Strzelcy: Morioka 33' (k), Dejmek 62' (s), Biliński 83' (k)

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski - Kovacević, Roman (89' Engels), Riera, Morioka (86' Stjepanović), Pich - Zwoliński (81' Biliński) Trener: Jan Urban
Korona Kielce:(stroje: złocisto-krwiste) Borjan - Możdżeń, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Marković, Żubrowski - Abalo (74' Kotarzewski), Palanca (60' Aankour), Kiełb - Micanski Trener: Maciej Bartoszek

Śląsk Wrocław: Budzyński, Zieliński, Pawelec, Stjepanović, Engels, Alvarinho, Biliński
Korona Kielce: Pesković, Cebula, Aankour, Górski, Diaw, Mrozik, Kotarzewski

Śląsk był dzisiaj zespołem zdecydowanie lepszym, Korona stworzyła sobie tylko jedną groźną okazję (wybicie Celebana z 5. minuty), a wrocławianie stworzyli ich multum.

90+3 min. - Koniec!

Śląsk strzelił 2 gole z karnych w meczu ekstraklasy po raz 3. w historii: jesienią 1964 r. z Pogoni (3:0) i wiosną 1966 r., z Zawiszą (2:0).

90+3 min. - Karny, samobój, karny... Kto tego meczu nie oglądał, może pomyśleć, że jakoś się Śląskowi udało. Tymczasem było to najlepsze spotkanie pod wodzą trenera Urbana!

Poprzednio Śląsk prowadził 3:0 u siebie z Lechią Gdańsk w maju 2015 r.

90 min. - Sędzia doliczył minimum trzy minuty.
90 min. - Żółta kartka dla Aankoura za taktyczne zatrzymanie akcji Śląska.
89 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, Engels zmienia Romana, który zagrał kolejny bardzo dobry mecz.

Śląsk strzelił Koronie z karnych w ekstraklasie już 5 goli. Żadnemu klubowi nie wbił więcej, tyle samo Jadze, Pogoni, Wiśle Kr., Ruchowi Ch.

86 min. - Stjepanović zmienia Moriokę.

83 min. - GOOOLLL!!! Biliński pokonał Borjana!
82 min. - Rzut karny dla Śląska za zagranie piłki ręką po zagraniu Romana!
81 min. - Biliński zmienia Zwolińskiego. Wypożyczony napastnik z Pogoni Szczecin ponownie bez błysku i bez gola.
80 min. - Piękna akcja Korony, Marković wbiegał w pole karne, w ostatniej chwili zablokował go Riera, mogło być groźnie!
78 min. - Żółta kartka dla Riery za faul przed polem karnym Śląska.
74 min. - Kotarzewski zmienił Abalo.
73 min. - Ciekawe, jak ten mecz by się potoczył, gdyby nie fenomenalne interwencja Celebana z 5. minuty...

Śląsk poprzednio prowadził u siebie 2:0 we wrześniu 2015 r. z Jagiellonią (wygrał 3:1). Wynikiem 2:0 pokonał Niecieczę miesiąc wcześniej.

70 min. - Śląsk imponuje dzisiaj walecznością i łatwością w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich. Korona musi być tym równie zaskoczona jak przecierający oczy ze zdumienia dziennikarze.

Radek Dejmek pierwszym piłkarzem Korony, który w meczu ze Śląskiem strzelił samobója.

67 min. - Górski zmienił Micanskiego.

Na stadionie jest 8229 widzów.

62 min. - GOOOLLL!!! Roman popisał się indywidualną akcją, oszukał dwóch rywali, wbiegł w pole karne, dośrodkował płasko, Dejmek przeciął lot piłki i wpakował ją do swojej bramki!
60 min. - Aankour zmienia Palancę.
60 min. - Od kilku minut doping na trybunie B prowadzi młody chłopiec, brzmi to oryginalnie :) Dzisiaj na stadionie zasiada sporo dzieci dzięki kolejnej odsłonie akcji Dziecia na stadionie.
55 min. - Śląsk ma dzisiaj rywala na tacy, Korona jest w narożniku, ale ciągle trzyma się na nogach. Wrocławianie nie potrafią wyprowadzić ciosu nokautującego.

Ryota Morioka z 12 golami dogonił Siergieja Basowa na 7. miejscu klubowej klasyfikacji zagranicznych strzelców w ekstraklasie.

53 min. - Bramkarz Korony wyprawia cuda! Riera dośrodkował idealnie na głowę Zwolińskiego, Chorwat w ostatniej chwili przeciął lot piłki, w tej samej akcji sprzed pola karnego huknął Kovacević, ale ponownie górą golkiper przyjezdnych!
50 min. - Roman przedryblował z piłką kilkanaście metrów środkiem pola, akcja zapowiadała się dobrze, ale Hiszpan potknął się i upadł bez kontaktu z przeciwnikiem.
49 min. - Zakotłowało się pod bramką Korony, wydawało się, że wrocławainie jakimś sposobem wepchną piłkę do siatki, ale goście wybili piłkę na rzut rożny.
48 min. - Żółta kartka dla Grzelaka za nierozważny faul na Romanie.
46 min. - Goście zaczęli druga połowę.

