Strzelcy: Hamalainen 23, 30, 34, Niezgoda 45 - Pich 36

Legia Warszawa:(stroje: białe) Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Paznan, William Remy, Łukasz Broź - Kasper Hamalainen, Domagoj Antolić, Krzysztof Mączyński, Chris Philipps (54 Miroslav Radović), Eduardo - Jarosław Niezgoda. Trener: Romeo Jozak
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Jakub Słowik - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Tim Rieder, Mateusz Lewandowski - Jakub Kosecki (46 Maciej Pałaszewski), Sito Riera, Kamil Vacek, Michał Chrapek (81 Adrian Łyszczarz), Robert Pich - Sebastian Bergier (63 Daniel Łuczak). Trener: Jan Urban

Legia Warszawa:
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Kucharczyk, Tarasovs, Łuczak, Łyszczarz, Pałaszewski, Srnić

97 min. - Koniec
96 min. - Korner dla Legii

Najdłuższe serie porażek Śląska w ekstraklasie na wyjeździe: 12 (w latach 1996/97-2000/01) 9 (sezon 1982/83) 7 (sezon 1992/93) 6 (sezony 1979/80 oraz 2017/18)

95 min. - Na koniec z dystansu próbował jeszcze Kucharczyk. Piłki minęła prawy słupek o pół metra
91 min. - Na boisku zespoły wyczekują już na ostatni gwizdek
90 min. - Arbiter dolicza aż 8 minut

Najwięcej bramek dla Śląska w ekstraklasie na wyjeździe do przerwy: Marco Paixăo 9, Janusz Sybis i Tadeusz Pawłowski po 8, Zygmunt Garłowski, Józef Kwiatkowski, Aleksander Socha i Róbert Pich po 6

86 min. - Spotkanie ewidentnie rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie. W drugiej połowie dzieje się niewiele
83 min. - Uderzenie Łuczaka z dystansu. Korner
81 min. - W boiska schodzi Chrapek. Chyba jest niezawodolony z decyzji trenera. W jego miejsce Łyszczarz

Najwięcej bramek Śląskowi w ekstraklasie u siebie: Włodzimierz Lubański (Górnik Zabrze), Kazimierz Kmiecik (Wisła Kraków), Daniel Dyluś (Zagłębie Lubin, Stomil Olsztyn) po 6; Bogdan Kwapisz (Legia, Zawisza Bydgoszcz) Kasper Hämäläinen (Lech -2- Poznań, Legia) po 5

78 min. - Eduardo z rzutu wolnego - uderza w mur

Kasper Hämäläinen jest drugim obcokrajowcem, który strzelił Śląskowi 5 bramek. Przed nim dokonał tego Miroslav Radović.

75 min. - Szczęscia z rzutu wolnego szukał sam poszkodowany. Chrapek uderza koło słupka, interwencja Malarza
74 min. - Kartka dla Radovicia za faul na Chrapku

23 720 widzów ogląda dzisiejszy pojedynek

69 min. - Gramy dalej

Trwa przerwa w meczu z powodu zadymienia. Wrocławscy kibice mimo rezulatatu bawią się świetnie!

63 min. - Łuczak wchodzi za Bergiera
58 min. - Radović decyduje się na strzał w polu karnym. Na szczęście uderzenie zblokowane

Róbert Pich jest 9. zawodnikiem Śląska, który strzelił 2 gole w pierwszych 2 spotkaniach nowego roku w ekstraklasie. Wcześniej: Skowronek (1967), Pawłowski (1975), Erlich (1978), Sybis (1982), Michaliszyn (1992), Łudziński (2009), Marco Paixăo (2014), Hołota (2016).

56 min. - Osamotniony Bergier holuje piłkę na połowie Legii. Ostatecznie oddaje uderzenie z 30 metrów. Daleko ponad bramką
54 min. - Na boisku pojawia się Radović

Śląsk poprzednio 4 gole do przerwy stracił w listopadzie 2016 r. u siebie z ... Legią. W meczu wyjazdowym ostatnio zdarzyło się to rok wcześniej na Cracovii.

Maciej Pałaszewski po raz 4. w Śląsku

47 min. - Błąd popełnia Pazdan. Obrońca Legii źle wybija piłkę, dopada do niej Pich i uderza na bramkę. Piłkę z linii bramkowej wybija ostatrecznie Pazdan
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę
46 min. - Na murawie melduje się Pałaszewski. W szatni został Kosecki - to na pewno pokłosie starcia z Malarzem w pierwszej połowie

Wrocławianie do przerwy przebiegli w sumie 55,79 km. Gospodarze 57,06 km.

4 strzały celne Legii - 4 gole

Przerwa. Prawdziwa strzelanina na Łazienkowskiej. Szkoda, że więcej razy piłkę z siatki musiał wyciagać Słowik

45 min. - 4-1. Gol Niezgody. W tej sytuacji nie pomógł Celeban, który dał sobie w łątwy sposób odebrać piłkę.

Róbert Pich strzelił 25. bramkę w Śląsku, 24. w ekstraklasie, 4. w obecnym sezonie i już 2. w tym roku

44 min. - Próba Hamalainena z 16 metra. Tym razem daleko od bramki Słowika
42 min. - Fantastyczne prostopadłe podanie Bergiera do Koseckiego. Kosa sam na sam - górą Malarz!

Śląsk stracił w tym sezonie ligowym już 36 bramek. Po 23 meczach w ekstraklasie wrocławscy bramkarze częściej sięgali do siatki tylko w rozgrywkach 1992/93 (51), 1964/65 (44) i 2001/02 (41)

36 min. - Ależ się dzieje! 3-1 Pich. Odrabiamy straty
34 min. - Rozpacz. Koncert Hamalainena, który kompletuje hattricka
30 min. - Pół godziny gry i 2-0. Rieder rozpaczliwym wślizgiem na chwilę zażegnał zagrożenie, lecz za moment do piłki dopadł Hamalainen i podwyzszył prowadzenie

Kasper Hämäläinen strzela 3. bramkę Śląskowi, dwie poprzednie w Poznaniu.

23 min. - Eduardo w polu karnym sprytnie zagrywa do Hamalainena. Fin nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce 1-0

Sebastian Bergier to 6. najmłodszy piłkarz Śląska w wyjściowym składzie podczas meczu ekstraklasy. Przed ukończeniem 18 lat w podstawowym składzie zagrali: Mirosław Pękala, Ireneusz Kowalski, Mirosław Drączkowski i Radosław Janukiewicz

20 min. - Przebieg gry nie zaskakuje. Gospodarze ciągle w ataku pozycyjnym, wrocławianie próbują ataków zaczepnych
17 min. - Było groźnie. W polu karnym w ostatniej chwili piłkę wybija Celeban

Mariusz Pawelec rozgrywa 220. ekstraklasowy mecz w barwach Śląska

13 min. - Interwencja Celebana. Korner dla gospodarzy
10 min. - Dobra akcja Kosy! Skrzydłowy WKS-u wywalczył rzut rożny

Piotr Celeban po raz 300. w barwach Śląska. To 4. piłkarz w historii Klubu, który uzbierał taką liczbę występów. Przed nim: Janusz Sybis, Mieczysław Kopycki i Waldemar Tęsiorowski.

4 min. - Pierwsze uderzenie w meczu. Lekki strzał Picha obok bramki
1 min. - Rozpoczęli!

Już w tym sezonie z Legią wygraliśmy! Wierzymy, że pierwsze wyjazdowe zwycięstwo uda się odnieść właśnie na Łazienkowskiej. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: mkierakowicz