Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Pawelec - Pich (62' Bergier), Augusto, Srnić (66' Chrapek), Riera (81' Cholewiak), Piech - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Sandecja Nowy Sącz:(stroje: biało-czarne) Gliwa - Bartosz, Mraz, Benga, Krachunov - Kasprzak (90' Baran), Piter-Bucko, Brzyski (66' Małkowski), Trochim, Cetnarski (79' Ksonz) - Kolev Trener: Kazimierz Moskal

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Chrapek, Łyszczarz, Pałaszewski, Bergier, Cholewiak
Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz, Piszczek, Baran, Danek, Gric, Ksonz, Małkowski

90+3 min. - Koniec spotkania.
90+2 min. - Cholewiak uderza wprost w Gliwę.
90+1 min. - Sędzia dolicza minimum trzy minuty.
90 min. - Ostatnia zmiana w tym meczu. Baran za Kasprzaka.
88 min. - Ksonz upomniany żółtą kartką.
86 min. - Strzał Chrapka z rzutu wolnego wprost w ręce Gliwy.

Mateusz Cholewiak to 17. debiutant w Śląsku w tym sezonie. Więcej ekstraklasowych nowicjuszy było tylko w sezonie 2000/01 (18).

81 min. - Debiut w barwach WKS-u zalicza Cholewiak, który zmienia Rierę.
79 min. - Z boiska schodzi Cetnarski, a w jego miejsce pojawia się Ksonz.

Mecz Śląska z Sandecją ogląda na stadionie ledwie 4406 widzów.

74 min. - Rzut rożny dla gości, po którym Śląsk wyprowadził kontrę, która musiała zakończyć się strzeleniem bramki jednak Riera perfekcyjnie ją zmarnował.
71 min. - Robak marnuje najlepszą okazję do strzelenia bramki. Jego strzał z piątego metra na rzut rożny paruje Gliwa.
68 min. - Druga zmiana w Śląsku - Chrapek za Srnicia. Z kolei w drużynie z Nowego Sącza z boiska schodzi Brzyski, a w jego miejsce pojawia się Małkowski.
65 min. - Po strzale Trochima piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny.
64 min. - Rzut wolny dla Sandecji tuż sprzed linii pola karnego.

Sebastian Bergier po raz 6. w Śląsku i pierwszy na Stadionie Miejskim.

62 min. - Pich zmieniony przez Bergiera.
61 min. - Korner dla WKS-u.
59 min. - Sytuację po rzucie rożnym dla Sandecji wyjaśnia Augusto.
52 min. - Żółta kartka dla Brzyskiego.
50 min. - Robak uderza z pola karnego wysoko ponad bramką.

Kibice Śląska już kolejny raz w trakcie meczu skandują "Jakub Słowik" i "Tadeusz Pawłowski".

46 min. - Sandecja rozpoczęła drugą połowę.

Piłkarze obydwu drużyn już na murawie. Jak na razie bez zmian w obu zespołach.

Jedyne na co można zwrócić uwagę po pierwszej połowie to liczba żółtych kartek. Każdy z zespołów został upomniany przez Mariusza Złotka czterokrotnie.

Pierwsza część spotkania Śląska z Sandecją jest ewidentnie do zapomnienia.

45+2 min. - Mariusz Złotek gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie.
45+1 min. - Sędzia dolicza minimum minutę.
45 min. - Groźny strzał Koleva, który pewnie wybija Słowik.

Sandecja nie wygrała 16 kolejnych meczów. Tylko raz w historii Śląsk grał z drużyną o dłuższej serii w ekstraklasie. Były nią Katowice w 2000 r. Gieksa swoją złą passę 22 gier bez zwycięstwa rozpoczęła przed spadkiem w 1999 r. Przy Bukowej padł remis (1:1).

43 min. - Kolev na spalonym.
42 min. - Robak próbował zaskoczyć Gliwę z rzutu wolnego, ale strzał wprost w mur.
41 min. - Piter-Bucko i Kolev upomniani przez sędziego żółtymi kartkami.

Igors Tarasovs upomniany 4. żółta kartką w Śląsku, w tym 3. ligową.

39 min. - Goście trzy razy w krótkim okresie czasu strzelali na bramkę Słowika, dwa pierwsze uderzenia zostały zablokowane, a trzecie przeszło daleko od bramki.

Mecz z Sandecją to 180. spotkanie Śląska z beniaminkiem ekstraklasy. Dotychczasowy bilans wrocławian: 69-52-58, 230:208.

38 min. - Tarasovs fauluje tuż przed polem karnym i dostaje żółtą kartkę.

Sandecja to 31. rywal Śląska na Stadionie Miejskim, w tym 23. z Polski, a 22. w lidze.

31 min. - Riera odważnie wbiegł w pole karne, ale jego podanie było nie dokładne.
28 min. - Piech wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Mariusz Pawelec z 65. żółtą kartką w Śląsku, w tym 57. w ekstraklasie, a 5. w obecnym sezonie.

25 min. - Druga kartka dla zawodnika Śląska, tym razem upomniany został Pawelec.
24 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Celeban uderza wprost w Gliwę.
23 min. - Tym razem żółta kartka dla Krachunova.
22 min. - Riera faulowany przy linii bocznej boiska.
21 min. - Rzut rożny dla Śląska.
19 min. - Kolejny strzał Piecha tym razem kończy się na bocznej siatce.

Róbert Pich dziś po raz 120. w Śląsku, zaś Dragoljub Srnić 20. Siro Riera rozgrywa 40. ligowy mecz dla WKS-u, a Jakub Słowik 10.

17 min. - Robak znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, ale jego strzał wybronił Gliwa, a sędzia odgwizdał spalonego.
16 min. - Żółta kartka dla zawodnika gości Aleksandru Benga.

Piotr Celeban upomniany 26. kartką w Śląsku (22 w ekstraklasie), 23. żółtą (19 w najwyższej klasie rozgrywkowej), a 3. w obecnym sezonie.

14 min. - Rzut rożny dla Sandecji po interwencji Pawelca.

Piotr Celeban zalicza 75. ligowy występ z rzędu. To 8. najdłuższa seria w historii Śląska, w tym 7. w ekstraklasie.

11 min. - Celeban dostaje żółtą kartkę za faul na Brzyskim.
10 min. - Strzał Piecha przechodzi daleko obok bramki.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 250. ekstraklasowy mecz w barwach Śląska. Więcej od niego mają tylko Mieczysław Kopycki (289) i Janusz Sybis.

7 min. - Dośrodkowanie Pawelca wybite przez obrońcę Sandecji.
4 min. - Gra od początku spotkania toczy się głównie w środku pola.
1 min. - Riera do Tarasovsa i rozpoczynamy mecz.

Z powodu pauzy za żółte kartki nie ma Kamila Vacka. Wrócił za to po kontuzji Konrad Poprawa. Na ławce Śląska po raz pierwszy Mateusz Cholewiak!

Jak nie teraz to kiedy? Po dobrej grze w Poznaniu, wierzymy, że podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wygrają pierwszy mecz w tym roku! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE

Autor relacji: Adrian Dana