Poza pewnymi momentami, to była bardzo dobra połowa w wykonaniu Śląska, który stworzył sobie kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.

Ryota Morioka strzela 12. bramkę dla Śląska, 5. w tym sezonie, pierwszą od październikowego wyjazdu do Lublina.

43 min. - Wreszcie Korona doszła do głosu, Micanski strzelił kąśliwie po ziemi, Pawełek wykazał się dobrym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.
40 min. - Roman z rzutu wolnego, Borjan jest bezbłędny!
38 min. - I kolejna świetna okazja dla wrocławian po kontrze. Morioka idealnie wypuścił Picha, ale bramkarz Korony ponownie ratuje swój zespół! Dobitka Kovacevicia trafiła w górne rzędy trybuny B.
36 min. - Powinno być 2:0! Morioka przegrał pojedynek sam na sam z Borjanem po ładnej dwójkowej akcji ze Zwolińskim!
33 min. - GOOOLLL!!! Morioka strzelił płasko po ziemi przy prawym słupek, bramkarz rzucił się w drugą stronę, Śląsk obejmuje prowadzenie!
32 min. - Rzut karny dla Śląska po faulu na Morioce! Faulował Żubrowski, który otrzymał napomnienie.

Statystyki są nieubłagane - Śląsk ma najgorszy bilans meczów u siebie, Korona na wyjazdach wypada najgorzej z całej stawki. W dodatku w 10 ostatnich meczach aż 6 razy padał remis. Szykuje się podział punktów?

27 min. - Na stadion weszli pierwsi kibice Korony.
24 min. - Roman było blisko gola! W swoim stylu na prawym skrzydle do akcji włączył się Dankowski, jego dośrodkowanie rykoszetem trafiło pod nogi Hiszpana, który miał trochę czasu na precyzyjny strzał, ale wybity przez obrońcę sprzed linii bramkowej!

Do 10. miejsca kapitanowi brakuje tylko 3 występów. Właśnie 217 zaliczył Tadeusz Pawłowski, za którego kadencji Celeban też wrócił do WKS-u.

19 min. - Niezły, jak na polskie warunki szybki mecz, obie drużyny szukają okazji do objęcia prowadzenia.
17 min. - Morioka wygrał pojedynek sam na sam z Borjanem, trafił do siatki, ale wcześniej był na spalonym.

Co ciekawe kapitan Śląska wyprzedził Ryszarda Tarasiewicz, który dwukrotnie sprowadził Celebana do WKS-u.

Piotr Celeban po raz 214. w ekstraklasowym meczu dla Śląska. Awansował na samodzielne 11. miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

13 min. - Morioka strzelił lewą nogą z 18 metrów, Borjan z dużymi problemami wybił piłkę na rzut rożny!
11 min. - Riera pięknie dośrodkował z lewej strony do Zwolińskiego, ale napastnik Śląska strzelił głową w sam środek bramki. To była dobra okazja!
7 min. - Ładna dwójkowa akcja Morioki z Romanem ale Japończyk zagrał za mocno.
6 min. - Rajd Romana prawą stroną boiska, który odgrywa do Dankowskiego, ten wrzuca piłkę w pole karne, ale piłka zostaje wybita na aut.
5 min. - Świetna akcja Korony. W sytuacji sam na sam był Micanski, minął Pawełka, uderzył z ostrego kąta na bramkę WKS-u ale Celeban w ostatniej chwili wybił piłkę i uratował Śląsk przed utratą bramki.
4 min. - Morioka podaje do Picha, ten jednak niecelnie odgrywa do Japończyka.
3 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne WKS-u, Celeban niebezpiecznie blisko wybija piłkę główką, do piłki dobiega kielczanin, ale Dankowski blokuje jego uderzenie.
2 min. - Pierwsza akcja gości, z piłką w pole karne Śląska wbiegał Palanca, ale futbolówkę przejął Celeban.
1 min. - Sędzia zaczął mecz!

Piłkarze wychodzą na murawę. Stadion wygląda tak, jak by ktoś zapomniał zgłosić ten mecz jako imprezę masową. Tragiczna frekwencja.

Na 15 minut przed spotkaniem frekwencja jest... tragiczna. I to pomimo obecności dzieci w ramach akcji: Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu

Przed meczem odbędzie się minuta ciszy ku pamięci dziennikarza sportowego Pawła Zarzecznego.

Z powodu kar za kartki nie zagrają dzisiaj Łukasz Madej (czerwona, dyskwalifikacja) oraz Augusto (czwarta żółta kartka).

Dziś urodziny obchodzi Kierownik ds. Organizacyjnych i Bezpieczeństwa Małgorzata Korny - wszystkiego najlepszego!

We Wrocławiu wspaniała pogoda! Termometry pokazały dzisiaj ponad 20 stopni Celsjusza! Czy to pomoże w uzyskaniu wyższej frekwencji na trybunach?

Czas na kolejne zwycięstwo! Zachęcamy do czytania naszej relacji live z meczu Śląska Wrocław z Koroną Kielce.

Autor relacji: Banan