morioka dobrze go asekurował.
20 min. - Lechia atakuje pozycyjnie, Śląsk czai się na kontry.
18 min. - Zbyt wysoko uniesiona noga przez Moriokę przy Sławomirze Peszce.
17 min. - Rzut rożny dla Śląska po wybiciu piłki po wrzutce Engelsa.
16 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Gawakow za faul na Engelsie.
14 min. - W polu karnym Śląska faulowany jest Morioka.
13 min. - Seria fauli, teraz Grajciar powstrzymuje Krasicia.
13 min. - A teraz fauluje taktycznie Riera. Obyło się bez kartki.
11 min. - Faul na Kokoszce, który włączył się do akcji ofensywnej. Przerwało to dobrze zapowiadającą się akcję Śląska.
9 min. - Najpierw Paixao strzela ale nieudanie, po chwili Mila przejmuje piłkę w narożniku pola karnego, przekłada na lewę, strzela, ale piłka odbiła się od obrońcy WKS-u.

Na stadionie słychać fantastyczny doping kibiców Lechii i Śląska.

7 min. - Szybka akcja Lechistów - ale Grajciar był faulowany przez Flavio.
7 min. - Dankowski fauluje Peszkę.
6 min. - Engels wrzuca piłkę na nogę Morioki, ale piłka przelatuje tuż nad poprzeczką bramki.
4 min. - Po wrzutce Alvarinho z rzutu wolnego, seria kilku główek, ale ostatecznie nikt nie oddał strzału.
3 min. - Wrzutka Engelsa z prawej strony ale niestety zbyt mocne - do nikogo.
2 min. - Po wrzutce Mili, obrońca Śląska wybija piłkę z własnego pola karnego
2 min. - Wawrzyniak dośrodkowuje, piłka odbija się od Engelsa, będzie rzut rożny dla gospodarzy.
2 min. - Grajciar gra na lewej obronie!
1 min. - Słyszymy gwizdek sędziego - Lechia zaczęła!

Filipe Goncales pauzuje za brutalny faul w meczu z Pogonią Szczecin, Jest zdyskwalifikowany na 3 mecze.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę.

W wyjściom składzie zabrakło Mervo, Bilińskiego oraz Idzika! Wygląda na to, że z przodu zagramy z Sito Rierą.

Zapraszamy do czytania relacji LIVE z meczu przyjaźni pomiędzy Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław.