Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite białe) Słowik - Pawelec, Celeban, Rieder, Augusto - Lewandowski, Łyszczarz (45. Piech), Chrapek (45. Riera), Vacek (82. Tarasovs), Pich - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Górnik Zabrze:(stroje: jednolite zielone) Loska - Bochniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Ambrosiewicz, Żurkowski, Kurzawa, Kądzior - Wolsztyński (78. Urynowicz), Angulo Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Tarasovs, Riera, Srnić, Pałaszewski, Piech, Bergier
Górnik Zabrze: Pawłowski, Wolniewicz, Hajda, Urynowicz, Bartczuk, Gryszkiewicz, Smuga

93 min. - KONIEC MECZU. Śląsk remisuje 1:1 z Górnikiem Zabrze. Bohaterem meczu Słowik, który w końcówce obronił rzut karny!

Arbiter dolicza trzy minuty.

89 min. - W barwach Górnika Wolniewicz zmienia Damiana Kądziora.
87 min. - Jakub Słowik BRONI KARNEGO!!!
85 min. - Rzut karny dla Górnika Zabrze.
85 min. - Sędzia biegnie zweryfikować rękę w polu karnym z ekipą VAR.
84 min. - Żółtą kartką za brzydki faul napomniany zostaje przez sędziego Augusto.
82 min. - Kamila Vacka zmienia Igors Tarasovs. Zaraz potem strzał Kurzawy "za kołnierz" szczęśliwie wybija Jakub Słowik.
82 min. - Strzał z dystansu zawodnika Górnika przelatuje nad bramką Śląska, jednak według sędziego piłka odbiła się wcześniej od blokującego strzał Roberta Picha. Rzut rożny dla Górnika.
78 min. - Zmiana w Górniku: boisko opuszcza grający z numerem 25 Łukasz Wolsztyński. W jego miejsce wchodzi Marcin Urynowicz.
78 min. - Żółtą kartką napomniany Tim Rieder, który faulował napastnika Górnika Zabrze.

Marcin Robak z 6. żółtą kartką w Śląsku. Wszystkie w lidze.

73 min. - Żółtą kartką upomniany Marcin Robak.
69 min. - Mało brakowało, by Górnik odpowiedział golem! Świetny strzał Angulo broni w widowiskowy sposób Jakub Słowik!

Arkadiusz Piech strzela 9. bramkę w Śląsku, w tym 8. ligową.

66 min. - GOOOOL!!! Bramkę po dośrodkowaniu Riery z boku pola karnego pakuje do bramki Arek Piech!
63 min. - Niebywale groźna kontra Górnika! Żurkowski wyszedł sam na sam ze Słowikiem, ale przestrzelił nad bramką!
62 min. - Lewandowski faulowany pod linią boczną na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Śląska.
58 min. - Po błędzie Celebana, który nieczysto trafia w piłkę, próbując przeciąć dośrodkowanie do strzału dochodzi Angulo. Na szczęście Hiszpan również trafia nieczysto, a Słowik ze spokojem przejmuje piłkę.
54 min. - Groźna kontra Górnika, ale dobry powrót zaliczył Lewandowski, wybijając wślizgiem piłkę na rzut rożny.

To już 6. żółta kartka Piecha w tym sezonie, a zarazem 5. w rozgrywkach ligowych.

51 min. - Groźne dośrodkowanie Górnika w pole karne WKS-u, ale faulowany przy wyskoku po piłkę był Jakub Słowik.
50 min. - Żółtą kartką za dyskusje z sędzią napomniany został Arek Piech.
49 min. - Dłuższy okres gry Górnika pod naszą bramką. Zabrzanie oddali kilka strzałów, ale żaden nie zagroził naszej bramce.
46 min. - W końcu akcja Śląska! Robak doholował piłkę pod linię boczną, zgrał do Riery, a ten dośrodkował w pole karne Górnika. Do strzału głową doszedł Piech, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.
45 min. - Rozpoczynamy drugą połowę! W szeregach Śląska dwie zmiany: Piech zmienia Łyszczarza, zaś Riera zmienia Michała Chrapka.
45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę po minucie doliczonego czasu. Górnik wciąż prowadzi ze Śląskiem 1:0.
44 min. - Rzut wolny dla Śląska spod linii bocznej, jednak przejmują piłkę rywale i wychodzą z kontrą. W ostatniej chwili sytuację wybijając na aut wyjaśnia Lewandowski.
44 min. - Podwójnie świetnie broni Jakub Słowik! Najpierw nogą odbija strzał rywala, a potem wyłapuje szybującą nad nim lekką dobitkę jednego z zabrzan.
43 min. - Rzut wolny dla Górnika po przekątnej od bramki. Wyjaśniają to nasi obrońcy,ale jeszcze przez chwilę było groźnie z boku naszego pola karnego.

Śląsk stracił w tym sezonie już 38 bramek. Gorzej po 24. kolejkach ekstraklasy było tylko w sezonach: 1992/93 (51), 1964/65 (44) i 2001/02 (42).

Dla Augusto to 6. występ w tym sezonie. Do tej pory zaliczył 2 remisy i 3 porażki. Poprzednio z wygranej na boisku cieszył się po majowym meczu z Cracovią (2:0).

39 min. - Groźny strzał Wieteski z pola bramkowego. Rzut rożny dla Górnika. Zabrzanie wznawiają jednak za mocno, piłka opuszcza boisko za linią końcową.
36 min. - Brzydko wyglądające zderzenie Żurkowskiego z Riederem w obrębie środka boiska. Grę wznowi Górnik.
33 min. - Chrapek faulowany przy linii środkowej.

Adrian Łyszczarz debiutuje dziś w wyjściowym składzie na meczu ekstraklasy. W podstawowej jedenastce wybiegł do tej pory tylko w pucharowym meczu z Arką w Gdyni (2:4 po dogrywce), gdzie zagrał 69 minut.

30 min. - Groźne dośrodkowanie Górnika na szczęście mija wszystkich piłkarzy zabrzan w naszym polu karnym.

Śląsk nie przegrał u siebie z Górnikiem od 16 lat, 8 poprzednich meczów. Bilans w tym czasie 3-5-0, 12:5. Zabrzanie w tym okresie po raz 4. objęli prowadzenie. Dwukrotnie dało im ono remis, zaś w 2013 r. mimo to ponieśli porażkę.

28 min. - Tim Rieder wślizgiem przerywa podanie, które mogło prowadzić do groźnej kontry zabrzan.
25 min. - Marcin Robak dostaje dobrą piłkę i zaczyna się rozpędzać, jednak sędzia asystent unosi chorągiewkę. Robak na spalonym.
25 min. - W końcu obiecująca akcja Śląska. Na spalonym jednak odbierający podanie Kamil Vacek.
24 min. - Dobra akcja "z klepki" Górnika zakończona jednak niecelną centrą.

W lidze wrocławianie z Tadeuszem Pawłowskim nie odnieśli zwycięstwa w 10 poprzednich spotkaniach. Seria trwa od wygranej nad Jagiellonią Białystok (3:1) we wrześniu 2015 r. Zła passa rozpoczęła się natomiast od przegranej z... Górnikiem (0:2 w Zabrzu).

22 min. - W środkowej strefie boiska faulowany Lewandowski. Rieder wznawia podaniem do Celebana.
21 min. - Angulo wygrywa starcie z Celebanem i dochodzi do strzału zza pola karnego, jednak piłka mija naszą bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.
21 min. - Kądzior dośrodkowuje z rożnego, ale Dani Suarez strzela obok bramki.
20 min. - Głęboki wrzut z autu Górnika,na rzut rożny wybija głową Piotr Celeban.
19 min. - Rzut wolny dla Górnika z około połowy boiska. Dośrodkowanie na aut wybija Tim Rieder.

Tadeusz Pawłowski dziś po raz 50. w roli trenera Śląska podczas meczu u siebie. Dotychczasowy bilans: 24-18-7, 60:36. To 90. mecz trenera Tadeusza Pawłowskiego w ekstraklasie, dotychczasowy bilans: 30-30-29, 107:115

15 min. - Groźny strzał Angulo z jeden na jeden na rzut rożny wybija Jakub Słowik.

Bramka Michała Koja w 7. minucie jest 2. najszybciej straconą przez Śląsk u siebie w nowym roku na boiskach ekstraklasy. Szybciej wrocławskiego bramkarza pokonał jedynie Grzegorz Kuświk jako gracz Ruchu Chorzów w 2014 r., który zdobył gola w 4. minucie.

10 min. - Kolejna groźna akcja naszych rywali. Z bliska nad bramką strzela Łukasz Wolsztyński.
7 min. - Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowuje Górnik. Piłkę z najbliższej odległości dobija do bramki Michał Koj. Początkowo sędzia asystent podniósł chorągiewkę, jednak po weryfikacji wideo padła decyzja: Augusto złamał linię spalonego. Górnik prowadzi 1:0.

Po raz 270. w barwach Śląska Wrocław występuje dziś Mariusz Pawelec. Dogonił w klasyfikacji klubowej znajdującego się na 9. miejscu Zbigniewa Mandziejewicza.

5 min. - Górnik dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego w pole karne Śląska, ale wybijamy ją na aut.
4 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Łyszczarza. Po krótkim zamieszaniu w polu karnym Górnika i strzale z dystansu Łyszczarza piłka trafia za linię końcówą.
3 min. - Ładny rajd Picha. Słowak odgrywa piłkę do Chrapka, który jest faulowany. Rzut wolny dla Śląska.
2 min. - Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowanie pewnie wyłapuje Słowik.
1 min. - Sędzia gwizdnął po raz pierwszy! Mecz od środka rozpoczął Górnik Zabrze.

Na stadionie powitano właśnie Weteranów Wojska Polskiego, którzy na dzisiejsze spotkanie w uznaniu ich poświęcenia dla kraju weszli za darmo.

Przed meczem okolicznościową koszulkę z numerem "300" z okazji rozegrania 300 meczów w barwach WKS-u otrzymał nasz kapitan Piotr Celeban!

Tadeusz Pawłowski zaskoczył składem. Od pierwszej minuty zacznie Augusto i Adrian Łyszczarz. Na ławce usiądzie Sito Riera oraz Arkadiusz Piech.

Na ławkę trenerską wraca Tadeusz Pawłowski! To pierwszy mecz Śląska we Wrocławiu w tym sezonie! Liczymy, że również pierwsze.... zwycięstwo! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: peciaq