Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec - Kovacević, Riera (66' Roman), Madej, Morioka, Pich - Biliński (79' Alvarinho) Trener: Jan Urban
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Mączyński, Llonch, Brlek (61' Videmont), Małecki, Boguski (73' Stilić) - Brożek (81' Ondrasek) Trener: Kiko Ramírez

Śląsk Wrocław: Kamenar, Zieliński, Dwali, Stjepanović, Alvarinho, Roman, Idzik
Wisła Kraków: Miśkiewicz, Bartkowski, Uryga, Stilić, Ondrasek, Videmont, Spicić

Śląsk awansuje na 11. miejsce, do 8. Pogoni traci trzy punkty, ale szczecinianie w tej kolejce jeszcze nie grali.

Tylko Lech Poznań (1975/76-81/82) zanotował dłuższą serię bez ekstraklasowego gola we Wrocławiu (627 minut). Wisła bez bramki od 490.

Wreszcie! Ostatni raz wrocławianie zwyciężyli u siebie w derbach z Zagłębiem Lubin. To była generalnie ostatnia wygrana Śląska, później 6 meczów bez zwycięstwa.

90+4 min. - Koniec! Śląsk drugi raz w tym sezonie ograł Wisłę!
90+3 min. - Rzut rożny dla Śląska.
90+2 min. - Nie było zagrożenia.
90+1 min. - Rzut rożny dla Wisły.
90 min. - Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

Tak z gola cieszył się Roman :)

88 min. - Morioka uruchomił na lewym skrzydle Pawelca, który wywalczył rzut rożny.
86 min. - Dobra akcja Madeja z Romanem, ale Hiszpan był wypychany i nie zdołał celnie dośrodkować.

To już 13 z rzędu mecz Wisły na wyjeździe ze straconym golem.

Wisła ma najwięcej ligowych porażek w tym sezonie - 7.

Alvarinho nadal z kompletem występów w tym sezonie. Portugalczyk wraz z Celebanem i Morioką po raz 24. na boisku.

82 min. - Roman miał kolejną szansę! Był jednak w trudnej pozycji, tym razem lepszy Załuska!
81 min. - Ondrasek zmienia Brożka.
81 min. - Videmont z kilku metrów wysoko nad bramką. Ufff...
80 min. - Alvarinho właśnie został napastnikiem Śląska Wrocław. Oby Matysek nie miał na myśli właśnie jego mówiąc w przerwie, że do kadry WKS-u dołączy skuteczny napastnik...
79 min. - Alvarinho zmienia Bilińskiego, który zaliczył asystę.

Śląsk nie wygrał już sześciu spotkań z rzędu, czy wreszcie uda się zdobyć upragnione 3 punkty!?

Joan Roman w 7. występie w Śląsku strzela debiutancką bramkę. Zawodnik gra z numerem 7.

76 min. - GOOOLLL!!! Madej dośrodkował z lewej strony, Biliński przedłużył piłkę głową, Roman z kilku metrów pokonał Załuskę!

Boguski to ostatni strzelec ligowej bramki dla Wisły Kraków we Wrocławiu. Od tej pory minęły 473 minuty gry.

73 min. - Stilić zmienia Boguskiego.
70 min. - W odpowiedzi Biliński po błędzie Głowackiego powinien podać do lepiej ustawionego Romana, ale zdecydował się na akcję indywidualną i strzał z ostrego kąta. Zrobił to przy tym fatalnie technicznie, odchylił się, piłka poszybowała nad bramką...
68 min. - Ależ piękna akcje Małeckiego! Skrzydłowy Wisły przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wyglądało to, jak by obrońcy zdębieli, ale mając przed sobą tylko Pawełka strzelił obok bramki! To była najlepsza okazja Wisły w tym meczu.
66 min. - Rożne nie zagroziły bramce Śląska. Pierwsza zmiana w WKS-ie, Roman zmienia swojego rodaka Rierę.
64 min. - Brożek powinien huknąć z 16 metrów, ale źle przyjął piłkę. Dobrze strzelił za to Mączyński, Pawełek z problemami wybił na rzut rożny. Po wrzutce w pole karne Biała Gwiazda wywalczyła kolejny korner.
63 min. - Do wejścia szykuje się Roman.

Tymczasem seria Wisły bez gola we Wrocławiu (460) jest już 3. najdłuższą w historii ekstraklasy. Na czele Lech (627) i Lechia (487).

61 min. - Videmont zmienia Brleka.
61 min. - Niecelne strzał bezbarwnego dzisiaj Morioki.
60 min. - Małecki miałby szansę stanąć oko w oko z Pawełkiem po stracie Śląska na własnej połowie, ale Dankowski uprzykrza mu dzisiaj granie, świetna interwencja Kamila.
58 min. - Małecki przedarł się lewą stroną, strzelił kąśliwie na bliższy słupek, dobra interwencja Pawełka. Rzut rożny dla gości.

