Strzelcy: 35' Frankowski, 42' Vassiljew, 60` Góralski, 82' Frankowski - 14' Pich

Jagiellonia Białystok:(stroje: czerwono-żółte) Kelemen – Gordon, Runje, Guti, Tomasik – Grzyb, Góralski – Frankowski, Vassiljev, Cernych – Sheridan Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Pawełek – Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski – Kovacević, Kokoszka (65. Morioka) – Roman (71.Engels), Madej, Pich – Zwoliński Trener: Jan Urban

Jagiellonia Białystok: Węglarz, Chomczenowski, Burliga, Novikovas, Mystkowski, Szymonowicz, Szymański
Śląsk Wrocław: Budzyński, Engels, Stjepanović, Zieliński, Morioka, Biliński, Łyszczarz

Koniec. Śląsk przegrywa drugi ligowy mecz z rzędu.

90+2 min. - Znowu groźnie w polu karnym Śląska, interweniuje Pawelec.
90+1 min. - Novikovas skutecznie zatrzymany przez Lewandowskiego.
90 min. - Sedzia dolicza minimum 4 minuty.
90 min. - Pich dośrodkowuje w kierunku Zwolińskiego, ale ten przegrywa pojedynek główkowy z defensorem Jagi.
89 min. - Tomasik ostro fauluje Engelsa. Jest rzut wolny dla WKS-u (ok. 20 metr)
85 min. - Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Novikovas za Frankowskiego, Mystkowski za Vassiljeva.
84 min. - Cernych wbiega w pole karnego, piłkę spod nóg wyłapuje Budzyński.
82 min. - Gol dla Jagielloni. Budzyński paruje do boku uderzenie Vassiljewa po ziemi z wolnego, dobija Frankowski.
82 min. - Rzut wolny dla Jagi sprzed linii szesnastki.
79 min. - Debiut Budzyńskiego (za Madeja)
78 min. - Czerwona kartka dla Mariusza Pawełka. Przed polem karnym faulował wychodzącego sam na sam Cernycha.
77 min. - Vassiljev na centymetry do wbiegającego w szesnastkę Frankowskiego. Ten mocno nad bramką.
75 min. - Zmiana w Jagielloni. Chomczenowski za Sheridana.
74 min. - Żółta dla Celebana za przytrzymanie Cernycha.
73 min. - Sheridan trafia, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.
72 min. - Góralski ponownie ostro wchodzi w Madeja, sędzia dyktuje rzut wolny, ale bez kartki.
71 min. - Engels za Romana.
70 min. - Przerzut Picha do Romana, który nie potrafił przyjąć piłki.
69 min. - Niecelne podanie Madeja do Zwolińskiego. Kelemen przy okazji ukradł nieco sekund.
69 min. - Góralski na spalonym.
68 min. - Ostra wrzutka Tomasika z rzutu wolnego, jednak piła przecina pole karne i wcyhodzi poza boisko.
68 min. - Engels przygotowuje się do wejścia na boisko.
65 min. - Morioka za Kokoszkę.
60 min. - Tomasik wykłąda piłkę Góralskiemu, który z kilku metrów pakuje ją do siatki. 3:1 dla Jagiellonii.
58 min. - Kokoszka zaatakował Góralskiego nakładką, za co zobaczył żółtą kartkę. Nie zagra w następnym meczu.
57 min. - Łukasz Madej ostro potraktowany przez Góralskiego. Pich wrzuca w pole karne, ale obrońcy Jagi wybijają piłkę.
51 min. - Mateusz Lewandowski pada w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.
47 min. - Upomnienie dla Ziggiego Gordona.
46 min. - Druga połowa, zaczyna Jaga.

Za nami pierwsza połowa. Jagiellonia więcej grała piłką, Śląsk groźnie kontrował. Frankowski i Vassiljew skorzystali z prezentów defensywy WKS-u. Jagiellonia po raz 3. odwróciła wynik meczu ze Śląskiem. Więcej razy ta sztuka w ekstraklasie udała się tylko Legii i Lechowi (po 5).

45 min. - Strzału z dystansu próbuje Kovacević (jesienią na stadionie w Białymstoku w barwach Lechii zdobył w ten sposób bramkę). Tym razem minimalnie obok słupka.
42 min. - Jagiellonia obejmuje prowadzenie. Vassiljew.
37 min. - Jaga próbuje iść za ciosem, ale Vassiljew na razie bez pomysłu, mocno niecelnie uderza z kolei Sheridan.
35 min. - Niepewna interwencja Pawełka. Piłka sparowana do boku ląduje pod nogami Frankowskiego. 1-1
35 min. - Gol dla Jagielloni.
32 min. - Pich prawie z dubletem! Piłka jednak obiła słupek. Kolejna dobra akcja rozpoczęta przez Romana.
29 min. - Akcja Jagi lewym skrzydłem, udana centra Cernycha, ale ostatecznie sytuację wyjaśnia Pawelec.
26 min. - Znowu groźnie pod bramką Kelemena. Najpierw po rzucie wolnym blisko trafienia był Kokoszka, potem po rzucie rożnym swoją szansę miał Celeban.
26 min. - Ładny rajd Picha i rzut wolny dla Śląska.
25 min. - Gospodarze mają dużo stałych fragmentów, ale nic z nich nie wynika. Tym razem strzał Vassiljewa z rzutu wolnego zablokował Zwoliński.
22 min. - Szykowała się kolejna kontra Śląska! Roman włączył turbo, ale tym razem został zatrzymany.

Róbert Pich strzelił 16. bramkę dla Śląska, 15. w ekstraklasie, 2. w obecnym sezonie.

18 min. - Szansa dla Jagi. Jednak po rzucie rożnym, Guti nieczysto uderza w piłkę.
14 min. - Co za kontra! Rajd Romana środkiem pola, podanie do Madeja, który jednak wrzuca niecelnie. Do piłki dopada Lewandowski, jego strzał został zablokowany. Ostatecznie z piłką w polu karnym znalazł się Pich i w swoim stylu podkręconym strzałem pokonuje Kelemena.
14 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL PICH!!!!!!!!!
13 min. - Kolejne nieudane podanie Kovacevicia, kolejny aut dla Jagi.
11 min. - Mogło być groźnie! Strata Kovacevicia, Frankowski podaje do Vassiljeva, ale ten na szczęście został zablokowany.
9 min. - Góralski celnie przerzuca na lewe skrzydło do Cernycha, ale skutecznie w obronie popracował Roman.
7 min. - Rzut rożny dla gospodarzy, Sheridan główkuje mocno nad poprzeczką bramki Pawełka.
6 min. - Nieudana szarża Kovacevicia - podanie nie dotarło do Romana.
3 min. - Jagiellonia próbuje skrzydłami, ale defensorzy Śląska na razie radzą sobie z atakami Jagi.
1 min. - Pawelec przecina podanie do Sheridana, piłka trafia pod nogi Góralskiego, czyści Celeban.
1 min. - Madej do Kovacevicia, Zaczynamy!

Są zmiany! Dzisiaj bez Morioki, za to z Łukaszem Zwolińskim i debiutującym Mateuszem Lewandowskim w wyjściowej jedenastce.

Autor relacji: Dominika Wręczycka