Strzelcy: Kovacević 56', Pich 58' 87' - Badia 7' 57' 71', Korun 47'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kamenar - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Kovacević (76' Stjepanović) - Roman, Madej, Morioka, Pich - Zwoliński (72' Biliński) Trener: Jan Urban
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Hebert, Piotrowski, Korun, Mraz (41' Mójta), Vranjes, Szeliga, Bukata (65' Jankowski), Zivec (65' Masłowski), Badia, Papadopulos Trener: Dariusz Wdowczyk

Śląsk Wrocław: Budzyński, Engels, Augusto, Alvarinho, Biliński, Zieliński, Stjepanović
Piast Gliwice: Rusov, Cmelik, Jankowski, Sedlar, Mokwa, Mójta, Masłowski

Śląsk doznał trzeciej kolejnej porażki

Czerwona kartka dla Madeja i jednego z zawodników Piasta

To jednak nie koniec emocji. Obie drużyny wdały się w szarpaninę na murawie. Poleciały pięści.

Ostatni gwizdek sędziego Marciniaka

90+3 min. - To już ostatnia szansa Śląska. Za mocne dośrodkowanie Picha z rzutu rożnego

Tylko 3. obcokrajowców strzeliło dla Śląska więcej bramek niż Róbert Pich: Marco Paixao (34), Flavio (26) i Siergiej Basow (19).

90+1 min. - Obrońcy Piasta oddalają zagrożenie od własnej bramki i kontynuują obronę
90 min. - Rzut rożny dla Śląska

Sędzia Marciniak doliczył 3 minuty

Róbert Pich strzela 18. bramkę dla Śląska, 17. w ekstraklasie, 4. w obecnym sezonie.

89 min. - To już czas!
87 min. - Druga bramka Picha!!!! Słowak strzałem głową wykończył fantastyczne dośrodkowanie Romana. Brawa dla obu zawodników
83 min. - Biliński przyjmuje piłkę w polu karnym i odwraca się w kierunku 16 metra

Śląsk stracił w tym sezonie u siebie już 22 bramki. W ekstraklasie więcej tylko w sezonie 1992/93 (25 i jedna walkowerem).

Ryota Morioka z 6. żółta kartką w Śląsku, 5. w ekstralasie, w tym, 3. w obecnym sezonie.

81 min. - Żółta kartka dla Morioki
79 min. - Płaska centra Picha idealnie między wbiegających Moriokę i Bilińskiego
78 min. - Vranjes czystym wślizgiem na środku boiska zatrzymuje kontrę Śląska.
76 min. - Druga zmiana w Śląsku. Stjepanović w miejsce Kovacevicia

Gerard Badia to 2. zagraniczny autor hat-tricka przeciw Śląskowi. Pierwszym był Macedończyk Filip Iwanowski przy Konwiktorskiej.

Gerard Badia 5. obcokrajowcem, który strzelił Śląskowi przynajmniej 4 gole. Rekordzistą Miroslav Radović z 5 trafieniami.

72 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński w miejsce Zwolińskiego
71 min. - Hat trick Badji. Nie bez winy jest Kamenar, który miał piłkę na rękawicach
70 min. - Odbiór Morioki ale po chwili strata Picha. Wrocławianom zostało już tylko 20 minut na odwrócenie losów spotkania

Róbert Pich strzelił Piastowi 2. bramkę. Poprzednio jesienią 2014 r. w meczu wygranym przez Śląsk 3:0.

68 min. - To nie jest dobry mecz Morioki. Japończyk notuje kolejną stratę.

Róbert Pich strzela 17. bramkę w Śląsku, 16. w ekstraklasie, a 3. w obecnym sezonie.

65 min. - Podwójna zmiana w Piaście. Masłowski za Bukatę i Jankowski za Zivca

Gerard Badia strzela 3. bramkę Śląskowi. W ekstraklasie nie udało się to nikomu z Piasta. W sumie jedynie Wojciechowi Kędziorze.

63 min. - Niedokładnie przyjęcie Badji, a była szansa na hat trick
62 min. - Zivec ma dzisiaj pecha.Ponownie zabrakło centymetrów

Czyżby druga szalona remontada w tym tygodniu na europejskich boiskach?

60 min. - Za mocne podanie Madeja do Morioki. Za mocne tylko według Japończyka
58 min. - GOOOOLLLLLLLLLLLL. Co oni wyprawiają! Pich strzela kontaktowego gola
57 min. - Błyskawiczna odpowiedź Piasta. Druga bramkę zdobywa Badia. Radość Śląska nie trwała nawet minuty
56 min. - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL. Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Kovacevicia.
54 min. - Rzut wolny dla Ślaska. Faulowany Zwoliński 18 metrów przed bramką.
53 min. - Centymetry dzieliły Zivca od strzelenia kolejnej bramki. Skrzydłowy Piasta chytrym strzałem chciał pokonać Kamenara. Zabrakło niewiele

Śląsk po raz 7. w tym sezonie stracił przynajmniej 2 bramki w meczu u siebie. Klubowy rekord to 8 takich spotkań.

