Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto (83' Engels) - Kovacević, Riera - Madej (75' Lewandowski), Morioka, Pich - Zwoliński Trener: Jan Urban
Górnik Łęczna:(stroje: białe) Małecki - Matei, Dźwigała, Pitry (12' Tymiński), Leandro - Bonin, Sasin, Atoche (82' Hernandez), Drewniak (90' Danielewicz), Grzelczak - Śpiączka Trener: Franciszek Smuda

Śląsk Wrocław: Budzyński, Pawelec, Zieliński, Grajciar, Engels, Łyszczarz, Lewandowski
Górnik Łęczna: Prusak, Tymiński, Hernandez, Piesio, Ubiparip, Danielewicz, Askovski

Śląsk spada na 12. pozycję. Przewaga nad strefą spadkową zmalała do punktu.

Koniec meczu. Śląsk przegrywa na własnym stadionie z ostatnią drużyną ligi 0:2

Śląsk przegrał u siebie z outsiderem ekstraklasy dotąd 4 razy: Ruch Chorzów (jesień 1964 1979), Olimpia Poznań (1993) i Wisła Płock (2001).

90+2 min. - Ostatnia zmiana w zespole gości. Danielewicz w miejsce Drewniaka.
90+1 min. - Faul tuż przed szesnastką. Faulowany Pich. Wydaje się, że sędzie nieco pospieszył się z tą decyzją, Śląsk kontynuował akcję i piłka po strzale Engelsa wylądowała w bramce. Z wolnego Kovacević obok słupka
90 min. - Przekombinowali. Mógł strzelać Kovacević i nie chciał, mógł strzelać Pich i nie chciał, strzelił Zwoliński i został zablokowany.
88 min. - Niecelny strzał głową Kokoszki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Picha.
85 min. - Mamy to! Pierwszy prawdziwy celny strzał Śląska. Uderzenie głową Zwolińskiego bez trudu broni Małecki. Dośrodkowywał kolejny raz dzisiaj Dankowski.
83 min. - Druga zmiana w Śląsku. Engels zmienia Augusto.
83 min. - Strzał Hernandeza broni Pawełek.
82 min. - Zmiana w zespole gości Hernandez w miejsce Atoche.
81 min. - Rzut rożny dla Śląska po dośrodkowaniu Dankowskiego. Kokoszka oddaje strzał, niecelny.
78 min. - Przewrotka Zwolińskiego. Nie trafia w piłkę, nie trafia w przeciwnika, chociaż do niego było bliżej
77 min. - Kokoszka blokuje strzał Picha.
76 min. - Żółta kartka dla Tymińskiego za faul na Zwolińskim
75 min. - Zmiana w Śląsku. Lewandowski w miejsce Madeja
72 min. - Morioka prostopadle do Celebana. Niestety za mocno.
71 min. - Fatalny strzał Bonina. Kapitan gości marnuje całkiem ciekawą akcję przeprowadzoną przez Atoche
66 min. - Wydaje się, że kopnięcie piłki przez Rierę można uznać za celny strzał. Zdania są podzielone
66 min. - Śląsk w drugiej połowie jeszcze nie faulował. Nie widać woli walki, nie widać pomysłu na grę.
64 min. - Niecelny strzał Zwolińskiego po dośrodkowaniu Kovacevicia.
63 min. - Rzut rożny dla Śląska.

To 6. mecz Śląska w tym sezonie u siebie, w którym przegrywa on różnicą 2 bramek.

Grzegorz Bonin strzela swoją 2. bramkę Śląskowi. Poprzednio wiosną 2011 r. jako piłkarz Górnika Zabrze.

59 min. - To co nie udało się Ślaskowi wychodzi Łęcznej. Bramkę dla Górnika zdobywa Bonin, Kapitan przyjezdnych wykończył na raty wykończył dośrodkowanie Grzelczaka. Uderzenie Bonina Pawełek obronił, ale przy dobitce był bezradny
58 min. - Setka Morioki. Japończyk przegrał pojedynek sam na sam z Małeckim. To powinien być gol dla Śląska. Znakomicie w tej akcji w polu karnym Górnika zachował się Zwoliński

Straszna mizeria. Ale nie taka z Hiltona tylko szpitalnej stołówki.

54 min. - Strzał Riery zza 16. Piłka przelatuje dwa metry nad poprzeczką

50 min. - Od bramki Małceki. Madej domaga się rzutu wolnego w bocznym sektorze boiska. Sędzia wskazuje na piąty metr. Słusznie.
47 min. - Pamiętają Państwo poprzedni mecz we Wrocławiu. Piłka po dośrodkowaniu Madeja, podbita przez Drewaniaka wylądowała na poprzeczce.
46 min. - Błąd Dankowskiego, fatalne dośrodkowanie Leandro. Druga połowa zaczyna się... aż słowa mi brakuje

Oba zespoły drugą połowę rozpoczną bez zmian

Poniżej prezentujemy statystyki z 1. połowy meczu Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna.