Doping (I połowa)
Koniec rozmowy na czacie Wyświetlone przez: Adrian

56 min. - Żółta kartka dla Głowackiego, nieco wcześniej napomniany był Pich.
55 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska, ostateczni Wisła wywalczyła rzut rożny. Po chwili groźny strzał Sadloka na raty obronił Pawełka.
50 min. - Małecki ostro potraktował Dankowskiego, za co słusznie ujrzał żółtą kartkę.

49 min. - Małecki strzelił nad bramką.
47 min. - Markowy strzał Dankowskiego z rzutu wolnego! Załuska niepewnie wybił piłkę.
46 min. - Śląsk rozpoczął drugą, oby lepszą połowę.

Piłkarze wrócili już na boisko.

45+1 min. - Koniec pierwszej, słabej połowy.
45+1 min. - Sadlok strzelił z rzutu wolnego - obok bramki.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
44 min. - Wrocławianie teraz wymienili na połowie boiska kilkanaście podań, ale kiedy starali się przesunąć piłkę dalej, stracili ją.
42 min. - Zdecydowanie piłkarzom brakuje dzisiaj dokładności, celnych podań i strzało w światło bramki. To nie jest dobry mecz.

Paweł Gil sędziuje 22. mecz Śląska w ekstraklasie. Awansował dziś na samodzielne 3. miejsce. Przed nim tylko Borski i Marciniak.

Od początku spotkania pada deszcz, murawa jest jednak w dobrym stanie.

37 min. - Pich dośrodkował na głowę Madeja, który będą tyłem do bramki prawie zaskoczył Załuskę, piłka przeleciała nad poprzeczką.
37 min. - Morioka faulowany blisko lewego narożnika pola karnego. Głowacki się z tą decyzją arbitra mocno nie zgadza.
34 min. - Dośrodkowanie Madeja nie znalazła adresata.
33 min. - Riera został sfaulowany w prawym narożniku boiska.
25 min. - Kolejna zmarnowana szansa Bilińskiego!

Fragment dopingu kibiców WKS-u

Róbert Pich dzisiaj po raz 75. w meczu polskiej ekstraklasy. Wszystkie występy w barwach Śląska.

Kamil Dankowski dzisiaj po raz 50. w meczu polskiej ekstraklasy. Wszystkie występy w barwach Śląska.

Wisła Kraków nie strzeliła gola we Wrocławiu od 420 minut. Tylko 3 kluby zaliczyły dłuższą serię w ekstraklasie. Rekord Lecha 627.

21 min. - Riera dośrodkował z prawej strony na głowę Bilińskiego, ten nie trafił piłkę czysto głową! To mogła być bramka!

Tymczasem od strony sektora rodzinnego zaczęło się robić tłoczno pod płotem...

18 min. - Riera zwijał się z bólu, ale Hiszpan będzie kontynuował grę. Powtórki pokazały, że Rierę na Pawełka lekko pchnął Głowacki.
16 min. - Sadlok dośrodkował z rzutu wolnego, Pawełek wypiąstkował piłkę, ale znokautował przy tym Rierę.

Z trybuny B: Niech żyje Motor! Dzisiaj Wrocław odwiedziła spora grupa lublinian.

15 min. - Madej miał dobry pomysł na zagranie do Bili w pole karne, ale zrobił to za mocno.
14 min. - Na boisku dominuje taktyka 2-3 podania i teraz bawcie się wy. Mało jakości.

Dobry, głośny doping na trybunie B! Sektora gości prawie nie słychać, przyjezdnych jest bardzo mało, podobną liczbę głów zaprezentowała Nieciecza.

10 min. - Niezła akcja Śląska z ofensywnym wejściem Pawelca, który zagrał prostopadle do Bilińskiego, ale napastnik Śląsk przegrał fizycznę walkę z obrońcami.
9 min. - Dobra kontra Wisły, Małecki zagrał z prawej strony do wbiegającego Brleka, który minimalnie minął się z piłką!
8 min. - Riera dobrze na prawe skrzydła do Madeja, który wywalczył rzut rożny.
7 min. - Małecki miał za dużo miejsca w polu karnym. Wisła dosyć łatwo przedostaje się pod naszą bramkę.

Warto przypomnieć, że Wisła w rundzie jesiennej przegrała u siebie ze Śląskiem aż 1:5. Z kolei we Wrocławiu Biała Gwiazda nie zdobyła nawet bramki w czterech kolejnych spotkaniach.

3 min. - Głowacki zgrał piłkę głową, Pawełek zachował się dziwnie, piąstkując piłkę przed siebie. Akcja miała potencjał na "pawełka".
3 min. - Dankowski zatrzymał akcję Wisły lewą stroną, rzut rożny dla gości.
1 min. - Zaczęła Wisła.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!