52 min. - Słaby strzał Picha, Szmatuła bez trudu łapię piłkę
49 min. - Bokserski cios Papadopulosa wymierzony prosto w szczękę Celebana. Kapitan Ślaska leży na murawie. Sędzia Marciniak liczy...

Uroš Korun strzela swoją 2. bramkę Śląskowi. Poprzednio jesienią 2015 r. również na Stadionie Miejskim.

47 min. - Korun zdecydował, że zdobędzie bramkę. Stoper gości zamknął znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego
46 min. - Trener Urban nie zdecydował się na zmiany, na doping zdecydowali się kibice

Rozpoczęło się drugie 45 minut

Piłkarze wracają na murawę

Koniec pierwszej połowy. Wrocławianie maja optyczną przewagę, z której jednak nic nie wynika. Goście przeprowadzili jedna akcję i zdobyli bramkę.

45 min. - Pich marnuje znakomitą kontrę Śląska

Mariusz Pawelec z 59. żółtą kartką w Śląsku, w tym 51. w ekstraklasie, a 6. w obecnym sezonie.

Pierwsza połowa potrwa 120 sekund dłużej

45 min. - Kartka dla Pawelca. Taktyczny faul po tym jak przegrał pojedynek fizyczny z Papadopulosem
43 min. - Celny strzał Zwolińskiego.Siła pozostawiała wiele do życzenia
41 min. - Wymuszona zmiana w zespole gości. Kontuzjowanego Mraza zastępuje Mójta
38 min. - Kontuzja Patrika Mraza. Słowak leży na środku boiska, wygląda na uraz mięśniowy
36 min. - Biegowy pojedynek Szmatuły ze Zwolińskim. Górą bramkarz Piasta

Szymon Marciniak sędziuje 27. mecz Śląska w ekstraklasie (bilans wrocławian: 5-16-5) Zrównał się z rekordzistą, Marcinem Borskim (13-7-7).

34 min. - Niepewna obrona Kamenara po strzale Vranjesa, w porę piłkę wybija Pawelec
32 min. - Groźne uderzenie Danowskiego, piłka po strzale obrońcy Śląska wybita na rzut rożny
31 min. - Rzut wolny dla Śląska, faulowany Mateusz Lewandowski. Żółtą kartę za przewinienie ujrzał Badia
28 min. - Strzał Kovacevicia, podobnie jak poprzednie próby Śląska, w trybuny
26 min. - Rzut rożny dla gości
23 min. - Śląsk ma przewagę w posiadaniu piłki,z którego jednak nic nie wynika

Gol Gerarda Badii był 100. bramką straconą przez Śląsk na Stadionie Miejskim w rozgrywkach krajowych, a 90. w ekstraklasie

20 min. - Mooooooocno niecelny wolej Dankowskiego
19 min. - Mnożą się niedokładne zagrania. Prosta strata Morioki, a po chwili piłke gubią gościa

Śląsk traci jako pierwszy gola w meczu u siebie po raz 6. w tym sezonie. W 4 takich spotkaniach przegrał, tylko z Zagłębiem Lubin punktował.

17 min. - Indywidualna akcja Romana, wstrzelenie piłki w pole karne a tam Zwoliński nie potrafi dołożyć stopy do piłki. To powinien być gol
15 min. - A mogło być jeszcze gorzej. Kovacević blokuje niebezpieczny strzał Vranjesa, piłka zmierzała do siatki
15 min. - Pierwszy kwadrans za nami. Jest źle...

Ryota Morioka po raz 40. w ekstraklasie.

Dla Kamila Dankowskiego to 60. występ w barwach WKS-u, zaś Joan Román gra dziś po raz 10.

Mariusz Pawelec rozgrywa dziś 240. mecz w Śląsku.

11 min. - Kilkudziesięciometrowy rajd Romana i rzut rożny dla Śląska
7 min. - Hebert w ostatniej chwili "ściągnął" piłkę z nogi Romana.
7 min. - Pierwsza wycieczka gości na połowę Śląska i bramka dla Piasta. Gola celnym strzałem zza 16 metrów zdobywa Badia
6 min. - Na spalonym Morioka, szkoda...to była groźna akcja Śląska
5 min. - Rzut rożny dla Śląska, stały fragment gry wywalczył Roman
4 min. - Kovacević w aut... A chciał... sam nie wiedział do kogo chciał
2 min. - Dośrodkowanie Dankowskiego, ale Zwolińskiego ubiegli obrońcy Piasta

Przywitanie kapitanów, przywitanie sędziów z trenerami. Serdeczności za nami, zaczynamy!

Piłkarze obu zespołów są już na murawie

Do rozpoczęcia meczu zostało 10 minut

W miejsce Pawełka i Kokoszki ujrzymy dziś od pierwszej minuty Kamenara i Moriokę