Przerwa.

45+2 min. - Pusty przelot Pawełka. Śpiączka lobuje wychodzącego z bramki bramkarza, jednak strzela za słabo i Kokoszka ratuje Śląsk.
45 min. - Niecelny strzał Zwolińskiego po dośrodkowaniu Augusto. To była dobra okazja na wyrównanie
43 min. - Wybicie z pięciu metrów Pawełka ląduje za linią boczną. Dramat

Goście obejmują prowadzenie we Wrocławiu po raz 8. w tym sezonie. Jedynie Zagłębie Lubin nie wygrało.

40 min. - Na spalonym Morioka.
38 min. - Niewiele zabrakło by Pich zamknął znakomite dośrodkowanie Dankowskiego. Słowak oddał strzał głową, ale był już pod piłką i nie zdołał skierować jej do bramki

Bartosz Śpiączka strzela swojego 2. gola Śląskowi. Poprzednio rok temu, również w meczu grupy spadkowej we Wrocławiu (na 2:3).

35 min. - Pawełek niepotrzebnie wychodził z bramki. Chciał skrócić kąt a otworzył drogę do bramki
35 min. - Gol dla gości. Śpiączka pokonuje Pawełka. Kolejna błędna decyzja bramkarza Śląska. Tym razem zakończyło się utratą bramki.
33 min. - Celeban ratuje skórę Pawełkowi. Kapitan Śląska zatrzymuje piłkę,która zmierzała do bramki Śląska.Uderzał Drewniak, tylko czy on nie był na spalonym?
32 min. - Niecelne uderzenie Zwolińskiego. Wciąż czekamy na pierwszy celny strzał
31 min. - Trochę Brazylii w wykonaniu Madeja. Niestety Morioka to Japończyk i mamy stratę

Jan Urban po raz 100. w roli trenera gospodarzy meczu ekstraklasy. Dotychczasowy bilans: 68 zwycięstw, 15 remisów, 16 porażek, bramki 194:69

31 min. - Sasin blokuje uderzenie Morioki... głową
30 min. - Tymiński ofiarnym wślizgiem przerywa znakomitą kontrę Śląska.
29 min. - Strzał Bonina zablokowany przez Augusto. Goście mają rzut rożny

Czuje się jak u cioci na imieninach. Nic się nie dzieje

24 min. - Drewniak za swoje przewinienie zobaczył żółtą kartkę
24 min. - Faul Drewniaka na Augusto, Ślask wyprowadzał kontrę
21 min. - Dankowski głową na rzut rożny, zabrakło komunikacji.
17 min. - Dobra indywidualna akcja Morioki i fatalny strzał.

Łukasz Madej rozgrywa 390., Adam Kokoszka 160. spotkanie w polskiej ekstraklasie.

Sito Riera dziś po raz 20. w Śląsku.

13 min. - Miejsce Pitrego na środku obrony zajął Sasin
12 min. - Tymiński w miejsce kontuzjowanego Pitrego
12 min. - Strzał Kovacevicia po dośrodkowaniu Picha z rzutu rożnego
12 min. - ... gdyby Zwoliński lepiej przyjmował piłkę
11 min. - Niecelny strzał Madeja. Dośrodkowywał Pich. Gdyby Madej lepiej dołożył stopę...
10 min. - Rzut rożny dla Śląska. Pitry za boiskiem, chyba będzie potrzebna zmiana

Piotr Celeban po raz 270. w barwach Śląska. Dogonił Zbigniewa Mandziejewicza na 7. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów.

9 min. - Uraz Pitrego. Stoper Łęcznej ucierpiał przy interwencji przecinającej akcję Madeja
6 min. - Faul Moroki w polu karnym Górnika. Japończyk faulował próbując oddać strzał głową. Dośrodkowywał Dankowski
5 min. - Strzał Drewniaka zza 16 niecelny. To kontynuacja kontry po stracie Morioki
4 min. - Znakomity odbiór Riery w środku boiska, podanie do Morioki, który traci piłkę. Rywale ruszają z kontrą
3 min. - Śląsk nie był jeszcze na połowie Górnika
1 min. - Matei faulowany przez Rierę. Mogło zaboleć

Zaczynają goście

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. 3 minuty do rozpoczęcia spotkania inaugurującego zmagania Śląska w grupie spadkowej

Piłkarze po zakończonej rozgrzewce zeszli do szatni. Zaraz zaczynamy

Jan Urban siedmiokrotnie rywalizował dotąd z Franciszkiem Smudą. Jeszcze nie wygrał

Śląsk we Wrocławiu z Górnikiem rozegrał dotąd 4 spotkania. Trzy wygrał, jedno zremisował. Bilans bramek: 9:6

Czas zacząć walkę o utrzymanie. I tym razem wygrać z Górnikiem Łęczna! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!